Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Kasia, nie wiem z jakim problemem dokładnie się zmagasz, ale w moim przypadku przy PCOS wyrzut LH był kilka razy między miesiączkami, a co za tym idzie testy owulacyjne były pozytywne kilka razy, czasem wcale, albo wręcz przeciwnie - codziennie pozytywne. Nie miało to u mnie w żaden sposób odniesienia z owulacją, bo nawet w cyklach bezowulacyjnych wyrzut hormonu LH był tak duży że test był pozytywny. O dziwo gdy miałam potwierdzoną owulację test miał bardzo bladą kreskę testową. Lekarz kazał zrezygnować u mnie z testów owulacyjnych bo w moim przypadku zupełnie były nie miarowe.
Odpowiadając na twoje pytanie, hormon LH może z różnych względów dać drugi skok i test znów może być pozytywny.

Odnośnik do komentarza

kasiaaa23
hej dziewczyny,
pytanie mam, moze miałyscie tak.
w13/ 14 dc miałam owulacje na 100%, w 20dc zrobilam znow test owu od tak, bo mi został jeden i moje zdziwienie bo również pozytywny, ładna gruba krecha. Co to oznacza, miała któraś z Was tak? a może to normalne?

Kasia musiałabyś kupić nowe op.i sprawdzić bo Lh też wykrywają ciążę (teraz wyczytałam że od zagnieżdżenia, nie wiedziałam) musiałby być już pozytywny do terminu @ ALBO czy to nie jest kolejny wyrzut hormonu?co myślisz?
Ja czesem robię test ovu ale bliżej terminu @ zawsze negatywny ale i w ciąży nie pokazywał pozytywnego.

Odnośnik do komentarza

kasiaaa23
hej dziewczyny,
pytanie mam, moze miałyscie tak.
w13/ 14 dc miałam owulacje na 100%, w 20dc zrobilam znow test owu od tak, bo mi został jeden i moje zdziwienie bo również pozytywny, ładna gruba krecha. Co to oznacza, miała któraś z Was tak? a może to normalne?

U mnie Kasiu bylo tak, przed stymulacja owulacji testy owu wychodziły pozytywne chociaż owu nie było bo mam pcos. Po stymulacji owulacji test mialam mega pozytywny w dniu kiedy lekarz potwierdził, ze owu będzie na drugi dzień. A później juz nie...do czasu jak miałam z 8 czy 9 dni po owu znowu mialam test pozytywny, a 10 dpo juz blada kreska na teście ciazowym. Wiec to zależy.

Odnośnik do komentarza

I dziewczynki powiem co u mnie :) dzisiaj bylam u ginekologa prywatnie na usg. Juz niby raz mialam robione usg prenatalne w 12t1d, ale dzisiaj jak poszłam 13t5d to inny lekarz znowu mi zrobil takie usg. Godzinę czasu mierzył dzidzie, bo tak sie wiercila...nie mógł jej zmierzyć. Czekał co chwilę az sie uspokoi...a ja przed wizytą jeszcze cała puszkę pepsi wypilam :) ale wszytko na swoim miejscu jest. I juz znam płeć na 99,9%...jak to mój mąż powiedział BĘDĘ MIAŁ DZIEDZICA. wiec czekamy na synia. Dzidzia mierzy juz 8,3mm, macica juz do gory sie podnosi, szyjka wysoko i po krwiaku ani śladu :) a oto mój synio

monthly_2019_11/inofem-a-plodnosc_80132.jpg

Odnośnik do komentarza

Rysia06
Dorka piękne zdjęcie synia OMG!! setne gratulacje ode mnie:D
Imię wybieracie powoli?czy już wybrane?

Dorka czyli test ovu pokazał ci ciążę oja fajnie;-)

No mialam układ z mężem, że dla corki imie wybieram ja a on dla syna i to był mój błąd bo on takie imie wybrał, ze szok. Jak córa to miała być Jowita a jak syn to ARON ... Mamy dość dlugie i trudne nazwisko to mąż wybrał krótkie i łatwe imię, zeby jego syn nie robił błędu chociaż w imieniu. ;) szczerze zawsze ja wymyślalam imona dla psów, nawet jego psa przed slubem ja nazwałam xD to niech mu bedzie Aron. Mój mąż pojechał 3 tyg temu do Szwajcarii na zarobek i jak mu wczoraj powiedziałam, ze splodzil syna i bedzie Aron to sie zdziwił, że juz nie kombinuje ze zmianą imienia :) cieszy sie, ze bedzie miał dziedzica. I tak test owu pierwsze wykrył mi ciążę :)

Odnośnik do komentarza

Dorka super! Ładne imię ;)
Mam jeszcze do Ciebie pytanie. Pisałas wcześniej, że udało Ci się zajść w ciążę przy braniu aromek, bo CLO na Ciebie nie działał. Możesz napisać od jakiego dnia cyklu brałaś i w którym dniu była owulacja?
Na mnie też CLO nie działa i będę mieć zmianę leku. Chcę zapytać lekarza właśnie o ten aromek lub letrazol.
Miałaś jakieś skutki uboczne?

Co do dodatnich testów owu, to miałam tak raz. Jednego dnia był dodatni plus śluz plodny, a za dwa dni znowu dodatni i śluz płodny i straszny ból jajników. Później się okazalo, że pęcherzyk nie pękł za pierwszym razem i dlatego organizm zrobił sobie druga próbę ale również nie pękł. Tak lekarz mi to tłumaczył.

Odnośnik do komentarza

Kaś92
Dorka super! Ładne imię ;)
Mam jeszcze do Ciebie pytanie. Pisałas wcześniej, że udało Ci się zajść w ciążę przy braniu aromek, bo CLO na Ciebie nie działał. Możesz napisać od jakiego dnia cyklu brałaś i w którym dniu była owulacja?
Na mnie też CLO nie działa i będę mieć zmianę leku. Chcę zapytać lekarza właśnie o ten aromek lub letrazol.
Miałaś jakieś skutki uboczne?

Co do dodatnich testów owu, to miałam tak raz. Jednego dnia był dodatni plus śluz plodny, a za dwa dni znowu dodatni i śluz płodny i straszny ból jajników. Później się okazalo, że pęcherzyk nie pękł za pierwszym razem i dlatego organizm zrobił sobie druga próbę ale również nie pękł. Tak lekarz mi to tłumaczył.

Na mnie clo nie zadziałało, lekarz zapisał mi letrozol ale w aptece nie mieli, wtedy farmaceutyka zadzwoniła do mojego gina i zapytała sie czy moze mi spać aromek, ma ten sam skład itd. Lekarz sie zgodzil, clo upośledza endometrium a aromek nie, pilam jeszcze wytrawne wino kilka łykow przed snem, zeby lepiej urosło. Aromek brałam od 3 do 7 dnia cyklu, w 13 dniu poszłam na monitoring i pecherzyk juz miał 1,85mm więc przyszlam jak juz był ostatni dzwonek, endo mialam 10mm.w 13 dniu bylam na monitoringu, 14 dostałam zastrzyk pregnyl i 15 czułam owulacje, jak nigdy...seks to byla masakra, wszytko jakby napuchniete w środku bylo, no czułam ból a nie przyjemność. 8-9 dni po owu test owulacyjny wyszedl pozytywny, 10 juz mialam blada kreske na ciazowym i beta tego dnia wynosiła ok 60. Pierwszy cykl z aromkiem i pregnylem zakończył sie szczęśliwie. Kto by pomyślał, ze za pierwszym razem po 7 latach sie uda. Co do skutków ubocznych...mialam jeden który mnie strasznie przerazil... Przy kapieli wyczulam malego guzka na piersi, od razu czarne mysli miałam, ze rak itd. Bylam na usg i okazalo się, ze po aromku (to jest silny hormon) zrobila mi sie torbiel. Teraz juz jej nie mam, wchlonela sie, wiec bylo warto ;) pytaj o aromek, moze i Tobie sie uda.

Odnośnik do komentarza

Dorka, Daru super ze u Was dobrze. Fajnie ze do nas zagladacie :)
Wczoraj mialam takiego dola, że sie pobeczalam. Moj spokojnie podchodzi do tego znaczy wspiera. Mówi, że widocznie było nam pisane że musimy poczekać, ale i nam się uda. Tak mówił, ale kurcze ile można. A ciągłe coś nowego.
Ale nie o tym chcialam pisać.
Kaś czytałam trochę o aromku. To właśnie letrazol składnik.
Jest tak jak pisze Dorka. Nawet pisza, że efekty lepsze niz clo. I znalazłam artykuł o tym. Co racja większości rzeczy skomplikowanych dla normalmego człowieka nie lekarza. To ten artykuł. Ale coś idzie z tego wyczytać.
https://journals.viamedica.pl/ginekologia_perinatologia_prakt/article/view/51009/44370
Wlasnie zauwazylam, ze jednym z autorow to gin, do ktorego teraz chodze.
Powodzenia Dziewczynki
Rysia chyba Ty jestes najblizej. Trzymam za Was kciuki

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim)
Kaś92
Wlasnie jestem po wizycie. Jeden pecherzyk 22 a drugi 19. Badam ten szyjke macicy i jest miekka wczesniej taka nie byla.
Niestety lekarja nic mi nie powiedziala jeszcze o zbljzajacej sie owulacji czy cos. Nawet nie mowila, no mozecie sie starac. Mam malo rozmowna lekarz, niestety. A wyboru lekarzy tez niewiele. No, poczekamy zobaczymy co i jak. Po weekendzie ide znowu do niej zobaczyc czy pekl pecherzyk.

Odnośnik do komentarza

Rysia
Hehe dzieki bardzo. Znaczy ten drugi pecherzyk 19 mm. Na pewno byl wiekszy, ale zle zmierzyla bo widzialam na tym wydruku. Tam z 2 mm na pewno sie pomyliła. Ale to juz nie chodzi nawet o to, dobry i 1 pecherzyk, ktory by pękl, a jak to moja ginka mowi ( zobaczymy czy wgl pęknie), ale ja mysle pozytywnie.
A z drugiej strony sluzu plodnego tez nie zauwazam jeszcze. To jest bardzo dziwne, mam ciagle sluz nieplodny.
Eh, zobaczymy co bedzie)

A co u Ciebie nowego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...