Skocz do zawartości
Forum

Wziewy znieczulające przy porodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie dostałam przy SN żadnego znieczulenia, ale z tego co koleżanki mówiły to te rozweselające gazy czy te inne znieczulenia to mało im pomogły, bo przy bólach partych trzeba czuć te skurcze żeby wiedzieć kiedy przeć.Dla mnie bóle parte były mega lekkim bólem w porównaniu ze skurczami przed partymi bólami.Ale jak dostałam znieczulenie w kręgosłup odleciałam i nie czułam juz nic:) , ale to znieczulenie dostałam przy CC. Nie wiem jak w innych szpitalach.

Odnośnik do komentarza

Moja znajoma rodziła dwójkę dzieci z gazem rozweselającym. Mówiła, że spoko, bo miała maseczkę na twarzy i skupiała się na oddychaniu i ten gaz jej trochę pomagał fizycznie, ale bardzo psychicznie.
Będę rodziła w tym samym szpitalu, na początku panikowałam że nie będę miała możliwości skorzystać ze znieczulenia zewnątrzopoonowego, ale teraz to ani mnie to grzeje ani ziębi :) zmieniłam nastawienie na takiego "fightera", babcia i mama rodziły bez znieczulenia (po 4 dzieci) i mówiły mi, że poród to jest trudna rzecz, ale trzeba się nastawić na to pozytywnie i myśleć, że każda chwila przybliża Cię do końca i do maluszka położonego na Twoim brzuchu (oczywiście one nie dostały swoich dzieci, ale teraz czasy są inne). Jestem dobrej myśli! Nie martw się - poradzimy sobie! ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Lukierek

Wtedy ból znika a jest radość
o tych wziewach tylko czytałam opinię i to nie rewelacyjne W większości nie pomagał a może chociaż trochę łagodził .
Może twój poród będzie akurat szybki więc przy tym mniej stresujący
Siostra moja tak się obawiała a szybko urodziła pierwsze dziecko a tak straszyli że pierwsze dziecko rodzi się długo

Odnośnik do komentarza

ja najgorzej z całego porodu wspominam właśnie nacinanie i zszywanie, gdzie niby dostałam znieczulenie miejscowe, ale chyba nie zdążyło zadziałać.
cały poród bez żadnego znieczulenia i bolało, wiadomo, ale dałam radę, to też zależy od tego jaki kto ma próg bólu.
o bólu jakie towarzyszyły przy skurczach przy pierwszej fazie porodu zapomniałam już jak się pojawiły parte, partych prawie nie czułam i nie do końca wiedziałam kiedy przeć ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...