Skocz do zawartości
Forum

Przepisy dla mam karmiących piersią


Rekomendowane odpowiedzi

Risotto z mięsem:

Składniki:
wołowina bez kości lub ugotowany kurczak-50g
włoszczyzna bez kapusty-50g,
ryż,
olej sojowy,
sól,
zielona pietruszka
sól
przygotowanie :
Mięso opłukać,zalać małą ilością gorącej wody,pogotować.Dodaćwłoszczyznę,posolić,ugoto wać.Mięso wyjąć z wywaru,ostudzić.Pokroić w kostkę.Jarzyny z wywaru pokroić w kostkę.Ryż ugotować na sypko,połączyć z mięsem i jarzynami,dodać olej i posiekaną natkę pietruszki.

Odnośnik do komentarza

Delikatna pieczeń

Składniki:
cielęcina łopatka-150g,oliwa lub olej-1łyżka,mąka pszenna-1/2łyżeczki,marchew-1/4średniej,kasza gryczana na sypko-180g(10łyżek),świeże przyprawy(bazylia,mięta,oregano,koperek)

przygotowanie:
Cielęcinę udusić w małej ilosci wody i tłuszczu lub upiec w folii aluminiowej w piekarniku.Dodać pokrojoną w plasterki marchewkę(jeżeli pieczemy w piekarniku,marchew dusimy osobno)i mąkę rozprowadzoną w niewielkiej ilosci wody.Wrzucić świeże przyprawy.

Odnośnik do komentarza

ważne jest aby z owoców unikać takich rzeczy jak :

– owoce suszone (konserwowane chemicznie)
– soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców
– truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają)
– gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki)

a ja będąc mamą 3 tygodniowego szkraba na wigilii opijałam się kompotem z owoców suszonych :36_2_49:

Odnośnik do komentarza

Małgosia
warzywa niewskazane w diecie karmiącej mamy:

– pomidory i seler - zawierają silne alergeny
– paprykę, chrzan, pory, grzyby
– cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia
– kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka

w naszym przypadku papryka nie przeszkadza
jedliśmy też rosołek (a prawdopodobnie ciężkostrawne to to ;)) i schabowe z filetów ...
ale ogólnie, to marchewka, marchewka i marchewka ;) kabaczek/cukinia i chude mięsko gotowane/duszone/pieczone w folii, rybka z folii, kasze/makarony/ryż/ ziemniaczki

Odnośnik do komentarza

Małgosia super przepisy dziekuje :) wzbogace swoj jadlospis :)
Co do tych warzyw i owocow to ja mam akurat szczescie bo moj synus lubi nowe smaki i brak u niego kolek i buli brzuszka. Wiec moge sobie pozwolic w malych ilosciach po malutku wprowadzac i probowac wszysto. Zrobilam sobie nawet syropek z celuli i czosnku, co mu w zupelnosci nie przeszkadza, gorzej z moim mezem ale jak kocha to wytrzyma :)
Pozdrawiam serdecznie :)

mamaOla&synekGracjanek
http://s2.pierwszezabki.pl/010/0104779a0.png?7709

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/7340.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

ja jem wszystko,to co lubie i na co mam ochote;napoczatku uwazalam na mleko,nie bylam pewna czy moja corke uczula czy nie(po zniknieciu wszystkich krostek,okazalo sie ze i mleko pic moge)
w pewnym madrym artykule o diecie matki karmiacej przeczytalam:
je sie wszystko to co w ciazy,a w ciazy sie je to co sie jadlo przed- i tego sie trzymam-moja corka na szczescie nie ma zadnych kolek,wzdec ani innych przygod brzuszkowych:usmiech:

(a wszystko znaczy tez te produkty co sa tu wymienione jako "niewskazane")

Odnośnik do komentarza

Omlety ze szpinakiem

Składniki na 2 porcje

• 4 jaja

• puszka liści szpinaku

• 2 ząbki czosnku

• 2 łyżki mąki

• wegeta do smaku

• oliwa

przygotowanie

odsączony szpinak z wciśniętym czosnkiem i wegetą poddusić chwilę na łyżce oliwy, ubić mikserem białka jaj z odrobiną wegety, dodać żółtka i mąkę, następnie delikatnie dodać szpinak, lekko mieszając (ja robię 3 "ósemki" łyżką w misce), żeby ciasto nie stało się zielone!
smażyć na oliwie z obu stron w dwóch turach na złoto pod przykrywką. Można podać z kawałkiem pieczeni lub sosem pomidorowym!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...