Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Teta - początkowy termin był na 7 marca ale moja ginekolog mówi że wg niej urodzę wcześniej... termin z usg wychodzi na 28 lutego... mój mały prawie od początku jest większy o tydzień... ja też czuje że urodzę wcześniej brzuch mocno się obniżył... 11 lutego mam wizytę zobaczymy co Pani doktor powie... a jak to wszystko będzie to zobaczymy jak już będzie po :) aregulska90 - moja Pani doktor mi zawsze mówi że gdyby zrobiło mi się słabo przy usg to szybko mówić bo w tej pozycji macica mocno uciska i tak może się zdarzyć... czyli czekamy na wieści :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Teta - pewnie że lepiej dzidzia musi mieć swój czas koniec 37 tyg przyjmuje się że dziecko można uważać za donoszone i ważne bo płucka ma już najprawdopodobniej gotowe do samodzielnego oddychania... bo to też indywidualna sprawa... każdy dzidziuś inaczej ale zazwyczaj jest już ok :) a powiedzcie mi dziewczyny co sądzicie o szczepieniu malucha w pierwszej dobie?? Ja ogólnie mam bałagan w głowie jeśli chodzi o te wszystkie szczepienia :( ciężki orzech do zgryzienia... ehhhhh :/

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza
Gość Rerenata

Teta, normalnie mam termin tak jak Ty, ale mały się nie obrócił i będę mieć planowana cesarke pod koniec lutego :-) Głową do góry, w końcu się doczekasz ;-) Jak to mówią, teraz czekasz kiedy w końcu dziecko wyjdzie z Twojego brzucha, a potem jak będziesz miała gorsze chwile i wszystkiego dość, to się będziesz zastanawiać jak to dziecko włożyć tam z powrotem :-D
KamiKamila, ja niestety nie doradze w tej kwestii, bo sama nie wiem co o tych szczepieniach myśleć. Które robić, a które nie itd...

Odnośnik do komentarza

Zawsze jest jakies "ale" i nigdy nie ma pewnosci ze wszystko bedzie dobrze a pozniej zostaja tylko pretensje do siebie ze moglam zrobic tak albo tak. A podejrzewam ze w przychodniach lekarskich tak bardzo polecaja te 6w1 bo maja z tego kase. A dziwne jest to ze slyszalam ze w innych krajach nie szczepia tak dzieci jak u nas nie wiem na ile to jest prawda , ale wiem ze w pl duzo osob woli zaplacic kare za nie szczepienie niz narazac dziecko.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wiem co z tymi szczepieniami :(
W ogóle zastanawiałam się jak zaopatrzyć apteczkę dla dzidzi. Czy są jakieś medykamenty, które warto mieć, czy raczej kupować na bieżąco jak coś wyskoczy. Jednak znajoma poleciła mi, żeby spytać pediatrę o witaminę D3. Jej nikt nie powiedział, że dzieciątko leżąc w łóżeczku powinno mieć zmieniane pozycje, tak, żeby nie odkształcić główki. Maluch ma teraz 6 mcy, specjalną poduszkę z wycięciem, bierze tą witaminę i stan główki się poprawia, tzn robi się okrągła :)
Dziewczyny ile my mamy do ogarnięcia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf609k7s1z4.png
15.03.2015 - 3500 g i 56 cm Szczęścia :*

Odnośnik do komentarza

Bubs- ważna jest witamina D (która ma ogromny wplyw na prawidłowy wzrost zębów i kości) i witamina K (która odgrywa kluczową rolę w procesach krzepnięcia krwi) ponieważ te dwie witaminy nie są syntezowane w mleku kobiecym... I podaje się je od 2 tygodnia życia... dzidzia zaraz po urodzeniu dostaje dawkę tych witamin ale trzeba pamiętać aby ją uzupełniać... do 3 miesiąca witamina K i D (są takie fajne ampuleczki w których są te dwie witaminy). A później już tylko Wit D której niedobór trzeba uzupełniać do 14 roku życia bo dzieci rosną i ma to wpływ na ich kości i ząbki... mleka modyfikowane i mieszanki mlekozastępcze zawierają odpowiednie ilości tych witamin... oczywiście najpierw konsultacja z pediatra tak jak mówisz :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...