Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny!
Ja już po! Wczoraj o 20:55 urodził się Marcelek. Ważył 3400 i miał 57cm.
I pomyśleć że poszlam wczoraj ok. 16 tylko na ktg, na szczęście! Od soboty czulam takie pojedyncze skurcze, do wytrzymania. Wczoraj na ktg wyszedł mały spadek tetna po skurczach, do tego okazało się że mam już 4cm rozwarcia i pęcherz plodowy tak nisko że w każdej chwili mógł peknac, więc kazali mi zostać. Zostalam, podlaczyli mnie znów do ktg, przyszedł mega skurcz chyba z nerwow, a tu cisza na ktg, w momencie obok mnie lekarka i polozne, krzyczą na kolana, teraz na bok, dają coś w wenflon, tetno wraca, a pani doktor do mnie że muszę się sprezyc i szybko urodzic.poszla kroplowka z oksytocyna, poczly wody i coraz lepsze skurcze, przy czym caly czas musialam być podlaczona do ktg. No i o 20:55 Marcel był z nami

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Hej Wszystkim po dość długiej przerwie :) Nie ma szans nadrobić te ponad 200 stron, ale widzę, że sporo z Nas już rozpakowane.

Każdej rozpakowanej serdeczne gratulacje, a tym które właśnie rodzą powodzenia obyście już niebawem tuliły swoje Skarby, a porody były lekkie.

U nas Kochane leci 4 tydzień po tej stronie brzucha. Musiałam dojść do siebie i przestawić się na inny tryb. Na szczęście wypuścili nas po tygodniu ze szpitala bo Tymek mimo, że wcześniak i niska waga to bardzo szybko nadrabiał zaległości. Wszystkie badania wyszły w normie więc kamień z serca. Czeka nas wizyta u okulisty, kardiologa i rehabilitacja bo Mały wygina się cały w jedną stronę. Poza tym rośnie jak na drożdżach i jest cudowny. Dużo śpi i mega dużo je. Potrafi nawet 4 godziny wisieć na cycu. Przerabiałam problemy z brodawkami, karmienie przez kapturki, problem ze złapaniem brodawki, ale jakoś się powoli układa. Najważniejsze, że Mały rośnie i wcześniactwo póki co nam nie zaszkodziło. Jedyny problem z jakim się teraz borykamy to odparzona pupa :( wietrzymy smarujemy, ale niestety to wraca.

Pozdrawiamy z Tymoteuszem wszystkie Mamusie i Dzieciaczki :)

monthly_2015_06/czerwcowe-fasolki_31261.jpg

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie u gin.
Z malutka wszystko dobrze, ułożona główkowo, szyjka sie skróciła ale dalej zamknięta - małej sie wciąż nie spieszy ;/
Wazy 3400g.
Jeśli do poniedziałku 22.06 nie urodzę muszę sie zgłosić do szpitala...
Eh. Tak bym chciała urodzić już !
;(
Gin mówi ze moja szyjka jest dość gruba - co to może oznaczać ??

Odnośnik do komentarza

Grgosia gratulacje! :-) pewnie stresu się najadłaś...

Coraz więcej nas rozpakowanych...:-)

Kati1991 mój przeważnie śpi 2,5-3 h a raz dziennie ma przerwę w spaniu jakieś 3-4 godziny, zje i rozgląda się po pokoju:-) jak dopada do cyca to aż chrumka jak prosiak, kilka łyków i spokojniej już. A odpadł wam już pępuszek? U nas jeszcze jest i jakoś podchodzi krwią bo jest starsznie ostry i rani mu skórę.

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Mona cieszę się, że u Was w porządku. Tymek to dzielny i śliczny chłopiec :)

Katee94- gruba szyjka oznacza, że skurcze są zbyt słabe, żeby ją zgładzić. Mi podczas indukcji porodu podawali czopki i zastrzyki na rozmiękczenie szyjki.

Monjamonja u nas ze spaniem to różnie- czasem pół godziny, czasem 3. Zależy od nastroju :) z tym chrumkaniem to u nas tak samo :D Kikut już odpadł dwa dni temu, ale wkurzałam się nieźle, bo ten octenisept jest do du**. Wolałabym spirytus tak jak kiedyś się robiło ale na szczęście to już za nami. Uff.

Moniaak- 3mam kciuki za rozwinięcie akcji :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Katee niestety zgodne z prawem, ale macierzynski tez niewykonalny, bo zeby pojsc na wczesniejszy trzeba zglosic na 2 tyg przed planowana data wczesniejszego macierzynskiego. Gin powinien byl Cie uprzedzic ze nie wystawi dalej. Pojdz do internisty i popros o l4 na bol kregoslupa lub obrzeki(powiedz mu jak wyglada sytuacja raczej nie odmowi;))

GrGosiu gratuluje, odpoczywajcie z Marcelkiem;)

Mona wspaniale, ze znow jestes z nami;) synus piekny!!!

Co do Darusia to wstepne ekg wykluczylo wade serca. Szukamy innej przyczyny bradykardii. Sprawdzaja gospodarke jonowa i inne sprawy. Jutro znow badania i jak bedzie ok to dom i skierowanie do kardiologa. Wyjdziemy z najdluzsza lista skierowan w historii szpitala... Ale wazne zeby wszystko bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Aniaradzia bądź dobrej myśli. Specjalista na pewno wykluczy wszelkie nieprawidłowości. Oni w szpitalach zawsze muszą uczulić na jakieś tam odchylenia od normy. Tak jak u nas z tymi komorami w mózgu. Też mamy skierowanie i okazało się, że na NFZ do najlepszej lekarki w Białymstoku do końca roku już nie ma miejsc a na przyszły rok umawiają dopiero od października - paranoja! Prywatnie to już na środę się udało znaleźć miejsce...

Kati i Monjamonja u nas to samo z karmieniem. Kuba co 2 godziny dopomina się o cycka. Nawet zastanawiałam się czy nie za chude to moje mleko, ale położna środowiskowa, która u mnie dzisiaj była, powiedziała, że to zupełnie normalne. Gdyby chciał jeść co pół godziny wtedy można się zastanawiać czy z układem pokarmowym wszystko ok.

Kati z tymi czkawkami to na pewno nie z zimna, bo w pokoju mamy 25 stopni a mały ubrany w body półśpiochy i kaftanik, a jak śpi to przykryty jest jeszcze kocykiem. W zasadzie to za każdym razem jak się budzi to ją ma - na szczęście są już coraz krótsze. Czasem jak już bardzo się denerwuje, to podaję mu do picia letnią wodę - z reguły pomaga.

http://www.suwaczek.pl/cache/81be80cc28.png
http://www.suwaczek.pl/cache/e68589cc9d.png

Odnośnik do komentarza

Cichaasiu- tu nie chodzi o to, że Maluszkowi jest zimno. Absolutnie. Po prostu najmniejsze wahnięcia temperatury przy niedojrzałym jeszcze układzie termoregulacji sprawia, że dziecko reaguje czkawką. Tak tłumaczyła mi położna. Może to być nawet pół stopnia i czkawka gotowa (np. przy zmianie pieluszki- ucieka trochę ciepła i czkawka gotowa). A najlepszą metodą na czkawkę to po prostu ją "zapić". Dać Maluszkowi pierś i niech pije aż czkawka ustąpi. U nas działa :))

Monjamonja gdyby nie to, że kikut już odpadł, to w desperacji poszłabym do lekarza po receptę na ten spirytus do pępka. Jak dla mnie ten octenisept to porażka na całej linii przy pielęgnacji pępka, ale cóż... Czasami nie warto zmieniać metody, która jest skuteczna tylko dlatego, że jest stara. Położna, która przychodzi do mnie na wizyty patronażowe mówiła, że spotkała się z przypadkiem, że kikut odpadł w 6 tygodniu!!! Pępowina była strasznie gruba i do tego ten octenisept nie dawał sobie z nią rady- a tu trzeba przecież osuszać. Sama doradza swoim podopiecznym, że można spokojnie iść do pediatry i powiedzieć, że pępek się kiepsko goi i potrzebna jest recepta. Zazwyczaj bez problemu lekarze ją wypisują.

Aniaradzia, jak tam? Już lepiej? Nie przejmuj się tak mocno, zobaczysz, że to tylko przejściowe. Wiem, że łatwo mi mówić, ale sama przeżyłam gehennę a okazało się, że wszystko ustąpiło. U Was też tak będzie, tego Wam życzę!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Z tą czkawką i zimnem to musi być coś na rzeczy, bo u nas czkawka jest zazwyczaj jak w trakcie jedzenia narobi w pieluchę i po karmieniu kładę go na przewijak i zmieniam pieluszkę:-) u nas też pomaga popicie mlekiem a mama podpowiedziala mi żeby położyć dłoń na główkę tu gdzie ciemiączko i przeważnie działa:-)
Kati1991 ja walczę póki co tym zwykłym spirytusem, w piątek ma przyjść moja położna to zobaczymy co powie.
Cichaasia z tymi lekarzami to tak zawsze, sama jestem z branży medycznej, ale szlag mnie trafia jak słyszę takie rzeczy, a później dziwią się, że leczenie pacjenta tyle kosztuje jak zamiast stłumić chorobę w zarodku to czeka się tyle czasu na wizytę a tu stan zawansowany choroby... Mój mały śpi w body na krótki rękaw i skarpetkach przykryty pieluszką tetrową i jest ok:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...