Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Aneta123, mam podobną sytuacje, jestem w 33 +4 tc, moj lekarz pociesza ze dzieci powyzej 2kg juz sobie świetnie radza w razie wczesniejszego porodu choc oczywiscie im dłuzej sa w brzuszku mamy tym lepiej wiec trzymam kciuki za nas obie ;)
Aga1988 postaraj się podejsc do tego na spokojnie, wiele z nas ma juz przykaz lezenia i odpoczywania z powodu skróconej szyjki a 25mm to mnie sie wydaje że wcale nie tak źle. Dwa skurcze na dobe to jak nic, ja czuje kilka razy dziennie bezbolesne skurcze przepowiadajace. Nie liczyłam ich ale myśle że nawet około 5. Odpoczywaj duzo, bierz magnez, pij melise, rumianek i myśl pozytywnie, bedzie dobrze, już niewiele zostało. ;) Co do Buscopanu nie pomoge bo nigdy nie stosowalam.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny.
Ktg i kontrolę mam dokładnie za tydzień, no może wytrzymam ... - ja po jednym skurczu jestem tak wystraszona, że boję się wstać.

Nie mam jeszcze kompletnie nic dla dzidziusia, zostawiłam tę przyjemność kupowania na koniec, a tu proszę muszę leżeć..
Do zeszłego tyg. dużo pracowalam i jak widzę jak jesteście przygotowane to aż mnie to dołuje, no ale może zdąże... :)
Czy mogę też prosić o taką listę rzeczy, o której piszecie?

Odnośnik do komentarza

Ale tempo pisania :)

liza Trzymaj się w szpitalu! Szybkiego wypisu!

mamuśka obecnie mam szyjkę 29mm,a miałam 41 mm chlip chlip. Mam nadzieje ze narazie stanie w miejscu.

ania125 przybijam piątkę tez nienawidzę prasować!

larin ja jutro idę do lekarza zobaczymy co powie na skracajaca się szyjkę. Ja bym pojechała, dzidziuś najważniejszy!

aga1988 ja miałam takie pobolewania, mam łykać nospe i odpoczywać. Może zadzwoń do lekarza i zapytaj się jakie dawkowanie?

aneta123, inez80 trzymam kciuki żeby maluszki były w brzuszku jak najdłużej :)

Piotruś

Odnośnik do komentarza

larin ja jestem już po podaniu sterydów, wszyscy lekarze z którymi się w szpitalu zetknęłam, podkreślali że to jest bezpieczne dla dzidziusia i dla mnie. A maleństwo w razie w wcześniejszego porodu będzie miało łatwiejszy start. Głowa do góry w szpitalu zanim coś ci podadzą zrobią ci szereg badań i sprawdzą zasadność podania sterydów.

Miałam dzisiaj wyjść ale mnie zostawiają czekają jeszcze na jakiś posiew przy okazji zlecając dodatkowe badania.

Ale się bliźniaków urodziło, 6 par w dwa dni. :-)

Odnośnik do komentarza

Nie podważam w poniedzialek mam wizytę i zobaczymy jeśli powie doktor, że muszę wziąć sterydy to wezmę bez mrugniecia okiem-:) Jak ja sie cieszę, ze moja córka jedzie 29 na obóz sportowy bo jakiś córka patrzy na mnie dziwnie.....niestety nie rozumie, że mama w ciąży jest.Twierdzi,że bylam taka silna, a teraz wielki klops i tyle.Dzisiaj jeszcze ono umylam i teraz padam.

Odnośnik do komentarza

Aga1234 nie martw się, teraz można większość kupić przez internet , w razie kłopotów to ci poradzimy skąd i co - w grupie siła :D
Ja chociaz mogłam chodzic to i tak większosć kupiłam przez internet- dzisiaj juz 3 kurierów miałam,wczoraj dwóch, a jeszcze czekam na jedną paczkę :) Od łóżeczka, wózka przez ubranka, waciki az po kosmetyki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zbliżamy się do 1000 strony :D ale nam to idzie :)

Co do Mari tez się trochę martwię - ale widzę, że ostatni post zamieściła 4 dni temu. Może po prostu natłok obowiązków ją od nas oderwał - oby! Na pewno niedługo się odezwie.

Zastanawiam się nad tym Natalisem, o którym na prywatnym RudaMaruda wspomniała... Chyba zapytam przed kupnem lekarza i moją położną - to sporo kasy a jeśli mi oni odradzą, to chyba sobie odpuszczę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

chiyo ja pytałam o ten żel na SR, połozna stwierdziła że oczywiście jak kogos stać, to mozna się zaopatrzyć - zaaplikuje to lekarz w odpowiednim momencie, natomiast nie jest to jakis magiczny środek, że nic nie zaboli... moze ułatwić "poslizg" ale przebieg porodu zależy od wielu czynników, żel pomaga tylko w pewnym stopniu... raczej nie byla przekonana że to cudowny wynalazek, a niestety dośc drogo wypada jak na takie niepewne działanie

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam dużo skurczy i spinania brzucha. Magnez biorę a każdego dnia się zastanawiam czy się aby nie zacznie coś. Z tym ze tk chyba się samą bardziej nakrecam kto wie. Najlepiej jak coś robię bo wtedy nie myślę. Czytałam wczoraj żeby przetrwać 34 tc bo wtedy dziecko ma już lepszy start niż w 33. To tak jeszcze z tydzień bym musiała żeby być spokojniejsza.

Ja moja wyprawkę szpitalna chyba skończyłam. Jeszcze możejedna koszule kupie bo mam jedną do tego trochę za dużą :/ zawsze L nosiłam a teraz by M trzeba było kupować. Jak ogarne szafy to się biorę za pranie ubranek. I też będę spokojniejsza myślę :) Szkoda tylko ze plany zawsze robię a potem nic z tego nie wychodzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Ja miałam podane sterydy w 27 tyg w spzitalu. Codziennie miewam bóle podbrzusza oraz kłucia i twardnienia, głównie wieczorem. W pt miałam wizytyę 31+ 1 dz i synek ważył 1873 gr. Mam zaplanowane cc w 39 tyg tj. 13.08 chyba, że coś wcześniej się wydarzym odliczam każdy dzień. Piorę i piorę i prasuję i zamierzam za kilka dni przygototwać łóżeczko i torbę. Już coraz bliżej....

http://s8.suwaczek.com/201808277252.png

Odnośnik do komentarza

chiyo z tym jest ciężko, ja używam sylveco ale tam jest benzoesan sodu wiec rewelacji nie ma. Uzywalam tez lactacyd pharma rozowy ale tam jest sol parabenu wirc odstawilam. Nam polozna na SR mówiła ze w czasie połogu stosować szare mydło lub żelu bezzapachowego ten co kupiony jest dla dziecka. Sama nie wiem.

Super ze te pieluchy tetrowe są dobrej jakości. Napewno zamówię! Dzieki ania125 za recenzje :)

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Aga1234 i Rybcia listy poszły na prv
Wow mamy 1000 stron !
Powiem Wam że tak jak czytam to od tygodnia jakaś bardziej nerwowa atmosfera na forum pod tym względem że wszyscy już się szykują i coraz więcej nas z informacją że do terminu może nie dotrwać. Trochę mnie to przeraża ale ja cały czas jednak mam nadzieję że do sierpnia jednak maleństwo poczeka.
Ubranka piorę w loveli w 40 stopniach. i podwójnie płuczę.
Dzięki za informację o pieluchach tetrowych z gemini to zamawiam też będę miała 10 sztuk i na razie mam 2 flanelowe i jeszcze 2 dokupię mam nadzieję że wystarczy.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...