Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dziś na rozmowie w sprawie pracy - pogadać z ta szefową co u nich teraz pracuję raz w tyg. Szłam na luzie - spodziewałam się że dadzą mi 2-3 dni w tygodniu, potem się coś doszuka i looz. A usłyszałam że dadzą mi 4 dni w tyg ale na wyłączność czyli nie mogę pracować gdzie indziej. I mam zacząć od 1 kwietnia - czyli Kacperek musiałby za 2 tyg zacząć żłobek - nie jestem gotowa na to :( i mam założyć własną działalność albo mogą mnie zatrudnić ale ja mam ponosić koszty. I co z tego że dniówka niezła jak musze odliczyć koszty paliwa (1600km miesięcznie - jakieś 600zł), koszty działaloności, żłobek - to już za dużo nie zostanie - oczywiście dopiero w domu to policzyłam :/
a z drugiej strony nie mam innej pracy i raczej sie nie zapowiada. I jeszcze grafik taki z dupy - średnio mi pasuje :(
oczywiście na wszystko się zgodziłam a teraz siedzę i płacze. Chyba jutro zadzwonię i będę negocjować tą wyłączność.
zła jestem na siebie:(
a takie miałam dobre nastawienie a wyszło jak zwykle.

I już nie mam mojej wewnętrznej siły :( i już fryzury na pewno nie zmienie bo nie chcę tyle zmian na raz w życie Kacperka wprowadzać :(
Spokojnej nocy :*

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panifionaaa

Dobra Wróżko z moim guzem jest tak że dziś byłam na pobraniu krwi do antyciał, odbiore wyniki i umowie się do lekarza co dalej. Przyznaje się trochę zaniedbalam to. A coraz bardziej mi przeszkadza, czuje go już dość i czasem mi ciężko szyja kręcić....
Jestem zła sama na siebie. Niby mam zrehabilitować Justynie rączkę i robię to a czasem mi się zapomina , raz dziennie robię a powinnam dwa .. Wiem ze jest to źle i karce się za to ale zauwazylam że ostatnio przestaje normalnie funkcjonować. Zapominam się często w najprostszych sprawach, brakuje mi sił do codziennych czynności i jeszcze jakieś chorobsko mnie znów bierze... Ech. No to pomarudzilam ..
Justynka dziś skończyła 9 miesięcy.. Oj za szybko to leci, z tej okazji kupilam jej pozytywke\kwiatka z lapmka, odgłosami zwierząt itp . kiedyś bawiła się nią u kuzynki i oddać jej nie chciała :-D ale jak K się dowie to mnie zabije... Ogólnie jest wersja że ja dostała od dziadka :-D dodała bym zdj ale coś mnie logowac nie chce..

Odnośnik do komentarza

Panifiona jestes super mamą i tego się trzymaj.
Hanka tak to jest teraz na tym rynku pracy. Niby promuje się macierzyństwo a pracodawcy tylko patrzą jak cie oskubać. Z tą wyłącznoscią przy działalności gospodarczej to chyba grubo przesadziła babka. Chciałaby miec tanią sile roboczą i jeszcze na wyłączność.
Powiedz jej ze jesli to ma być wyłączność to musisz zarabiać tyle żeby miec za co godnie zyc i nie mysiec szukac innych prac dorywczych a jesli placi tak marnie ( po odliczeniu kosztów ) to niestety ale ty jesteś zmuszona dorabiać. Pogadaj z nią jeszcze raz na spokojnie.
Kamila ale sliczna Majeczka. A czy wy jakiś basen z kulkami macie ?
Zielona oby to nie uszy. Trzymam mocno kciukasy.
Frankamama trzymaj tak dalej. Jest moc !!!
Ewelusik i jak wypad do kina ?
DW cos podejrzana ta twoja 1 kreska.
Emagdalenka dużo sily życzę.
Zdrowiejcie juz w końcu wszyscy !!!
Życzonka 100 lat dla Justynki i Majeczki.
Sorry ze tak na chwilkę ale trza do roboty :-(((((
Niedługo wszystkie będziemy miec mniej czasu ale mam nadzieje ze o forum nie zapomnicie:-))))

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Kochane czytam Was ale mam kompletnie pusto w głowie. Nie myśle ostatnio. Jestem zmęczona co weekendowymi wyjazdami. Ostatni miał być ostatni a tu sie okazuje ze w najbliższy tez musze wyjechać. Po powrocie mam zawsze mnóstwo roboty. W weekend takiego mi syfu w domu narobią za szok. A jeszcze w sobotę maź mył podłogi i miał do mnie pretensje ze wszystko go boli bo ja podług na weekend nie pomykam. A to nie prawda poprosił sie nabrudzilo mała pluje rozmazuje. Pozatym mam wentylacje w oknach i bardzieje sie kurzy. Tablet wie lepiej co chce napisać. .... masakra. Młoda tak bardzo tęskni za tata ze po powrocie do domu w niedziele spać nie chciała.

Byłyśmy w niedziele w teatrzyku dla maluchów. Beznadziejnie było. Głośno, baja tak zinterpretowana że 3,5 letnia śiostrzenica mówi Babciu na Jasia I Małgosię miałaś nas zabrać a tu takie bzdury...... Musisz nam wynagrodzić to godzinką na placu zabaw, tym fajnym przy Stadionie! PADŁAM JAK TO USŁYSZAŁAM! No nic, trzymam kciuki za Was. Życzę zdanych testów na 2. A chorowitym sił i zdrówka.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć my tak na szybko,bo od nd mieszkamy w Gdańsku i jesteśmy w d...z rozpakowywaniem. Masa roboty, ale dobrze bo nie muszę myśleć,gdzie jestem i co tu robie..

Chciałam tylko potwierdzić co napisała Emka odnośnie wstawania z lozeczka. Dziec będzie wstawał,chodził,gadal,aż w końcu siadzie,położy się.Też w to nie wierzylam. Co do zasady można położyć go dwa razy,bo to powinien być jasny komunikat,że ma iść spać. Jeżeli więcej może myśleć,że to zabawa itd... W rzeczywistości jest ciężej, a najgorzej jak placze.Po kilkudniach mozna zwiększyć dystans nasz i lożeczka..by trochę sięseparowac,ale by dzieciak nas widział. Emka super sobie radzisz!

Hanka i postanowisz z praca?

U nas zęby wychodzą,ale dużo gorzejto znosimy...bo jakby nie moga się przebić przez skórę a pod palcem czuć..dodatkowo podkrwawione...echh aby wyszły..mnie mogę patrzeć jak go boli.

Resztę dopisze jak doczytam...ściskamy

Odnośnik do komentarza

olka2303
Mam pytanie do dziewczyn chustujących... ile maksymalnie kg może ważyć dziecko aby bezpiecznie je chustować?

Na tyle ile jest w stanie unieść Twoja chusta i ty ;-) Nawet 3 latka możesz nosić- tylko musisz mieć chuste z domieszką jakąś lub nosidlo ergon.

Hanka- jesteś specjalista- to ty stawiaj warunki! Baba nie gra fer- ja bym ja wzięła pod włos i poszła va bank!:-D ze policzylam co i jak i nieopłaca się- albo nie podpisuje wyłączności albo placi tyle ze nie musze dorabiac. I koniec! Powodzenia:-*
Panifiona- napisz sobie na kartce ramowy plan dnia i zawies w widocznym miejscu. Nawet jak się nie będziesz stosowala do godzin to spojrzysz i przypomnisz sobie o ćwiczeniach i nadrobisz ;-) ja też się musze wziąć za mój guz bo czuje ze urósł :-\
VSA - u nas tez są takie zajęcia i mamy iść. Ciekawe czy będzie fajnie? Zapowiada się super, ale zobaczymy
Tanna- Powodzenia!
Kamila- odzywaj sie!
Zielona- to na pewno nie to!! Nie pozwalam:-* :-* :-*

Idę w piątek do gin sprawdzić co się dzieje. Przybija mnie to wszystko już, ale nie smutam

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

U nas kolejna masakryczna noc a wczorajszy dzień to samo. Oli nawet meble biedna gryzie i krzyczy.syropy nic nie dają :(

Haha dziewczyny moje Kochane uśmiałam się z Waszych wpisów o mnie.. Jednak ja patrze w lustro i wiem swoje...

DW będzie dobrze :)

Tanna zazdroszczę, znajdź tam prace dla tokarza to od razu pakujemy manatki i jedziemy do Was

Olka gdzie przepis???

Vsa nie pozwól sobie pogadaj z mężem... Ileż to można wyjeżdżać...

PANIFIONA rozumiem Cie bo też dużo rzeczy zaniedbalam i też nie zawsze cwiczylam z dziećmi tyle co trzeba a potem wyrzuty sumienia

monthly_2016_03/majoweczki-2015_44591.jpg

monthly_2016_03/majoweczki-2015_44592.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej! Przedstawiłam się i.. zniknęłam ;) Miałam megamęczący weekend.. a od stycznia wróciłam już do pracy, więc nie wyrabiam momentami..
Moja córeczka, Paulinka, mniej więcej od połowy stycznia staje na nóżki, oczywiście podciąga się na szafce, łóżku, szczebelkach łóżeczka.. Sama jeszcze (na szczęście) nie potrafi ustać, ale gdy tak się podtrzymuje jakiegoś mebla, to już sobie chodzi boczkiem.. Ostatnio po jej minie widać, że czai się, żeby ruszyć samodzielnie, ale (też na szczęście) brak jej jeszcze odwagi :)
Jeśli chodzi o pozostałe umiejętności to Paula jeszcze nie umie sama siedzieć i nie umie raczkować, za to pełza/czołga się z prędkością błyskawicy - zwłaszcza gdy na podłodze leży pilot TV albo telefon :) Mała nie umie sama zasnąć, zasypia przy cycu, ewentualnie w wózeczku na spacerze. Bujana na rękach zasypia tylko u dziadków, mi się nigdy nie udało jej ululać na rękach.. Łóżeczko chyba nam się jeszcze nie zamortyzowało, bo jedyną funkcją, jaką spełnia jest "robienie za wybieg" dla Małej - Paulinka chwilę poleży, popatrzy na karuzelę i "myk" i już na nogach :)
A w temacie jedzenia to ulubioną porą jedzenia mojego dziecka jest noc, gdy matka chce spać. Pediatra kazała nam już zaprzestać tego procederu, ale na moje dziecko takie rozkazy nie działają, budzi się kilka razy w nocy, żeby chociaż 2 łyki złapać.. Nie mam pomysłów, co robić.. Smoczek Mała wypluwa.. Zwiększyliśmy Jej porcje w dzień, bo było podejrzenie, że może głodna jest, ale to nie pomogło. Szczęście w nieszczęściu, że u wielu z Was noce są podobne, echh.. ;)

http://s7.suwaczek.com/201506061765.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Maja i Oli jakie słodkości!!!

Najlepszości na 9 miesiecy! (gupi luty ze miał tylko 29 dni, świętujcie za to miesiecznice caly tydzien, o! )

A więc, wracając do tematu.. dzis młoda pięknie spała choć odpadła dosyć późno.. tak czy owak obudzilam sie przed nia i czekalam az sie obudzi :D (gUpia ja)

Remontu ciąg dalszy. Milion poprawek a majster chyba głuchy bo nie slyszy co sie do niego mowi. Alewybory juz wszystkie dokonane, łącznie z kolorami fug i listew łączących kafle z panelem :D pozostalo tylko wybrac kolory ścian :D :D :D

Od piątku na atybiotyku i siki już nie straszne, ale ja zamulona i zdechła i slabo mi ciągle...

DW nie smutaj tylko raduj się miłością bez ograniczeń :D Może Odsetka jest zazdrosna i nie chce miec jeszcze rodzeństwa i też czaruje tak jak Ty ale żeby dzidziuś sie tak nie spieszył do Ciebie! Ja na jej miejscu bym miała foch ze mama chce oddac cycki komus innemu.. a jak to bedzie męzczyzna!? to juz w ogole foch!

Szczesliwa mamusiu głupio to zabrzmi ale tez z Twoich opisów to Ciebie wyobrażałam sobie jako pomarszczoną panią z wielkim garbatym nosem zakończonym brodawą o! :D :P Gupolku Piękna jesteś Laska i więcej nam się pokazuj!!! Synków koledzy pewnie się za Tobą oglądają że hoho!

Hanka 3 mam kciuki za Was i Wasze decyzje. Jak będziesz się łamać pamietaj ze są tu takie zawodniczki jak Ela czy Emagdalenka, one Ci powiedzą jak sobie poradzić z powrotem do szołbiznesu :)

Frankamama poka poka te swoje umięsninone poślady :D Moze mnie natchniesz i też zaczen ćwiczyc :P

Więcej nie pamiętam..

kto mi uklepie schabowe?!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Moi wcześniejszy post upierdzieliło po jednym zdaniu :/ grrrr

Ania1803 - taki pediatra, który radzi odstawić w nocy to zasługuje na kopa w dupę. W nocy masz najbardziej wartościowy wciąż pokarm, dla mózgu zwłaszcza, więc naprawdę, olej gadanie lekarza, ciesz się, że dziecko chce spijać śmietankę Twojego pokarmu. Będziesz miała dłużej pewność, że nic Paulince nie zabraknie i że nie musisz się martwić o to, czy w ciągu dnia je i ile, bo w nocy nadrobi :)
HM - zaraz koniec remontu, cudnie :) szybko zleci i będziecie się cieszyć i wspominać na zdjęciach syf itp ;)
Tanna - a gdzie w gda mieszkasz? Może jakieś spotkanie gdańszczanek? Oczywiście równie szybkiego uporania się z rozpakowywaniem :)
Dobra Wróżko - ja też myślę podobnie, że to pierworodna decyduje, że chce jeszcze mamę tylko dla siebie. A Wy macie komfort, że nie musicie się stresować podczas zbliżeń ;) ja Cię podziwiam i Miodkową też, bo ja bym nie dała sobie rady z 2 maluchów. Nawet nie myślę na razie o kolejnym dziecku w ciągu najbliższych 3-4 lat.
Hanka - z tą działalnością to się zastanów, bo zus i ewentualnie księgowa to spore koszta na starcie, jakieś 500-600 zł miesięcznie. Nie daj się - albo większą kasa albo nie ma wyłączności. Powodzenia i nie smutkaj :)
Zielona -jak Filipek? Ciesze się ze kubek pasuje :)
Wisienka - ten blog jest bardzo fajny i podnosi na duchu w wielu sprawach :) czytaj w wolnych chwilach :)
Myszeczka - super włoski :) zazdroszczę!
Też bym do kina poszła na Singli i 7 rzeczy, ale cóż, nie można mieć wszystkiego :P na razie zamiast planety singli musi mi wystarczyć Singielka na tvn :D

Majka ma nowe imię, a raczej imiona - Bulwersja vel Agresja :D ale to przez zęby.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Dw - zajebiste:D teksty:)
'POKOJ' piekny film,ogladałam naprawdę super,a ten chłopczyk zagrał oskarowo! Wczoraj zaczęłam oglądać Spotlight,ale byłam tak zmęczona ze odppadłam:(
Kobietko ,zrób BETE:) MOŻE BEJBI SIĘ UKRYWA:)

Hanka, z pracą miałam identyczną sytuacje,też dostałam super oferte za fajną kase,bez kontektu z klientem z normowanym czasem pracy (co mi się nie zdarzało,bo wychodzenie o czasie nie było mile widziane w moich ostatnich 3 firmach:( a tu .....KUBEK :D Z dwoch kresek jest:)
negocjuj warunki! dojazdy to masakra,ja jeżdziłam z Tychów do Bielska 45 km około w jedną str,robiłam ok 2000 miesiecznie,godzina na dojazd w jedną stronę,bo budowa drogi była,bywało ciężko:( ale miałam w sumie dobrą kasę i nie miałam wyjścia,bo tak prezes zadecydował i albo dojazdy,albo wypad! ale Ty jak możesz to walcz.:) trzymam kciuki:)
Co do cyca w nocy i w ogóle spania,to Kubek od 4/5 nocy śpi dobrze,robie mu butle 180 ml HIPP 2,wciąga o 2 w nocy, odwraca sie jak chłop dupskiem do mnie i śpi :D,a jak pisałaś co się u Was dzieje,to jakbym czytała o nas i chyba był głodny,bo tylko cyc i cyc w nocy,a ja już miałam dość.I jest cyc przed snem i rano,ale ja też spie jak człowiek i on też:D
Moje dziecko ostatnio je olbrzymie ilości np 2 słoiki po 125 g,serek homogenizowany 200g,a za chwile banan,stąd moje pzrypuszczenia,że w nocy był głodny.

przepraszam że tak chaotycznie,ale może pomoże....
póżniej napiszę więcej,bo musze jechac po moją drugą latorośl do szkoly,bo Jej obiecałam,a słyszę,że Ludek się obudził i gada:D

baj:)

Odnośnik do komentarza

przespałam się przemyślałam przeczytałam Wasze dobre słowo i postanowiłam że muszę jeszcze raz pogadać. Siedzę i dumam nad inką a tu dzwoni ta właśnie babka. I coś jakieś pierdoły mi gada więc ja mówie że nie jestem zadowolona z wczorajszej rozmowy i warunki do zmiany itd a ta mi mówi że Ona czuje to samo i tak samo myśli jak ja i że to jakoś głupio wyszło bo przecież nie ma prawa wymagać wyłączności jak mi nie zapewnia całego etatu itd. i że całą noc przez to nie spała :p w sumie się zdziwiłam :) także spoko luz zaczniemy w kwietniu i zobaczymy jak to się poukłada. Albo mi dadzą pełen etat albo sobie cos doszukam. Z tą działalnością też jeszcze będziemy gadać - powiedzia że jeśli nie chcę to wspólnie ustalimy coś innego. Także w sumie jestem zadowolona :P

DZIĘKUJE ZA WSPARCIE!!!!

szczęśliwa mamusiu - laska z Ciebie niezła i ani się waż inaczej o sobie myśleć. Przecież więm co widzę :)))))

Buziaki dla miesięczniaków - także tych co się w lutym nie załapali :)))

HM - gratki zakończonych wyborów. Kciukasy zaciśnięte za majstra coby szybko i ładnie ogarnął temat :) a nocki zazdraszczam ofkors! :)

DW, Ola - tez oglądałam pokój - i cały film ryczałam :) aż T robił przerwy żeby mnie uspokoić :)))

Marti - nie zgadzam się z Toba w sprawie karmień nocnych. Uważam że 9-10 miesięczne dziecko nie powinno jeść kilka razy w nocy i że to nie jest normalne. Kacperek jak miał 3 miesiące i był tylko na piersi spał w nocy po 6-7 godzin bez przerwy. Dobrze przybierał na wadze i było wszystko ok. Dzieci takie jak nasze teraz powinny spokojnie przesypiać noc, może mieć jedną pobudkę na karmienie. Reszta to nawyk i przyzwyczajenie. Nie mówię tu o czasie choroby czy ząbkowania. Ja swojego chcę tego oduczyć bo uważam że nocne "podjadanie" nie jest dobre ani dla dziecka ani dla dorosłego - ja nigdy nie jadłam w nocy. W ciąży miałam moment że się budziłam ok 4 mega głodna ale wiedziałam że jeśli raz zjem to się organizm przyzwyczai :p

Co do działalności własnej to będę się bronić ryncyma i nogyma :p

DW - no to dawaj z tą fryzura - raz się żyje ;P najwyżej po wyjściu od fryzjera zaczniemy zapuszczać :))))

ania witaj w klubie nocnych cycochów. Jakbym o sobie czytała. Zasypianie TYLKO przy cycu i pobudki co chwila.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

http://mataja.pl/2015/02/o-nocnym-mleku-czy-karmienie-noca-jest-potrzebne/

O karmieniu nocnym.

Hanka - każde dziecko jest inne, skoro się budzi, to potrzebuje, jeśli śpi całą noc, to nie potrzebuje, więc proszę Cię nie pisz o wszystkich dzieciach z perspektywy swojej sytuacji, bo ja tego nie zrobiłam, a jedynie odp Ani odnośnie Pauliny i lekarza, który zapewne nie jest żadnym specjalista od laktacji. Ja np nie uważam, że moja Maja zachowuje się nienormalnie bo je w nocy,a Twój Kacper normalnie. Dla mnie wiesz moje dziecko jest normalne. Nie oceniam Twojego.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Hanka -zobacz, Claus Hipp ma takie samo zdanie jak Ty, moje dziecko nie jest zdrowe. Na szczęście na ratunek przychodzi kaszka z Hipp :D może to jest panaceum na problem? Kurde, wszędzie piszą, że podczas kp wyzwala się melanina, a tutaj problemy ze snem. Cholera, komu wierzyć? Jak żyć?
[url=http://http://hipp.pl/produkty-hipp-sa-idealnie-dopasowane-do-potrzeb-niemowlat-na-kazdym-etapie-rozwoju/poradnik-zywieniowy/sen/czy-powinnam-karmic-dziecko-w-nocy/

A teraz sobie używajcie ile wlezie :* ściskam i całuję!

monthly_2016_03/majoweczki-2015_44618.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

O cholera! Stowa za kaszke? Newer!!!

Dziewczyny ja w głębi głowy wiem o co której chodzi. Hanka nie wrzuca wszystkich do jednego wora tylko podaje swoj przykład. Marti chce dobrze dla Ani, żeby karmiła w nocy bo to wartościowe. Ogolnie wszystko byłoby dobrze gdyby nie diagnozy z dupy specjalistów pediatrów... Do lasa z takimi! Ciężko o prawdziwa mądra głowę do pomocy dlatego my tu jedna drugiej ;) lof ju wszystkie!

Dziękuje ze jesteście. To chyba nie uszy, byliśmy w przychodni ale to ta partacza przychodnia wiec pewności niema, wyboru tez nie ;/ czekam. Oby do wiosny!!

Chorutki zdrowiec!

Głód mi nie pozwala więcej spamietac. Ograniczam zarło bo mi dupsko rozerwie! A wy tu serniczki, torciki.. Mm mm ... Ide ja niegrzeczna spać głodna.
Peace!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Hejka laski :)
Wczoraj w kinie było fajnie :) film mi się podobał i wróciłam o 23.30 OMG!!! Ale T wszystko ogarnął i obydwoje spali jak aniołki. Ale za to ja się chyba przebodzcowalam bo nie moglam spać w nocy, a co usnelam na chwile to jakieś koszmary mi się siły :(

Tata niestety znowu w szpitalu. Wczoraj w nocy zabrało go pogotowie :( Ach...

Zieloona idz cos zjeść bo się będzie budzic w nocy he he i kto Ci da cyca? :)

Hanka z praca się ułożyć bądź twarda nie daj się :) trzymam kciukasy.

Ola1981 ale niuniek ma apetyt :)

Wiecej nie pamiętam, może dlatego że się przejadlam. Kurde wciągnelam obiad o 20 bo wcześniej czasu nie było a stał juz gotowy od popoludnia. Nice :) A mialam się odchudzać i tyle z tego wyszło :)

Dobranoc idę czytać dalej Nesbo :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...