Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny fajnie że wasze dziecinki mają się dobrze i wy również, faktycznie ten czas ciąży szybko leci;-)
Ja już po badaniu gen, wynik za 2tyg. listownie a później na wizytę i zobaczymy co dalej
Tak spojrzałam w kalendarz i w owulację wyjeżdżamy na 18tke chrześniaka, może być z przytulankiem tak na styk, ale co tam, już się tym wszystkim nie przejmuję, będzie co ma być;-P
Iwa dał mi zwykły kwas foliowy 5mg
(są różne teorie metylowany, niemetylowany-podobno nie ma znaczenia)
Acard 150mg i Euthyrox 25.
Kiedyś pisałyśmy o witaminach i na tej grupie wyczytałam że Fembion, Fembion Natal 1 to witaminy dla "zmutowanych":D mam 1 op.bo wtedy kupiłam, myślę że mogę spokojnie zacząć brać, to tylko witaminy a na jesień jak znalazł.
aaa Iwa dzięki za podanie tej grupy MTHFR Polska, przydatne informacje;-*

Odnośnik do komentarza

Tydz temu byłam u ginekologa byl to 5 tydz i był malutki pecherzyk ciażowy jeszcze bez zarodka, lekarz mnie uspokoił, że na tym etapie tak ma to wyglądać. Dzisiaj weszłam w 6 tydzien. Mam dalej brać glucophage bo on niby zapobiega poronieniom przy PCOS. Dostalam duphaston 2×1 tez na wszelki wypadek chociaz mam lady progesteron ale jak ma to pomóc to czemu nie. Wizyte mam w sobote za tydz bedzie to już 7 tydz i lekarz powiedział, że juz powinien być zarodek. Porobilam juz wyniki toxoplazmozy i kiły wszystkie DZIEKI BOGU ujemne. Morfologia TYPOWA DLA KOBIETY W CIĄŻY, tsh 1,74. W tym tyg jeszcze zrobie glukoze na czczo i mocz i czekam na wizytę. A ja mam dziewczynki pytanie moze glupie ...jak ze wspolzyciem na początku ciazy?? Mozna czy nie? Wczesniej przed ciąża moje libido było zerowe a teraz...masakra jakaś. Mąż by chcial ale się boi...ja w sumie też. I bądź tu mądrym. A to mój pecherzyk z 5 tyg :*

monthly_2019_09/inofem-a-plodnosc_78357.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,

Czy mogę do Was dołączyć? Od dawna czytam watek i postanowiłam napisać.

Mam PCOS, nigdy nie miałam regularnego okresu. Brałam różne leki.

Od 2 miesięcy biorę Inofem 2 saszetki, wit. D, cynk i complex wit. B.

Jestem dopiero po ślubie i zaczęliśmy staranka.

Odnośnik do komentarza

Dorka u mnie też było libido ogromne w czasie ciąży, przy jednej ciąży około 5 tyg. coś tam próbowaliśmy b.delikatnie to podczas krwawiłam, od razu przerwaliśmy...na drugi dzień z rana byłam już u gin, było ok ale zabroniła w pierwszych tygodniach (po 1 stracie tym bardziej)
Co do wizyt ja chodziłam co tydzień od 5 tyg, bardzo nalegałam na wizyty ale i tak w niczym mi nie pomogła fran** teraz wiem że powinna, dobrze że bierzesz Duphaston, ja dostałam 2xLuteine, wyniki są ok, trzymaj się i staraj się nie denerwować, będzie dobrze;-*
Witaj Ewelka:-)

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też dziś po USG genetycznym małego bąbelka. Jestem w 13 tc, prawdopodobnie chłopak :D na podstawie pomiarów z USG genetycznego brak zagrożenia chorobami genetycznymi u malucha. Serce bije jak dzwon, rozwija się prawidłowo. U mnie za to szwankuje nerka i musimy ją obserwować do końca ciąży, bo być może będziemy indukować poród nieco wcześniej, ale lekarz stwierdził że to nie czas na zmartwienia, bo dzidzia zdrowa i wszystkie pozostałe wyniki u mnie w normie.
Dorka co do współżycia, mój lekarz stwierdził, że jak najbardziej, jeśli tylko chęci są to korzystać, ale z wytryskiem na zewnątrz mąż ma uciekać :d
U mnie w 5 tc też był tylko pęcherzyk, także nie martw się, grunt że lekarz potwierdził ciążę prawidłowo zagnieżdzoną i beta ładna to zarodek na pewno jest.

Odnośnik do komentarza

Kolejną wizytę miałam w 7tc i zarodek był. Serduszko też już biło. Do 7tc brałam luteinę 2x dziennie, później odstawiłam. Ponoć zaparcia są wynikiem wzrostu progesteronu. U mnie ten problem ustąpił jakoś po 10 tc. Co do śluzu też mnie zalewa taki mleczno-żółty. Lekarz kazał co 2-3dni stosować probiotyk invag, bo w ciąży łatwo o infekcje intymne, więc lepiej zapobiegać niż leczyć. U mnie problem ze śluzem związany jest też trochę z nadżerką, ale śluz to zupełnie naturalny i dobry objaw, bo szyjka "oblepia się" żeby zabezpieczyć dzidziusia przed tym co niedobre.

Odnośnik do komentarza

Hmmm... Z tym malowaniem to chyba ile kobiet tyle opinii. Ja osobiście głównie w pierwszym trymestrze unikałam, odwołałam nawet wizytę u fryzjera, a z racji że mam blond balejaż na naturalnych to u mnie odrosty nie stanowią problemu. Myślę że przed farbowaniem warto zadzwonić do fryzjera, a on dobierze bezpieczną farbę bez amoniaku i tych wszystkich innych cudów. Raczej odradzałabym wszelkie drogeryjne, ale to moje zdanie, bo opinie na temat farbowania są podzielone i zupełnie inna osoba może stwierdzić żebyś śmiało farbowała.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. Pamietacie jak bylam u lekarza w 5t1d i byl widoczny tylko malutki pecherzyk ciazowy, wczoraj sie zdenerwowalam w pracy i się zwolniłam (pracowałam na czarno i do tego fizycznie) powiedzialam KONIEC nikt nie bedzie mną pomiatal. W sumie nawet mąż juz mi kazał rzucać robotę i odpoczywać i tak zrobiłam, ale wczoraj tak sobie głupia myślałam COŚ TY ZROBIŁA A MOZE BEDZIE PUSTE JAJO... Wizyte u mojego gina mam w przyszły poniedziałek to jeszcze sporo czasu no i sobie pomyślałam, że pojde do luxmedu tylko na usg ciąży..i poszlam dzisiaj. Przywitajcie moje dziecię ktore ma już 0,67 cm a serducho bije jak dzwon <3. Dr. Powiedziała, że wszystko pieknie się rozwija, ciąża jest niby 1 dzien młodsza bo z usg jest 6t3d. Z serca spadł mi taki kamień teraz mogę spokojnie poczekać do poniedziałku do wizyty. A to moje dziecię <3

monthly_2019_09/inofem-a-plodnosc_78462.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, trochę mnie nie było tu. Staram się od 4 miesięcy. Mam Pcos. Lekarz kazał mi kupić inofolic, lykalam po dwie dziennie. Pierwszy cykl miałam oczywiście duphaston, bo u mnie @ mogła się nie pojawić nawet przez 2/3 miesiące no i clo od 3-7 dc. Nie udało się. Zmieniłam lekarza i kazała mi spróbować jeden cykl bez żadnych leków i badania. Wyszło, że mam za wysoka prolaktynę. Dostałam leki (prolakter 1/2 TAB dziennie) i znowu duphaston, @ przyszła 24 sierpnia. tym razem clo rano a wieczorem femara leteozole i tak na przemian między 3-7 dc. Od 8dc estrofem przez 4 dni. 12dc USG i widoczne dwa dominujące pęcherzyki. 13dc podałam sobie zastrzyk ovitrelle. 15dc czułam ostre kłucie w prawym boku, 17dc pojechałam na usg, udało się pękły. Czekałam do 30dc bo @ nie było i na wesele jechałam i zrobilam test clearblue z wyznacznikiem tygodnia ciąży i pokazał (pregnant 2-3), pojechałam do apteki, kupiłam zwykły strumieniowy, pokazał dwie kreski. :))) Dwa dni później znowu zrobiłam i dalej dwie kreski :) wczoraj miałam robione beta HCG w 32 DC i wyszło 1346 iu/l :) od wczoraj biorę znowu duphaston 2 tab dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...