Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Mi na ostatniej wizycie (to był chyba 12 tydzień i 5 dni) gin powiedział żebym już zmieniła kwas foliowy na suplement i dał mi ulotkę preparatu MAMA DHA (a w nim DHA, kwas foliowy, Jod, D3 i Magnez). Dziś właśnie kupiłam i zaczęłam brać.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Marta1985 Ja idę19 marca:) Idę dla własnej pewności ,że wszystko w porządku, ale też musimy srawdzić gdzie przykleiło się łożysko.......mam sporego mięśniaka tuż obok mojego maleństwa.......:( oby wszystko było dobrze, ginekolog podejrzewa ,że mogło przykleić sie wlasnie do niego a nie do ściany macicy:((((((

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Mycha88, a próbowałaś jeść więcej warzyw i owoców? Takie kalorie raczej nie zaszkodzą :)
Do wody można dodać sok z cytryny lub zmieszać sok owocowy z wodą. Oczywiście taki bez dodatku cukru :)
Właśnie wyczytałam, że w ciąży powinno się jeść 300 gram warzyw i 300 gram owoców w pierwszym trymestrze i po 400 gram w drugim i trzecim.
Od wczoraj zaczęłam nadrabiać braki witamin w diecie. Mam nadzieję, że mdłości mi już nie wrócą i będę mogła dalej jeść zdrowo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Macieja89 przydatny wykład, ale dowiedz się jeszcze jak to zrobić by jeść nie za dużo gdy żołądek skręca średnio 6-7 razy w ciągu dnia :D ja mam problem z tymi płynami, staram się zmuszać ale ciężko mi idzie, nigdy nie piłam tyle ile trzeba (stąd mam za sobą historię z kamieniami nerkowymi)...[/quote]

Mycho mozna jeść 6 posiłków w ciągu dnia,ale niewielkich. Ja zauważyłam, że jak jem duże posilki (co czasem sie zdarza, to mam wzdęcia i pobolewania). Rano przed wstaniem z łóżka zjadam coś suchego ( bułkę z masłem, wafla ryzowego, krakersy lub batonik z musli), po wstaniu piję wodę (zazwyczaj rano już mnie suszy), robię konkretne śniadanie-bułkę ziarnistą z sałatą, szynką, pomidorem, papryką i majonezem (majonez kocham) i wcinam. Szykuje też kanapkę na 2 śniadanie albo sałatkę i robię do termosu herbatę z cytryną.Czasem wezmę też banana lub gruszkę juz pokrojoną w ćwiartki. O 12-13 jem obiad. Gdy jestem na zajęciach to w przerwie zjadam swój prowiant i czasem dokupuję wodę lub sok jabłkowy. Po powrocie do domu z zajęć, piję kolejny sok lub herbatkę, zjadam kilka ogórków kiszonych, po godzinie wciągam jakis owoc jeszcze i kanapkę . Podjadam czasem migdały-są dobre na zgagę. Jeśli zbrzydnie mi woda lub soki z kartonów, gotuję sobie kompot z mrozonych owoców (truskawek lub mixu), dodaje do niego kardamon i troszke osładzam miodem. Jeden garnek kompotu wypijam w jeden dzień. Polecam też kompot z jabłek i gruszek.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu30ts5ga6m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
raptem od rana nie zaglądałam a tu tyle stron do nadrobienia!
Mi na razie ubyło 1 kg a nie przybyło mimo, że mdłości nie miałam wcale. To chyba przez to, że w końcu zmusiłam się jeść regularnie i zdrowo :)
Bardzo podoba mi się ten poradnik do którego któraś z Was wrzuciła link- dziękuję :)
Lecę spać, dobranoc Wrześniowki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza
Gość kreska92

Hej dziewczynki dzisiaj natnkełam się na to forum i będzie mi niezmiernie miło do was dołączyć. Zacznę może od tego, że ostatnie dni to duży stres o moje dzieciątko. W październiku 2014 poroniłam była to bardzo wczesna ciąża około 4 tc. Ciąża mimo iż nie planowana była ogromną stratą i ciężko było mi się pozbierać. W styczniu okazało się, że znów jestem ciąży 16.12.2014 ostatnia miesiączka pierwcze badanie u gin 26.01. było widać tylko pęcherzyk bez zarodka lekarz powiedział, że to 5 tc. Kolejne badanie miałam 20.02.na tym usg już widziałm swoją dzidzię, która ma 18 mm ;) 8 tc. Według lekarza teraz jestm około 10 tc i Pierwsze moje pytanie według wszelkich kalkulatorów ciąży powinnam być w 12 tc. Nie wiem czy to moje obliczenia są błędne czy może lekarz, źle to policzył martwie się czy dzidzia napewno prawidłowo się rozwija... Kolejan sprawa to że od kilku dni męczy mie starszne przeziębienie od wczoraj lerzę na l4 i wygrzewam się w łóżku. Mam nadzieję że jak najszybciej wrócę do zdrowia i że nie odbiję się to negatywnie na dzidzi.

Odnośnik do komentarza

Kreska92
Kazde dziecko prawdpodobnie rozwuja się w swoim tępie. Te kalkulatory są chyba po to żeby nam strachu napędzić. Dla pocieszenia podam Ci swój przykład bo jesteśmy bliziutko siebie w terminach. Ostatnia miesiączka 17 grudzień. Badanie usg 23 luty a moje dziecko mierzylo niecale 24 mm i wg usg to bylo 9 tyg i 1 dzien a wg moich wyliczen 9 tyg i 6-osty dzien (czyli 9 tyg i pelnych 5 dni). Dziecko mniejsze o ok 4-5 dni. W ostatni poniedzialek mialo 3,25 i wg wszelkich kalkulatorow to jestesmy tydzien do tylu. Niektore znas maja malenstwa o tydzien do przodu i pewnie tez sie martwia. Chyba zawsze sie bedziemy martwic, ze cos jest nie tak. W poprzedniej ciazy moje dziecko w pewnym momencie bylo z glowki starsze o t ydzien, z cialka w swoim wieku a z kosciu udowej mlodsze o pare dni....tez się troche martwilam że może ta dłowa jest za duża :))))) no ale taką ma po tacie

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza

Witam was :-) ja też już nie śpię od 6 ale przy dwuletniej córce to normalne u mnie na codzień i o 7 to już jestem na nogach, choc czasem bym sobie chciała polezec dłużej :-) co do suplementów to biorę kwas foliowy i femibion natal classic :)

Natalka 18.11.2016r. 3100g i 54cm
Staś 18.09.2015r. 4050g i 58cm
Paulinka 11.04.2013r. 4300g i 57 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...