Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

:))) Joanna myśle, ze tak czy siak nogi rozłożysz ;) Śmiałyśmy sie ostatnio z koleżanka, ze podczas porodu w pewnym momencie jest juz tak, ze nawet jeśli grupa studentów by przyszła I z zaciekawieniem TAM patrzyła to jest ci juz wszystko jedno ;)

Dla mnie cesarka to ostatecznosc , bardziej bałabym sie zastrzyku w kregosłup niż całego porodu naturalnego

Odnośnik do komentarza

Ja się nie boje cesarki, u nas w weterynarii to takie częste że już traktowane jako zabieg a nie operacja ;)
Ja wiem że dla dziecka lepszy jest poród naturalny - mam na myśli tą całą stymulację przy przeciskaniu się przez drogi rodne.
Ale praktycznie wszystkie moje koleżanki miały komplikacje przy porodach naturalnych. Nawet jak rodziły szybko to je rozrywało mimo nacinania. Ogólnie niedotlenienia, zwichnięcia barku u dzieci, porozrywania - z zewnątrz i pochwy w środku, albo kloaka. Większość dłużej dochodziła do siebie po tym wszystkim niż dziewczyny po cesarce. Jedna moja koleżanka przez rok miała problem z seksem bo takie zrosty miała w środku.

Co do imienia to jak juz wspomnałam od zawsze chciałam mieć syna Janka, wtedy nie było to popularne imię ale cóż, nie zmienię z tego powodu. Drugie imię Krzysztof - jak mój mąz i mój tato :)
Dla dziewczynki bardzo podoba mi się imię Lilka ale tylko w zdrobnieniu - bo Lilia i Liliana to już nie.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Klarita
Ja się mamy nie bede pytać,bo to jednak przepaść czasowo-przestrzenna. Moja mama bardzo aktywna kobieta,pracowała w fabryce (praca fizyczna) do ostatniego dnia ciąży. Mnie rodziła chyba z 7 godzin ale ja byłam druga. Poszła do szpitala na piechotę,bo jej wody odeszły. Pewnie porod nie był jakis masakryczny. Ale co? Ja sie bycze w ciazy, nie pracuje, nie chce mi sie ruszac,jedyne co robie to gotuje, sprzatam i robie zakupy. Jestem malo aktywna. Myśle,że lepiej się rodzi kobietom, które są wlasnie aktywne do konca.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza
Gość WRZESNIOWKA2015

chani

Co do imienia to jak juz wspomnałam od zawsze chciałam mieć syna Janka, wtedy nie było to popularne imię ale cóż, nie zmienię z tego powodu. Drugie imię Krzysztof - jak mój mąz i mój tato :)
Dla dziewczynki bardzo podoba mi się imię Lilka ale tylko w zdrobnieniu - bo Lilia i Liliana to już nie.

Moja córcia ma na imię Lilla (tak przez dwa"L" w środku) i wołamy na nią też Lila, Lilka, Lilcia, Lilunia :) mi osobiście się Lilianna nie podoba więc nazwałam LILLA :)

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to, że z tym porodem różnie bywa, dla jednych lepsza cesarka dla innych naturalny. Najważniejsze zdrowie dziecka. Ja bardzo bym chciała urodzić naturalnie, szansa jest, ale wszystko może się zmienić. Pierwsze dziecko rodziłam przez cc i dość szybko do siebie doszłam, bo po tygodniu. Niestety trzy tygodnie później leżałam tydzień na internie z sepsą :(

http://www.suwaczek.pl/cache/594b811db8.png

Odnośnik do komentarza

~WRZESNIOWKA2015][quotechani

Moja córcia ma na imię Lilla (tak przez dwa"L" w środku) i wołamy na nią też Lila, Lilka, Lilcia, Lilunia :) mi osobiście się Lilianna nie podoba więc nazwałam LILLA :)

Lillka bardzo ładne i oryginalne imie, mnie się też podoba. Nasi znajomi tak dadzą naimię swojej córeczce która za pare dni się urodzi. A ogólnie co do imion to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje :) ja jak napisałam ostatnio ze chce Nikole (przez k nie przez c) to były negatywne komentarze że lepsze polskie imiona, że do "brzydkich" nazwisk ludzie dają zagraniczne imiona a prawda jest taka że do "brzydkiego" nazwiska czy polskie czy zagraniczne imie i tak czy siak pasować nie będzie. A moja dzidzia będzie mieć ladne zawisko po moim :) Ja nie wyobrażam sobie np. Oli, Franka czy Jasia ani też Johna, Krisa czy Cameron bo nie podobają mi się stare imiona na które teraz jest moda ani jakieś mega wyszukane ale jeśli ktoś chce to czemu nie i nie ma co tego negować :)

Odnośnik do komentarza

Widze ze tamat porodu sie rozwinął jak bym go podsumowała TAK- kazda z nas ma inny pomysł na swój poród i dobrze grunt to mieć plan nie ważne ze możne nie wypalić ważne ze jest i czujemy sie z nim troche lepiej bo to nasz pomysł nasze odczucia. Niektóre z was dość krytycznie podchodzicie do opozycji ale prawda jest taka ze kazda z nas jakos urodzi i wiele z nas moze urodzić całkiem inaczej niz na to liczy i moga sie zdążyć nie miłe historie typu 24h i te całkiem przyjemne 3h itp na to do końca nie mamy wpływu.Czas pokaże co komu pisane.
NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO DZIECKA !!! i każda da się już na tym etapie "pokroić" za swoje maleństwo dosłownie i w przenośni :P

Odnośnik do komentarza

dzasti oczywiście masz racje o gustach sie nie dyskutuje, ale trzeba pamietac ze tu na forum kazda z nas wyraza swoje zdanie na przerozne tematy i jestesmy wszystkie tak róże od siebie, takie odlegle mamy czasami opinie ze naprawde trudno byloby gdybysmy zgadzaly sie ze zdaniem kazdej z osobna. A w koncu przeciez to czy którejś dziewczynie nie podoba sie imie Nikola nie zmieni faktu ze Tobie sie bardzo podoba i takie sobie wymarzylas :) także relax. Mi bardzo ciężko z kolei czytać posty o porodach.

Odnośnik do komentarza

Gosia M ja podkladam sobie na długość pleców koc zrolowany i częściowo spis na plecach a częściowo na lewym boku. Na lewym boku nie mogę spać bo mam problem z biodrem i straszny bol odczowam a leki które przyjmowalam nie mogę teraz wiec muszę sobie jakoś radzić bo prawy bok odpada ze wzgledu na zlamane zebra w przeszłości.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...