Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane ja tylko na sekundę. Do jutra w superpharm jest promocja na białe pampersy, 34 zł za paczkę z kartą life style. Może któraś skorzysta. Wychodzi taniej niż zielone pampersy w Rossmannie. Kupiliśmy trzy paczki, jeszcze gerbery są przecenione ale to już nie taka promocja.

Chyba przebila się górna dwójka. Aluni spodobały się serki waniliowe wyciskane z tubki, takie dla dzieci. Przynajmniej to je. Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Mam chwilę, Alusia zasypia właśnie. Byłyśmy przed chwilą na huśtawce 5 minut dosłownie na pełnym słońcu i Ala ma różowe rączki i twarz. Nie smarowalam jej bo to niby tylko na chwilę miało być i słoneczko zlapalo już.

Monikulek śliczne dzieciaczki. Hania opiekuje się małym? Czy raczej to nie kompan dla takiej panny?

Joasiu widzę, że Szymek cierpi a Ty razem z nim. Te zęby są do bani, tak męczą dzieci a i tak wypadną później.
Widzę, że Camilla pomaga u Was, na moją Alę nic nie pomaga, chyba że zacznę stosować podwójne dawki ale boję się...

Ania. R naprawdę można kupić próbkę mleka? To i ja się przejdę do Rossmanna i poszukam tego. Sama nie wiem które mleko lepsze, a co jedno to droższe...

Aka 83 próbowałaś inne mleka czy raz dałaś enfamil i zostałaś przy tym?

Teraz co u nas.... Dzisiaj byłyśmy na ostatniej rehabilitacji. Dzisiaj ćwiczenia były w sali do integracji Sensorycznej, specjalnie Pani ją tam wzięła aby przetestować Alę. Nadal były płacze i krzyki. Miałam ochotę wyjść. Pani poradziła abym poszła z Alutką do dobrego psychologa aby ją obejrzał bo według niej właśnie u Ali jest zaburzenie integracji s. Ona prowadzi terapię tylko że starszymi dziećmi, od 4 lat więc ona nie pomoże. Wg niej przez to Ala nie śpi, wybudza się co chwilę, przez to jest notorycznie zmęczona, marudna, ciągle płacze i nie bawi się sama.
Nie wiem co o tym myśleć ale pierwszy raz ktoś powiedział, że ten szalony charakter da się poskromic kwestia tylko profesjonalnego psychologa. Nie chcę aby zaraz ktoś mi zarzucił, że szukam choroby u dziecka więc nie wiem co zrobić....

U nas duszno w mieszkaniu, dzisiaj jedziemy na dwa dni do teściów a tam będzie sauna... W niedzielę na obiad przyjeżdża moja rodzina więc sobota wieczór zapowiada mi się pracowicie. Nie mam pomysłu co zrobić aby było to smaczne i szybkie w przygotowaniu. Joasiag może masz pomysł na expresowe ciasto?

Alusia zasnęła to i ja się chyba zdrzemne, a.... Alusia nawet dzisiaj w nocy przespala ciągiem dwie godziny. Mały sukces jest! Pa pa

Odnośnik do komentarza

marala może uda mi się byc w Rossmannie to zerkne nabto mleko bo dokladnie nie pamiętam które, i za ile to mleko ale to byla saszetka jakby wersja podrozna. A co do Twojej Alusi i propozycji terapeutki ja bym spróbowała z psychologiem. Terapeuci często wychwytuja rzeczy o których my nie wiemy ze są istotne. Najwyżej okaze sie ze problemu nie ma ale będziesz wiedziała ze zrobilas wszystko. Kiedys miałam sąsiadkę która jezdzila z corka pp lekarzach, każdy lekarz zbywal ze wymysla aż wreszcie okazalo sie ze mala ma zespol aspegera. Leo messi tez ma: ) w każdym razie wiadomo bylo co i jak robic i nagle inne dziecko.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

marala kurczę to faktycznie ciezki temat jak ich Malo jest. Napisałam do tej mojej znajomej. A nóż kogoś poleci. Swoja droga zazdroazcze ze w Warszawie macie dostęp do terapii różnymi metodami. Na moim zadupiu nawet nie wiedza co to integracja sensoryczna a pediatrzy kaza pieluchowac szeroko bioderka zdrowym dzieciom a tak orofilaktycznie. Ostatni pomysl ktoey wysmialam to pediatra Nam kazal kupic buty irtopedyczne Bo mlody zaczal stawac. I dlatego jestem matka internetowa. Bo jak lekarze to debile...a za czesto to wiekszego miasta nie moge jezdzic.Pediatry nie mam na jakiego zmienić bo zmieniałam juz 3 razy

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Ania. R dziękuję ☺ a co do lekarzy to nie kwestia miasta tylko zacofania NFZ - tu. Pediatrzy z NFZ nie widzą problemu, mówią że mam się cieszyć że mam żywe, szalone dziecko. Dopiero prywatnie, bo ta rehabilitacja to była prywatnie w ramach pakietu medycznego od męża z pracy, ktoś zaczął zauważać a najbardziej kobieta z którą najczęściej Ala ćwiczyła przez ostatnie 6 miesięcy. Lekarze z NFZtu to stare pierniki którzy od skończenia studiów trzydzieści lat temu nie byli na żadnym szkoleniu, nic nie czytają itd. Mi pediatra z NFZ kazał rozszerzać dietę Ali od bulionu, później jajko i dopiero warzywa i owoce dlatego też jestem internetowa matka

Odnośnik do komentarza

Zěby nie odpuszczają, chodzi ta moja cierpiąca maruda krok w krok za mną. Dziś był z tatą na zakupach, G stwierdził że Szymek tak płacze i żali się tylko kiedy mnie widzi bo wie że go przytule.

MarAla myśle że porada psychologa nie zaszkodzi. Może zapytaj w poradni psychologiczno pedagogicznej, powinni kogoś poradzić.
U mnie ostatnio hitem jest to ciasto, kupuje ser w wiaderku więc bardzo szybko się je robi
http://winsko.eu/truskawkowy-sernik-na-zimno/

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:-)
U nas noc całkiem ok, mały spał prawie do 7! Niedługo poloze go na drzemkę i zabieram się za robienie ciasta na powitanie mojego. U nas hitem jest "malinowa chmurka", polecam. Robi się szybciutko i jest przepyszne, tym razem robię z jagodami.
Co do mleka to my mamy z Hipp i mały pije chętnie. Próbowaliśmy też Enfamil ale małemu nie przypadł do gustu.
MarAla, Hania czasem bawi się z Tymkiem. Ale między nimi jest 5 lat różnicy więc różnie bywa.
Ok, uciekam. Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Hej. U nas troszkę spokojniej, choć Tomek też nie potrafi długo sam się bawić, usypiamy się na rękach. Potrafi już kilka sekund stać nie przywracając się, mamy już 4 ząbki, górne w końcu wyszły :)

Ja podaje mojemu bebilon, dość drogi, ale od początku go daje.
Ta malinowa chmurka faktycznie pycha, oczywiście wszelkiego rodzaju serniki na zimno palce lizać.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

A jak się robi te chmurkę? Chetnie sprobuje bo brzmi smakowicie o ile latwa bo ja z tych co psuja wszystko.
marala saszetka za 2,99 bebilon pro nutra. Saszetka jest na 200 ml mleka. Mam fotę ale problem z zaladowaniem.
Wreszcie znalazłam cos na komary dla młodego. Chicco ma srodki od 3 miesiąca i dla kobiet w ciąży. Bo u nas tyle komarów ze strach się bać a nigdzie nikt nic w aptekach nie znalazł mi. Uffff ale skwara. Az nic się nie chce, no chyba ze lody jeść...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

marala koleżanka niestety co do niemowląt nie doradzi za wiele. Ma podpytac wśród swoich znajomych. Ale podala namiary na ośrodek ale we Wloclawku. Nie wie czy to nie za daleko. Nazywa sie neuromind. Na stronie maja ogólnie czym sie zajmują. Można zadzwonic i podpytać a moze jesli nie oni to podpowiedzą gdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Hejka, u nas dzień jak co dzień, czyli rozrabianie, ciągnięcie kwiatka, skrobanie głośników, lizanie kapcia itp itd.

Coś dziwnego się porobiło w nocy. Około 23.00 a 1.00 (różnie) Lili budzi się i rozpacza. Tak jakby woła, krzyczy. Uspokaja się na rękach albo przy cycku. Jak odkładam to znów wycie. To takie specyficzne rozpaczanie. Uspokajamy ją tuląc na rękach albo sama się uspokaja po paru minutach w łóżeczku i zasypia. Dziewne to. Pewnie coś w rodzaju rozładowania emocji. Teraz wypada kolejny skok i wydaje mi się że do Lili dociera coraz więcej i nie ogarnia. Na pewno nie płacze z głodu. Ufff zawsze coś. Teraz ciężko będzie ją oduczyć nocnego cycka;(

MarAla ja niedawno wypróbowałam Aptamil (w Polsce to jest Bebilon). Zasmakowało i nie ma problemów z brzuszkiem. Najpierw kupiłam ze 3 porcje na spróbowanie. A wczoraj kupiłam całe opakowanie. Niestety jest dość drogie 17euro za 800g, bo my kupiliśmy to pro.
Powodzenia z Alutką, ale nie zamartwiej się na zapas. Dzieci są różne, niektóre bardziej przytulaki inne leżą i patrzą w suit. Osobiście na około mam 4 mamy z dziećmi w podobnym wieku i wszystkie są inne!
I tak jesteś dzielna, ja też czasem się rozpłaczę. Ostatnio bo nie miałam pomysłu na obiad i wszystko mi było nie w smak. Bo ja nienawidzę gotować!! hehehe

JoasiaG współczuje zębów, u nas te płacze to raczej na tle nerwowym niż ból jakiś. My z koleżankami też zauważyłysmy, że nasze dzieciaczki bardziej "męczą bułę" mamie niż tacie. To normalne:)

ania.r. właśnie sobie uświadomiłam, że w Irlandii prawie nie ma komarów, bo tu inny klimat. Ale za to zimno jak na lato. Dziś deszcz na przemian ze słońcem, wiatr i ....13 stopni....

moniulek czy ty wstajesz ze swoim szkrabem o 5.00? Czy jakoś czekasz? Lili wstaje między 6 a 7, ale jak się odbudzi ok.6 to my ją trzymamy w łóżeczku przynajmniej do 6.30 o ile sobie gada i nie rozpacza. Podziwiam Cię, ze ogarniasz tak wczesne pobudki.

Odnośnik do komentarza

Witam. Rzadko do was pisze ale zawsze czytam bo musialabym się chwalić. Moja Emma to już od dawna całe noce przesypia. Je wszystko, bawi się sama. Wstaje i do chodzenia się bierze...jak to komiczne wygląda... Rzadko płacze, właściwie w ogóle, marudzi jak jest glodna albo chce spać. Ma już 5 ząbków i następnie idą, ale ona nawet na to nie marudzi...dajemy jej żel Dentanox. Juz od 2 miesięcy przestalam karmić, we Włoszech kupujemy Plasmon a ona wsuwa po 180. Sama się zastanawiam jak to zrobiło się że ona taka grzeczna, geny? Na pewno nie po mamusi! Problemów z nią nie ma w domu, na spacerach czy w restauracji...chętnie zostaje ze wszystkimi. Wiec dzielnie dziewczyny!!! Zmieni się!!! Myślę o was zawsze!

Odnośnik do komentarza

Hej. My od wczoraj jesteśmy u moich rodziców. Po drodze odwiedziliśmy kuzynke męża i Jasia który jest 1,5 msc młodszy od Szymka. Powiem Wam że chłopaki już fajnie na siebie reagują i...zabierają sobie zabawki :-)

Monikulek wow do 7? Cudownie. Smakowicie brzmi to ciasto muszę wypróbować.
Irlandia i jak, dziŝ też Lilka obudziła się w nocy. Może faktycznie jest to jakiś sposób by pozbyć się nagromadzonych przez dzień wrażeń czy jakoś je przetworzyć.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Wracamy do domu. Alusia jak zawsze u teściów nie śpi, pobudki co 20 minut.... Ja po takich nocach czuję się jak pijana, otumaniona. No ale...

We wtorek próbujemy lecieć do Bułgarii. Zobaczymy czy się uda...
Ala odstawia się sama od cyca, w dzień wcale nie chce, rano też nie tylko wieczorem i w nocy. Także problem odstawienia od piersi sam się rozwiązuje. Wczoraj wieczorem kupiłam próbkę Babilonu i Alutka wypiła 200 ml +40 ml mojego sciagnietego +cyca więc jak widać zaszalala, ale może jej się pić chciało.

Irlandia na ile generalnie wystarczy opakowanie mleka? Na dwa tygodnie?

Joasiag kupiłam hard semilaca, jestem ciekawa czy rzeczywiście lepiej na tym będzie się trzymać hybryda bo mi ostatnio już po 4 dniach odstaje a że nie mam czasu zrobić nowych to później dwa, trzy tygodnie chodzę z ogryzkami... Masz jakieś doświadczenia z hardem? Korzystaj u rodziców. Odpoczywaj!

Kamila nie wiem co odpisać na Twój post. Przemawia przeze mnie zazdrość. Też tak chcemy! Super! Gratuluję bo to Twoja zasługa. Pisz częściej i chwal się, a co! Od tego forum jest a i nas przenosisz do krainy marzeń. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość margiim

Witajcie moje wrzesnioweczki!
Bardzo dawno nic nie pisalam bo u nas duzo problemow bylo ale jakos sie rozwiazaly i jest juz ok powinnam juz wiecej pisac.
MarAla tak sobie mysle ze Ala sie tak czesto budzi i jednej mamie z majowych dzieciaczkow dziewczynka tez sie tak budzila oni skoarzystala z pomocy dobrej nocki jak ona pisala komunikowali sie przez skype zaplacili ppdobno 150zl i dziewczynka spi cala noc !.
Moj syn budzil sie co dwie godz do trzeciego roku zycia:))mam nadzieje ze tym razem wakacje sie udadza.
Pozdrawiam Was i dzidziolki przespanej nocki :))

Odnośnik do komentarza

Joasiu dziękuję. Jak wrócę to zajmę się tym psychologiem. Liczę, że hard wydłuży trwałość lakieru. Jutro zrobię bo dzisiaj goście byli.... Pod hard kłaść bazę?

Margim właśnie już kiedyś słyszałam o tej dobrej nocce. Po powrocie z wakacji muszę i tym się zająć. Wczoraj obrazilam się i jak Ala budziła się w nocy to nie szłam do niej i bardzo szybko zasypiala od nowa, dopiero wtedy chodziłam ją okryc. Może to jest sposób na mojego lobuza. Wczoraj Alusia urzadzila w supermarkecie bunt, krzyczała, rzucala się, spazmowala, a wszystko dlatego bo weszłam do przymierzalni.... Ehhhh.... Pierwszy raz coś takiego.

Jutro ciężki dzień przede mną, pakowanie, paznokcie, poczta, zakupy no i opieka nad moją córcia. Dzisiaj nawet moja zaba kilka razy przytuliła się, tak miło było. U nas to bardzo rzadko się zdarza.

Spijcie dobrze wrzesniowki.
PA

Odnośnik do komentarza

Hej hej, wczoraj wròciliśmy dość pòźno od rodzicòw, Szymek usnął w samochodzie i obudził się do karmienia około pòłnocy. Nadal dziąsła opuchnięte i nie chce jeść niczego co dodatkowo je podrażnia. W zasadzie od tygodnia pije tylko mleko plus koktajle owocowe.

MarAla tak, najpierw baza, hard, kolor i top :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...