Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, za nami juz 11 doba po drugiej stronie brzucha.

Julcia tylko na cycku, ładnie przybiera od wypisu ponad 500g ( a tak sie bałam ze z mojej miseczki A nic nie poleci :-)), tak jak większość - ulewa, zdarzało sie ze musiałam przebrać bodziaki 2 razy, jednak nie jest to tak częste żebym musiala zacząć sie martwić (choć dzis mało nie padłam jak ulalo sie jej buźka i noskiem..)

W nocy Śpi średnio 2-3h, z przerwami na cyca po czym dalej śpi, w dzień jest rożnie. Do tej pory miałam 2 kryzysy ze wyłam z bezradności..
Narazie śpimy razem w łożku pod nieobecność męża, przyznam ze troche z lenistwa. Kupki sadzi ok 7-9 razy, kąpie co 2 dni, kikut wyglada jakby lada dzień miał odpaść, narazie zrezygnowaliśmy z chusteczek nawilżających i czyścimy pupę przegotowana woda

13.10 lecimy na kontrole na neonatologów, 03.11 do ortopedy i w miedzy czasie do pediatry- skierowanie do ortopedy i pediatrę załatwiła za nas położna środowiskowa, pomału namyslamy sie ze szczepieniami
..i to tak z grubsza u nas :-)

A czy wasze dzieci często kichają? I to tak podwójne-potrójne serie? :-)

Postaram sie wrzucić fotki małej

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36961.jpg

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36962.jpg

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36963.jpg

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36964.jpg

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36965.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcroeqq9f6vtmz.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluje nowym mamusia szczesliwy ch rozwiazan i zdrowych malenstw.
Chani wczoraj o tobie myślałam jak z małym cieszę się że już dobrze i że zolłtaczka spada u nas niestety nadal walczymy a wszystkie wyniki po za birubina rewelacyjne do tej pory w piątek muszę jechać do poznania po odpior jednego 2 tyg się robi.
Mycha ją z guzkami walcze w sumie od 2 tyg życia małej ale stres nie wyspanie pobyty w szpitalu robią swoje co zwalczylam za 2 dni w tym samym miejscu się zaczęło robić i w ten sposób w zeszłym tygodniu niby guzek zwalczylam po 3 zostałam antybiotyk bo zaczął sie tworzyć ropień dzisiaj byłam na konsultacji u niestety czeka mnie nacinania i zatrzymanie laktacji a to już z mężem podjelismy decyzję bo już mam dosyć tego bolu ja dużo wytrzymuje ale teraz spie tylko na qznak aby przypadkiem nie ugniesc gdzieś tej piersi bo dosłownie można popuscic a lekarze strasznie nie delikatni dzisiaj to jednego odruchowo z bólu koplam bo tak ściana i wierzcie kochane dbajcie o piersi ją dbalam jak się dało ale dzisiaj okazało się że jakieś bakterię przez sutek dostały się do wnetrza doprowadziły do ropnia i mogłam sobie walczyć z guzkami i ten lekarz był w szoku że inny nie zabrał tego pod uwagę tylko kazał domowymi sposobami rozbijać guzki

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

hani
Moj Krystian mial robione usg glowki przezciemiaczkowe i opis mam rogi czolowe komor bocznych. Lekarka w szpitalu powiedziala, ze to moze byc to efekt trudnej ciazy, lekow itp. Sugerowala powtorke usg za dwa miesiace. Po ostatniej wizycie u dobrego pediatry uslyszalam, ze maly mogl sie lekko niedotlenic przy porodzie. Koniecznie kazal wybrac sie do neurologa. W piatek biore skierowanie i zamierzam sie z nim zglosic do Centrum Zdrowia Dziecka. Uwazam, ze to wazne bo jesli jest jakiekolwiek podejrzenie anomalii neurologicznych to zazwyczaj lekarze sugeruja przesuniecie terminu szczepien. Czy twoj maly tez mial robione to usg?

Mialam problem z zatokami i pytalam poloznej czy moge brac ibuprom zatoki i powiedziala, ze jak najbardziej

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza

co do kichania moja mała kicha za każdym razem jak przebieram i często tez jest czkawka , położna tłumaczyła ze ani jedno ani drugie nie jest z zimna
Kichaniem podobno czyści nosek

Co do spania - mama podsunęła mi pomysł o kładzeniu małej w nocy do spania w rożku, położna potwierdziła ze dziecko lekko ściśnięte wyowijane czuje sie bezpieczniej jak w maminym brzuszku :)

Zauważyłam jeden problem u mojej Antoski podczas snu jakby sie przestrasza i to ja wybudza , prostuje raczi nerwowo macie tak?

Odnośnik do komentarza

Klarita mi robili teraz to usg w szpitalu i mam w opisie " rogi czołowe komór bocznych asymetryczne - lewy wydłużony i zaokrąglony". Według pani dr może to być efekt trudnego porodu np. Mówi że ten obraz na usg już się nie zmieni. Że mały może mieć przez to większe napięcie mięśniowe po jednej stronie. Ale ogólnie ona i pani fizjoterapeutka przyjęły to jako coś często spotykanego i coś czym się nie ma co przejmować. Ordynatorka też nie dała nam skierowania do neurologa a no do chirurga dała z powodu tego wędzidełka podjęzykowego.
To jednak mam się przejmować? W necie jeszcze na ten temat nie czytałam ;)

U nas odruch moro też obecny. Budzenie się z płaczem też.
Kichanie było i jest. Przy chorobie było jeszcze więcej.

A teraz się pochwalę, dziś zrobiłam. 6 tygodni.

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36972.jpg

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję rozpakowanym mamusiom:) Karolina i Gosia zdrówka dla Was i waszych maleństw.
Szusterka mam tak samo, mały przesypia od 20 do 24 na moim mleku, potem budzi sie praktycznie co 1h i wisi na cycku prawie 1h, nieraz tylko ciumka, a jak go chce położyć do łóżeczka to ryk.
Dzisiaj była u nas położna i musimy masować jedno uszko, żeby się nie odkształcało, bo małym lubi kłaść główkę na lewą stronę, chyba go trochę w nocy przegrzałam, bo spał od 24 ze mną w łóżku i dostał potówki pod paszką, podobno pomaga mąka ziemniaczana - wysusza, a co do nocnych karmień to położna mówiła żeby dawać mu butelkę mm, albo mieszać ze swoim, bo inaczej odbije się to nocne wstawanie na moim zdrowiu fiz. i psychicznym, i jak to stwierdziła, ze w kp nie chodzi o to, żeby się zażynać, a w dzień normalnie mamy się karmić piersią, ech. A mój mały to cwaniaczek, bo chce się uśpić na piersi no i bardzo potrzebuje bliskości mamy, bo jak go tylko biorę rozwrzeszczanego od tatusia to momentalnie się uspokaja, w końcu 9 miesięcy miał mnie na wyłączność to dlaczego nagle ma się to zmienić:)
Kupiliśmy na imieninki na olx nowa huśtawkę play&smile, mały wniebowzięty i mamusia też, bo może co nieco w domu zrobić, nawet obiad, huśtawka super, polecam, lepsza niż leżaczek - bujaczek bo dziecko można w niej położyć. A w bujaczku był taki przykurczony.
Ćwiczycie już kładzenie na brzuszku, czyli mięśnie karku, wasze maluszki lubią tak leżeć i nie marudzą?
A to mój mały śpioch:)

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_36979.jpg

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny karmiace kp nie zrażajcie się, mi powiedziała połozna w szpitalu z którą rodziłam, że mały wyciągnie z piersi tyle ile chce, a tka naprawdę to chyba laktacja jest w głowie, i głupie komentarze puszczajcie mimo uszu
Kolczyk.M faceci czasami są beznadziejni, jak taki mądry to niech sam nakarmi, na szczęście mój mąż wie jak mnie wspierać, nawet przytaknął położnej żeby dać mu mleko w nocy mm, żeby sie troche odciążyć.
Banana a może woda morska i odciągnij gilki katarkiem albo nosefridą, to troche jej ulży.
A przypomniało mi się, moja położna na laktacje poleca karmi o smaku karmelowym, jedno codziennie, ponieważ zawiera słód jeczmienny który pobudza laktacje. Ja właśnie się jednym delektuje:)
Trzymam kciuki za nierozpakowane mamusie, chyba niewiele Was zostało.?

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

roziwspółczuje tych problemów i bólu piersi, my kobiety to mamy przesrane wiecznie coś nam sie przypałętuje
TosinaMama my też mamy te odruchy moro, same zanikną, tak jak odruch chwytny czy Babińskiego.
A mały też potrafi obudzić się z płaczem. Pod łóżeczko można też książki podłożyć od strony główki, żeby było wyżej.
A jakie macie te przejściowe kombinezony, i gdzie kupiłyście, ostatnio oglądałam takie w H&M ale ceny z kosmosu, ok. 100 zł, chyba muszę skoczyć do swoich lumpków i coś poszukać dla małego, w Zarze też maja piekne, ale kupimy taki misiowaty biały chyba na chrzciny, dziewczyny spotkałyście się z czymś takim że w święta, restauracje biorą 100% więcej za zorganizowanie imprez okolicznościowych, chciałam zrobić chrzciny w święta, ale okazało się, że w zwykłą niedzielę zapłacę 100 od talerzyka, a w święta za to samo 200 zł?

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M

Kuki a ta płatna szczepionka bezkomórkowa jest dostępna? Bo nam coś lekarka mówiła o niej, ale, że niby niedostępna obecnie. I że wybór mamy między tą podstawową a 5 w 1. Zdecydowałabym się na właśnie na tą, o której piszesz.

Jakoś w przyszłym tygodniu wybieram się po receptę do pediatry, a wcześniej podzwonię po aptekach jak jest z dostępnością.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...