Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
Ale spalam... Z ta mala przerwa nocna to w sumie z 10 h!!!
Ale dalej jestem zmeczona... Hmm tak to juz chyba do porodu bedzie;)

Maz znow znika dzis na 4 godz i bede musiala sama zapanowac nad Danusia;) ale chyba dam jakos rade;) w ostatecznosci puszcze jej bajke... Te kilka tygodni bajek (max 30 min dziennie) chyba jej nie zaszkodza a mnie pomoga zapanowac nad chaosem w domu;)

Monja, Ado, cudowne wiesci;) takie historie na szczescie sie zdarzaja. Wiele pomaga psychika;) a wlasnie wrzucenie na luz;)

Ado i dziewczyny robiace kuchnie. Macie dostep(w miare latwy) za szafki kuchenne? Ja wczoraj odkrylam gniazdo moli spozywczych za szafkami ale nie mozemy sie tam dostac... Nsmierzylismy je zdejmujac listwe przy blacie... Jesli macie jaeszcze mozliwosc to sprobujcie zrobic tak by miec dostep, zeby wrazie czego moc latwo usunac te paskudztwa... Bleee ochyda...
Nie wiem czym to wytepic...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Dziekuje za rady. Przepraszam, ze znowu wam sie żale, ale tak jak pisalam wam, nie mam tutaj z kim porozmawiać, tylko musze trzymac wszystko w sobie. A to jest męczące strasznie...
Chyba faktycznie to hormony, przez cala ciąże bylam spokojna, itd. Taka jak zawsze, to pewnie pod koniec ciąży to wszystko sie zebrało w kupę i teraz jest tak jak jest...

A co do Tego żelu intymnego albo coś, to można mydłem szarym też? Trzy trzeba kupić inne jakieś Tamtum Rosa albo coś?

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkie w pochmurny dzień
Co do żelu do higieny intymnej używam Perfecta mama. Produkt ten polecany jest dla kobiet w ciąży (od 4. miesiąca ciąży), po porodzie i w okresie karmienia piersią.
Zawiera:
-wyciągi z kory dębu i ziela pięciornika - zapobiegają podrażnieniom, a także przyspieszają poporodową regenerację uszkodzeń skóry.
-D-pantenol i alantoina - doskonale nawilżają i przeciwdziałają wysuszaniu błon śluzowych.
-probiotyki i kwas mlekowy - pomagają utrzymać fizjologiczne pH oraz tworzą naturalną barierę chroniącą miejsca intymne przed niepożądaną florą bakteryjną.
Żel neutralizuje nieprzyjemny zapach zapewniając uczucie świeżości przez cały dzień.
* Preparat wolny od parabenów, silikonów, parafiny, barwników i alergenów.
* Produkt testowany klinicznie w Instytucie Matki i Dziecka.
Posłuchałam waszej rady i wzięłam się za pranie i prasowanie :) Przez 3 dni po 4-5h prasowania miałam a jeszcze to nie wszystko...
Co do farbowania włosów to z chęcią bym tego nie robiła bo miałam ładne, grube, długie, bardzo dużo i mocne włosy ale ze mam w 1 miejscu brak barwnika to bez farby nie idzie się obejść... Całą ciążę farbuje, teraz się zastanawiam czy iść jeszcze w maju czy poczekać do czerwca bo odrosty to są.... :/
Wczoraj byłam wózek zamówić CAMARELO Sevilla special collection i kupiłam przy okazji materac do łóżeczka :) kokos-pianka-kokos
Wczoraj chodziłam po sklepach za leginsami i jak na złość nic mi w oko nie wpadło albo rozmiaru nie było czy za krótkie bo mam 183 wzrostu :( Co udało mi się zrobić to w przebieralni przyłożyć ładnie z łokcia w te wieszaki... do tej pory nie mogę ręki wyprostować bo boli przy ruchu... :(
Co do nocy to nie narzekam bo czy przed ciążą czy w trakcie i tak budziłam się i czasami problem z zaśnięciem a jeszcze tym bardziej przy chrapaniu męża... Zawsze miałam lekki sen, wystarczyło że ktoś za klamkę u mnie w pokoju chwyci to już obudzę się.
Dziewczyny macie już wszystko wyparzone (smoczki, aspirator do noska, od laktatora, butelki itp)? Mi jeszcze do 21 czerwca zostało pare tyg i zastanawiam się czy jeszcze poczekać czy wygotować już.
Rodzina mówi że mała może mi zrobi urodzinowa niespodziankę i 10go czerwca urodzi się :) ale wydaje mi się że jeszcze posiedzi dłużej niż planowany termin... Miesiączkę nie miałam co 28 dni tylko 30-35. Wg badań badań to zawsze mam 19-21 czerwiec. Na razie nie mam na co narzekać. Co boli najbardziej to czasami podczas stosunki lewe biodro :P Do tych skurczów znienacka przyzwyczaiłam się.
Dziś i jutro dzień lenistwa :) w poniedziałek przyjdą na 8 wstawiać okno do rodziców do pokoju i u mnie poprawiać parapet na zewnątrz. Mąż na chorobowym pomaga remontować pokoje u swojego brata bo też dzidzia przyjdzie we wrześniu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Aniu, nie będę miała dostępu za szafki, chciałam uniknąć wszelkich listew, które mogą przyczynić się do zabrudzenia za szafkami - zawsze coś w nie wchodzi i prędzej czy później spada przez nie. Myślę, że to dlatego się tam zagnieździły w tym mieszkaniu, bo przecież zazwyczaj są w szafkach.
Ale schody mam skończone i mogę się pochwalić :) Są zabezpieczone tekturą, bo w poniedziałek montują mi łazienkę na górze :) no i ściany do szpachlowania, bo są krzywe, jakby budynek stawiali w latach 80-tych , a nie w tym roku :)

monthly_2015_05/czerwcowe-fasolki_29149.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Anetko, jestem bardzo szczęśliwa po wizycie u fryzjera. Wprawdzie fryzjerka pofarbowala mi tylko odrosty, ale dla mnie to jest wazne. Jestem dziwna - u innych odrosty nawet mi się podobaja, a swoich nie znoszę:) Mi fryzjerka pokazala w salonie miejsce, gdzie postawimy wózek, gdy już mala się urodzi, a mama będzie chciala być ładna (znaczy się ja:) )
Madziuniu jak najbardziej weź taki płyn do higieny intymnej, który masz sprawdzony. Wtedy wiesz, że Cię nie uczuli.

Martynko w czasie ciąży też myślałam o rozstaniu z mężem (chyba w marcu). Nawet opracowałam cały plan dokąd i kiedy się przeprowadzę. Kiedy mój mąż zrozumiał, że realnie może mnie stracić, to nigdy nie widziałam go tak zrozpaczonego. My się naprawdę bardzo kochamy z mężem, więc nie chciałam i nie chcę go stracić. Od tej pory nie mieliśmy problemow. Wiem, że dla niego to też trudny okres i miewa podobnie jak ja chwiejne nastroje w związku z przygotowaniem się do nowej roli - ojca. Nie rób nic pochopnie:)

Odnośnik do komentarza

W czasie połogu nie róbcie żadnych irygacji. Przez 6 tygodni ma z nas tylko wypływać. Wg mojej położnej tantum roza nie jest potrzebne.

Też kupiłam mieszkanie z molami spożywczymi. Larwy były nawet pod karniszami;/ Jeśli jest słaby dostęp, to wyciągałabym odkurzaczem. Trochę to wymaga cierpliwości, ale wydaje mi się, że u mnie najbardziej pomoglo częste wietrzenie mieszkania, wymiana kratek wentylacyjnych na takie z siatką, no i remont

Odnośnik do komentarza

Agusiu, jak maz wroci to zakupi i chemie i bedzie walczyl odkurzaczem... Brr
A paskudztwa to siedza wlasnie w kratkach wentylacyjnych i za kaloryferami, wiec karnisz mnie nie dziwi;)
Prawie wszystko wymienilismy w tym mieszkaniu, ale kuchni nie myslelismy, zwlaszcza ze to wynajem... Nic bede walczyc chemia nieorganiczna i organiczna(ocet plus soda) moze to przyniesie jakies skutki;)

Ado schody piekne! Warto bylo przetrzymac majsta z jego gwizdaniem.

Odnośnik do komentarza

Malutka, dzieci sa szczere do bolu. Jako rodzice musimy sue przyzwyczaic. Moja Dancia mi przy kazdym posilku mowi mamo nie jedz masz juz pelny brzuszek. Daj Danusi bo ma pusty;)

Mowi Wam pekamy z mezem ze smiechu;)

Najlepsze kiedys bylam w Lidlu z Danusia w chuscie na brzuszku i byla tez mama w ciazy z synkiem kilkuletnim. Ten to dopiero mial zdziwienie, bo u mamy w brzuchu maluszka nie widzial a u mnie juz tak. Wola do mamy. Mamo mamo, zrob zeby nasz dzidzius byl tak jak tej pani;)
Rozwiazalam szybko chuste zeby mu pokazac, ze Danusia jest juz duza a jego brat jest jeszcze malutki i schowany u mamy w brzuszku ;) usmiechnal sie szczesliwy bo zrozumial;)

Odnośnik do komentarza

No faktycznie, czasem można się zdziwić, co się dzieciom w głowie za historia układa widząc coś po raz pierwszy :) Dorosłemu nawet do głowy by takie skojarzenia nie przyszły. Ale ja dziś też miałam taką sytuację malutka, tylko mniej przyjemną. Otóż dwie ledwo wyrośnięte nastolatki otwierały loda przed sklepem i sobie coś na ucho zaczęły mówić, patrząc na mnie i zaczęły się śmiać. Podeszłam i zapytałam ile mają lat (10 i 11), i czy przyczyną śmiechu jest mój brzuch- zawstydzone odpowiedziały, że tak, bo jest taki duży. Odpowiedziałam, żeby lepiej uważały na lekcjach biologii, bo to się nazywa ciąża. Przeprosiły zawstydzone i poszłam sobie. Ale szczerze mówiąc pomyślałam, że słabą mamy tę edukację w szkole i nie dziwne, że takie jak one później zachodzą w ciążę i nie wiedzą skąd to się wzięło.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Aniu, to samo powiedziałam mężowi - zniosłam gwizdajłę i warto było :), bo naprawdę, nie dość, że wyszło ładniej niż się spodziewałam, to jeszcze zrobili tak na czyściutko i pięknie wykończone, jak rzadko się zdarza. Pierwsi fachowcy, którzy od początku do końca zrobili coś porządnie i bez opóźniania (a wręcz przed czasem :)). Choć nie ukrywam, że wczoraj miałam przez te gwizdy ból głowy do końca dnia... :/

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Monjamonja, Tetide co za historie ;)
Cudne te schody masz Tetide ;) wrzuć jeszcze kuchnie pisalas ze białą robilas też taka będziemy zamawiać ale jeszcze nie wiem czy z szarym czy z beżami ;)
Kupiłam magnezin zobaczymy czy pomoże...
Monjamonja dokladnie tak się czuje gdzy wstaje jak opisałaś jeszcze troche musimy wytrzymać ;) mąż juz mówi ze się nie może doczekać synka ja też ale troche tez się boje same wiecie...

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Wow!!! Jesli czysto to na prawde czapki z glow dla majstra;)

Moj wujek stolarz, pieknie robi, ale nie przejmuje sie czystoscia... Moj maz to przezyl szok jak zobaczyl jak wuj rozprawia sie z karniszem. Ehh ja tez zreszta. Przyzwyczailam sie do czystej roboty mojego meza;) co prawda maz przez to pracuje wolniej ale za to nie musze biegac z odkurzaczem i mopem.

Odnośnik do komentarza

Zaszłam przed chwilą do łazienki i przeżyłam zaskoczenie, na wkładce zwarta kulka mlecznego śluzu, oczywiście musiałam obejrzeć to cudo z każdej strony i jest gęste i rozciągliwe. Doświadczone mamuśki jak myślicie mógł to być czop śluzowy? Czy co to za cudo, bez zapachu i domieszek krwi. Kulka całkiem spora, nigdy czegoś takiego nie widziałam. Hmm.

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...