Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agusia30

Adaszelki nastepnym razem dasz radę. Ja zaczynam dopiero robić testy. Mam prawko prawie 6 lat, ale nigdy nie jeździłam. Teraz chcę poćwiczyć teorię, a po urodzeniu malej wykupię sobie jazdy. Ja zdałam za drugim razem, ale egzaminator mi na koniec powiedział, że jak zrobię sobie krzywdę samochodem, to przyjedzie do szpitala mnie dobić;)
Myślę, że czasem lepiej zdawać więcej razy.
Justi, moje koleżanki i siostra korzystały z butelek firmy avent. Mam mieć w programie szkoły rodzenia informacje o wyprawce, to może będę mogla coś powiedzieć. Wiem, że dostaniemy po butelce aventu, a na razie dostaliśmy pojemnik na jedzenie hippa, do którego dokupując smoczek mamy butelkę.
Co do smoczka, to mam mieszane uczucia. Wiem, że ma za zadanie stymulować jakiś punkt na podniebieniu, który uspokaja dziecko. Na wszelki wypadek kupię:)

Odnośnik do komentarza

Martyna 15 grudnia byłaś w 15t1d licząc od OM. Natomiast z wielkości płodu wychodzi pomiędzy 13 a 14tc. Także z tych dwóch dat, które podał Ci gin (24? czerwca i 18 czerwca) moim zdaniem bardziej prawdopodobna jest 18 czerwca.
A jestem w 26 tc licząc od daty ostatniej miesiączki (16 wrzesień).
A jaką datę porodu masz wpisaną w kartę ciąży?

blue super, że cukrzycę masz pod kontrolą:)

Agnieszka ja też nie rozumiem, dlaczego już teraz przewidzieli u Ciebie cesarkę. Tak jak pisze justi - w dniu porodu mierzą miednicę i główkę dziecka pod USG żeby wiedzieć czy kobieta da radę urodzić SN. Także myślę, że nie masz się czym przejmować -nic nie jest przesądzone. Mam nadzieję, że uda Ci się urodzić SN skoro tak planowałaś:)
Gratuluję studniówki:) Ja miałam w niedzielę:)
Ja bym torbę spakowała trochę wcześniej - tak pomiędzy 32 a 34 tc. A ubranka myślę, że w kwietniu po świętach prać będę:)

justi ja szerszych bioder nie zauważyłam u siebie. I gratki z powodu wczorajszego święta:)
Ja co do butelek jetem wierna firmie tommee tippee - przekonuje mnie kształt smoczka i duży otwór przez który można dobrze umyć butelkę. Rozważałam jeszcze przy pierwszym dziecku dr brown'sa, ale zdecydowałam się na tt. Avent jakoś w ogóle do mnie nie przemawia - miała je bratowa męża do swoich dzieci i smoczek wydaje mi się mało imitujący pierś.

Surikatka zobaczysz, że poradzą sobie lepiej niż przewidujesz. A Ty nie będziesz miała czasu za bardo rozmyślać o Marysi i mężu jak będziesz miała Rysia przy sobie. Ja też się martwiłam, tzn, bardziej przejmowałam się czy sobie poradzę z tęsknotą za córką jak urodziłam Namirka, ale na prawdę nie miałam czasu na rozmyślanie:)

Agusia, czerwcowy bąblu współczuję codziennego kłucia:( Ja obciążenie glukozą mam w przyszłym tygodniu, ale jestem dobrej myśli, bo poprzednio nie miałam cukrzycy ciążowej.

Adaszelki współczuję samopoczucia. Ale do trzech razy sztuka - ja zdałam właśnie za trzecim podejściem i mam nadzieję, że Tobie też się uda! W piątek kciuki zacisnę za Twój egzamin.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

justi a co smoczka uspokajacza - miałam przy Lilci i Namirku. Lilcia w ogóle nie tolerowała, pluła nim, natomiast Namiś miał bardzo silny odruch ssania i smoczek ratował mi życie w niektórych sytuacjach. Z oduczeniem nie mieliśmy problemów, ale do czasu odrzucenia potrzebował do zasypiania. Ja miałam firmy tt i bebe. Teraz nie kupuję żadnego - mam po Lilci tt, którego miała przez chwilę kilka razy w buzi.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

mamalina Mam wpisany 18czerwca.. Ale jak to byłam w 15.jak na usg pisze 12t3d? Cos tam mowila ze mi sie owulacja opoznila. Nadal nic z tego nie rozumiem...

Dziewczyny! Dostalam wyniki badań Glukozy.. Wszystkie macie wyniki podane w dziesiątkach albo powyżej 100 a ja mam tak...
Glukoza na czczo[mmol/l] 4,7
Glukoza po 1godz. 4,9
Glukoza po 2godz. 6,0..
Jak mam to czytac i rozumiec? Mam cukrzyce czy nie?

Odnośnik do komentarza

Witam pięknym popołudniem.

Co do butelek to mam zamiar kupić z tommee tippee, a smoczek z firmy lovi. Jakoś tak najbardziej mnie do siebie przekonały ergonomicznym kształtem i mają ładny design (ewentualnie butelka może być również z lovi).

Martyna677 zasugeruj się datą porodu wpisaną w karcie ciąży. To, że dziecko rośnie teraz większe niż data w karcie wcale nie znaczy, że urodzisz wcześniej, tylko że może być większe. Poza tym "w pogotowiu" i tak musimy być od 38tc. Czasami wcześniej, jeśli pojawiły się jakieś komplikacje (oby nie!). Nie czytaj wyników z usg, bo mi wychodzą już dwa tygodnie rozstrzału, najnowsza data to 21 maja (a w karcie ciąży 1 czerwca).

Agnieszka nie martw się. Moja koleżanka miała tak wąskie bioderka i była chłopięcej budowy, a urodziła ponad 4kg smyka SN :) I wcale nie był to trudny poród. Zmierzą Ci kanał rodny przed porodem i wtedy zdecydują, niczym się nie przejmuj.

Adaszelki, głowa do góry! Moja siostra dziś za 3 razem zdała teorię. Do 3 razy sztuka :D

U mnie synek jest już główką do dołu, ale czasem ułoży się poprzecznie. Czasami jest tak, że w trakcie porodu dzieciątko się obróci. Nie ma reguły!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!!!

Wrocilam zza swiatow. Tzn objechalam casto i prawie odgruzowalam pralke na nowym mieszkaniu. Powiem Wam ze zastanawiam sie, jak mozna zostawic po sobie taki chlew!!! Dwie godziny mylam pralke z zewnatrz, rownoczesnie sprawdzajac czy dziala i jak... To taki stary model ladowany od gory. Co mnie zdziwilo nie ma termostatu i w zaden sposob nie wiem jak ja uruchomic by nie gotowala wody... Martwie sie o ciuchy, a wynajmujacy ma nas gdzies...
Wyobrazcie sobie co nas jeszcze spotkalo. Otwieram drzwi do nowego mieszkania i co? Okazuje sie ze zamek zamiast sie otworzyc zablokowany na sztywnym lancuchu... Ani w jedna ani w druga. Oczywiscie telefon do wlasciciela a on jak zwykle ma nas w d... Danusia krzyczy ze chce siku i pic. Maz zagotowany wsciekly. Ja opadlam z sil, wzielam mala na pobliski plac zabaw. Po godzonie meki i kilku telefonach do znajomych jeden mial taki sam zamek i kiedys podobna przygode i poradzil mezowi co zrobic...
Moeie Wam rece opadaja...
Jsk juz weszlismy do domku to maz musial biec do uczniow a ja wzielam sie za sprzatanie tej nieszczesnej pralki... Na szczescie Dsncia spala w wozku. Kak sie obudzila to akurat pralka z zewnatrz byla doczyszczona. Nie chcecie wiedziec jak wygladala wtyczka tej pralki przed spotkaniem z domestosem...
Nie bylam w stanie doczyscic pojemnikow na detergenty mimo, ze wlewalam wrzacy ocet i probowalam pasty sodowej. Skonczy sie tym ze kupie w czwartek preparat do czyszczenia pralek, oby pomogl!!!
Teraz juz leze i odpoczywam, ale mam juz serdecznie dosc tego sprzatania, bo gdzie nie zajrzysz tam syf...
Podprzatane tylko tak na widoku bylo, zeby czlowiek sie nie zniechecal....

Odnośnik do komentarza

Aniaradzia - współczuję tego sprzątania....nie rozumiem, ludzi którzy nie dbają o to by pozostawić po sobie porządek i w ogóle nie szanują czyjejś własności :/ ale żeby tylko Wam się tam dobrze mieszkało, to najważniejsze :)

Martyna677 - niestety nie pomogę, bo się nie orientuję :(

Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy! Jest mi trochę lepiej, zjadłam pół pudła lodów i już nie płaczę jak o tym opowiadam (heh taka się zrobiłam emocjonalna, że szok!) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73c8c0dfkw.png

Odnośnik do komentarza
Gość Natala1990

Cześć dziewczyny. Ja też mam termin na czerwiec - lekarz wyliczył na 12 czerwca ale wg usg ostatniego najnowszy termin to niby 1 czerwiec (Dzień Dziecka ;) Fajnie by było bo mój mąż tez się urodził 1 czerwca ;)
Co do samopoczucia to u mnie ok, tylko spać nie mogę w nocy i potem odsypiam w dzień- też tak macie?
Co do zakupów to ja mam nadal mętlik w głowie. Ubranka kupuję tylko takie "wyjściowe" na razie na wyjście ze szpitala i jakies wizyty u lekarza bo pełno dostałam od siostry. Smoczki moja siostra doradziła z Fisher Price albo Lovi. Te z Fishera miała i pamiętam były super. Butelki to jeszcze nie wiem, oglądałam i chyba też z Lovi. Nie mam jeszcze wózka- ciągle przeglądam i się zastanawiam. Na razie myślę najpoważniej o Graco Evo XT - jakoś na razie najbardziej mi pasuje. Łóżeczka nie mam i na razie będe mieć Kosz Mojżesza, potem mam dostać od kuzynki po jej synku bo chcą mu zmienić na bardziej "dorosłe" łóżeczko.

Ps. chodziłyście do Szkoły Rodzenia?

Odnośnik do komentarza

Agusia30, ja też ma dziś doła. Szczególnie, że mąż mnie wkurzył - ma pretensje, że się kręcę w nocy, a ja nie dość, że nie mogę się na tym małym łóżeczku z tym przednim pakunkiem ułożyć, to jeszcze mam ten nieszczęsny zespół niespokojnych nóg. Powiedziałam mu, żeby materac sobie kupił, ale przykro mi się zrobiło i ma doła.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Aniu pamiętaj też o sobie, wiesz ze duży wysiłek nam nie wskazany; *
Witam Natala; ) do szkoły rodzenia nie chodzę.
Smoczek kupię z lovi a butelkę jedna z lovi a druga szklana z nauka.
Za 2 tyg zaczynam zakupy dla synka tak żeby na czerwiec już mieć na cito; )
ja glukoze na czczo miałam 88 a po 2 h 127 norma jakoś 140? Położna mówiła ze jest ok; )
Mamalina Tobie rowniez gratki spóźnione; )
Jak u Was z wagą? Ja już 6, 5 kg na plusie. Z czego ostatni kg w ciągu 2 tyg, nie za dużo?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Aniu masakra, ja też mam taki syf kiedy się tutaj wprowadziłam. Ale pamiętam, że jak się wyprowadzałam ze studenckiego ze wszystkimi lokatorami na raz to większość z nich miała pomysł nie sprzątać po sobie "bo po co". Jak się na nich wydarłam i dałam edukacyjną gadkę to dla spokoju posprzątali :)
Dziewczyny nie zazdroszczę, tego kłucia palców, wiem, że to męczy, szczególnie to planowanie całego dnia pod mierzenie cukru i dobieranie diety.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry drogie Panie :-)
Po przejściach na IP leże na patologii choć najpierw z braku miejsc odlezalam swoje na sali porodowej:-) wczoraj wieczorem miałam mega skurcze, bez mała co pięć minut, brzuch mnie bolał i byłam totalnie załamana, myślałam że nie dotrwam do rana... w zasadzie dopiero teraz po drugiej kroplówce stawianie brzucha trochę odpuszcza. Jutro może będę szyta... martwie się troche Bo ponoc szyjka jest krótsza i było rozwarcie. Kurde skąd się to wszystko wzięło? Było ok I nagle taka sytuacja, zachodze w głowę i Nie wiem.

Adaszelki Nie martw się, ja oblalam ma łuku :-)

wszystkim Wam Mamusia Życzę duuuzo zdrówka, bo bez tego to licho... :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Hehe, wychodzi na to, ze jak "nie moje to nie dbam". Dla mnie to nie do przejscia. A tesciowa wczoraj ze przyjezdzaja z wizyta za tydzien bo przeciez juz bedziemy po przeprowadzce:D no i bedzie miala w koncu gdzie spac:) meble zjerzaja dopiero za trzy tygodnie!!! No po prostu usmialam sie do lez... No dobra te lzy to raczej z bezsilnosci byly...
Ja nie wiem, wczoraj mi kazala biec do jakiegos tam sklepu bo zaslony tanie, a ja nawet karnisza nie mam:( o tym bede nyslec jak juz meble beda rozstawione i zabezpieczone, a nie teraz kiedy biegamy z farbami i innymi dziwnymi akcesoriami...
Jutro naz bedzie malowal wneki okienne na zewnatrz i parapety a ja ciag dalszy odgruzowywania lazienki...

Emilusia trzymaj sie dzielnie:)

Odnośnik do komentarza

Aniu lepiej uważaj na siebie. Wiadomo, że chcesz zrobić jak najwięcej, ale odpuszczaj sobie. Moment można sobie narobić biedy.

Emilusia współczuję. Życzę szybkiego powrotu do formy.

Dziewczyny też już zataczacie się jak pingwiny? Ja dzisiaj będąc na mieście zauważyłam, że nie idę tylko właśnie się toczę! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...