Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

LuGie89 - Ja też jestem w 5 t5d na USG byłam tydzień temu i moja fasolka miała 4.4mm i widziałam to samo co Ty :) jestem przeszczęśliwa :) kolejną wizytę mam dopiero 2 marca i już nie mogę się doczekać bo mam nadzieje, że usłyszę już bicie serduszka <3 <br />
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny muszę się wygadać/wyżalić ale i pochwalić. Od niedawna mieszkam w nowym mieście i wczoraj poszłam do przychodni, żeby się zapisać. A tam pani pielęgniarka gdy tylko powiedziałam że jestem w ciąży od razu pomogła w papierkowych sprawach, zapisała mnie do położnej, wypisała na karteczce ważne numery, dni, godziny przyjęć. Przy tym była bardzo miła i uśmiechnięta. No po prostu aż na sercu mi się lepiej zrobiło. I tu koniec sielanki- dziś byłam pierwszy raz u rodzinnego. Na moje stwierdzenie że jestem w 10 tyg. powiedział " a to dopiero początek" i to w taki sposób, jakby dla niego kobieta która nie ma brzucha jak balon i nie dostaje skurczy na jego oczach w ciąży wcale nie jest. Dałam mu wyniki badań, wszystko ok az doszedł do cytomegalii-" oj ma pani wirusa", więc mi od razu gorąco, ciśnienie podskoczyło, serce waliło jak zwariowane. On ze spokojem wymienia kolejne objawy tej choroby, ja mówię ,że żadnego z nich nie mam. Na to lekarz " a to w takim razie przeszła pani ten wirus i zostawił po sobie tylko ślad, więc jest pani zdrowa". Cała wizyta trwała równo 4 minuty. Chyba jestem naiwna bo myślałam że kobiety w ciąży traktuje się jakos łagodniej...no cóż.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Emimilka

Joasia, Trafiaja sie tacy nie masz wplywu
mnie tez spotkalo stwierdzenie p.dr bez entuzjazmu"to jeszcze wczesnie i wszystko moze sie zdazyc"
Z tym ze ja ok 3tyg później poronilam
z takim nastawieniem lekarza wszystko zaczyna byc do d...
Po wizycie zalamka zero radosci z gory nastawilam sie na niepowodzenie

Ja wiem ze takie rzeczy sie zdarzaja ale mysle ze lekarz moze sobie oszczedzic takiego "zobaczymy co z tego bedzie "bo to nie pomaga

wiem co czujesz wiec glowa do gory i brniemy do przodu po wieelki brzuch i ustepstwa w kolejkach hihi

Odnośnik do komentarza

Ja od dwóch tyg. zastanawiam się nad wyborem lekarza prowadzącego, to jakaś porażka czytam opinie i są różne ;( naprawdę mam z tym problem bo chała bym żeby prowadził mnie lekarz który w razie jak by się co działo z maleństwem to w porę to wychwyci a nie że już będzie za późno.

Odnośnik do komentarza

Emimilka i tu jest problem bo ja raz do roku chodziłam tylko do ginekologa sprawdzić czy jest wszystko ok jakoś bardziej się w to nie zagłębiałam i szczerze mówiąc teraz trochę żałuje bo miała bym porównanie i wiedziała bym do kogo pójść zastanawiam się nad ordynatorem szpitala w którym miała bym rodzić myślisz że to dobry pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Gość Emimilka

Tak ,mysle ze jesli nikogo innego nie masz na "oku"
To ordynator bdzie dobrym wyjsciem jak pisze Joasia
on napewno bedzie dostepny w szpital wtedy kiedy trzeba
wazne bys wypracowala sobie z lekarzem prowadzacym dobre relacje , bys mogla czuc sie pewnie i zaufac to bardO wazne
jeslu sa watpliwosci to moze warto pomyslec nad zmianą i tyczy sie to każdego lekarza nie tylko gin :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyn u mnie już 9 tydzień czas zacząć. Problemów za snem nie mam zadnych, mdłości nic a nic tylko pobolewa mnie troszkę brzuszek, nawet piersi mi sie uspikoily, ale za to biodra bolą jak nic.Haha. Wizyte mam 26 doczekać sie nie mogę,bym chciała wiedzieć czy wszystko jest ok. Bo myśli są ciągle niespokojne.

http://www.suwaczek.pl/cache/43fc9f8273.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Podczytuje Was od jakiegoś czasu. Pora samemu coś napisać :)
Termin mam na 5 września (z OM, i taką datę mi wpisał dr na karcie ciąży).
Pozdrawiam wszystkie wrześniówki :)

Jeśli chodzi o objawy to u mnie nietypowo. Piszecie, że nie możecie jeść. Ja z kolei ciągle jestem głodna. To był mój pierwszy objaw, nim jeszcze zobaczyłam dwie kreski. W święta wyjadłam z gara wszystkie uszka jakie zostały po wigilii :) Mam mdłości, wymiotuję. Ale zupełnie mi to nie przeszkadza w jedzeniu. Rzygam i lecę coś zjeść... Aż się boje jak ja będę wyglądać :P
Co jeszcze z objawów? Oczywiście piersi mnie bolą, nie mogę spać na brzuchu. Zsypało mi niesamowicie plecy i dekolt. Nic tylko bym spała. Nie mogę się do niczego zebrać. Tylko na spacery z psami chodzę z przyjemnością.

Jeszcze się staramy nie chwalić, ale im dalej tym większa nadzieja że będzie ok :) Myślę że już za 2 tygodnie będziemy informować znajomych i rodzinę.

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Troszkę Was podczytuję i postanowiłam, że też napiszę :-)
Ja wg. OM termin mam na 19 września. I wg. OM jestem w 7t4d ciąży, ale wg. USG ciąża jest starsza o 3 dni :)
Co do objawów to na początku bolały mnie piersi i w sumie tyle z objawów. Teraz mnie za to swędzą. Widzieliśmy już bijące serduszko i naszego malucha :) Czasami mam wrażenie, że puls mam taaaaki, pewnie z nerwów czy wszystko jest ok :)
Pozdrawiam wszystkie :)

Odnośnik do komentarza

dzisiaj wróciłam od lekarza dość przerażona....przyszły wyniki badań i niestety mam Toxoplasmoze :( IgG dodatnie i IgM dodatnie. Bardzo się martwię. Teraz lekarz musi ustalić czy zakażenie jest stare czy świeże... staram się nie martwić na zapas,ale to nie takie proste. Przesyłam skan, na którym widać dodatnie wyniki. Jest tu jakaś Mama mający podobny kłopot?? ;(

monthly_2015_02/wrzesniowki-2015_24368.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu30ts5ga6m.png

Odnośnik do komentarza
Gość llobster

Witam, serdecznie
Jestem w 7 tydz., 3 dni
Bardzo ciężko się czuje, spala bym non stop. Piersi to już od 2 tygodni mam tak wrażliwe i bolesne ze...
Wymiotów brak, jeść musze jak tylko otwieram oczy inaczej się przewracam.
W 6 tyg i 3 dni miałam usg maluszek miał 0.59 mm serduszko pięknie bije. Teraz w domku stetoskopem odsłuchuje i ogromna radość :) słyszeć to maleńkie serduszko.
Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...