Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim :) Czyżby jeszcze każdy spał?

Kochane ale się strachu najadłam wczoraj :( Pisałam wcześniej, że coraz częściej towarzyszy mi oprócz skurczów takie kłucie w dole przy spojeniu łonowym. Wczoraj wieczorem mnie tak dopadło, że jak wstałam z łóżka (nie nagle) to aż mnie zgięło w pół. Ból był okropny miałam wrażenie, że nie dość, że tam napiera to jeszcze mi się wszystko rozłazi. Próbowałam to rozchodzić bo myślałam, że się zależałam albo coś, ale nic z tego zero ulgi. Weszłam do wanny ciepły prysznic przyniósł trochę ulgi - w myślach już się szykowałam do szpitala. Młody też mocno szalał jego ruchy czułam dosłownie przy samym spojeniu bardzo mnie to wystraszyło. Położyłam się do łóżka z postanowieniem, że jak nie odpuści to jadę na szpital. Męczyło mnie ze 3 godziny, ale nie przybierało na sile więc nie pojechałam, ale ogólnie to jakaś tragedia. Nie mam pojęcia co to było - ale wystraszyłam się nie na żarty. Dziś jest w miarę ok. Mogę wstać i do wc idę bez problemu, a wczoraj było to nie lada wyzwanie. Czy któraś z Was miała może podobną przygodę? Może niepotrzebnie panikuję, ale serio myślałam w pewnym momencie, że zaczynam rodzić ;/

Surikatka Co do szykowania wyprawki mam często podobnie jak Ty. Im bliżej tym bardziej mi się nie chce jakiś taki brak weny :( Też nie mam jeszcze wózka i wielu innych rzeczy, niby wszystko już wyprałam, ale chyba liczę na to, że wyprasuje się samo :) Może nam przejdzie i dostaniemy jakiegoś powera :)

Supermoniczka Oj z tą długością listy mam takie samo odczucie, że zamiast się zmniejszać ona wciąż rośnie heh Czasu jednak faktycznie nam ubywa a nie przybywa... tylko patrzeć jak będziemy się rozpakowywać jedna po drugiej :P

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

akola89 moja mała też ciągle kopie, chyba ma mój charakter bo nie też nie mogę usiedzieć w miejscu. Może ma taki temperament. Mi lekarz powiedział, że widocznie tak ma bo nie widzi żadnych nieprawidłowości. Więc nie martw się, może maluszek miał ochotę akurat potańczyć ;p
supermoniczka spokojnie, wiem, że czas ucieka nieubłaganie ale jest jeszcze trochę czasu. Ja prócz ubranek od szwagierki, kocyka i paru przyborów higienicznych do szpitala nie mam nic więcej.Dopiero teraz powoli będę się za to zabierać ale głównie pod kątem szpitala, bo wózek, fotelik, wanienkę itp. to mam w planie kupić za miesiąc najwcześniej, chyba że coś się podzieje to mąż pojedzie kupić na szybko bo po prostu wybraliśmy sobie mniej więcej firmę i model takich rzeczy. Też mi się lista rzeczy powiększa, ale jakoś brakuje mi czasu żeby się wybrać na zakupy. Najpierw może popiorę ubranka, bo jeszcze się za to nie wziełam ;p
tina0610ja mam w planie kupić wózek baby design lupo comfort. Spełnia wszystkie moje wymagania. Duże kółka, dobry stelaż, duża torba na dole na zakupy, łatwo się prowadzi itp. innego nawet nie biorę pod uwagę. Fotelik oczywiście maxi cosi, żeby współgrał z wózkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39n73g2tt71zl.png

Odnośnik do komentarza

Natajka baby design też biorę pod uwagę, co oglądałam to jest bardziej wyposażony, dodatkowo śpiwór, "ochraniacz czy rękawiczki" na ręce przy rączce, jakieś okrycie, jeszcze więcej rzeczy było... i dość dobrej cenie. różnica 100zł do tego camarelo. Ja szukam lekkiego, wygodnego i co w bagażniku mało miejsca zajmuje bo jak mam go dźwigać to ma mój kręgosłup nie wyrobię. Dobrze że w ciąży jeszcze aż tak go nie odczuwam...

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Witam się słonecznie :) No w końcu wyszło słonko, więc może i nastrój mi się poprawi, bo ostatnio przerażałam męża moimi humorkami :P
Katee, Malutka mi koleżanka mówiła, że jej położna poleciła na hemoroidy proctoglyvenol (czy jakoś tak) do smarowania i w postaci czopków. Ulgę przyniosły jej ponoć bardzo szybko.
Tina ja mam zamiar kupic wózek camarelo. Nie mogę się tylko zdecydować na model (carera ub sevilla) i kolor :) Podoba mi się jeszcze wózek bebetto silvia taki granatowy z białymi dodatkami, ale chyba zostanę przy camarelo, bo wydaje mi się, że łatwiej się prowadzi.
U mnie tez minął zapał wyprawkowy. Ubranka kupowałam z chęcią, do reszty nie mam jakoś głowy, ale muszę się zmobilizować i dokupić kosmetyki, żeby być spokojną.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,
w końcu i ja postanowiłam się przywitać i oficjalnie do Was dołączyć :) bo "czytelnikiem" jestem już od jakiegoś czasu. W bardzo dużym skrócie kilka słów o mnie tak więc jest to moja pierwsza ciąża choć do najmłodszych nie należę ;) i noszę pod serduszkiem długo wyczekiwaną córeczkę. Wyznaczony termin cc mam na 15 czerwca a obecnie jestem w 29 tygodniu i 4 dniu i czuję się na tyle dobrze, że jeszcze zawodowo pracuje.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Melduję się po wczorajszej wizycie. Cieszę się bo pessar trzyma i szyjkę nawet jeszcze mam :) No ale to dzięki leżeniu. Ale żeby nie było tak kolorowo, to w przyszłym tygodniu idę do szpitala na sterydy dla małego na płuca. To będzie już mój czwarty pobyt w szpitalu w tej ciąży więc już nie mam takiego stracha jak na początku, dzięki Bogu!
Przez świadomość że znowu będę miała trzy dni z życiorysu wyjęte, dziś dostałam jakiegoś powera i od rana piorę te lilipucie ubranka i ogarniam chałupkę, ale niestety mój krzyż się już mści i boli jak ch...ra, więc teraz poleguję czekając aż pralka skończy. Tak sobie myślę co za szczęście, że mamy pralki, bo jakbym to miała w rękach prać ...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

katee94 niestety ten bąbelek to hemoroid, mnie taki przeraził po pierwszym porodzie, ale w ogóle nie bolało i w związku z tym że człowiek zajety nic z nim nie robilam i sam zniknął po jakimś czasie, ale myślę że lepiej to skonsultuj na najblizszej wizycie.

Mona ja też miewam takie bóle w spojeniu i czuje ruchy młodego tak strasznie nisko że jest to bolesne i przerażające ale nie trzymalo mnie tak dlugo. Tez nie wiem co to, a z tego wszystkiego zapomniałam wczoraj spytać na wizycie.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Witam, ja mam termin na 10 ty czerwiec... ale myślę że mały będzie chciał wyjść wczesniej;) w pierwszej ciąży synek zechciał wyjść tydzień wzesniej;) jeśli chodzi o wstydliwy problem większości ciężarnych - hemoroidy to najlepszy z pośród dostępnych bez recepty jest proctohemolan czopki i maść przetestowałam w obu ciazach i sprawdza się najlepiej!!! Stosowałam naraz czopki działają wewnątrz a krem fajnie obarcza i działa znieczulajaco, no i ciągle podmywanie sprawia ulge;) po kilku dniach miaja;)

Odnośnik do komentarza

Tina, ja polecam Wózki Firmy Jedo. sama się zastanawiałam nad camarello i w zasadzie byłam zdecydowana ale jak poszłam do sklepu i obejrzałam na żywo to stwierdziłam że nie spełnia moich oczekiwań. Firma Jedo może i mało znana ale to polski producent i to jedyny który eksportuje swoje wózki do Skandynawii a wiadomo że oni tam mają fioła na punkcie bezpieczeństwa.
A co do fotelików dziewczyny to ostatnio byłam na warsztatach pt. Bezpieczny Maluch i tam bardzo ważnej rzeczy się dowiedziałam. Otóż nie każdy fotelik będzie pasował do każdego auta. Chodzi tu głównie o kąt nachylenia dzidziusia po zamontowaniu fotelika. nachylenie ooparcia pleców powinno wynosić 45% jeśli jest mniejsze to podczas ewentualnego wypadku maleństwu leci główka do przodu a jeśli zbyt duże to jest w niebezpieczeństwie kręgosłup dziecka bo podczas zderzenia rozciągają się kręgi. Dlatego trzeba przed zakupem mierzyć fotelik do auta bo nawet najlepsze oceny w.. "krasztestach" nie pomogą gdy fotelik będzie nieodpowiedni:(

Odnośnik do komentarza

Cześć ;) witam się i ja słonecznie. Witamy nowe ciężarøweczki :)
Dobrze że o wózkach piszecie bo właśnie z mężem mamy go wybrać a dziadki opłacić ;)
Byłam dziś na pobraniu krwi i jak zwykle kolejka jak za komuny po bułki :/ też tak trafiacie że jak macie ma czczo to jest ze 20 osob? Bo dzis znowu 1, 5 h czekałam .
Mały od rana wariuje tylko teraz pupa sie wypiol i ciągle dostaje moj pęcherz i żołądek :) grunt że ciągle czuje ruchy. Brzuch bez zmian ciągle twardnieje wiec za wiele nie chodzę ale dziś juz chce skończyć wyprawkę i nie będę sie wiecej na zakupy wybierać.

Odnośnik do komentarza

dzień dobry wszystkie mamusie :-)
Kurcze tak szybko piszecie że Nie nadążam czytać!

Witajcie nowe forumowiczki:-)

GrGosia ja też dostałam w szpitalu sterydy na płucka i w sumie się cieszę bo przy naszych szyjkach o-d wiadomo co się wydarzy... super że z Twoja szyją jest wszystko dobrze i że krążek się trzyma. Będzie dobrze mamy już bliżej niż dalej:-)

Kate, Malutka mnie chyba też dopadły hemoroidy... w dodatku w szpitalu miałam takie zatwardzenie że ponad tydzień nie byłam w ubikacji. Wszelkie domowe sposoby zawiodły, płynna parafina, czopki szpitalne też. dopiero czopki eva/qu trochę ruszyły temat, tak że jeśli któras z Was ma DUŻY problem to je polecam!
Co do tych spraw to jeszcze trochę się martwię bo przed ciążą miałam podejrzenie wrzodziejącego zapalenia jelit i już miałam umówiona kolonoskopie gdy dowiedzielam się że jestem w ciąży i Nie poszłam. Problemy Z jelitami ustały ale teraz znów zaczęłam robić stolec z krwią I słuzem (przepraszam, wiem że to obrzydliwe że o tym pisze)... Ale zastanawiam się czy to też nie od hemoroidow ? Czy te z Was które je mają, obserwują krew W stolcu?

Tina Ja mam wózek camarelo carrera:-) mieliśmy kupić nowy, trafiłam na promocję za niecałe 1100 zł, ale po namyśle kupiliśmy używke za 500zl. Bałam się trochę w jakim stanie będzie tym bardziej że kupowalismy w ciemno Nie widząc go na żywo. Jednak mimo moich obaw okazało się że jest w idealnym stanie:-) przepiore wszystko ładnie i będzie gitara:-) nie chciałam żałować kasy dla mojego pierwszego makuszka na wózek, ale jak przemyślam temat i rozeznalam się wśród znajomych że każdy kto ma 3w1 mniej więcej po niecałym roku kupuje lekka spacerówke, stwierdziłam że ten kupimy używany a potem zainwestujemy w jakąś dobra parasolke. Ale wracając do camarelo to wydaje mi się że będę zadowolona :-)

Mona biedulko najważniejsze że wszystko przeszło i jest już dobrze. ale gdyby się powtórzyło to chyba udałabym się do lekarza.

A ja z kolei miałam wczoraj takie dziwne uczucie, jakby coś mi puszczało babelki w pochwie. Wręcz je czułam... miałyscie tak? Bo ja już się bałam że może wody mi odejdą :-D

Dopiero co pisałyscie że maluszki mało się ruszają, a dziś coś moja córcia jest leniwa...mimo pięknej pogody za oknem:-) eh i Tak nie wyjdziemy na dwór:-(

Madziu zamówiłam wczoraj od tego użytkownika na allegro filc. Jejku ale piękne kolory Ma, nie mogłam się zdecydowac :-) a jak idzie karuzela? :-)

Akola ruchy dzidzi wróciły do normy?

Kati już po lekarzu?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Jak na face napisałam pytanie jaka firmę wózków polecają to dostałam : Emmaljunga, Tako retro, Tako JumperX, Tako Captiva, Graco Symbio, Mutsy Igo Lite, Euro-cart Passo, bebetto. Mi się podoba jeszcze Camerelo Carmela albo Sevilla.
Sorki, że tu piszę ale nie wiem gdzie...
Czy któraś z was zauważyła zmiany na skórze?
Zastanawiam się co to jest. Wyszło w paru miejscach, miedzy innymi na brzuchu i zaczyna pojawiać się na piersi. Wspomnę, że od początku ciąży nie mogę używać żadnych oliwek bo dostawałam wysypkę. Tylko mogę stosować z Ziaji. Wizytę u lekarza mam dopiero na 29go.
Jak ide na pobranie krwi to trafiam góra 2 osoby przede mna :) w gorszej kolejce czekam u ginekologa, ostatnio mialam na 12 a weszłam po 14. a wizyty umówione co pół godz, wszystko robię prywatnie.

monthly_2015_04/czerwcowe-fasolki_27890.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Surikatka zazdroszczę męża który robi masaż, może Wypożyczysz go na trochę? :-D ja jak proszę mojego, to najpierw musi się nastekac a potem i Tak muszę oddać drapanie albo masaż, więc do Luftu :-)

U mnie też szał zakupowo-wyprawkowy minął trochę, ale staram się zmobilizować żeby mieć to już z głowy.

Ania też mam takiego pecha że jak idę na badanie to jest kupa ludzi. Ale kiedyś poprosiłam pielęgniarke że jestem w ciąży źle się czuje i czy mogę wejść wcześniej tym bardziej że Nie było miejsc siedzących na poczekalni.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

czerwcowy bąblu jeżeli chodzi o wózek to mogę Ci polecić Bebetto Silvia. Właśnie ten granatowy na białym stelażu stoi u mnie w domu.
Natajka nie wiem jaki interes miał ten sprzedawca odradzając Ci wózki Bebetto. Ja zanim się zdecydowałam przeszperałam cały internet i opinie ma dobre. Ludzie chwalili sobie też serwis - bardzo szybki, wysyłają kuriera do domu. Jeżeli chodzi o stelaż wózka to jest on wykonany z aluminium, a te plastikowe elementy, o których pisałaś są tylko tak jakby zaślepkami. Wózek jest naprawdę solidnie wykonany, lekko się go prowadzi. Jedyne czego się bałam to systemy SAS i DMS. W internecie były opinie, że kółka skrętne przez te systemy głośno przeskakują, tak jakby strzelają. Ale musieli już to dopracować, bo w tym egzemplarzu, który oglądałam w sklepie i w tym co mam w domu nic nie słychać.
Wejdźcie sobie na profil Bebetto na facebooku. Ludzie wrzucają tam zdjęcia swoich wózków na żywo i opinie też tam są.
Oto zdjęcia mojego wózka ( na żywo prezentuje się znacznie lepiej - zdjęcia robione telefonem):

monthly_2015_04/czerwcowe-fasolki_27894.jpg

monthly_2015_04/czerwcowe-fasolki_27895.jpg

monthly_2015_04/czerwcowe-fasolki_27896.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kk85zuodw.png

Odnośnik do komentarza

tina0610
Ja kupiłam wózek camareloo carera póki co jestem bardzo zadowolona, zobaczymy jak się będzie spisywał jak się mały urodzi. Też mi odradzali w sklepie bebetto nie dość że dużo droższy to jak sobie go wypróbowałam to jakoś gorzej mi się prowadził.

Mój synek też się ciągle rusza, rzadko go nie czuję :) Tylko teraz to już jest rozciąganie w każdą stronę, chociaż czasem jak kopnie to aż mam wrażenie że mi dziurę w brzuchu zrobi :D Jak mu coś nie pasuje to tak robi np jak leże za bardzo na boku albo mocniej nacisnę brzuch ręką. Musi być po jego myśli hehe

CO do igraszek z mężem to u nas na początku mąż miał obiekcje, ale wytłumaczyłam mu że nic się dziecku nie stanie i teraz już nie ma z tym problemów. Zawsze jednak pyta czy wszystko w porządku :)

Wyprawka u mnie też staneła w miejscu, ubranka leża nie poprane ciągle ich przybywa, moja mama i siostra mają bzika i jak tylko coś widzą dla małego to kupują i na bieżąco dostaję :) Muszę się za nie zabrać wreszcie.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3qtkfj2r8gfdn.png

Odnośnik do komentarza

Tina mam dokładnie takie same krostki, od kliku miesięcy. Zaczęło się pojawiać na lewym biodrze, potem W okolicach lewego kolana I kostki. tylko mnie to swedzi, tzn jak nie dotykamy ich to jest ok i trochę bledna, a jak podrażanie je to koniec, muszę drapac! Pytałam nawet kiedyś internisty czy to nie półpasiec bo mam to tylko z lewej strony a w tym czasie akurat ktoś że znajomych zachorował. Ale internista powiedział że to na pewno nie półpasiec. Potem miałam wizytę u gina i chciałam o to zapytać ale wyszło że ta szyjka jest taka krótka, Mam mieć szyta i z tego stresu Zapomniałam o tym. ciekawe co Ci powie lekarz. Ale mnie się wydaje że to po prostu jakieś uczulenie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Emilusia7 wczoraj na wizycie ok, wyniki dobre, a dzisiaj mam mieć o 19.20 usg Maluszka i przy okazji szyjki, bo powiedziałam lekarzowi o tych twardnieniach.

Mi z kolei jakieś paskudztwa wyszły na prawej nodze i wygląda to jakbym miała pokrzywkę. Lekarz kazał smarować się pudrem w płynie i odczekać kilka dni, jakby nie pomogło to kazał przyjść na wizytę.

Mój Skarb dzisiaj tak szaleje i naciska na szyjkę, że czasami mi się wydaje, jakby miał zamiar wyjść. Przez skórę brzucha widać zarys wypychanych rączek albo nóżek, komicznie to wygląda :D

Co do wózków- każda na pewno powinna kierować się własnymi preferencjami. Jak tak Was czytam to mam ogromne szczęście, że wózek już zakupiłam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Emilusia7 ja od malego jezdzilam po lekarzach na alergie i kiedys wyszlo mi na rozne rzeczy ale z latami przeszlo. 3 czy 4 lata temu robilam znowu testy to wychodzilo ze na nic, w ciazy zrobilam testy alergii na krew i wyszlo w bardzo malym stopniu na koty, psy, konie, bylice, grzyby-pleśń co w domach wystepuje.(lekarze mówią, że testy w ciazy wychodza inaczej i nie mam na po patrzeć) a te plamki mam po prawej stronie i też swedzi jesli tylko dotkne. tak sie zapytalam bo wychodzi mi centralnie przy sutku a chce karmic piersia i czy to zejdzie...

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny wczoraj trochę ponarzekałam na "TE" sprawy a wieczorem mój D mnie mega zaskoczył:) Aż się zastanawiałam czy czasem moich wpisów gdzieś nie przeczytał hihi:) Ale faktycznie jak Kati mówiła od razu samopoczucie lepsze:) Dziś brzuszek tak nie ciągnie choć mała jakoś słabo aktywna:/ Pogoda dopisuje, już dziś mam za sobą spacerek do pasmanterii, bo zabrakło mi nici do mojej karuzeli hihi i tak zaraz się za nią zabieram aby się wyrobić:)
Surikatko u mnie też jakoś tak zapał minął z zakupami, bo zajęłam się rękodziełem hehe :D ale od przyszłego tygodnia jak tylko wpłynie mi many many to zabieram się za kolejne zakupy i już nie mogę się doczekać:) Upatrzyłam już wózek i mam nadzieję, że w końcu go kupię:) Jeśli chodzi o masaże stóp to zazdroszczę, bo czasami by mi się przydał ale mam mega łaskotki :)
Tina ja sobie upatrzyłam wózek Carino 3w1 (kol. kremowy) http://dadaparadisogroup.com/sklep/produkt/49/w%C3%B3zek%20dzieci%C4%99cy%20Carino%203w1 bardzo fajnie się prowadzi, i od razu wpadł mi w oko:) Camarelo też mi się bardzo podobał ale jakoś mnie tak bardzo nie urzekł jak Carino:) Z tych bebetto o którym pisała Natajka podobał mi się też model holland. A jaki rodzaj wysypki masz na myśli? Jak to wygląda? Ja dostaje czasami takie mini 2 kropeczki niedaleko siebie i swędzą jak po ukąszeniu komara, następnego dnia znikną i pojawią się na innej części ciała, trochę poswędzi i znów mija i tak co jakiś czas mam:) Lekarz powiedział, że to może być alergiczne ale z wątrobą wszystko było ok po badaniach więc raczej to nic w tym kierunku:)
Emiilusia co do tych brzydkich rzeczy o których piszesz:) miałam taki problem na początku ciąży:/ Mega nieprzyjemne ale nie mam hemoroidów, bynajmniej nic tam nie widzę i nie czuję ale taki dziwny śluz i krwawienie niestety mi towarzyszyło:/ Przy tym jakieś dziwne biegunki czasami ale jakoś tak z czasem minęło na szczęście:/ A co do tych bąbelków to też tak czasami mam:) Jakby moja pipka bąki puszczała:) Jeśli chodzi o karuzelę to cały czas tworzę:) Dziś mi nici zabrakło i musiałam lecieć do pasmanterii ale już jestem z siebie dumna:) Mam nadzieje że efekt końcowy będzie zadowalający:)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...