Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dzisiaj w sklepie z wózkami i tam go wypatrzylam, w internecie czytałam że ma bardzo lekką konstrukcję całość ok. 9 kg, w środku przepiękny gruby materacyk a dookoła odpinana wyściółka, którą z łatwością można uprać, ma duży zapinany kosz a na takie właśnie się uparłam :D i co najważniejsze bardzo przyjemnie i lekko mi się go prowadziło cena przystępna za zestaw 3w1 do 1500 zł. Podbił w sklepie moje serce i chyba na niego się zdecyduję ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Mariia, martwisz się, że jest rozbieżność w wymiarach w stosunku do faktycznych dni ciąży...
Mój gin na badaniu w 19 tyg. chciał jak nigdy pomierzyć maluszka, wiec mierzył główkę i jej obwód i wychodził 19/20 tyd. Zmierzył brzuszek i wyszedł 22 tydzień. :( Nic nie skomentował że coś może jest nie tak, ja też nie bardzo się przejęłam tym. Ale potem o tej sytuacji rozmyslałam. Mój gin nie jest specem od pomiarów i aparaturę ma nienajlepszą, nie ma nawet 3d. Na ważne badania kieruje mnie gdzieś indziej, do szpitala, mówi, ze tam zajmują się tylko i wyłącznie badaniami prenatalnymi, nic innego nie robią tylko to i dobrze się na tym znają. Ten wiekszy brzuszek mojego maluszka siedzi mi teraz w głowie a połówkowe mam dopiero za ponad tydzień. Jeszcze przed polowkowym mam wizytę u mojego lekarza, też nie mogę się doczekać, bo kilka wyników z krwi i moczu odbiega od normy :( Ciekawe co mi powie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0ae830omyr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja bym się nie martwiła tym że Wasze maleństwa się nie ruszają podczas badania, takie dzieciaczki na zmianę co chwilę śpią i broją. Mój maluszek bardzo często mnie kopie czasami co godzinę czuję że się przez kilka-kilkanaście minut wierci a jak byłam ostatnio na badaniu to tylko troszkę rączką poruszał, pewnie akurat drzemał albo odpoczywał (jeszcze w poczekalni czułam jak mnie kopie). Gdyby było coś nie tak, lekarz na pewno by to zauważył ;)
Nie ma co porównywać, tak jak każda ciąża jest inna tak tez inaczej się dzieciaczki zachowują u każdej z nas.

Mariia, Kasia_asia nie martwcie się rozmiarami, tak jak pisałam wyżej, gdyby lekarza coś zaniepokoiło to na pewno by się tym zainteresował. Mi na pierwszych prenatalnych też wyszedł brzuszek większy w stosunku do wieku ciąży a główka mniejsza niż by wskazywało na tygodnie. Na każdym usg moja gin mierzy maluszka i nigdy nawet nie skomentowała że coś jest nie tak. Dzieci w tym wieku ciąży rosną swoim tempem, czasami główka wyprzedzi brzuszek ale później to się normuje. I proszę Was nie czytajcie co to może być za choroba bo tylko niepotrzebnie się później stresujecie a to owszem - może zaszkodzić. Ja nigdy nie czytam w necie o tych złych przypadkach, jak na taki trafię, to go pomijam.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Cztery lata temu urodziłam synka przez cc. Nie było planowane, było 2 tygodnie po terminie, nie zadziałały 3 metody wywoływania, cesarka była z powodu braku postępu porodu. Wspominam ją dobrze, szybko doszłam do siebie, blizna jest praktycznie niewidoczna. Obawiam się kolejnego porodu, nie chce przechodzić tego samego ponownie. Bardzo chciałabym mieć cc. Moj gin nalega jednak żeby spróbować rodzić sn, dopiero przy braku powodzenia cesarka. Słyszałam jednak, że po pierwszej cesarce kobieta ma prawo wyboru jak chce rodzić i nikt nie może zmuszać do porodu naturalnego. Słyszałyście o tym?????

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9hxp18jdmd.png

Odnośnik do komentarza

nutmeg82 ja tylko słyszałam tyle, że jeśli chce się rodzić naturalnie to nie powinno się zajść wcześniej w kolejną ciążę niż po 2 latach. No i podobno jest tak że po cesarce częściej decydują się na kolejną cesarkę.
Jeśli ktoś planuje więcej dzieci to jednak cesarka nie jest dobrym wyjściem. Znajoma miała 2 razy cesarkę i lekarz ją ostrzegł że ciężko będzie jeśli chciałaby się zdecydować na trzecie dziecko. Wiecie blizny macicy i te sprawy...moja koleżanka zaszła w ciążę po cesarce i niestety zarodek w bliźnie się zadomowił, musieli ciążę usunąć...ale to są bardzo rzadkie przypadki.
Ja się bardzo boję SN chyba za dużo słyszałam opowieści na ten temat, mimo to będę dążyć do porodu naturalnego. Pewnie w trakcie pożałuję decyzji ale gdy położą mi maleństwo na piersi o wszystkim zapomnę - taki mam plan ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

mycha88

Ja się bardzo boję SN chyba za dużo słyszałam opowieści na ten temat, mimo to będę dążyć do porodu naturalnego. Pewnie w trakcie pożałuję decyzji ale gdy położą mi maleństwo na piersi o wszystkim zapomnę - taki mam plan ;)

Mój plan jest praktycznie taki sam :)))
Nie wiem czemu ale teraz komplikacji boje sie o wiele bardziej niz przy pierwszym porodzie. Chyba poprostu wtedy zyłam w błogiej nieświadomości I nie zdawałam sobie sprawy z zagrożeń

Odnośnik do komentarza

Ja kupilam poduszke motherhood bo spie tylko na brzuchu:-)ogolnie z poduszka nie jest mi rewelacyjnie bo lubie sie tulic do faceta alen On spi po drugiej stronie... ale mozna sie przyzwyczaic i od kiedy z nia spie nie odwrocilam sie ani razu ani na brzuch, ani na bok ani na plecy. Wstaje w nocy na siku i to mój odpoczynek od lezenia tylko na lewym boku. Nie chcialam wydawać na nia pieniazkow ale korzystam z niej czytajac w lozku ksiazke i na pewno uzyje do karmienia wiec mysle ze inwestycja godna zastanowienia.
A jesli chodzi o porod to chce sn.i na to sie bede nastawiac.moj narzeczony bedzie ze mna zebym mogla sciskac jego reke;-) Ale jesli bedzie koniecznosc to wzbraniac sie przed cc nie bede.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Ja tak naprawdę od początku nastawilam się na poród sn ale jeśli zajdzie konieczność nie będę się wzbraniac przed cc, na chwilę obecną malenstwo ulozone jest posladkowo więc to podstawa do cc ale wiem, że ma jeszcze sporo czasu więc może się przekręcić jeszcze milion razy ;)
Dzisiaj u mnie jakiś dzień wyborów najpierw wybraliśmy wózek i w końcu zdecydowaliśmy się na imię dla chłopca i będzie Kacperek teraz tylko czekamy do środy do połówkowych i mamy nadzieję na poznanie płci ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

karolaaa
Dziewczyny czy któraś z was miała może jakas bakterie w moczu podczas ciąży ? Wczoraj jak odebrałam wyniki i skonsultowalam z moją gin to powiedziała że mocz nie wyszedł za dobrze i czekamy na wyniki posiewu, od wczoraj strasznie się tym denerwuje i tak się martwie :-(

Ja miałam. Okazało się ze próbka moczu została zanieczyszczona przez bakterie z pochwy i w powtórnym badaniu za 1 dzień już nic nie było. Posiew oczywiście też zrobiłam i był jałowy.

Odnośnik do komentarza

karolaaa
maga23 poczytałam trochę w internecie i powinno się oddawać z strumienia środkowego a ja już oddałam z tego strumienia końcowego i podobno to może być też przyczyną takiego wyniku dlatego dla świętego spokoju w tym tygodniu powtórzę mocz gdzieś prywatnie

Bardzo dobra myśl. Ja z tym moczem co miesiąc mam przeboje ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem bardzo przewrazliwiona na punkcie moczu bo urodzilam sie z chora nerka i mialam ja operowana udalo sie ja uratowac i mam teraz 2 sprawne nerki ale ten strach jest jak tylko wyniki wyjda jakos nie tak a teraz jeszcze sie martwie o mojego szkraba, więc zrobie prywatnie dla swietego spokoju bo wyniki posiewu za ok 10 dni a tyle to ja nie wytrzymam niby niewiele ale jednak

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...