Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

oj, nawet w nocy Aniu. Przekręcenie się na drugi bok wymaga nie lada skupienia :)
Emilia, piękne sówki! Wygląda, jakbyś już ich kilka wyprodukowała, bo są tak doskonałe! :)

Zaraz zaczynam maraton po sklepach - netto w planach, pomiędzy sklepami łazienkowymi.
Aniu, Ty zaczynasz przeprowadzkę? Powodzenia!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć:)
Dziewczyny dziękuję za pamięć:) Weekend jakoś przetrwałam, było lepiej niż myślałam:) Sobota ciężka, ale już wczoraj odpoczęłam:) A dziś już wysłaliśmy dzieci do żłobka i dlatego mam czas napisać do Was:)

Aniuradziu dziękuję za info odnośnie ubranek w netto. Podobają mi się te z motywem sówki, ale nie wiem, czy noszę pod serduszkiem dziewczynkę, a chłopczyk byłby raczej mylony z dziewczynką w tych ubrankach:) Zastanawiam się nad tą hulajnogą - Lilcia bardzo marzy o hulajnodze, więc myślałam, że zakupię już na jej urodzinki w maju. Ale oglądam jeszcze inne oferty w necie - mnie się design tej kinderkraft podoba i to, że jest drewniana, ale myślę, że dziecko ucieszy się bardziej na kolorową z motywem np. z bajki. I tak miałam jechać do netto po chusteczki nawilżane - przestudiowałam ostatnio blog srokao pod kątem dziecięcych kosmetyków i zaczęłam kupować Tibelly Baby.
Obyście niedługo dostali klucze - życzę powodzenia w przeprowadzce.

Czerwcowy bąblu, emilusia piękne te Wasze przytulanki dla maleństw:) No po prostu bajer:)

Adaszelki to czekamy na zdjęcia karuzelki:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalino, ciesze sie ze dzieciaczki juz na chodzie:)
Powiem Ci ze tez myslalam ze bohaterowie bajek beda gora. Ale czerwony prosty rower puky, ktory kupilismy malej jest hitem sezonu:) moze za rok bohaterowie beda wygrywac???
Moja mama zakupila bodziaki dla syncia z sowka i z jelonkiem(dotarla juz pozno i bylo przebrane) ale i tak jestem szczesliwa bo piekne to wzornictwo;)

A juz najbardziej szczesliwa jestem bo o 14 odbieramy mieszkanie i klucze i startujemy. Mialo byc to rano, ale wyszlo jak zwykle.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.. A ja mam pytanie odnoście tego, jaka metoda miałyście liczony termin porodu i wiek ciąży? Ja mam terminem GASA. Chciałabym sobie sama obliczyć ale nie umiem, a z tego i mego Terminu, zaczynającego sie od daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki wychodzi mi całkiem inny termin porodu...
A ja juz nie wiem co myslec na ten temat, gdy mi np. Wyliczyła na 18czerwca, i gdy podaje jej to w Usg, ze miałam miesiączkę 31sierpnia pierwszy dzien, to w 24tygodniu jak byłam, na USG był pokazany już 26tydzien.. No ja juz nie wiem jak to mam rozumiem.. Pamietam , ze jak przyszłam pierwszy raz do Ginekologa, to na USG pisało 6tydzien ciąży, a na USG była widoczna mała kropeczka.. I powiedziała, ze jestem w 4tygodniu. To ja juz nie wiem sama...

Odnośnik do komentarza

I wróciłam z netto. U mnie już nie było żadnych ubranek, albo nie dostali. Nie dociekałam, bo mam bardzo dużo ubranek, więc nie zależało mi tak bardzo. Hula7jnogi też nie było:/ Ale kupiłam pudełko z klockami do dopasowywania - Namiś jest na etapie rozpoznawania kształtów, a Lilci kolorowankę wodną:) Uwielbiam im sprawiać radość, a każda nowa dla nich rzecz tym skutkuje:)

No to teraz Aniu się zacznie:):)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Martyna jeśli cykle są regularne to do karty ciąży wpisywany jest TP wg reguły Naegelego i on jest podstawowym terminem. Bierze się pod uwagę także termin z USG zrobionego do 12 tc, ale bardziej w przypadkach nieregularnego cyklu.
Jeśli OM miałaś 31 sierpnia to TP wg reguły Naegelego wypada Ci na 7 czerwca. Ty jednak jak rozumiem miałaś bardzo nieregularne cykle (w tym przypadku dłuższe), stąd taka rozbieżność w TP.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Aaa.. Rozumiem..
No ale ja na USG mam patrzeć na to, w ktorym jestem teraz tygodniu np. Jak byłam w tym 24. I dziecko ważyło 800g, a na USG pisało, ze jestem w 26tyg, to mam patrzeć na to, ze jestem w 24tyg, i moje dziecko dobrze sie rozwija, i dobra ma wagę. czy ze jestem w 26tygodniu i maluch jest chudy, czy cos takiego?

Odnośnik do komentarza

U nas wogole nie ma netto. Jest w pipiduwie moich rodzicow i tam o 9 juz byl problem z rozmiarowka o ubrankach dla Danusi nie bylo wogole mowy. Mama mowi ze hulajnog tez nie bylo... Ale obkupila sie chusteczkami tibelly:) tak na wszelki wypadek jakby w tesco nie bylo juz huggies. Sroka tez je dobrze ocenila, a dla mnie wartoscia dodana jest mozliwosc podarcia wzdluz wlokien(sa z celulozy a nie ze szyucznego materialu). Dzieki temu na dluzej mi starczaja:) a jak mam mozliwosc zakupu w tej samej cenie obu rodzajow to wybieram opcje ekonomiczna;)

Zaraz idziemy do tesco a stamtad na nowe mieszkanie:) trzymajcie kciuki zeby przeprowadzka jakos sprawnie poszla:)

Odnośnik do komentarza

Martyna677 z tego co piszesz wynika że to najprawdopodobniej infekcja grzybicza. Ja też miałam w ciąży grzybicę i też się dziwiłam że nic mnie nie swędziało ani nie piekło. W zasadzie nawet nie miałam więcej wydzieliny. Ale lekarz zrobił mi posiew ze względu na to że zaczęłam plamić i wtedy wyszło że to grzybica. Tak sie jeszzce zastanawiam, bo pisałaś że po włożeniu globulki znowu Ci się zaczęło to dziwne uczucie - a może to uczulenie na lek?

23diabelek23 spojenie łonowe może boleć ze względu na to że miednica przygotowuje się do porodu. W spojeniu łonowym z tego co czytałam są 3 kości które się muszę lekko rozejść żeby dzidziuś mógł się prześliznąć :)

Emiilusia7 śliczne sówki :)

Muszę się pochwalić bo w sobotę z mężem cały dzień spędziliśmy na zakupach dziecięcych :) w zasadzie już wszystko mam oprócz niani elektronicznej, ręczników i kosmetyków dla dziecka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Gosia Kluseczka ja miałam robiony posiew też, pod koniec lutego i wyszedł mi posiew Jałowy, tylko w cytologii mi wyszło, że mam Ziarniaki.. I ten Antybiotyk na to jest.. Wcześniej czułam to uczucie w pochwie, ale przeszło, a teraz czuje już to 3dzien, jeszcze od paru dni powieka mi drga, chyba brak magnezu, ale nie wiem czemu.. Jutro kupie sobie znowu, to zobaczymy, czy cos pomoże... Nie wiem, No te globulki raz uda mięsie włożyć a raz nie... I wiecie jak wkładam te globulke,tzn. Próbuje włożyć, to moje dziecko natychmiast sie zaczyna ruszać, i takjakby denerwować, dopiero jak przestaje wkładać, to sie uspokaja.. Nie wiem co mam zrobic, zeby cały ten antybiotyk zastosować, a nie w jeden dzien uda sie włożyć a w drugi nie.. :-(

Odnośnik do komentarza
Gość Agusia30

Nataska
Hej dziewczyny ja mam termin na 16 czerwca :) Czy są tu czerwcowe mamusie 2015?

Większość z nas ma termin na czerwiec, ale co z tego będzie to się dopiero okaże. Ja mam termin na 28 czerwca, ale w mojej rodzinie (ze strony mamy) wszystkie ciąże były przenoszone. Dobrze by było, żebym urodziła w terminie, bo moja mama wyjeżdża na początku lipca do Niemiec, a bardzo by chciała zobaczyć wnusię:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, kiedys przeczytałam jak pisaliście, ze temperaturę macie podwyższona w ciąży 37stopni, i ze to normalne.. A ja w ciąży mam temp. 35-36stopni.. Nie zwracałam na to wcześniej uwagi, No ale jak przeczytałam, podniesiona temperatura jest. Ok w ciąży, to zaczęłam sie zastanawiać..

Odnośnik do komentarza

Marzę, żeby już się też przeprowadzić na swoje. W tym mieszkaniu, już nawet nie chce mi się sprzątać. Załamałam się, bo wszędzie są płytki tylko beż, beż i beż... Wszyscy musimy teraz mieć łazienki w beżach... czasem biały i czarny. Kolorów już nie ma. A ja tak bardzo chciałabym już zająć się rzeczami dla dzieciaczka!

Martyna z tą temp. ciała jest różnie na co dzień, a w ciąży to już bardzo indywidualne. Większość kobiet ma podwyższoną ze względu na hormony i zwiększony obieg krwi w organizmie, ale jeśli masz stale obniżoną to też w porządku -taka Twoja uroda, szczególnie jeśli jesteś drobną osobą.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Tetide Ja także marzę o tym by być na swoim, by dla maluszka już urządzać pokoj, i zajac sie rzeczami... Przedewszystkim urządzić to tak, zeby było ciepło w domu i radośnie, a nie ponuro... Ehhh
Pomarzyć zawsze można.

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś u gina i od razu mnie wziął na dywanik :) Mam rwe kulszową co już wcześniej wiedziałam. Wedłóg niego jestem "obrzęknieta" i może byc to nawet przyczyną tej rwy. Fakt, bóle zaczęły się jak trochę mi się przybrało. Poza tym jestem w świetnym stanie :) Nie wolno mi nic brać rozkurczowego (nospy też mi nie pozwala) ani przeciwbólowego. NIC. Mówi, że to co pomaga nie wolno ciężarnym a to co można w ciąży to mi na rwę nie pomoże i bez sensu łykać. Więc nawet paracetamol odpada :) Ale mam pic co drugi dzień na czczo herbatę z pokrzywy. Bo jeśli obrzęki mi zejdą to może i rwa pójdzie w cholerę. A jak nie to mamy powód aby szukać dalej. Mogę ćwiczyć jogę dla ciężarnych ale nie wolno mi się pochylać i podnosić rzeczy np. z podłogi. A jak już boli to odpocząć i przeczekać. Mam nadzieję, że ta herbata pomoże. Może nawet na cerę i włosy :D

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Martyna ja też mam liczoną ciążę od 31 sierpnia :) ale mi podali termin wg miesiączki na 7.06 a wg usg na 1.06.
Gdzieś czytałam że wg usg to się sprawdza najbardziej ten termin z tego pierwszego badania prenatalnego koło 12 tyg, bo później dzieci już różnie przybierają na wadze. Jaki tam miałaś termin? U mnie był 1.06, powiem Ci że mi też się tygodnie mieszają :)
Śliczne te sówki :) ja chciałam pościel w sówki ale tatusiowi się nie podobają :( pozwoliłam mu wybrać niech się też angażuje, nie mogę sama decydować o wszystkim :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Martyna, mam taki palący ból w pośladku tuż obok kręgosłupa. Pali mnie i ciągnie aż do kolana. Tak boli, że czasem nie ruszam się ani o milimetr ze strachu, ze znowu zaboli. Mąż mówi, żewtedy chodzę pochylona z nienaturalnie wygiętą lewą nogą na bok, a właściwie ją ciągnę... najbardziej boli kiedy wstaję z pozycji siedzącej do stojącej.

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...