Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Wiruśka ja też obawiam się, że mój ma alergię. Raz gdy na niego patrzę to jestem pewna że tak, innym razem sobie myślę, że ma mniej tych krostek na twarzy i że to nie alergia. W czwartek pediatra wyda werdykt. Z tego co piszesz wynika że u Ciebie jakaś ostra ta alergia. Moj ma na twarzy narazie. Wogóle się go trzymają jakieś defekty skórne. Na brwiach ma taki zrogowaciały naskórek i trochę takie żółte, jakby ciemieniucha. Najpierw była oliwka i przecieranie gazikiem. Schodziło ale znów się pojawia. Ostatnio jak była położna to powiedziała że to nie ciemieniucha i żeby stosować maść witaminową. Trochę się to złuszczyło, ale teraz takie krostki mini wyskoczyły w tym miejscu... Ehh... ta buzia mojego szkraba wygląda nieciekawie. Do tego od nowych pampersów odparzenia na tyłku... Ciekawe co powie pediatra. Może że o dziecko nie dbam... A tu człowiek dwoi się i troi żeby to dziadostwo zwalczyć

Odnośnik do komentarza

My też mamy taki granatowy kombinezon, coś podobny do Catarisy kombinezoniku, kupiony w lumpku za 10 zł, a na teraz taki futerkowy z h&m, mam nadzieje, że do chrztu nam posłuży, chociaż boję się, że ,mały wyrośnie, na szczęście w styczniu wyprzedaże i jak coś to ten sprzedamy.
Dziewczyny czy wy też tyle kasy wydajecie na swoje dzieciaczki, właśnie byłam w aptece i wydałam stówe na oilatum i inne duperele, pampersy zamówione na dwa miechy, a już myślę o prezencie na gwiazdkę dla małego, a tak mi się marzy kurteczka z zary, sobie to już chyba nic nie kupie, bo co wchodzę do sklepów to kieruję się na dział dziecięcy:) a to nasz kombinezon, polecam bo naprawdę cieplutki http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0179870002.html

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie :) dzieciaszki piękne i kochane od pierwszych chwil ale teraz to już prawdziwe niemowlaczki i każde inne, wyjątkowe :)
Ostatnio doszłam do tej samej konkluzji co któraś z Was, postów coraz więcej= mamusie coraz lepiej zorganizowane :D bo faktycznie był okres ciszy.

Agnieszka82 - mój synek tak jak Twoje Maleństwo, budził się codziennie 4-5 w nocy i stękanie, nie płacz, a takie jęczenie. Również myślałam, że to kolka ale położna szybko wybiła mi to z głowy twierdząc, że chyba nie mam pojęcia jak krzyczy dziecko z kolką (faktycznie na szczęście nie mam). Jedna z dziewczyn podpowiedziała, że to może być od słodyczy. ja jadłam tylko herbatniki/biszkopty i myślałam, że te są "neutralne"-okazało się, że jak odstawiłam tak i problem tego porannego stękania znikł. O ile pozwalasz sobie czasem na coś słodkiego to spróbuj to kompletnie wyeliminować. Może pomoże .

Catarisa pytanie do Ciebie bo do dziewczyn które mają magiczne Medele Swingi itd nawet nie startuje bo te pewnie i od faceta by mleko wyciągły :), a Ty chyba miałaś ręczny laktator. Kiedy nim odciągasz mleko? jak? masujesz jakoś najpierw piersi,jakieś sztuczki? ja albo nie umiem albo nie wiem. Mam lovi protect dwufazowy czyli niby troszkę lepszy ale ręczny i nie mogę z siebie nic wydusić, jest to nieprzyjemne i po 5 minutach się zniechęcam jak widzę jakieś kropelki na spodzie. A mały jest tylko na moim mleku i w niecałe 2 miesiące przybrał ponad 2 kilo, nie płacze więc mleko muszę mieć.

Joanna89 ja słyszałam od położnych, że bebiko pod względem jakości jest najgorszym mlekiem, jest bardzo słodkie itd i żeby unikać. Bebilon małe puszeczki a nawet saszetki są w rossmannie. Z drugiej strony dziewczyny mówią, że lepiej nie robić rewolucji i nie zmieniać więc jeśli się unormowało i nic Małej nie jest to lepiej nie eksperymentować.

Wiruśka ale się uśmiałam po Twoim poście, miałam identyczną sytuację. Stoję z teściową i trzymam małego na rękach za chwilę, tru tu tu w pampersa az pod ręką poczułam i mówię "rób kupkę mamunia zmieni zaraz pampuszka" na co teściowa pyta od czego ta żółta plama na bodziakach :)

just.jot z prezentami z Rossmanna nie ma tak łatwo, że sami dadzą. Musisz zmienić sobie w profilu, z "spodziewam się dziecka" na "mam dziecko" i dostaniesz maila z informacją o prezencie.

butelki i na koniec moje pytanie. kiedy wymienia się butelki/smoczki? po jakimś konkretnym czasie? czy jak widać zużycie? jakie zużycie? ja używam butelek tylko do przepajania koperkiem/wodą/ mleko okazjonalnie na wyjeździe.

Wam i sobie życzę lepszej pogody, bezwietrznej, żeby iść na spacerek i gubić brzuszki :)

miłego dnia:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

aga spróbuj przemyć buźkę oilatum przy kąpieli mi tak poradziła pediatra, mój ma alergie pokarmową i mamusia na diecie, jest też specjalny krem emolium na takie zmiany skórne u niemowląt, chyba w każdej aptece, ale musi być specjalny do skóry atopowej, taki polecała położna, ja na razie nie kupiłam, bo po oilatum mu ładnie schodzi, no i dokarmiam bebilonem dla dzieci z alergiami
Czekam na karuzele dla małego, która już tydzień idzie przez allegro i zaczynam się wkurzać, bo niby 3 dni robocze, a na stronie inpostu napisane, że paczka jest w trakcie doręczania, to chyba tydzień jest już doręczana..ech

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!
Witam wszystkie nowe mamuski w naszym gronie! :D Super, ze dołączyłyscie!
My jak zwykle pospałysmy z Poleczką do 9. Mamy juz elegancki tryb i spimy wszyscy jak susełki.
Paskudne mleko Nutramigen - z dawką cukru - pieknie nam słuzy. Nie ma juz zadnych wysypek, kolek, bolu brzuszka i problemów z kupą. Dziecko szczesliwe!
Mimo , ze pogoda iochydna, to rano pojechalysmy na spacerek i biznesy na starówke. Nakryłam Polkę folią i załatwiałam z nia sprawy :) Pieknie spała, spacer 1 zaliczony!
Teraz sie buja, a ja zaczynam robic sie na bóstwo... boo.... mamy dzis pierwsze wychodne!!! Mamy dzis z niemezem rocznice, kuzynka zostaje z Polcia, dziadki zajmą sie Młodym, a my idziemy szalec. Kupiłam sobie piekna sukienke, wyciagnełam obcasy - idziemy dzis do swietnej knajpy na kolacje i drineczki! :D Bede pewnie w stanie podobnym do Banany :D
Oby tylko nie zdarzyła nam się taka sama niespodzianka !
Nie moge sie doczekac wieczora :D hihi. Ciesze sie, ze udało sie zorganizowac to wszystko!

wiruska - wspolczuje takiej ostrej alergii - dobrze, ze pediatra szybko zareagowała!
Banana- tabletka PO ! Czas start!

My sie codziennie stroimy.. Wiec u nas na spacer jest stroj dzienny ( body + jeansy + bluzka z długim rekawkiem + skarpetki ) na to kombinezonik taki jak u Catarisy, a w wozku mamy juz taki otulacz - ale nim przykrywam tylko nózki. Dzis doszła folia, ale w niej goraco! Wiec troszke odkrywam MAłą.
Zaraz biegne jeszcze z nia na spacer. Z cukru nie jestesmy, trzeba sie poruszac przed wieczorem hihi :D

Wrzucam fote takiego kombinezonu jak mamy - znalazłam w grafice :P

monthly_2015_11/wrzesniowki-2015_39083.jpg

Odnośnik do komentarza

A teraz mam pytanie do mam ktire tez karmia z butelki. Ja mam butelki avent bo kupilam z laktatorem,ktory sie swietnie sprawuje i nie zaluje zakupu. I mam tez butelki tommmee tippe (za literowki sorry bd pisac tt) z aventu juz przeszlismy na smoczek +1 to sa dwie dziurki. A z tt mam smoczek ten pierwszy,ale wydaje mi sie ze sie meczy z tym smokiem. Widze ze lepiej jej sie je z butelek tt bo bardziej piers przypominaja i nie lyka mi tyle powietrza bo cala buzka trzyma smoka. Z Aventem strasznie duzo mi lyka powietrza i potem brzuch ja boli. Chcialam zapytac czy zmienialyscie juz smoczki na te +3 !? Ktoras je uzywa? Bo zastanawiam sie czy nie kupic?

Odnośnik do komentarza

Heheh do mnie też dzisiaj teściowa ma przyjść właśnie dzwoniła :p
Ja mam w domu i Bebilon i bebiko i składy są prawie identyczne.
Producent ten sam i na infolinii nawet mówią że to prawie do samo bo Bebilon ma jakiś tam kwas inny jednen niż bebiko. My jesteśmy zadowoleni po zmianie.
cantedesika My mamy jednen smoczek +3 od butelek canpolu. I dużo ładniej mały z niego pije. Butelki mam tomme tippie i tez mi się wydaje ze sie z nich meczy. Jeśli będę kupowała smoczki to na allegro bo są po 6 zł a w sklepie po 10.

monthly_2015_11/wrzesniowki-2015_39084.jpg

monthly_2015_11/wrzesniowki-2015_39085.jpg

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

Uwierzcie ja też nie myślałam, że dziecko może nie tolerować pokarmu mamy, w końcu to jest to co dla niego NAJLEPSZE! A tu takie chocki klocki się narobily.. ale no cóż, jak jednak się okaże, że Małej lepiej służy mm to bez zastanowienia przechodzę na karmienie tylko mm i juz.. przynajmniej bede wiedziec, że to dla jej dobra, a nie jakieś widzimisię powtarzane jak mantra przez tesciowa..

Dzięki za wsparcie mam nadzieje, ze będzie ok.. bo naprawde nie wyobrażam sobie pobytu w szpitalu ;(
Ale jeśli to faktycznie alergia to naprawdę mega mocna, bo lekarka powiedziała, że jakby to było od ogórka np. Bo jej mowie ze wprowadziłam ostatnio to musiałabym zjeść 5kg tego ogórka na raz..
Zresztą jak się słyszy pediatre, która leczył juz mojego męża od malutkosci, że ona pierwszy raz widzi aż takie objawy u tak małego dziecka to coś w tym musi być :(
Ale najgorsze jest to, że szwagierka była u alergologa na odczulaniu.. I ta alergolozka jest też pediatra.. I powiedziała jej, że z uczulenia stopy i dlonie nie puchna! Ze ona się dziwi że nie zrobili nam badań krwi i moczu, bo to może być coś poważniejszego.. eh, powiem wam, że jestem niewyspana, zmęczona i do tego się martwię jak cholera..
A jeszcze dziś mam ginekologa, ciekawe co powie na to moje ciągle krwawienie..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Agnieszka82 mamy taki sam kombinezon, rozmiar 62 jestem super zadowolona, aż żałuję, że nie poprosilismy o 68.

Dziewczyny, które używają Oilatum, ja ostatnio kupiła w jakiejś internetowej aptece zestaw 2x500 ml tu jest link. http://www.aptekaprima24.pl/oilatum-baby-emulsja-do-kapieli-500-ml-1-1-gratis
Ja kupiła gdzie indziej ale tam już nie ma tej promocji, ale cena podobna 69,90 (bo ją za wysyłkę nie płaciłam)

Banana, a głupio zapytam, jesteś pewna, że pękła? Ją kiedyś tak myślała, a się okazało, że to mój śluz i tyle go było. No i tak jak piszą dziewczyny, tabletka po.

My z Jagódką chyba ubieramy się lżej niż wy. Body z długim rękawem, cienkie spodenki, misiowy kombinezon i jak wieje to zakrywam tym czymś z wózka, jak jest dużo chłodniej to jeszcze kocyk...no i czapą cienką bawełniana. Karczek zawsze ciepły.
W domu body i spodenki.

Która to mi zrobiła smaka na Szarlotkę :D?

8.09.2015, Jagódka
Pierwsze
Drugie

Odnośnik do komentarza

Malutka1989 sprobujemy z ta maka ziemniaczana. Po powrocie ze szpitala dostal odparzen. Myslalam ze to od pieluch. Stosowalam rozne masci kremy a najlepsze okazalo sie wietrzenie pupy. Teraz po kolejnym rozmiarze znow odparzenia i na nohach takie otarcia. Chyba kupimy pampersy bo teraz mamy Dade.
Agnieszka82 maluszka myjemy w Emolium wiec buzke tez. A to podobne do oilatum jest chyba. Ten krem specjalny emolium mam ale balam sie na twarz stosowac. Moze sprobuje choc teraz wydaje mi sie ze jest lepiej. Twoj maluszek wkoncu ma ta alergie? Chyba to Ty pisalas ze to jakas egzema?
Susu ciesze sie ze napisalas jak ubierasz maluszka bo ja tez zakladam jedna cienka warstwe i na to kombinezon plus kocyk bez tego przykrycia wozkowego. Czapka cienka bawelniana na uszy i troche to z kobinezonu ma na glowie

Odnośnik do komentarza

Wlasnie sie poplakalam ze zdenerwowania. Bartus sie najadl, odbil, byl troche w pionie. Polozylam go na podusi do karmienia i pieknie ulal tak ze cala poduszka mokra i jego ubranie tez. Pojde go przebrac to uleje jeszcze wiecej. Nie wiem jak mam go aktywizowac skoro po jedzeniu jesli nie jest w pionie to ulewa. A i czasem w pionie ulewa. Na lezaco to musi spac zeby nie ulac. Nie moge go wziac do bujaka czy na mate bo uleje. W domu wszedzie pieluchy, wszystko nimi ponakrywane a i tak pozalewane. Czasem mam juz tego serdecznie dosc. Zamiast czekac na guganie to ja czekam az przestanie ulewac po jedzeniu.

Odnośnik do komentarza

alis85 - ja kupilam ostatnio na olx karuzelke tiny love - my akurat mamy z rozowymi kwiatkami. Muzyczka+ obracajace sie kwiatki + swiatelko. Polka ja lubi i interesuje sie. Swietna jest tez Rainforest z Fisher Price.

Musze sie pochwalic. Pierwszy raz w zyciu Polka zasnela w dzien w swoim lozeczku!!!! :D Pospala tylko 45 min ale zasnela!!! Zdarzylam zrobic prysznic, depilacje, wyszykowac ciuchy na wieczor.. Ach jak fajnie.

Susu - dawaj adres na priw! Wysle Ci to mleczko, bo nam sie juz nie przyda! Delicol tez moge dorzucic, bo mam nowy, a Polka juz nie dostaje w ogole laktozy! ;)

Odnośnik do komentarza

Wiruśka ja ze starszym synem miałam sytuacje ze puchły stopki a właściwie od tego sie zaczęło ale on był starszy miał około pol roku . Któregoś pięknego dnia spuchły stopki za kilka godzin doszła wysypka duża taka wręcz pokrzywka wylądowaliśmy w szpitalu tam podawali ciagle sterydy opuchlizna schodziła ale wracała do tego stopnia ze nawet gardło zaczęło puchnąć ... Po ogromnych dawkach sterydów wypuścili nas do domu podejrzewając alergie na lek chyba nurofen ale jak wróciliśmy do domu to wysypka wracała jeszcze na szczęście opuchlizna jyz nie . Wybraliśmy sie z młodym do polecanego bioenergoterapeuty i on powiedział ze te wszystkie objawy wskazują na osłabienie wątroby zalecił ostra dietę i wszystko wróciło do normy :) moze u malutkiej wątroba jeszcze nie do konca jest dojrzała i to jest reakcja na jej obciążenie... Poczytaj trochę o tym

Odnośnik do komentarza

wiruśka oby okazało się ze to alergia i ustala po mm ! 3 mam kciuki !

bananano to za sala las kobieto.nie wyobrażam sobie co bym zrobiła w tej sytuacji.. a Tu już jesteś po okresie wiadomo cykl rozregulowany ale jak na 100 nie chcesz zwby się okazało ze to był strzał w 10 to jedynie tabletka po :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...