Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka, po marchewce kupki są marchewkowe a po szpinaku zielone :-) - kupki to teraz temat rzeka, moje ulubione zajęcie to oglądanie kupek , tym bardziej że wczesniej rzadko nam sie zdarzały ;)
Ja dawałam jabłko ze słoiczka, ale gdzies wyczytałam że surowe dobre jest na brak kupek, na biegunkę gotowane. Na początek daję po 2 łyżeczki i codziennie zwiększam porcje.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza

Agusia a dania obiadowe też wprowadzasz stopniowo i przez kilka dni to samo zwiększając porcję czy od razu w większej porcji i za każdym razem coś innego ?

Dziewczyny dziś mój Synek się pierwszy raz zawstydził. Strasznie fajnie to wyglądało bo zamykał oczka, odwaracał główkę, chował się za mnie i z taką "pewną nieśmiałością" przyglądał się pani rehabilitantce którą przecież dobrze zna. Coś mi się wydaje, że etap lęku separacyjego zbliża się wielkimi krokami :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka77 doskonale Cię rozumiem. Też wracam na pól etatu o nie wyobrażam sobie wstawać w nocy 4 razy :-( Jest 4.20 i aktualnie to moja trzecia pobudka. Pod moją nieobecność będzie obiad i owoce a przed pracą jeszcze kp. No i później ok. 17. Ciekawe jak będzie z pokarmem bo już od pewnego czasu przez 6 godzin w dzień nie karmię -tak jakbym była w pracy. Jest obiad a później owoce.

Odnośnik do komentarza

Kwiatuszku my mamy silikonowe i lateksowe i nic z tego ale może u Was się uda. Może jestem zbyt mało konsekwentna i zbyt rzadko próbuję dawać picie z butelki. Wczoraj miałam wrażenie, że pociągnęła kilka razy silikon jak zrobiłam wodę osłodzoną glukozą. Może kwestia smaku. Może musi nauczyć się pić coś co jej smakuje to w końcu wypije też mm. Ja zamówilam niekapek First choice z nuka. Poleciła mi go koleżanka bo jej mała też tylko chce pierś a z kubka nawet mm wypija. Mam nadzieję, że u nas też się sprawdzi...

Odnośnik do komentarza

Jasiuniu, ja zaczynałam od podawania dań ze słoiczka jednoskladnikowych, np marchewka, brokuł, dynia i dawałam tak po 2 duże łyżki, więc to starczało na 3 dni (można przechowywać do 48 godzin), a podgrzewałam to co zamierzałam podać. Zostawiłam sobie kilka słoiczków i wkładam je do miseczki z goracą wodą, bo tak małych ilościmoim zdaniem nie warto przekladać do miseczki. Teraz dania po 4 m-cu daję nawet całe, a obiadki po 5 rozkładam na 2 dni.

Odnośnik do komentarza

To faktycznie macie dziewczyny problem z tym karmieniem. A wszystko przez to straszenie, że jak dziecko przyzwyczai się do butelki, to nie będzie chciało piersi. Też miałam takie obawy, ale nie miałam wyboru, bo brakowało mi pokarmu i mała nie przybierała na wadze.
Dobrze, ze możecie na początek pracować na pół etatu, ale i tak nie wiem jakbym się ogarnęła z dzieckiem i pracą. Powodzenia dziewczyny...

Odnośnik do komentarza

U nas dziš Synek po obiedzie wypił z butelki całe 20 ml soku bananowego. Wcześniej dałam mu tylko kilka łyżeczek herabatki rumiankowej i chyba oprócz tego, że sok bananowy pije w każdej ilości, po prostu chciało mu się pić. Więc póki co jestem dobrej myśli i myślę, że powoli się nauczy pić z butelki, bo kubek niekapek sobie odpuściłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lovenaluis

Dziewczyny moja córka wlasnie ma 25tygosni od 2 tygodni budzi sie w nocy (wczesniej przesypiala całe noce ok10h) teraz pobudka co 3h na mleko. Zjada ok 120ml i idzie dalej spać
Chciałam jej dawać na noc kaszkę, kleik ale ona nic z tych rEczy nie toleruje i jak zrobię rzadkie to nie wypije a jak gęste to zaczyna ja dźwigać i tym pluje... Szczerze to wyglądam jak zombie nie pamietam takich czasow jak była niemowlakiem to lepiej spała niż teraz.
My jesteśmy na mm bebilon pepti ;(
Jak sobie radzić ?? Wgl ostatnio ma cieżko z zasypianiem i kładzie sie koło 24:00:((((

Odnośnik do komentarza

Lovenaluis - dziewczyny na fb też narzekają, że dzieci im gorzej śpią. Może to skok rozwojowy i przejdzie. 120 ml na jeden posiłek to nie jest dużo. Nasze dzieciaczki powinny już zjadać 180 ml. A kiedy dziecko nie jest najedzone, to częściej się budzi. Ja też daję małej częściej jedzenie i w mniejszych ilościach, bo ulewa. Kaszki też u dziewczyn nie spowodowały dłuższego spania. Myślę, ze po prostu trzeba to przetrwać.
Julka też zasypia późno, bo ok 23. W nocy karmię ją piersią 2 razy - co 4 -6 godzin (cały czas na żądanie). Dzisiaj w nocy spałaby dłużej, ale karmiłam ją przez sen o 5 rano, bo już miałam nawał pokarmu. Wieczorem nie chciała za bardzo jeść piersi, więc dostała mm, a potem cierpiałam.
Laktator w moim przypadku się nie sprawdza, bo strasznie powoli idzie mi to ściąganie i do tego pobudza laktację.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witamy sie po weekendzie!
Ktos mi podmienil dziecko:-(jeczy i placze,maruda straszna.2 dni miala stan podgoraczkowy,,wiec moze to zeby? Do tego wszystko gryzie,rekawki od bodziakow sa pycha:-)
Wczoraj jadla pierwszy raz jabluszko,ale dynia jej bardziej smakuje.
Migotka84 jak ci sie udaje taka dluga przerwa?podajesz kaszke a pozniej obiadek,caly sloiczek?
Musze moja mala przestawiac na takie dlugie przerwy.
Co do butelek to moja je akceptuje ale najlepiej jak jej podaje kaszke na mleku.a tak to nawet z herbatka jest problem, bo sie bawi a nie pije.

Odnośnik do komentarza

Lovenaluis mi tez sie wydaje jak agusi ze to skok. Moze sprobuj w dzien podawac wiecej jedzenia.ktos kiedys pisal ze dziecko teraz przez dzien ma duzo wrazen i mniej je,ale pozniej odbija to sobie w nocy.trzymam kciuki zeby wrocil sen10godzinny; i zazdroszcze takiego snu dziecka:-)
Moj M.wrocil na weekend wiec udalo sie zrobic porzadki swiateczne.jak byscie jeszcze nie mialy prezentu dla dzieciaczkow to moze "dzbanuszek na klocuszek" bedzie wam sie podobal,uczy liczyc i ksztaltow itd.nam sie udalo go dostac tanio w tesco,a w smyku byl 60zl.drozej....
Milego tygodnia:-)

Odnośnik do komentarza

Też widziałam promocję na tę zabawkę w Tesco jakiś miesiąc temu. Bardzo mi się spodobała, ale staram się nie kupować za dużo zabawek, bo w naszej rodzinie (z mojej strony) tylko ja i siostra na razie mamy po jednym dziecku, i podejrzewam, ze na święta dostaną mnóstwo zabawek. No i gdzie to wszystko potem pomieścić?
Moja Julka też od trzech dni marudna. Czasami nie mam do niej siły, bo włączyło jej się wymuszanie. Do tego wahania nastroju. Na szczęście w nocy śpi i ładnie je.
Ja jeszcze nie nauczyłam małej pić herbatki. Nie chcę jej słodzić, ale chyba nie będę miała wyboru, bo w końcu musi coś zacząć pić oprócz mleka. Koleżanka doradziła mi, żebym spróbowała łyżeczką. No to idę zaparzyć:)

Odnośnik do komentarza

Hej,
Moja Luśka też przez weekend miała stan podgorączkowy ale właśnie wróciłyśmy ze szczepienia i pani doktor nic złego nie stwierdziła :)
Co do garnuszka to dostałyśmy od koleżanki ale chyba jeszcze chwila bo A. nie ogarnia ze od wrzucania zabawek zabawka wydaje dźwięki. Absolutnym hitem jest natomiast bębenek który gra kiedy mała uderzy rączką. Nie mam pojęci gdzie to kupić bo dostałyśmy po jej synku ale postaram się d0wiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Agnieszka 77- mleczko daję ok. 10-11, ok. 12.00-12.30 obiad ok. 15.oo owoc i znowu mleko ok. 17.00. Obiadki zjada całe małe czyli 120ml. Owocu zawsze mniej ok. 60-80ml. Kaszkę daję ok. 18.30 ok. 100-120ml. Ok. 19.oo-19.30 (po kąpieli) mleko i spanie. Ale i tak będę jeszcze korygować plan dnia. Muszę karmić najpóźniej ok. 6 rano żeby następne kp bylo ok. 9.00 wtedy na 10.00 pojadę do pracy. I wtedy obiad ok. 11.00 itd. Dziadkowie nakarmią obiadem i owocem a na kp spokojnie wrócę.

Odnośnik do komentarza

Tina to juz sie nie dziwie ze w smyku promocje nawet 70%,tam ten dzbanuszek kosztowal chyba120-130zl
Migotko dziekuje za odp.Musze ruszyc z tym rd.bo my narazie tylko marchwka,ziemniak,dynia i kalarepa.a od dzisiaj zaczynam przygode z glutenem.co dziwne po jabluszku byly rewolucje:2 kupki w ciagu godziny.a i tak zmieszalam to jabluszko z kaszka jaglana
Milego dnia! Moze sie uda dzisiaj udekorowac pierniki...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...