Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

szusterka JESZCZE NIE WYPADŁY CI SZWY?! chyba żartujesz. .przecież Twój Witek tylko troche mlodszy od Mojej Marcyski..
Ja niby miałam te na wargach sromowych rozpuszczalne, ale położna mi je wyjęła 2 tygodnie po porodzie i od razu mi lepiej było :) krocze miałam nacinane i tam miałam 5 szwow nierozpuszczalnych i je też mi położna zdjęła wtedy.. ;)
A rozpuszczalne mi zdejmowala, bo zaczęły mi się takie jakby kulki z ropa robić, ale jak zdjęła to się wszystko normalnie zroslo :)

Nie ogarniam.. moje dziecko leży mi właśnie brzuchem na klatce piersiowej i.. wyciąga język u lize mnie po dekolcie :p

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Nie ze tuje z tymi sz wami :p miałam tylko 3 i w środku jeszcze mam 1. Tamte się rozpadł ostatni kawałek przedwczoraj a pierwszy po 11 dniach.
Ja zaglądam codziennie od powrotu ze szpitala :D

Nie wiem co pomogło ale widzę jakiś nawrót ..po karmieniu wymioty i znów nóżkami kopie i stęka. . A przed karmieniem była kupa i to taka ze pół pokoju obesrane!
Na przewijaku jak któraś pisała nagiej am nogi lekko rozszerzylam pośladki i poszło ! Petard dosłownie.

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Blanka - ja kilka razy po cc cwiczyłam, ale tez bolał mnie brzuch. Boli mnie cały czas ta skóra w okol rany i w srodku.. Chodze - szybkim tempem .. poki co.. A brzuch zostawiam sobie na potem. Pod koniec listopada zamierzam juz chodzic na fitness wiec najwyzej ketonal pojdzie w ruch :P hehe
Szusterka- Oby Witkowi został ten dobry humor i samopoczucie.. Od razu matce lepiej, nie? :D
wiruśka- ciezko powiedziec cokolwiek o tym skoku rozwojowym. Nie wiadomo przeciez, czy zły dzien, kolka, placze albo stękania to wlasnie TO.. Ja nawet nie wiem, czy Polka miała ten skok. To chyba bardzo skomplikowane.. Lepiej brzmi w poradnikach, niz w realu :D

Ja zaliczyłam dzis meeega spacer. Pod koniec Polka jeczała z głodu, a mnie złapał deszcz.. 14 km nad morzem. Nogi bolą, ale zmeczyłam się i odgonilam jakies zle mysli, smutki czy doły. Szaro buro sie robi, u nas ma padac teraz cały bity tydzien.. Wiec musze sie jakos wyzyc!
Dałam Poli juz porcje Nutramigenu - pierwszy raz moje dziecko NIE ULAŁO przy odbijaniu.. Spi spokojnie odkąd sie nazarła.. nie stęka, nie prezy sie- choc to juz godzina codziennej kolki! Jesli to To, to strzal w dziesiatke- kolejna alergiczka w rodzinie.. no ale dobrze, ze cos na jej męki zaczyna działac!
A co do zakonczenia karmienia piersia- ja bylam bardzo sfrustrowana i zła, ze nie mam pokarmu.. ale teraz sobie mysle, ze skoro ona uczulona, to i tak bym odstawiła.. A poza tym - to przynajmniej jestem "wolna" - dzielimy sie z moim niemezem obowiazkami, wstajemy na zmiane w nocy, moge spontanicznie gdzies wyskoczyc. Moj Młody tez bardzo krotko był na piersi, a zdrowe szczesliwe dziecko z niego wyrosło.. Wiec do tych, ktore karmią mm - nie ma co dramatyzowac. JEszcze tyle lat aby wykazac sie jako mama!
Im dalej, tym trudniej ;) mowie wam.
Mam pytanie- ktore z was karmia mm Hipp Combiotic!? JEsli okaze sie, ze Polke meczyly alergie od mleka, to mam do oddania 1 opakowanie - oczywiscie zapakowane itp. Szkoda wyrzucac..
Relaksuje sie na kanapie. Błoga cisza w koło. Pije kawe i zacieszam :D hihi

Odnośnik do komentarza

Co do aktywności to ja coprawda jestem po porodzie sn, ale moja ginekolog jak mnie dowiedziała po porodzie to rzuciła do mojego męża hasłem 'jak się dowiem, że ona coś robiła w domu meczacego albo podnosiła chociażby wanienke do dziecka to Cię udusze'.. coprawda oczywiście mówiła to w zartach, ale prosiła żeby do 6 tygodnia po porodzie naprawdę zrezygnować z większej aktywności. Dlatego zostały mi spacery- tak jak Just.jot chodzę dość dużo i dość szybko..
aczkolwiek nie wiem czy to dobre, bo ostatnio znów zaczęłam trochę podplamiac.. a i wczoraj zaczęła mnie boleć lewa pachną tak typowo powysiłkowo.. ale z cwiczen na razie rezygnuje, bo podobno moga tez zaburzac laktacje, a co jak co tego mi nie trzeba wiecej.. a poza tym.. ważę I tak już 4 kg mniej niż zanim zaszłam w ciążę to co się będę katowac :P chociaż w siatkówkę to bym pograla-tego mi brakuje najbardziej od momentu zajścia w ciążę :(

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Ja niby waze tyle co przed ciaza, ale jedrnosc mojego ciała pozostawia wiele do zyczenia.. zwlaszcza brzuszek. Zawsze uwielbiałam takie chudzielce, marzyłam zeby nie miec cycków i swiecic koscmi.. a teraz taka kobieca sie sobie wydaje.. Wiec do wagi idealnej dla mnie, zostały mi 3 kg.. A brzuch trzeba wyrzezbic, bo nie moge na to patrzec, jak mi sie skóra tam rozciaga.. jak skarpeta :P
Cycki worciły do rozmiaru 70D..
Jem malutko
Ruszam sie duzo.
Ale zima idzie.. wiec ciezko bedzie. Na arbuzach nie pociagne jak latem :P

Tata wysłał mi pare fot , z naszej domowej, profesjonalnej sesji. Mam w koncu piekne zdjecie z moją parką bahorków! :D Wrzucam :D

monthly_2015_11/wrzesniowki-2015_38682.jpg

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane :)) Jej nie było mnie ponad tydzień, nowych stron że hoho, kiedy ja to nadrobię :)
Stęskniłam się za Wami!
Ostatnio czytywałam Was podczas nocnych karmień ale od kilku dni mam jakieś załamanie energetyczne i dosłownie odpływam podczas karmienia. Muszę nadrobić wszystko, na razie przeleciałam piąte przez dziesiąte.
Śliczne zdjęcia dodajecie :) to niesamowite jak dzieciaczki szybko rosną, jak sie zmieniają i rozwijają, cudnie :)

Widzę że każda ma lepsze i gorsze dni. U nas nieźle choć wyobraźcie sobie że wciąż Kubuś ma problemy po przeziębieniu. Nie ma typowo katarku lejącego ale zatyka mu się nosek, charczy i męczy sie dalej. Miałam nosefride ale zmieniłam na katarek bo byśmy się zajechali z mężem. Macie jakieś rady na taki problem? Już nie wiem jak mu pomóc, pełno kropli i wszystko to gówno daje... najgorsze jest to że charczy mu jak oddycha a ciężko cokolwiek wyciągnąć jakby nosek był czysty...

szusterka biedactwo, co się to u Was dzieje? Coś prześledziłam, zielone kupy, brak kup, kolki? Z czym się teraz zmagacie? Współczuję, ja przez kolki i brak kup przechodziłam z małym, na szczęście u nas już spokój, ale też Kubuś miesiąc starszy od Witusia.
U nas pomógł espumisan (8-10 kropli przed każdym karmieniem) i masaże brzuszka, ale masowałam dosłownie przed każdym karmieniem łącznie z nocą, czyli średnio co 3 godziny. I dopiero wtedy zaczęło skutkować. Odciągałam tez małego od piersi po ok minucie od rozpoczęcia picia gdy zaczynało mi trykać z piersi na cztery strony w dal. Czekałam aż to się wyleje i przystawiałam z powrotem. Bo mój Kuba próbował to łykać tak że razem z powietrzem przełykał. Ale zielone kupy skąd? Musiałaś coś zjeść nowego może czego nie toleruje...
maminkaaa ---> pw ;) przypominam się ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Wrzesniowki 2015:) Czytam Was od połowy ciąży i dopiero wizja, że znikniecie z mojego życia zmotywowała mnie do działania. Jestem uzależniona od Was; ) Mam nadzięję, że przyjmiecie mnie do swego grona...Dzięki Wam wiem, że nie jestem sama:) Mój synek Artuś urodził się 21 września SN. Dzisiaj mieliśmy mieć szczepienie ale w nocy Maleńki zaczą kaszleć i strasznie ciężko oddychał. Teraz jest lepiej dzięki inhalacjom i nawilżaczowi powietrza.
Szusterka na ropiejace oczko polecam mleko z piersi. U mnie pomogło. Polecam:)

Odnośnik do komentarza

mycha88
Nic nie jadlam nowego wręcz wróciłam do początku gotowany kurczak i marchewka.... niestety zmaga my się z kółkami.
W sumie przed ostatnim karmieniem nie dałam kropelek bo byłam na dole z małym ..może to to ?
Dziś dałam mu już chyba z 40 tych kropli a dzień się nie skończył. . Myślisz ze mogę dać mu jeszcze z 10 przed ostatnim karmieniem? Wdg dawki niemieckiej powinien dostać 25 każdorazowo przed karmieniem...
Wyczytałam tez ze dzieci mogą mieć uczulenie na skład kropli ..

eratto dziś zaczęłam stosować :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Dajesz espumisan tak? Jak Kuba skończył miesiąc to dawałam mu przed każdym karmieniem, wiec wydaje mi się że możesz, nam nie zaszkodziły, wręcz pomogły. Zresztą z tego co pamiętam to w ulotce pisze chyba że 10 przy każdym karmieniu. A zielone kupy odkąd kropelki dajesz czy wcześniej się pojawiały?
Powiedziałabym że ma jakąś alergie pokarmową, ale skoro nie jesz nic nowego to skąd teraz by się to wzięło? Wydaje mi się że problem pojawiłby się wcześniej.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

szusterka może to faktycznie jakaś nietolerancja.. bo to naprawdę jest az niepojęte co Wy przechodzicie.. Witus się męczy, Ty się męczysz, masakra..
A moja gwiazda jak usnela o 16 tak śpi do teraz.. I oczywiście hasło 'nie budz jej jak sobie tak ładnie spi'.. eh, powiedziałam ze czekam do 20 budzę ją, kapie, daje jeść i kładę spać..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...