Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy nowe forumowiczki i zapraszamy do aktywnej dyskusji :) zawsze to dwa dodatkowe bagaże doświadczeń.

Blanka piatkowanie z mężem zakończyłam o 22 jak po raz pierwszy wezwał mnie syn:) i dobrze bk od tamtego menu byłam wzywana juz dodatkowe dwa razy 24:30 i mamy 3:45 :/ na szczęście weekend i chociaż wiem ze nie będę miała pobudki o 6 bo jak cos to tatuś weźmie małego- on i tak od 6 nawet w weekendy nie śpi:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiek123

I my po karmieniu. Pobudka o 1, 4 i 6. Kryzys z jedzeniem zazegnany, ale kosztem jedzenia przez nakladki.. Leniuszek sie zrobik z mojej coreczki.

Piszecie o centylach.. Ja sie martwie bo Lila byla w 25, potem nawet w 10, a teraz znowu w 25. Za duzo zle, za malo tez zle.
Milego dnia! Robie kawe :)

Odnośnik do komentarza

Hejka.
Witam nowe mamusie. Powiem Wam że byłaM już rana forum, 8 lat temu. Forum żyło dopóki nie pojawiła się nasza klasa A potem facebook. Teraz a fb sporadycznie ktoś napisze jak ma problem.
U nas pobudka o 0:55 ale musiał wczesniej się obudzić tylko matka nie słyszała bo był dobrze już rozkopany i " gadal" na całego. Potem zasnąć nie chciał bo dalej gadał :) druga pobudka po 4. I teraz jeszcze śpi.
Masakra a my z wagą w 97 centylu ; (
Ale co ja mogę. Ma 3 miesiące skończone a ja u dalej daje 120 ml a nie 150 ml jak na pudelkach mlek. A już powoli domaga się wiecej

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3upjypj9m4usi.png

Odnośnik do komentarza

My tez juz zaczelismy dzien godzine temu:) niedlugo inhalacje. Niestety zapowiada sie kolejny dzien walki z infekcja...strasznie mnie to martwi :/
Blanka super ze sie wybierzesz do spa.odpocznij i sie porzadnie zrelaksuj!
Joasia G ja też nie mogę jesc nabialu ze wzgledu na mlodego. Ale jak ja sprobowalam troszke smietanki do kawy to synek mial caly wieczor kolke. Wiec narazie odpuscilam.
Ale sie ciesze ze juz grudzien i swieta :)

Odnośnik do komentarza

karolaaa
Jejku ale mam zaleglosci chyba nie dam rady tego nadrobic :/ dziewczyny prosze powiedzcie mi ile wasze dzieciaczki wazyly przy okazji drugiego szczepienia ??

karolaaa moja ważyła 6260 g. Z wagą jest w 90 centylu :) Lekarz nie mówiła, że jest za ciężka, wręcz przeciwnie, chwaliła za dobre przybieranie. Tak więc nie przejmuj się :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

mycha88
Ja tego nie rozumiem, w nocy Łobuz musi pić co 3 godziny. Dlaczego skoro w dzień potrafi dłużej wytrzymać? Dzisiaj karmiłam go o 12, o 14 poszliśmy na spacer gdzie pięknie zasnął. Po spacerze wniosłam go z wózkiem do domu, delikatnie rozebralam a ten spał i spał aż o 18 sama go obudziłam na karmienie bo mi już pierś chciała eksplodować. Wiec nie pił 6 godzin a ciekawe jak długo jeszcze by pociągnął ze spaniem bo nie obudził się od razu jak go wzięłam na ręce. Dlaczego on tak w nocy nie śpi?

mycha88 może gdyby w ciągu dnia spał mniej, to w nocy spałby dłużej? Moja w ciągu dnia śpi bardzo mało. Łapie takie "turbodrzemki" po 15 do 30 minut :) za to noce przesypia już całe od prawie miesiąca :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

anuszkak
co do tej regularności... hmm.. wydaje mi się, że łatwiej jest ustawić dziecko karmiąc mm. Albo się mylę?

anuszkak tą regularność łapie się chyba po porostu przez używanie btelki a nie cycka :) Ja od początku karmię odciąganym i młoda domaga się jedzenia co 3 godziny w ciągu dnia, i tak je o 7, 10, 13, 16 i potem po kąpieli ok. 19.30 :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Dzien zapowiada sie milo. M obudzil mnie kwiatami, Sebus cudownym usmiechem ( i pelnym pampersem) a Maks rysunkiem naszej rodziny:) w nocy znow mielismy pobudki co 2-3 godz.

mycha a jemu sie noc z dniem nie pomylil ze w dzien tyle przesypia bex jedzenia?

mamabe mi to forum pomoglo nie zwariowac na poczatku bo to te poczatki i karmienia co 1-2 godz i to niewyspanie i nierozumienie wlasnego dziecka meczy najbardziej.

joanana wlasnie nie wiem co mnie czeka bo mi siostra nie chce nic zdradzic. M tylko sie wkurzal ze moze beda mnie masowac jacys mezczyzni:)
A z dentysta lepiej isx niz nie isc wiec grunt ze bedziesz to miala juz za soba.

karolinek to fajnie ze milo spwdziliscie czas:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny bylam w czwartek na wazeniu Oliverku i wazy 7460g idzie od urodzenia na 90centylu. I wszyscy mowia ze ok super przybiera. A ja sie nie przejmuje bo jest bardzo ruchliwym dzieckiem i jak pojdzie na nogi to zleci.
My dalej karmimy sie po kilka razy w nocy tylko ten pierwszy sen po kapieli ma dluzszy 4,5,6 a raz ale tylko raz 7 godzin bylo. A reszta co 2 albo 3 godziny. A juz sie nie przejmuje przyjdxie czas to przespi cala noc. Dokarmianie go na spiocha nie dziala. Malo snu w ciagu dnia tez.
A lubi miec towarzystwo caly czas nie lubi sam byc. Do kuchni biore lezaczek zabawki a ja sobie gotuje.
Na recach uwielbia byc ale ja biore go jak juz nic innego nie dziala..
Milego dnia pozdrawiam

monthly_2015_12/wrzesniowki-2015_40747.jpg

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Mycha88 u nas w dzień jak młody śpi to potrafi dłużej wytrwać (około 4 godzin) niż w nocy. Kiedyś w nocy ładniej spał. Teraz gorzej, a w dodatku cały czas nieustające problemy z brzuszkiem nad ranem. Ostatnia próba z Dicoflorem. Jeśli to nie pomoże to się poddaje.
Wydaje mi się że mam mniej pokarmu, muszę to jakoś rozkręcić, staram się czasem odciągać laktatorem choć nie mam za bardzo kiedy. Albo muszę małego pionizować po karmieniu, a jak go odłożę to czeka obiad, gary i inne obowiązki domowe.
Karolinek26 zazdroszczę męża w domu w weekendy. Mój dziś po 6 wstał i poszedł do pracy. Wróci o 17 godz. Jutro tak samo. Wiem że dużo pracuje i czasem szkoda mi go angażować w opiekę nad małym. Nawet jak jest w domu to często pracuje przy komputerze do późna. Obiecywałam sobie że jak dostanie jakieś nowe zlecenia pracy to że mu nie pozwolę ich brać. No i przyszedł w tym tygodniu i mówi że ma propozycję zostać z-cą dyrektora szkoły. No to przecież niezła szansa dla niego. No i się zgodził... Ale obiecał że zrezygnuje z innych robót. Zobaczymy... Ja po nowym roku miałam wrócić na uczelnię i kontynuować pracę naukową. Już to widzę jak wracam. Jak będę miała wziąć nianię i bulić niezłą kasę to pewnie zrezygnuję.
Muszę się pochwalić bo ostatnio mój M wrócił do domu i powiedział że jedziemy WSZYSCY na zakupy bo mamusia musi sobie kupić jakieś ciuszki. No po prostu szok! Jego gdzieś wyciągnąć na zakupy to graniczy z cudem! Bartuś w samochodzie płakał w niebogłosy. Jak bym sama jechała to bym wróciła do domu pewnie. Ale w sklepie był bardzo grzeczny. Obserwował, trochę pospał, obudził się, trochę marudził. Nie było gdzie go nakarmić bo pokój matki z dzieckiem w modernizacji, więc musieliśmy się już trochę streszczać. Ale i tak wytrwał nienajgorzej.

Odnośnik do komentarza

Blanka wszystkiego naj naj naj :) relaksuj się :)
Rozi, aga zazdroszczę niespodzianek od mężów. Jakby mnie spotkało takie coś ze strony mojego, byłabym w autentycznym szoku.
aga, a Ty na uczelni jesteś na doktoracie, czy etacie? Bo tuż po Nowym roku to szybko, jak na urlop macierzyński.

Po wczorajszych ćwiczeniach znowu mogę wszystkie mięśnie policzyć :) ale Mały był bardzo grzeczny całą godzinę, nawet sam ćwiczył na brzuchu, więc jestem z niego dumna. ;-)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Szczesliwa84
Kuki82 sciagnelam Cie myslami. Coraz czesciej podaje moje mleko z butli i chcialam Cie zapytac bo teraz widze, ze Twoja coreczka je regularnie. A poczatki podawania byly niereglarne, na zadanie? Zjada zawsze podobne ilosci?

Szczesliwa84 od początku były regularne, tylko częstsze :) W pierwszym miesiącu kazano mi wręcz budzić ją co 2 godziny na jedzenie. Później jak już nieco wydoroślała (hehehe jak to brzmi), karmienia były co 3 godziny. I tak nam już zostało. Teraz dobowo wychodzi 5 karmień, łącznie zjada ok. 650-700 ml na dobę.

Najwięcej po kąpieli, bo ok. 150-170 ml i na śniadanie 150-160 ml. Te pomiędzy wypadają tak w przedziale 100-150 ml

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhmrlj3yptp.png

Odnośnik do komentarza

Kolczyk M jestem na studiach doktoranckich, w zasadzie to już końcówka. Trochę badań mi zostalo, nauka do egzaminów i napisanie pracy. Obiecałam sobie że do końca roku to totalny luz i nawet o tym nie myślę, a po nowym roku miałam sporadycznie się pojawiać na uczelni albo pisać. Mój M miał mieć więcej wolnego żeby się zająć Bartusiem. Chociażby popołudniami, np. około 4 h dziennie. Mój M jest nauczycielem i gdyby tylko ta praca to miałby trochę wolnego. No ale chwyta się też innych robót bo wiadomo, kasa się przyda przy dziecku i kredycie.

My już po spacerze. Mieliśmy się wybrać do Lidla, ale tak zaczęło wiać że myślałam ze mi wozek porwie. Do tego mały deszczyk a my bez osłonki. Szybciutko wracaliśmy. Na osiedlu już przestało wiać i za chwile padać więc pospacerowaliśmy 2 godz. Nawet słoneczko nam przygrzewało. Teraz Bartuś dosypia a ja rozkręcam laktacje. Mam nadzieje ze sie nie zbudzi bo cycki beda puste...

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie po dłuższej przerwie meldujemy sie i my :) niestety dalej walczymy z katarem który po kilku dniach osłabł ale niestety powrócił dziad na nowo ze zdwojoną siłą :( na szczęście po wczorajszej wizycie u lekarza oskrzela i płuca czyste mamy inhalacje z berodualu i soli mam nadzieje ze to pomoże... Przygoda z kp tez zakończona pełne trzy miesiące ściągania laktatorem wiec nie ma tragedii... Tylko przez ten katar młoda coś słabo je :( wazy juz 6150 wiec chyba niezle :) jak tam wasze przygotowania do świat bo my jeszcze daleko w lesie :(

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my w tą pochmurna sobotę od rana sprzątam i gotuje właśnie sobie usiadłam jeszcze mam zamiar posprzątac w ubraniach małego bo wyrósł już z niektórych. Mój mały już niestety jest na mleku modyfikowanym i je co 3~4 godziny od 120 do 150 ml. W nocy są dłuższe przerwy.
Blanka ale super że idziesz do Spa ja jeszcze nigdy nie byłam aż zazdrosne
A mój Bartuś dziś kończy 3 miesiące i taki jest duży chłopczyk. Waży 6300.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09koq1kgtjd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/svchgywl6nk32snd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...