Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

czerwcowy bąblu, niezła bryka :) a tak w ogóle mam BARDZO podobną podłogę na górze :)
malutka, nie wyobrażam sobie siedzieć miesiąc w szpitalu. Można nieźle się zadomowić albo na głowę dostać. Dobrze, że nam nic takiego nie dolega, ale biedna kati też tam siedzi. kati, będzie dobrze, ja to czuję! :)
Pamiętam jak po poronieniu leżałam kilka dni i na głowę dostawałam od tych cyklicznych i powtarzalnych działań personelu zaczynając od 6 rano. dramat.
malutka, jakby mi coś takiego powiedziała teściowa to bym ją od góry do dołu zjechała chyba, ale moja na szczęście w tym względzie by myślała praktycznie, a poza tym w ogóle się nie widujemy i się nie wtrąca nawet jak dzwoni do męża. Może dlatego, że kilka razy dałam do zrozumienia, że to moje życie i proszę się nie wtrącać :)
Witaj Asiu!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Powiem Wam, że ja wczoraj miałam tragiczny dzień. Poszłam po receptę na leki a dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem dystrofii bo kość wyszła najpierw na 30tc. Po chwili 32 tc. A za trzecim podejściem 34 tc. A jestem w 37. Wypłakałam już oczy- szczególnie że na poprzednich badaniach było podobno ok! Mąż się wkurzył. Pojechaliśmy do ośrodka gdzie mają specjalistyczny sprzęt a tam wszystko w normie. Nóżka dokładnie widoczna i w środku siatki centylowej. Zrobili też Dopplera. Olewam dziś szpital ale wczoraj przeżyłam takie stresy że ledwo dziś żyje. Wiadomo i tak troche stres jest ale wierze, ze jednak to wina sprzetu w przychodni nfz... Malutka nie jest duża bo tez ma ok. 2,5 kg a termin mam na 10.06. Najważniejsze żeby byla zdrowa!!!

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny!
Gosia 1 czerwcowa u mnie na badaniu wczoraj tez wyszło ze corcia malo wazy, az sie przerazilam, najpierw wyszlo nieco ponad 2100, a za drugim podejsciem ok 2300, ale glowka, noga brzuszek na zumeplnie inne tygodnie... Gin mowil zeby sie nie martwic bo to niedokladny pomiar, ale wiadomo ze czlowiek i tak sie stresuje....
To tak jak Migotka pisze, sprawdzila gdzie indziej i wszystko jest ok(super:)) Tak sobie to tlumacze ale i tak sie martwie :( w dodatku odebralam wczoraj wyniki z wycinków z rektoskopii jelit i chyba nic dobrego mi nie wyszlo. Oczywiście opis po łacinie i jedynie google mi zostalo bo wizyta u endogastrologa dopiero za 10dni. a jesli dorze rozszyfrowalam te łacińskie hieroglify to choroba na którą cierpie jest niezwykle rzadka i w ogóle do dupy.... :(:(:( Z tego tytułu wole miec cesarkę bo tak sobie myśle że przy wysiłku przy normalnym porodzie jeszcze popękaja mi te jelita albo coś i zamiast zajmowac się córcią będę leżeć w szpitalu. Gin tez jest tego zdania ale ma sie jeszcze wypowiedziec endogastrolog. A poza tym szyjka króciótka, rozwarcie i jeśli dotrwam dwa tygonie to ostatnia wizyta 1go czerwca a potem szpital.
A czy któraś z Was włada może łaciną?
Adaszelki grtuluje że niedługo przytulisz swoją kruszynkę! Super!!!:)
Kati nasza służba zdrowia jest beznadziejna! cale szczeście że nie dałas się wysłać do Warszawy. Teraz na pewno będzie juz dobrze:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Migotko, Emiliusiu z usg tak juz jest ale rozumiem wasz strach. Emiliusiu u Ciebie bym sie nie zdziwila ze dzidzius malutki, skoro masz chorobe jelit i eiele sie przez nie nie wchlania, wiec i dzidzius dostaje mniej wartosci odzywczych;)
Troche znam lacine, jakby co mozesz mi przeslac na priv. Ale sa tu dziewczyny po studiach medycznych (Tetide, Lamariposa), moze one beda bardziej biegle w lacinie medycznej.

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja. Poranek piękny, a noc koszmarna, mam nadzieję, że miałyście lepszą. Brzuch spięty do 4 rano, przez co nie mogłam się ułożyć, nawet jak podpierałam się poduszkami. Myślałam, że się poryczę, aż w końcu usnęłam ok. 4:00
migotka i super, że nie zostawiłaś teściowej w poczuciu, że ma rację :)
aniaradzia, dasz radę tylko rób wszystko powolutku :) - miłego dnia i oby wszystko poszło dobrze.
Emiliusia, na bieżąco z medycyną jest La Mariposa, ale dawno jej tu nie było. Ciekawe co u niej swoją drogą.

Dziewczyny, sprzęt w nfz błaga o pomstę do nieba. Jeśli coś wychodzi niepokojącego lepiej od razu skonsultować z prywatną przychodnią i nie denerwować się. Same widzicie ile tu pomyłek pomiarów lub niedomówień (np kati i wada serca, której ostatecznie na szczęście nie ma).

Idę się ogarnąć, bo wczoraj po zamontowaniu lustra w łazience, zobaczyłam moją zmęczoną, zaniedbaną cerę i się przeraziłam... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja już oddałam honorowo krew na morfologię i crp oraz mocz, oczywiście ledwo się doprosiłam u gina o skierowanie, ostatnie badanie krwi miałam 31.03.... Żal.
Malutka30 Jeżeli chodzi o szpitalną wyprawkę to ja mam mieszanie, część nowych i część używanych, chciałam żeby wszystko pasowało do siebie kolorystycznie - mój książe będzie na kremowo:-) profilaktycznie jakby okazało się, że to księżniczka:-) nie przejmuję się tym, że są to używane ubranka bo i tak nie widać różnicy, a po za tym maluch i tak zaraz z tego wyrośnie.
Emilusia ja jestem po studiach medycznych, nie obiecuję, że pomogę, ale próbować można:-)
Dziewczyny nie przejmujcie się tymi pomiarami, bo i tak zawsze dają +/- 500 gram a wg mnie te pół kilo to dużo. Dopóki się nie urodzi to i tak prawdy się nie dowiemy:-) zawsze jest mowa o prawdopodobieństwie:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Też tak myślę Aniu że jelita mogą mieć wpływ na wagę córci bo nawet czytałam że przy tego typu chorobach Dzieciątka mogą mniej ważyć:-(
Na wyniku pisze:
Colitis chronica eosinophilia (II /III stopnia w skali Whitingtona)
z tego co rozszyfrowalam to chyba przewlekłe zapalenie jelit a to trzecie słowo to eozynofilowe? i za chiny nie wiem co to na skala:-(
Tetide też tak boleśnie spina mi się brzuch i w zasadzie taki ból czuje tylko w nocy. Jak mam się przekrecic na drugi bok To nie wiem jak się nazywam. Ciekawe Czy to te bóle przepowiadajace?
Dziś piękna pogoda i życzę wszystkim kobietka miłego dnia! :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Monju, o badaniach na nfz to ja juz zapomnialam... To jest jakas masakra, ze czlowiek placi 300 zl miesiecznie skladki zdrowotnej i nic praktycznie z tego nie ma...
U nas w domu sa dwie DG wiec 600, maz nie choruje. Tylko Dancia najwiecej korzysta, ale jak trzeba na szybko zrobic badania przy infekcji to i tak z wlasnej kieszeni. Polska rzeczywistosc.

Do doktorka sie nie dostalam i nie wiem czy mam te nieszczesna cholestaze, czy nie. Kwasy zolciowe beda dopiero w piatek a one ostatecznie rozstrzygna o diagnozie.
Najgorsze, ze zjadlam pol opakowania antybiotyku, a gardlo boli dalej... Moze troche mniej niz na poczatku ale spodziewalam sie bardziej spektakularnego wyniku...

Odnośnik do komentarza

Witam i ja Was wszystkie :) to już nasza końcóweczka, kiedy to zleciało... dziś pierwszy raz całą noc nie mogłam znaleźć pozycji i przekręcałam się z boku na bok non stop, mój biedny H musiał wstać przed 5 do pracy a nie wiem czy chociaż pół godziny ciągiem się zdrzemnął bo stresował się czy może coś się dzieje. Oby już więcej takich nocy nie było. Dzisiaj u nas też piękna pogoda i wręcz gorąco od rana, zakupy zrobione i teraz czas na ostatnie prasowanie ubranek ;) moja Córa już nie może się doczekać siostrzyczki, jak patrzy na te maleńkie słodkie ubranka to tylko ochy i achy słychać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie śpiące po nocach tak wam współczuję, mi to się około połowy ciąży zaczęło ale nie trwało długo, jakieś dwa trzy tygodnie a teraz praktycznie śpię jak suseł. Wiem jakie to wkurzające kiedy setny raz z boku na bok się przekladasz a sen nie przychodzi.
Moja mała artystka ostatnio chyba wogole nie śpi, jak się rano budzę to kopie, na południe kopie, po południu też a wieczorem to istne apogeum, czasami zastanawiam się czy jakiejś nadpobudliwości nie ma :D jak jej tak zostanie po porodzie To chyba mogę o jakimkolwiek śnie zapomnieć...

Odnośnik do komentarza

Co do ruchliwości Maluszków to widzę po Waszych wpisach,że na tym etapie wszystkie albo długo leniuchują albo jak zaczną szaleć to nie mogą przestać. Moje Dziecię też od jakiegoś czasu po prostu mnie katuje, wiem że ma mało miejsca ale jak zacznie się wiercić, rozpychać i rozciągać i kopać po żebrach to czasem robi mi się słabo . Ale wiem,że wtedy wszystko jest ok bo jak za długo śpi to łapię stresa ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza

Ten problem ze spaniem jeszcze bym zniosła gdyby nie to, że sać mi się chce niemiłosiernie. Oczy się kleją, a spać nie można, stąd ta frustracja. W innym wypadku wstałabym do drugiego pokoju poczytać książkę... A teraz chciałam iść na zakupy (bo się już nieco ogarnęłam), ale mi słabo, oddechu złapać nie mogę. Poczekam jeszcze chwilkę i może się ruszę.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Emilusia Eozynofilowe przewlekłe zapalenie jelita grubego, tą skalę widzę pierwszy raz na oczy, ale zaraz poszperam to może coś znajdę. Odnośnie naszych możliwości w łóżku to sama jestem zaskoczona, bo to ja potrafię obudzić się w nocy z takim apetytem na małe co nie co, że szok:)
Aniaradzia współczuję Ci tych problemów ze zdrowiem i kosztów które się z tym łączą, mi jakby nie dał skierowania na krew i mocz to poszłabym prywatnie - to akurat groszowa sprawa w porównaniu z Twoimi badaniami. Zresztą kobiecie w ciąży należy się raz w miesiącu badanie krwi i moczu, więc walczę i dopominam się o swoje. I tak pewnie nie wiem o połowie rzeczy które mi przysługują:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...