Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Hanka, bardzo się cieszę, że babkę ruszyło sumienie! Trzymam kciuki, żeby poszła Ci na rękę w jeszcze innych kwestiach. Może umowa o pracę? Czemu nie? Rozumiem też twoje zdanie odnośnie nocnego karmienia. Pamiętam wszystkie twoje wpisy, jak wielkim cycochem jest Kacperek. I naturalne, że jesteś zmęczona. Co prawda dziś moja panna zdążyła już obudzić się 6 razy, ale zwykle jest bardziej łaskawa. Gdybym przez kilka miesięcy nie mogła przespać pod rząd więcej niż 2-3 godziny, pewnie byłbym mniej wyrozumiała dla mojego dziecka. A pracując i karmiąc w nocy co godzinę chyba szybko stałabym się zdesperowanym zombi. Odbiłoby się to na dziecku mężu i pracy. Miłość okazuje się dziecku na wiele sposobów. Myślę, że jeżeli nauczy się samo zasypiac i przesypiac noce to nie poczuje się mniej kochane. Pewnie te nocne pobudki to też kwestia przyzwyczajenia. Ja swojej Antoniny jeszcze pod tym względem nie rozgryzlam. Dopóki mogę i ona zechce - będę karmić - w dzień, w nocy. Badania badaniami, dowody dowodami, a nikt nie stoi na naszym miejscu i nie jest w naszej konkretnej sytuacji. Tanna jest zadowolona, Marti jest zadowolona, dlaczego Hanka czy Ania nie !miałyby zrobić czegoś, dzięki czemu będą się czuły przynajmniej bardziej komfortowo? Krzywda żadnemu dzieciaczkowi się nie dzieje i nikt nikomu nie łamie psychiki . Do czego zmierzam - szczęśliwa mama = szczęśliwy dzieciaczek!

Dobra wróżko, może rzeczywiście zrob bete? To da Ci pewność! Wklejam link do sukienki z body, co prawda nie po naszemu, ale wszystko jest też na fotach.
http://umeem-sami.ru/sshit-detskoe-plate/

Frankamama, podziwiam za zapał i konsekwencję. Ja dziś zrobiłam 30 przysiadow i więcej mi się nie chciało. Jestem leniem patentowanym. Powinnam wziąć przykład z Zielonej i nie jeść w nocy... Ale... Może to właśnie przez cyckowanie nie mogę się powstrzymać? Marna wymówka. Słabą mam wolę i już :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Zielona - jeść i spać wtedy, kiedy ścianki brzucha będą szczelnie wypełnione :)
Ewelusik - przykro mi z powodu taty :(
Rusanka - ja jem na potęgę i tak sobie właśnie myślę, że to kp jednak. Dzieć potrzebuje, produkcja musi iść. Fakt,mleko nie zaniknie od ubogiej w kalorie diety, ale cóż zrobić, jak takeśmy zorganizowane? Jedna taka, druga taka. Każda z nas jest inna, zaufajmy naturze i jedzmy zdrowo :)
Olka 2303 - to ta babka co prowadzi blog zaradna mama?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Marti - ja napisałam tylko że się nie zgadzam z Twoim zdanie - to wszystko :) nie musisz mi udowadniać swoich racji cytując artykuły. Nie napisałam nigdzie że moje czy czyjeś dziecko jest nienormalne :) napisałam tylko że DLA MNIE nie jest normalne jedzenie w nocy co godzinę - w dzień zresztą też :) nie napisałam też że ktoś ma kończyc kp - nigdy. Niech każda mama karmi tak dlugo jak tego pragnie i tego każdej życzę. PO prostu sytuacja Oli z jej opisu wydaje sie byc bardzo podobna do mojej więc Ty napisałaś swoje zdanie w temacie a ja swoje :) poza tym nie uważam że jeśli nie będę karmić Kacperka co godzine to go porzucę. Nadal będę go tulić, całować i kochać nad życie i zrobię wszystko żeby był szczęśliwy:) piiis&loow!

Rusanka - dziękuje - jak zwykle mądrze i na temat :)))) wchodze na forum i chcę coś napisać a TY już to napisałaś tylko ładniej :) i low ju :)))) co do jedzenia to odkąd się cycyujemy często i dłuuuugo to ja mam największą ochotę na słodycze wieczorem :) organizm zbiera siły na ciężką noc :) póki co mniej ważę niż przed ciążą więc wiem że to te noce mnie wykańczają :)
Co do pracy to teraz po prostu mam nadzieję że jakoś się samo wszystko poukłada - niech się dzieję wola nieba :)

Ewelusiek - dużo zdrówka dla taty :/ współczuje Ci bardzo. Na pewno każdy taki pobyt w szpitalu bardzo Was martwi :/

DW - jak noc?
H-M - mam nadzieję że dzisiaj także przespana
Tanna - dziękuje za odpowiedź :) zaklimatyzujesz się w gdańsku na pewno :) za chwile będzie wiosna i będziecie chodzili na spacer nad morze - ahhh Zreszta pewnie Marti I HM Cię wezmą w obroty ;)

A ja dziś do pracy :/ ale zostaje sobie u rodziców do jutra i może na jakieś zakupy wyskocze. Chce mi się butów na wiosne - i wiosny przede wszystkim :))) Powiem Wam że jak za miesiąc mam wrócić do pracy to ja NAPRAWDE nie mam się w co ubrać :) poplamione dresy sie chyba nie nadadzą :p
miłego dnia talalala

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Co do lekarzy to pamiętajcie że to też ludzie którzy są bardziej przychylni jednek z metod. Tak jak na forum część z nas walczyła o kp mimo problemów, a część przeszła na mm. Jedni rozszerzają diete metodą BLW inni papkami. Ja pytałam o sen Misia 3 pediatrów i od 2 usłyszałam że to budzenie nawykowe a od jednej że widocznie tak potrzebuje.
Ja duuuużo czytałam na temat snu dziecka po problem mamy od 4 miesięcy i wiem że Kacperek budzi się bo sie tak nauczył. Ba! To ja go tego nauczyłam :) nawet wiem jak to się zaczęło.
Oczywiście co innego kiedy dziecko się budzi częściej bo ząbkuje czy jest chore - to zupełnie inna sytuacja.

Dobra z mojej strony koniec tematu :)

Pochwale się tylko jeszcze że wczoraj ugotowałam zupke z buraczków i smakowała - a rzadko lubi to co mu ugotuje :P i zrobiłam naleśniki na mące kukurydzianej, mm i obsranym żółtku ;) i też zjadł, najpierw suchego a później z twarożkiem i jabłuszkiem - nadzienie mu najbardziej smakowało ;)

Ola 1981 - u mnie z dojazdami nie jest źle bo jadę w ramach godzin pracy, poza jednym punktem bo to ok 100km i tam ok wyjeżdżam jakies pół godziny wcześniej. A ja lubie jeździć - słucham muzy i myślę nad życiem :p

Wisienka, ELa - jak u Was? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Hej dziewczynki!
Hanka u nas noce bez większych zmian, dziś może było trochę lepiej, ale to dlatego ze sama położyłam się po 21. Ja daje juz czasem mm, jakieś 3 tygodnie temu Hania załapała o co chodzi z butelka :) poza tym powoli chce kończyć kp ze względu na powrot do pracy i tego się trzymam. Moja córeczka musi mieć szczęśliwa i mająca dla niej sile mamę. A po tych 10 miesiącach nieprzespanych nocy nie wyobrażam sobie po powrocie do pracy pobudek co godzine czy dwie. Dlatego tez powoli wprowadzam w życie plan, który sobie założyłam.
Trzymam kciuki zeby Kacperek tez załapał butelkę i zeby z Twoja praca się udało i żebyś wynegocjowała jak najlepsze warunki.
Rusanka w pełni popieram to co napisałaś.
Ewelusik zdrowia dla Taty, współczuje tej sytuacji.
Tanna powodzenia w Trojmiescie.
HM jak dzisiejsza noc? Gratulacje tez poprzedniej. Jak mi się marzy pospać 3-4 godziny pod rząd.

Odnośnik do komentarza

kurde znowu mi nie dodało postu-chyba forum ma dość mojego bełkotu :P

Hanka- widzisz-baba ma serce :D powiedz jej otwarcie co ile cie kosztuje i jaką stawkę potrzebujesz!
Rusanka- ty zawsze tak ładnie i mądrze piszesz! Dzieki za link! Fajnie wytłumaczone, ale nie mam stopki do marszczenia materiału- jakoś trza będzie to obejść ;)
Ewelusik- 3mam kciuki za tatę :**
Zielona - ty nie kłam!!! Chuda jesteś jak slomka!!! :P

Co do snu: siostra podesłała mi książkę A. Kast-Zahn, przeczytam i dam znać co i jak.

Chciałam jechać na badanie krwi i auto nie odpaliło-kutfa!! Jeszcze badania nie zrobiłam, bo... trochę się boję co wyjdzie :(

BTW- od dziś zmieniam nick na Człowiek-smoczek! ehhh..

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

marti87
Hanka -zobacz, Claus Hipp ma takie samo zdanie jak Ty, moje dziecko nie jest zdrowe. Na szczęście na ratunek przychodzi kaszka z Hipp :D może to jest panaceum na problem? Kurde, wszędzie piszą, że podczas kp wyzwala się melanina, a tutaj problemy ze snem. Cholera, komu wierzyć? Jak żyć?
[url=http://http://hipp.pl/produkty-hipp-sa-idealnie-dopasowane-do-potrzeb-niemowlat-na-kazdym-etapie-rozwoju/poradnik-zywieniowy/sen/czy-powinnam-karmic-dziecko-w-nocy/

A teraz sobie używajcie ile wlezie :* ściskam i całuję!

Marti każdy ma swoje zdanie, Ty Hanka itd... Ale nie wrzucaj linków do stronek gdzie masz pojemniki za 107 zł i wklejoną fotkę kaszki dla dziecka za kilkanaście złotych (zdaje sie że 13-18zł.) sprawdz żródła.

Moje zdanie jest takie że dziecko nie musi jeść w nocy jeśli tego nie potrzbuje. Nie ma co na siłe pchac smoka. Ja swoją od 3-go mż karmiłam przez sen o 22 bo mi tak było wygodnie inaczej budziłaby się okoo 1-2 w nocy. Mieliśmy jeden pokój Mąż rano do pracy no nie dało się ale ona to swietnie zaakceptowała. od początku 9 miesiąc w nocy nie karmię. Czasem nad ranem je o 4-5 wtedy jej daję normalnie do 6 śpi je i dlej śpi do 8.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

Marti, dzięki za linki. Trochę podniosły mnie na duchu :) Może właśnie dzięki tym męczącym nocnym karmieniom moja laktacja dotrwa do czerwca. Chciałabym karmić do ukończenia przez Paulinkę roku, a w związku z tym, że wróciłam do pracy, nie karmię w dzień. Odciągam pokarm, ale wystarcza tylko na jeden posiłek, musiałam więc wprowadzić mm. Karmię po powrocie z pracy: po południu, wieczorem i w nocy.. W ogóle gdy wchodzę do domu po pracy, to Mała tak się cieszy na mój widok, że gdy znikam w łazience, zaczyna płakać :) I muszę koniecznie przystawić Ją do cyca - nieważne, że skończyła jeść tuż przed moim powrotem. Musi dostać cyca i koniec kropka :)
A z tym nocnym karmieniem to 2 lekarki mi mówiły, że niemowlę powinno spać 6 godzin w nocy bez jedzenia. Jedna lekarka powiedziała mi tak, gdy Paula miała chyba 3 miesiące. Oczywiście wtedy olałam babę, bo też czytałam o nocnych właściwościach mleka i rozwoju mózgu itp. I powiem Wam, że na początku, mniej więcej do 4 miesiąca życia Pauliny nastawiałam sobie budzik w nocy co 3 godziny, żeby karmić, bo wtedy - o dziwo - Paulinka zapominała budzić się na jedzenie ;) a teraz, gdy jest starsza i chciałabym, żeby pospała i mi też dała trochę pospać w nocy, to się budzi :) Może ją przyzwyczaiłam.. A może po całym dniu mojej nieobecności potrzebuje chociaż w nocy być blisko..?
A jeszcze w temacie jedzenia - czy możliwe, żeby mleko modyfikowane uczulało (pewnie tak)? Podawałam już bebilon, hipp, bebiko i jakieś takie plamki czerwone się pojawiają u Małej. A gdy uda mi się czasem odciągnąć na tyle dużo mleka, że w danym dniu nie trzeba podawać mm, to jest ok. Mój mąż jest alergikiem i pytałam lekarza czy w związku z tym powinnam kupować mleko dla alergików, ale pediatra kazała podawać zwykły bebilon.

http://s7.suwaczek.com/201506061765.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hanka od kilku dni też myślę o mojej garderobie, buty mi potrzebne min dwie pary coś do sukienki do pracy i płaskie na spacery z małym, kurtka sportowa i do sukienki itd a ja bez kasy bo fotelik kupiliśmy w końcu dla małego bo w nosidełku tak się szarpie że to się robi niebezpieczne już :(
Dobra wróżko skąd ja znam scenariusz pt samochód nie odpala :D jeszcze trochę i oddam mój na złom

Dziewczyny używała któraś pieluch z dady w takim kartonowym pudle? Dominika kiedyś pisała że są beznadziejne potwierdzi któraś tą opinie ??? :)

Odnośnik do komentarza

Czytam was ale jakoś nie potrafiłam się zebrać żeby napisać.
Mataję to chyba już całą przeczytałam, nawet artykuły które średnio mnie dotyczą ;) Co do snu dzieci to nie ma norm, zasad, reguł przecież każdy człowiek jest inny :) Możemy tylko próbować przekonać nasze bąble, że tak czy tak będzie lepiej albo pozwolić im samym regulować ilość snu ;)
Ania oczywiście że mleko modyfikowane może uczulać, w końcu jest produkowane z mleka krowiego. Dziwny ten lekarz, że nie zalecił nawet spróbować innego dla porownania..A co do twojej teorii, że mała w nocy cycuje bo nadrabia czułości moim zdaniem masz rację.
Sylwiunia my cały czas używamy Dady, te z kartonu też mieliśmy 2 razy i ja jestem zadowolona ale może kazda pupka reaguje inaczej.
Hanka trzymam kciuki za pracę i oby wszystko ulozylo się jak najlepiej dla was.
Przed nami wyzwanie staram się powoli zmieniać naszą dietę na bezglutenowa i bezmleczną, bo mąż się boryka z problemami a moim zdaniem w glutenie nie ma nic dobrego tylko zapycha brzuch. Ale serów jogurtów nie wiem jak się wyrzec. Może weganki nasze mi podpowiedzą jakieś zastępniki?

Więcej za bardzo nie pamiętam.
Standardowo kto chory zdrowieć :)

Odnośnik do komentarza

Hejka Mamuty:D

Sto lat dla Dorotki:D

Ania1803
Tak,mleko może uczulać i nie chcę sie tu wymądrzać,ale kup jak najszybciej np Bebilon Pepti,bo jak Ci sie Paula uczuli ,to wyciąganie dziecka z alergii trwa latami.(chyba ,że nie jest to alergia na białko mleka krowiego,tylko na jakiś inny pokarm,kt.regularnie je).

Co do tego budzenia po x razy,to ja uważam (ja,ja,ja) in my opinion:D żeby było jasne:D że to jest nienormalne ( i nie chodzi mi o to,że czyjeś dziecko jest nienormalne)ale takie zachowanie u tak dużych dzieci nie powinno występowac i musi być jakas przyczyna,że tak sie dzieje.I jeżeli da sie ją wyeliminować,to trzeba to zrobić,czy dodatkowym karmieniem,czy wróżka senna,zmianą nawyków....dlatego ,ze nikt mi nie powie,że przerywany sen jest korzystny...i dla matki i dla dziecka.Ja jestem tego najlepszym przykładem,moja pierworodna budziła sie po kilkanascie razy w nocy do ok 2,5 roku.Noce mnie stresowały,jak miałam iść spać,to miałam dość.Wtedy próbowałam wielu metod i nic nie pomogło,do dzisiaj nie wiem co było przyczyną.Najpierw mi jej było żal,bo maleńka,bo kolki,ale po kilku miesiącach najzwyczajniej mnie to wkurwiało,notoryczne niewyspanie i nie uwierze,że Wy tak nie macie.Studia,praca i nieprzespane noce do 2,5 roku masakra!dlatego teraz( ,chociaż Kubka najgorsza noc była lepsza,niż mojej Karli najlepsza),to jak butla o 2 w nocy daje nam od jakiegos czasu lepszy sen,to będzie ja dostawał:D,nawet jeżeli mój tata nie jest zwolennikiem dokarmiania :D
Słucham go we wszystkich kwestiach i tylko jemu ufam,ale chce spać i chcę żeby LUDEK TEŻ SPAŁ:) i mało tego uważam się nieskromnie za dobrą,oddana,kochająca matke.kt.kocha swoje Potworki:D

musze dalej sprzątać:(((

Odnośnik do komentarza

OLA1992
mam sąsiadke na diecie bezmlecznej,bezglutenowej i bezcukrowej.Zapytam o jakieś linki do stron,albo książki ,to Ci podeśle,jeżeli chcesz:D

Co do pampersów,to my używamy ostatnio BABY DREAM CZERWONYCH (22zl za 40 szt) to chyba dobra cena i są ok dla nas:) a jak nie to zielonych pampersów.
A polecacie jeszcze jakieś godne uwagi ?

aaa i jeszcze mogę Wam polecić vit D w spray'u,naprawdę super rozwiazanie,z tego co kojarze opakowanie na 2 mce wystarcza.
Kosztuje ok 30zl,może odrobine mniej,ale naprawde warto:)

EWELUSIK,kochana,trzymaj się,zdrówka dla taty! będzie dobrze! mów mu często,że go kochasz!:)

lece na ściere.... seeU

Odnośnik do komentarza

Haj!

Dziś noc fkit bo ponieważ gdyż..
Dziecku siki bokiem wyleciały jakos po 1. Poduszka i troche lozka mokre, pizama, biodzio do przebrania.. a tu pizamy i bodziaki wszystkie na linkach sie suszą po praniu. Ubralam polspiocha i koszulke i siup do mnie do wyra.. a ta sie kreci i odkrywa.. co chwile ją przykrywam i przytulam.. przysypiam.. patrze a ta gole plecy.. to znow przykrywam i przytulam bo zimna.. przysypiam.. siup nogi w gorze! spodnie spadają.. i znow poprawiam i przykrywam.. i tak do 5.30... J. chce jesc! Daje jesc, odbekuje na stojaka, druga reką macam lozko.. ok. sucho. Szukam poduszki innej. Klade J do lozeczka i klade sie spaciu.. sama w swym lozku.. oh jak dobrze..... a tu nagle drrrrrn drrryyn. Starego budzik.. no zesz kufa cholera jasna &#&T%$#(@!!!!!
J. spala do 9. Ja nie wiem czy spalam czy nie spalam.. :/

Nocne karmienie - od urodzenia mala robila sobie dluzsza przerwe w nocy i od godz 23 do okolo3-4 nigdy nie jadla.. z czasem o 4 zamiast jesc dostawala wode.. Bo ja sie budzilam z suchym pyskiem to se mysle ze jej tez zaschlo pewnie.. piła tyci tyci i odpływala dalej.. Je ostatni posilek wieczorem i potem dopiero wczesnie rano. Czasem o 5 czasm o 6, czasem o 4.. Zalezy jak idzie spaciu..
Wiec nie mam dylematu karmic w nocy czy nie. Dziecko samo sobie wybrało ze w nocy jesc nie bedzie, za to w dzien je tyle ze az strach.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Aaaa! Mleko od szczesliwej krowy, co to se robi krowie placki wszedzie a nie tylko pod siebie, się zsiadło i wczoraj J jadla pierwszy swój twarozek! Wymerdany z uprażonym jabłkiem!
do tego na obiad Warzywa co to je trzeba godzine myć i obierac bo rosły dziko w ogródku z kasza jaglana! (ta kasza to ze sklepu i z kartona, ale wyglada na ekologiczną, takie zielono-żółte opakowanie z jakims polem czy czyms... wiec na pewno sama natura.. ah! :) )

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Na poczatku dzieki Wam za jeszcze wieksza moja motywacje do cwiczen ;-) z dnia na dzien czuje sie silniejsza i bardzien sexi. Maz mowi ze jestem bardziej radosna :-) a i wydaje mi sie ze nawet libido mi wzroslo :-D takze tez dawajcie bo same pozytywy :-)
Co do karmienia nocnego- ja akurat nie mam tego problemu bo Franek nie mial jeszcze miesiaca a przesypial cale noce - (przypominam my kp) takze fajnie :-D a i podobno dziecku musi kiedys zoladek odpoczywac i takie dziecko nie powinno jesc juz w nocy no ale kazde jest inne. To tez lekarz b.dobry zreszta powiedzial mojej mamie 25 lat temu bo ja bylam takim obzarciuchem ze zadne Wasze dziecko tak nie ma :-P wiem to z opowiesci ze tak darlam morde ze juz w tej chwili musialo byc mleko geste jak nie wiem i kropka. I mialam ponad rok no i ten lekarz kazal mamie mnie oszukiwac bylo ciezko ale podobno sie udalo... ;-)
A i wczoraj robilam Franiowi pulpeciki z sosem pom.tak wsuwal... i jeszcze zjadal z kuskusem i brokulem ;-) a dzisiaj barszcz czerwony z cielecinka ziemniakiem pietruszka marchewka i smietany tez mu dalam nawalilam mu duzo w misce i mowie eee napewno az tyle nie zje a on wsunal i pokazywal jeszcze daj daj daj :-D ale mialam dzisiaj nerwa na niego. Obudzil sie po 6 i o 9 byl spiacy(2 razy juz mi zamykal oczy)ale spal nie bedzie i wyglupia sie,bawi, wstaje itd.i dopiero teraz zasnal...

A i co do dadow: my uzywalismy na samym poczatku dlatego ze tanie ale niestety Franka obcieraly :-/ i uzywamy pampersow zielonych i pomaranczowych czeesciej te 2 teraz bo tansze. Teraz w netto beda 3 paczki za 69 zl.

Zachcialo mi sie sesji na roczzek w jakims przebraniu z jakimis gadzetami na fajnym tle ale 6 zdjec 180 zl!!!! I zaprosimy naszego fotografa ze slubu i zrobi nam sesje rodzinna w plenerze wyjdzie i taniej i wiecej zdjec a wiem ze z niego bedziemy zadowoleni w 100% :-)

Hanka super ze jednak babka zadzwonila i ruszyly ja wyrzuty sumienia :-)

Dla chorowitkow zdrowka i przespanych nocy :-* i dzieciaki do zjedzenia :-)

Odnośnik do komentarza

Frankamamka juz kiedys Dominice chcialam oddać brzuch ale nie chciala.zazdroszcze tych ćwiczeń!tak trzymaj!
HM ja wybieram kolory.myslalam ze bedzie łatwiej.nie spie po nocach tylko szukam inspiracji.ale idziemy do przodu.tak trzymać!
Rusanka ty to mądra kobieta jesteś!powinnas pracować w dyplomacji;) a te przerobione body no bomba!
No i juz nic nie wiem.
Aaa chyba mnie sasiadka zglosi do opieki spolecznej bo w pon przy takim wietrze i brzydkiej pogodzie po 17 wychodziłam z dzieckiem(takim małym)!!! No cisnienie mi skoczylo.tylko jej powiedziałam ze chyba nie takie zimy bywaly a on zahartowany bo wychodzi w każdą pogodę.
Czy mi sie wydaje czy Dominika dawno sie nie odzywala?

Odnośnik do komentarza

Mleczko w nocy musi być! Przynajmniej zapaszek poczuć z pieluchy ;D tajger musi wiedzieć ze mleko jest na wyciągnięcie reki!! Mleko= bezpieczeństwo :D

A! Co robić gdy w nocy sucho jak pieprz suszy nas jak dziki po szyszkach? Ja tam zalycze dobrowianki i gra. Ale Filip zaspany z zamkniętymi oczyma z kubka pić Nie potrafi!! A mlekiem opity dopiero co... Butli uczyć?? Chyba bezsens bo zaraz trza oduczac... Co radzicie?

Ja tam mam hula hoop za łóżkiem wkulany i Dobra Wróżka mówi zem szprycha to gra gitara!
Nie szczymam! Zjadlam pol doooopnej milki ciasteczkowej ;/ AAA!!""

Mózg mi w czekoladzie pływa. Nic nie pamiętam!

Dobra Wróżko. M cudne dzieci płódzi nie odpuszczajcie! :D a może wyluzujcie ? U mnie tylko spokój nas uratował po dwóch latach tyrania ( prawie jak w kamieniołomach) zmienił am prace na spokojniejsza i po 3 miesiacach przynioslam zaświadczenie zem w ciazy jeah!! Spokój i luz!

Hanka, kciuki będą zaciśnięte ze babica sama sobie odpowiednia pokutę wrzuci!!

Jedziemy poszukiwac pchacz bo pcha mi stół i ma nerwy ze tylko do kanapy idzie pchać hah

Lenka? Co tam?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...