Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być braliśmy i nie skończyłam tego posta a nacisnęłam opublikuj:-) no to Sylwiunia my mieliśmy tylko nosidełko, ale nie chciałam malej do niego odkładać jak zasnęła bo bym ją musiała potem obudzić, żeby zatargać do ołtarza. A tak przespała moment Chrztu. Ja tam nie myślę jeszcze o drugim dziecku bo nie doszłam jeszcze po jednym do siebie. No i jak wczoraj zajrzałam w "te okolice" to mi się gorzej zrobiło, ciekawe co gin na to powie. Bo jak dla mnie to wcale tak dobrze nie wygląda jak wcześniej mówili lekarze, to jestem przerażona jak inne kobiety mają jeszcze gorzej.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dominika poki co nie dawałam nic przeciwbólowego, bo nie spodziewałam sie aż takich akcji. Jedynie stosuje żel na dziąsła ale to nie pomaga. Dzis idziemy do pediatry bo nie dosc, ze te zeby to jeszcze cały czas Hania ma katar (zaczal sie 3 tydzien..), nie wiem czy to normalne. Teraz juz sa takie gęste gluty ale jak ona widzi aspirator to trzyma sie za nos i za nic nie da sie dotknąć.. Nie dziwie sie po tylu dniach.
Niech lekarz cos mi przepisze na te dolegliwości bo zwariuje. Najlepsze jest to ze mimo nieprzespanej nocy Hania oczywiście juz rozrabia od 5 rano.. Skąd ona bierze ta energię??;)

Odnośnik do komentarza

Dobra Wrozko - w koncu sie ujawnilas :) czekamy na oczy!!! A co smoczka, to dalam na razie spokoj, bo ostro zeby ida i w ciagu tyg mamy sie spodziewac lewej jedynki. Jednak smok jest tylko do spania,i to tez nie zawsze.
Ola - z tego co kojarze,to Leili nie ma i na forum i na fb :(
Myszeczko - witaj ponownie :)
Karinka - probujcie rozne pozycje. U nas jak na razie na jezdzca nie ma mowy :( boli mnie wtedy, gdzie teoretycznie to ja decyduje przeciez. Ale inne pozycje sa wciaz baaarrdzo fajne :) odpusc stres i pomysl o przyjemnosci. Przeciez zawsze mozna inaczej sie poprzytulac,jelsi nie wyjdzie. Najwazniejsze jest to zblizenie, bez parcia na zblizenie za wszelka cene. Normalny facet zrozumie i zrobi wszytsko,aby kobiecie bylo najpierw dobrze. Gwarantuje Ci,ze jak zavzniecie od razu,to w ciagu tych 3dni mezus i Ty bedziecie po niezlym bzykanku :D

Ja przeziebiona,zatoki bola,wiec maja z tata wciaz sie bawi :) w ogole po wczorajszym szczepieniu to on ja utulil,bo cyca nie chciala :) duzo nosi na rekach,zostaje z nia na chwile,a ja do sklepu. Az zal,ze znow jedzie,ale tylko 3tyg, zeby samochod za to kupic :) mam sobie wybrac model :D ale maz mowi,ze pozwala mi jezdzic bez prawka :D bo on mi ufa,ze potrafie kierowac :D głupek ;)

My duzo zakupkow porobilismy, Maja ma tyle ciuszkow,ze szok,ale jestesmy juz gotowi na jesien i zime :)
A ja doatalam te kolczyki i jestem happy :D to moje pierwsze kolczyki od jubilera,takie kobiece,a nie mlodziezowe i nie patrzylam na cene,bo w koncu takich rzeczy sie nie kupuje co chwila.
Czekam az wlosy przestana wypadav i lece podciac wloski i pofarbowac,bo mnoe ten kitek wkurwia!!! Wygladam jak ulizana :((((

Aha,Majeczka wazy 6900 :)

A ja za miesiac zaczne silownie :) jupiii! Wtedy kg zaczna leciec ostro,bo samo kp to wolno zabiera :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Dominika nie no cos ty :) ja pewnie za niedługo tez będę się cieszyć ze ludzie tak mówią :*
No widzisz trzeba działać ;) jak samemu można uszyc to po co wydawać grube pieniądze w sklepie.
Dobra wrozko, a może wrzucisz link od kogo kupowalqs materiały?
Marti dzięki :) naprawdę muszę wyluzowac. Mój M się nie spieszy. Czeka już 5 miesięcy i nie marudzi ze chce, rozumie ze jest mi ciężko. Ale ile można , ja tez juz bym cos chciala :D

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Ola zapomniałam Ci ostatnio podziękować za porady w sprawie brzuszka. Na noc dałam dziś bobotic, przzespał ok 1,5 godz dłużej, i po obudzeniu i cycu zrobił kupke. Dospał do 6 i znów kupa i o 9 jeszcze jedna. Ja już nie wiem. Kurcze tez się zastanawiam czy się zęby nie zaczęły. Gryzie mi ręke ostatnio. I marudny - choć On zawsze marudny :p

Marti czekam na info jak wygląda kp z zębem - ja sie tego strasznie boje :p chyba jakieś zbroje na sutki sobie zrobie ;)

WIsienka współczuje baaardzo! Trzymaj się dzielnie!!! Mam nadzieję że lekarz coś zaradzi. Może faktycznie spróbuj podać na noc cos przeciwbólowego - zresztą zapytaj lekarza. Powodzenia i duuuuużo siły!

Dobra Wróżko Ciebie też sobie inaczej wyobrażałam, myślałam właśnie o jakiejś krótkiej fryzurze i że trochę starsza jesteś :p - czekam na fote bez okularów ;)

Dziewczyny macie jakieś grzechotki, czy coś takiego co można powiesić na macie, co by grało i ewentualnie świeciło i żeby się łatwo włączało :) chcę coś Kacperkowi do maty do kupić a nie wiem co :/

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Ależ zamarzłam na dworze brrr dobrze że mam te soki z malin, dolewam do herbatki i od razu lepiej :)
Hanka mi już młody potrafi przygryzć cycocha przy karmieniu, też się obawiam co to będzie później :(
Marti zdrówka życzę :)
Dominika dzięki za wszystkie info odnośnie chrztu, na pewno jakoś damy radę, lepiej już gorzej. Póki co jest tak zimno że młody w tej grubej białej kurtce jak śnieżynka będzie wyglądał. Znowu ktoś powie ale ładna dziewczynka :D

Odnośnik do komentarza

Sylwiunia, na pewno synek bedzie grzeczny i moze nie bedzie jeszcze zimno. Bedzie trochę emocji wiec nie martw sie ;)
Marti zdrówka!
Hanka, dziekuje. Ja Tobie tez zycze wytrwałości! Moja Hania do ub tygodnia była w miarę spokojnym dzieckiem, ale to co sie z nia ostatnio dzieje to jakis obłęd.. No nic, damy radę.
Jesli chodzi o grzechotki, to my mamy dwie maty, poki co leżała tylko na jednej, ale ostatnio niczym nie jest zainteresowana dluzej niż 10 minut. Dzis wyciągnęłam druga, ale to samo. Zawieszki grają, szeleszczą, ale zainteresowanie słabe:/ Hania w tej chwili non stop przewraca sie na brzuch, wszędzie.. pogada chwile i sie złości bo juz w druga stronę nie da rady.
Pediatra ma dzis pełne obłożenie, sezon chorobowy w pełni , ale kazała przyjsc ok 14. Aż sie boje ze bedzie masa chorych dzieci i Hania cos jeszcze złapie od nich.. Jak bedzie duzo ludzi to nie bede czekac. Zapisałam ja juz na wszelki wypadek na czw przed usg nerek prywatnie. Do czwartku juz niedaleko.
Dobra wróżko, gdzie Twoja magiczna różdżka??;) masz super włosy!
Karinka, jaka Ty młodziutka jesteś, ach..kiedy to było jak miałam 21 lat..;)
Wyszłyśmy na dwor, Hania oczywiście juz przysnęła, odsypia noc, a ja konam. Przyszłam do cukierni na kawe i sernik..;)

Odnośnik do komentarza

Haha emagdalenka dobre porównanie kasownik w paszczy :D
Wisienka a nie dałoby rady żeby mała spała w domu i przy okazji ty byś odpoczęła? Bo teraz to się wyśpi na dworze i w domu będzie pełna sił... Niemniej jednak zazdroszczę sernika i kawki aż bym wpadła tam do was :)
Emilka dużo sił i cierpliwości życzę, może męża pogoń na spacer z małym a sama sobie odpocznij, jakoś dadzą radę?!

Odnośnik do komentarza

Mi nie brakuje tego okresu ciąży.. może dlatego że 5msc spędziłam w kiblu a resztę z okropna zgaga :D potem już nie umiałam się doczekać maluszka i każdy tydzień to był jak rok. W moim przypadku mogłabym mieć ciążę jak delfin - 16 tyg ciazy i poród w wodzie ... idealnie jak dla mnie ;p niemniej jednak dałabym dużo żeby cofnąć się do dnia porodu .. momentu kiedy pierwszy raz poczułam go, pocałowałam. Cudowne uczucie. Taka ze mnie masochistka.

Dobra wróżko z chęcią bym przyjechała na ta akcje do Pszczyny ale kurde mamy szczepienie 30.09 na 12 wiec lipa:(

U nas z jedzeniem troszkę lepiej.. wg jakiś tam norm to niby zjada normalnie .. 4 butelki po 120-150 i pół słoiczków warzyw .. na owoce juz miejsca w brzuszku brak .. na chama wciskanie kończy się dławieniem wiec na razie odpuszczam. Ważne ze je chociaż te obiadowe słoiki. Jutro ważenie wiec zobaczymy jak przybiera.

Ile wasze dzieci śpią w ciągu dnia ? Adaś to podbija rekordy nie spania .. 20 min drzemki po południu i godzinna ok 18 i to tyle ..

Odnośnik do komentarza

Emilka dzis skończyłyśmy 20 tygodni, ja juz nie wiem czy to skok czy o co chodzi ;)
Ja to juz nawet nie robię obiadów, nie mam kiedy wypić cieplej herbaty a co dopiero obiad..;(
Sylwiunia wpadaj na ten sernik! ;) Hania najlepiej spi wlasnie w wózku na dworzu, jak wózek jedzie.. W domu tylko drzemki 20-30 min i koniec spania a potem marudzenie. Wiec staram sie ostatkiem sił wychodzić jednak na dwor, mi to świeże powietrze tez jest potrzebne zeby oczyścić trochę umysł..;)
Czekamy wlasnie do pediatry. Trochę dzieci jest, ale moze pojdzie szybko.

Odnośnik do komentarza

Urosłam kilka centymetrów od czytania :D dziękuję :D

A no Zielona-pisałam Ci, że dość celne Twe wyobrażenia ;)
Wychodzi na to, że moja pospolita gęba dość powszechna jest :P chyba, że to wszystko ja!? oj głupia ze mnie baba-niewyspanie zwalam na Odsetkę, a ja lunatyk po świecie się szlajam :D

Dominika - hasło z karmieniem BĄBA! :D
Wisienka- a ile Hania ma? Bo jakbyś moją małą opisywała :( kto mi podmienił moje pogodne, śpiące po nocach dziecko?!
Marti - ja chyba też do spania smoka ograniczę. Super, że zadowolona z zakupów i pożycia rodzinnego jesteś-oby wspólny czas się Wam dłużył :*
Info o kp z zębem będzie mile widziane. Jakoś się boję i jak Odsetka do 6mcy będzie bezzębna to będzie super :D
Hanka - ja stara jestem! 3 z przodu nie znika, a do 4 coraz bliżej :( ja kupiłam matę z fisher price i ona gra i świeci a grzechotki to mała ma takie na ręce i marakasy :D
emagdalenka welcome back :D
Karinka-to tyś płodna artystka :D ja zobaczę na co starczy mi materiału. A kupiłam od koli_katowice ze względu na odbiór osobisty- po drodze do teściów mam ;) Kocyki/ kołderki wypełniam włókniną - są tanie i różnej grubości, a piłeczki, maskotki i poduszki silikatem.

Co Wy z tymi oczami? Jutro w południe w Pszczynie będę miała sesję w chuście z Odsetką to wstawię się :D Mamy ze śląska -wpadajcie!!!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza
Gość Lovenaluis

Witajcie mamusie, mam do was kilka pytań bo juz Saną nie wiem co o tym sadzić ... :/
1) moja mała ma 14 tyg i od 2 tygodni nie toleruje innych osób prócz mnie i męża, wczoraj przeprowadziliśmy sie chwilowo do mojej mamy (na 2mc- bo kończymy budować dom) i jak mała widzi babcie z pozycji moich rok jest okej, byle by bez dotykania. Wczoraj małą wzięła moja mama na ręce to córcia dostała takiego ataku płaczu ze 20 minut tak sie darła ze nie mogłam tego opanować... Jest rak za każdym razem gdy tylko ktoś inny ja weźmie na ręce- co moze byc powodem ? Jak zaradzic?

2) jak ubieranie pociechy do snu? Bawełniany śpioch plus kocyk wystarczy? Mam 21Stopni. Czy raczej pluszowy śpioch i kockyk? A moze juz kołderka ??

3) co sądzicie o pościeli Ła milou? Ja musze cos kupić, bo nie mam zdolności do szycia ;(

Odnośnik do komentarza

Ale dziewczyny wy młodziutkie jesteście. Zazdroszczę. Bo czas tak szybko ucieka. Szczególnie po 30.
Dobra wróżko śliczne włosy. Zawsze mi sie podobały kręcone.
Wisienka łącze się z tobą. Jak cie to pocieszy to niedługo sie przyzwyczaisz do tych nocnych ciągłych pobudek. A co do spania na dworze to u nas tak samo. Chyba takie egzemplarze nam się trafiły. Może później będą grzecznymi dziecmi :-)
Juz nie pamiętam co czytałam, wybaczcie " babci " :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Mojej Hani wyszły zęby - 2 dolne jedynki - jak miała 4 miesiące. Teraz ma 5,5 - rzuci nie gryza podczas karmienia, bo na żeby pokładają języczek, więc nie jest źle. Chyba, że się chce dać cyca jak dziecko nie chce to wtedy może dziabnąć i to porządnie. Także trzeba uważać.

Moja artystka też się bała obcych. Tolerowała tylko domowników i moja siostrę. Sposobem na to był na pewno czas i oswajanie. Pokazywała jej nowe osoby które bezpośrednio nic do niej nie mówiły ani nie zaczepiały a ona sobie patrzyła i juz się przyzwyczaiła.
Na nic ubieram małej body krótki bądź długi rękaw a na to pajac albo spiochy i skarpetki. Przykrywamy albo grubszym kocykiem albo kolderka.
Co do La Milou to maja drogie rzeczy. Są sklepy np. Makaszka czy Pokochaj Minky lub Kacik Maluszka gdzie oznacza znaleźć takie same produkty z minky w niższych cenach.
Dobra Wróżka to tez może do Katowic skocze po tę materiały. A gdzie kupie tą włókninę i kulkę silikonowa?
Dominika nie strasz tak tymi chrzcinami bo ja nawet nie mam jeszcze załatwionych a zimą idzie. A miały być w lipcu to jakoś czasu o motywacji brakło.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371urp0iifm.png

Odnośnik do komentarza

Przeterminowana-wszystko kupiłam od tego sprzedającego na allegro. Można też kuriera wziąć.
La Milou - nie stać mnie więc nie mam opinii :(
Odsetka śpi w body na długi rękaw/pajac + śpiwór
Elżbieta a ja zawsze proste chciałam :P

Odsetka została sama z tatę, a ja wyszłam sama do sklepu na 40min. na prawdę TAK to wyglądało!!!

monthly_2015_09/majoweczki-2015_36525.jpg

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Ela, kazdy by chciał mieć taka babcie :-)
Ja juz myslalam ze najgorsze noce mamy za soba, a tu taki klops. No nic, wytrwamy.
My juz po wizycie, na szczęście poza katarem osluchowo jest ok. To juz ponoć kolejny katar.. jeden sie skończył i zaczal drugi. Mamy robić inhalacje, musze tylko kupic sprzęt. Polecacie cos?
Zębów na razie nie widać, co to wiec bedzie jak juz beda szły jak juz mamy taki cyrk? Boje sie nawet myślec.
Dobra wróżko, my zaczęłyśmy 21 tydzien, moze to tez ten skok sie zbliża. Dzis na sekundę nie moge zejść z pola widzenia bo natychmiast jest płacz, ratunku.. :/ Aż sie boje dzisiejszej nocy, nie chce myślec co sie znowu bedzie działo. A cycki mi sie jeszcze nie zregenerowały po wczorajszej.

Odnośnik do komentarza

Kurde, dziewczyny czuję się zacofana. Tak piszecie i tym minki a ja nawet nie miałam pojęcia co to jest. Dopiero sprawdziłam w necie i juz wiem, że to materiał z wypustkami. I ulubiony kocyk właśnie jest z tego materiału :)
Wisienka, biedaczko, oby szybko minęły te noce.
Dobra Wróżko, prześliczne masz włosy, tez zawsze chciałam takie miec.
Na resztę odpisze później, idę odkurzać :)

Odnośnik do komentarza

Ja chyba zamykam spizarnie mamy Darii :( najpierw Tygrysowi nie smakowalo a teraz brzuszek boli... Po marchewce :/ do dupy ze mnie kucharka, kocykow tez szyć nie potrafię ;p
Uwaga! Pierwszy raz od kad dowiedzialam się ze jestem w ciąży byłam po skakać na rolkach!! I było meega :) kondycja nie ta ale brak złamań upadków itd :D Filipem się wszyscy skejterzy zachwycali hah juz się trzese na wiosnę bo zmarzlismy strasznie!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Zielona, ekstra z tymi rolkami, to musiał byc super widok;)
To nie Twoja wina ze brzuszek boli. To moze chwilowe i niedługo minie, nie martw sie.
Ja dzis rozmawiałam z pediatra i spróbujemy juz powoli rozszerzyć dietę. Ugotowałam dzis marchewkę, co prawda nie mam ekologicznej, musi wystarczyć zwykła ;) nie było dramatu i plucia, ale mega entuzjazmu takze nie. Pociumkala trochę, łyżeczka poki co parzy wiec musiał wystarczyć moj palec. Pierwsze koty jednak za płoty i od dzis zaczynamy dawać cos więcej nic tylko cyca. Strat dużych nie było, zabrudzone tylko trochę dwie tetry, śliniak i moja bluzka na ramieniu. A najlepiej chyba z tego wszystkiego to Hani smakował śliniak :)
Usypiamy sie wlasnie, trzymajcie kciuki zeby dzis nie było powtórki z rozrywki..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...