Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny! Tak! Piszecie jak szalone! Przez parę tygodni nie miałam kompletnie czasu i ciągle się łudziłam, że nadrobię zaległości, ale 400 stron nie dałam rady :D My rośniemy, wszystko jest dobrze, choć płeć nie jest potwierdzona, a badania dopiero w przyszłym tygodniu. Co do wyprawki to ja to dopiero nic nie mam! Byłam wczoraj w aptece kupić matruelle i dostałam skarpetki w prezencie- no żeby się już firma farmaceutyczna musiała wziąć za to? :) ale mieszkamy jeszcze z babcią na 40 metrach i igły nie ma gdzie wbić, już nie mówiąc o tym, że babcia nakrzyczala na mnie że niczego się wcześniej nie kupuje. Zabobony straszne ale co mam zrobić, siedzę i cierpliwie czekam aż się przeprowadzimy - tylko mam stres że takie wydatki nas czekają później na raz. Ale ogólnie staram się niczym nie przejmować.
Co do antiperspirantu to mi i dermatolog i ginekolog powiedziały żeby nie stosować, ale ja przed ciążą używałam Etiaxilu i jak zapytałam o to co mogę teraz to usłyszałam ze najlepiej nic. No i nie używam, a poce się mniej- może dlatego że mniej się stresuje w pracy i na codzień.
Ja też miałam podwyższone leukocyty i parę innych poza "normalnymi" normami. Skonsultowalam to z internista i dobrze ze wcześniej czytałam o tych normach w ciąży, bo ten zaczął strasznie panikować i niemal mi antybiotyk przepisał i listę leków na infekcje. Na szczęście ja poczekalam na wizytę u ginekologa i ten powiedział ze wszystko jest świetnie. Tak więc nawet do lekarzy ręce opadają- internista decydujący o leczeniu infekcji intymnej kobiety w ciąży tylko na podstawie podwyższonych leukocytow które akurat są normalne w ciąży.
Mam pytanie jeszcze, co myślicie o wyjeździe nad Adriatyk na tydzień w pierwszym tygodniu czerwca? Ja się dobrze czuje i bardzo chciałabym pojechać i trochę odpocząć psychicznie i naenergetyzowac się. Mamy tam przyjaciół, jeden prowadzi restaurację z pysznymi i świeżymi rybami- samo zdrowie :) Tylko mąż się obawia że coś nam będzie i nie powinniśmy jechać. A dodam tylko, że zawsze byłam strasznym zmarzluchem i do teraz mi to nie przeszło, więc upału się nie obawiam. A na następne wakacje to nie wiadomo kiedy później bo to nasze pierwsze dziecko.
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty!

http://fajnamama.pl/suwaczki/3dqfnsi.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
maga23
Odebrałam wyniki badań krwi i 3 parametry są poza normą:

Leukocyty 10.1 - norma do 10
Hematokryt - 34
Hemoglobina - 11.9

Co o tym sądzicie?

Co do leukocytów to wiem, że ich obecność może wskazywać na zapalenie dróg moczowych.
Niska hemoglobina wskazuję na początki anemii w ciąży, ale to akurat bardzo często się zdarza.

Mocz tez badałam i jest czysto.

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, wyskoczyła mi opryszczka na brodzie :( szkoda, że się trochę nie pospieszyła, bo rano byłam u gina, a tak to lipa i nie mam się kogo poradzić, a w sobotę wyjeżdżam.
Nie jest to dla mnie pierwszyzna, ostatni raz miałam opryszczkę we wrześniu, ale w ciąży całe szczęście nie. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej sprawie?

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M
Dziewczynki, wyskoczyła mi opryszczka na brodzie :( szkoda, że się trochę nie pospieszyła, bo rano byłam u gina, a tak to lipa i nie mam się kogo poradzić, a w sobotę wyjeżdżam.
Nie jest to dla mnie pierwszyzna, ostatni raz miałam opryszczkę we wrześniu, ale w ciąży całe szczęście nie. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej sprawie?

Nie masz się czym martwić. Ja miałam już opryszczkę w ciąży na samym początku. Ważne jest, że "chorowałaś" już przed ciążą- wtedy to nie jest niebezpieczne dla dziecka. Trzeba tylko wystrzegać się się opryszczki w okolicach intymnych- wtedy to może mieć konsekwencje np. we wskazaniu do cesarskiego cięcia- tak mi lekarz mówił (i o ile z tą cesarką dobrze zapamiętałam).
Gosia M super wieści o Jasiu :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3dqfnsi.png

Odnośnik do komentarza

gosia.m gratuluje! !!
Wracajac do zabobonow ciazowych to u mnie jest problem z tym , ze jestem szczupla. Generalnie wrocilam do swojej wagi przed ciaza i wszystkim przeszkadza ze nie mam wielkiego brzucha i sie nie tocze. I kiedy tylko maja okazje to wszyscy probuja mnie tuczyc na sile.
opryszczka byla przerabiana przez kilka z nas. Mozna w ciazy masc erazaban.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Gosia M :) Gratulacje chłopczyka !

Co do komentarzy co wolno, czego nie wolno ciąży, już zupełnie nie zwracam na to uwagi. Jak mnie ktoś naprawdę zdenerwuje, wtedy pytam ile książek o ciąży i publikacji naukowych przeczytał, to zazwyczaj pomaga - temat cichnie :) Ale tak naprawdę większość tych ludzi robi to z troski o nas więc dobrodusznie się uśmiecham i staram się zrozumieć ich punkt widzenia. Poza tym ważniejsze jest dla mnie co mówi mi moja intuicja. Np. przed Bożym Narodzeniem robiłam sobie pazurki hybrydowe i zapach tak mnie odrzucał, że aż robiło mi się niedobrze, a jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży. Potem już wiedziałam że moje ciało mówiło mi stop, dopiero teraz jestem w stanie zrobić sobie paznokcie, czy farbować włosy a moja intuicja podpowiada mi że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza

just.jot ja miałam krótką szyjkę i byłam z tym w szpitalu na kontroli. Tydzień leżenia i szyjka wróciła do 4 cm i jest w porządku. Ale to leżenie to tak na serio bez oszukiwania :) I oczywiście zero stresu. Ja obejrzałam wszystkie komedie jakie miałam, przeczytałam maleństwu wszystkie bajki i baśnie jakie miałam itp. Uwierz że pozytywne nastawienie bardzo pomaga. Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Zabobony są straszne i irytujące! Fakt, odkąd jestem w ciąży nagle się okazło że wszyscy się na tym znają i chcą radzić nie mając zielonego pojęcia na ten temat...
Mnie jednak meega drażnią komentarze np. wczoraj usłyszałam od znajomej: Jejku jak na Ciebie to faktycznie szczupło chodzisz w ciąży... (waże 86 kg przy wzroście 175 nigdy chodzinką nie byłam, zawsze byłam tej 'grubej kości') i wiem, że pięknej zgrabnej piłki nie będę mieć bo nie ta figura, ale czy to ważne? Ja mogę wyglądać jak słoń, grunt żeby dziecko było zdrowe!
Ehhh... Nikt nie zapyta czy z dzieckiem wszystko ok albo jak ja się czuje najważniejsze ile przytyłam i jak wielki mam brzuch ;/
buuuuu....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...