Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Małpa2015- dobrze to "załatwiłaś". Ja z moją mama ostatnio miesiąc noe rozmawialam,ale zadzwoniła w urodziny z życzeniami i jakoś jest. Niestety ona powiedziała coś i ja...
Wiecznie miałam wyrzutu sumienia z powodu rodziców,ze sie szybko wyprowadziłam,oni mi to wypominali,a w sumie odciazylam ich finansowo,kiedy tylko poszlam na studia. Pomagałam ile mogłam,ale nie mogę przecież stawiać ich ponad moja rodzinę! Jestem im wdzięczna za wszystko,ale ja sama nie oczekuje od moich dzieci,ze będą miała wobec mnie jakieś poczucie winy czy czuły sie do czegos zobowiązane. Nasi rodzice mieli swoja młodość,swoje wybory, my mamy swoje, to powinni uszanować i tyle. Z teściową porażka,ale trudno.
Wiecie, mi mama zawsze mówiła,ze jak kiedyś bede chciała mieć dzieci to nie bede mogla,bo teraz mowie,ze nie chce (miałam ledwo 20lat skończone - siostra młodsza zaszła i mama swoja gadke o studiach i rozwoju zmieniła na gadke o dzieciach i cudzie macierzystwa). Dlatego tak się boję tego zespołu downa. Wiem,ze to głupie. Juz dawno przemyslalam wszystko co mówila do mnie moja mama i juz od dawna wiem,ze nie jest dla mnie autorytetem w wielu sprawach,jednak podziwiam ja za jedno-miala nas 7, i dala rade, dobrze wygląda, dba o siebie.
Zielizka - niektórzy rodzice nie doceniają swoich dzieci a one czasem odchodzą za wcześnie i wtedy tez juz jest za późno. Tylko dla świętego spokoju i braku wyrzutów sumienia nie można dac sie "źle" traktować. To dotyczy każdego. Rodzice są od nas starsi, przeżyli to,co my teraz przeżywamy i powinni wiedzieć,ze każdy ma swój czas, wolność i prawo do życia.
A teraz czekam na wizytę w piątek,wyniki badan i USG :)))) szkoda,ze małż będzie w sb i nie zalapie się na badanie :(
Misiałkowa - mam nadzieje,ze ja do starszych nie nalezę :) a chce mieć 3 dzieci i pewnie z każdym razem będzie większy stres.... Na razie nie chce sie nakrecac,bo mimo wszystko dla mnie to nie będzie tragedia,po prostu wiecej wysiłku trzeba włożyć w wychowanie chorego dziecka i pogodzić sie,ze nigdy w zupełności sie od nas "nie uwolni". Chyba po to sie wychowuje dzieci,zeby poszły w świat samodzielne.

Odnośnik do komentarza

Myszeczka, dokładnie jak piszesz. Najpierw robi się to usg z przeziernością i kością nosową. Jesli wychodzi źle zazwyczaj lekarz kieruje na test pappa z krwi. Ale ten test też nie daje 100% pewności.

Marta, ja kupiłam dwie pary w c&a na promocji. Powiedz w jaki rejon Wawy się wybierasz i jakie galerie chcesz odwiedzić to pomogę coś więcej :)
No jeśli jesteś rocznik 87 to młoda laska jesteś. Ja jeszcze dwa lata temu myślałam, że najwcześniej w ciążę zajdę w wieku 30lat. Hmm, też chciałabym troje, ale nie wiem czy finanse pozwolą. Chociaż podobno z trojgiem jest ciężej niż z 5 ;P

http://www.suwaczek.pl/cache/dd2b126390.png

Odnośnik do komentarza

Marta - zgadzam się z Tobą w 100% i cieszę się, że moi Rodzice tacy właśnie są, szanują moje wybory, decyzje, nie zarzucają mi niczego ani nie wypominają, nigdy mnie nie ograniczali, przeżyli moją wyprowadzkę, jak to rodzice, ale w sumie dla nas wszystkich to było konstruktywne :)
Chciałabym być choć trochę podobna do moich Rodziców w omawianych przez nas tutaj kwestiach i cieszę się, że mogę tak o nich pisać ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza

to ja nie wiem jakie on badanie chce robic myszeczko, u mojego usg "genetyczne" kosztuje 240 a test pappa 200.
chyba ze powiedzial Ci cene za wszystkie mozliwe badania czyli usg, test pappa, amniopunkcje, potem jeszcze cos jest biopsja kosmówki i płynu owodniowego.
To moze wtedy by i wyszlo az tyle, ale tych badan raczej sie nie robi bo moze doprowadzic do poronienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Marta - polecam świetny sklep Happy Mum. Najbliżej masz w Gdyni, w Klifie. W Wawie jest na Woli w Galerii Wola Park. Możesz też zamówić przez internet.
Jeśli wybierasz się na zakupy to polecam jedną z największych galerii w PL - Galerię Arkadia w Śródmieściu. Jeśli szukasz sklepów słynnych projektantów to polecam Galerię Mokotów.

Odnośnik do komentarza

Widze, ze Dziewczyny rozmawiaja o zakupach...uwilbiam:) Dzisiaj kupilam sobie 2 pary butow. Ojezdzilam sie strasznie ale mam to co chcialam:)

Rozmawialyscie o spodobach na przeziebienie. Ja polecam rowniez mleko z miodem( jesli ktoras wypije z czosnkiem to nawet lepiej). Jakis czas temu meczylo mnie cos w krtani, niby chrypka. Prawie nie mowilam.Trudno opisac. Przez kilka dni pilam mleko z miodem wieczorem. Cieple mleko, nie bardzo gorace. Miod rozpuszczony w wodzie, mleku, herbacie ma wieksze wlasciwosci niz zjedzony sam ze sloika.( kiedy przeczytalam).
Polecam jeszcze- gdy zaczyna Was gardlo drapac- 1 lyzka wody utlenionej rozpuszczona w pol szkl. cieplej wody- dziala bakteriobojczo( nie szkodzi w ciazy)- do plukania gardla. Wg mnie bardziej pomaga niz woda z sola- mozna to stosowac na zmiane:):)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70763.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70762.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za cynk ze sklepem :) zakupki zostawię na wyjazd :))))
Wlasnie, a propos butów. Tez musze cos na zimę kupić. Może cos doradzicie. Kozaki ze skory sie nie sprawdzają,bo nogi marzna i sztywnieja, a ja mam tez problemy z odciskami....wciąż zastanawiam sie nad "człapakami" emu :P
Myslę,że wygodne buty to podstawa zadowolonej mamuśki :)
No i jakoś tak lepszy humor jak sie o zakupach pogada,a nie martwi na zapas.
Warszawa jest cudowna, ten pośpiech mnie uspokaja, zawsze mam głębsze przemyślenia po wizycie tam, a Łazienki....po prostu nigdzie nie wypoczywa się lepiej :) dlatego chcemy wykorzystać jeszcze tej czas wolny tylko dla nas :)

Odnośnik do komentarza

karola88
to ja nie wiem jakie on badanie chce robic myszeczko, u mojego usg "genetyczne" kosztuje 240 a test pappa 200.
chyba ze powiedzial Ci cene za wszystkie mozliwe badania czyli usg, test pappa, amniopunkcje, potem jeszcze cos jest biopsja kosmówki i płynu owodniowego.
To moze wtedy by i wyszlo az tyle, ale tych badan raczej sie nie robi bo moze doprowadzic do poronienia.

Dziewczyny lekarz myszeczce mówił o teście NIFTY - to jest test z krwi matki, czyli badanie nieinwazyjne. Polega na wyłapywaniu dna dziecka krążącego we krwi matki i badaniu go pod kątem najczęściej występujących trisomii. Nie wyłapuje tyle nieprawidłowości genetycznych co amniopunkcja, ale z kolei nie niesie ze sobą ryzyka poronienia.
Poczytajcie sobie, może kogoś zainteresuje http://www.genomed.pl/index.php/pl/test-nifty

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...