Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Mnie też dawno nie było, ale nadrabiam, nadrabiam posty i już jestem na bieżąco :)
Beata, nie martw się tymi wynikami, ja też miałam toksoplazmozę dodatnią i wiem jak to jest ciężko czekać na wyniki awidności :( Jeszcze niepotrzebnie poczytałam o konsekwencjach i sie poryczałam :(
Ale prawda jest taka, że większość z nas już kiedyś tę chorobę nieświadomie przechodziło, pewnie Ty też, także nie stresuj się :)
A ja mam pytanie do Was: czy lepiej ufać terminowi porodu/tygodniu ciąży biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki czy to co skorygował aparat USG?
I jeszcze jedno pytanie: jak się nazywa fachowo laboratoryjnie wynik o przechodzeniu różyczki? Jakimiś skrótami np.HACBENKMK czy jest wyraźnie zaznaczone RÓŻYCZKA przeciwciała?

Odnośnik do komentarza

karolinaa346 Własnie nie potrafię sobie odpowiedzieć dlaczego ludzie wychodzą z założenia że w prywatnym zarobią więcej :) W samorządowym masz podstawę+ dodatek funkcyjny+motywacyjny, 13-stkę, zapomogi z socjalnego, a do tego w czerwcu przysługuje dodatek wakacyjny :). Byłam na rozmowach w kilku przedszkolach prywatnych i jak powiedziałam ile chcę zarabiać (tyle co w samorządowym) to zrobili wielkie oczy i stwierdzili że ich nie stać. Poza tym cały etat w prywatnym - 40 godzin, w państwówce -22/25 w zależności od wieku grupy. Dlatego śmiało składaj papiery do państwowego na pewno nie zarobisz mniej niż w prywatnym a do tego będziesz miała 35 dni urlopu ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/lpmhy3z.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/lzx81x3.png

Odnośnik do komentarza

No to ładnie, okazuje się że lab. nie zrobiło mi badań przeciw różyczce, a zlecałam to na początku drugiego miesiąca :/
Jestem z rocznika 90, ale nie pamiętam czy mieliśmy już obowiązkowe szczepienia przeciw różyczce czy nie.

A co do daty i tygodnia ciąży to dobrze wychodzi - bo ja mam USG genetyczne pod koniec 13. tyg. i obawiałam się, że to już będzie 14. dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

HEJ :) Ja obiecuję, że zacznę częściej się udzielać po 12 sierpnia, kiedy to idę na USG i dostanę zwolnienie lekarskie :) Ja nawiązując do tematu nazywam się Agnieszka, jestem z okolic Mińska Mazowieckiego, to jest 40 km od Warszawy i według ostatniej miesiączki dzisiaj zaczął się 13 tydzień, a suwaczek ustawię dobrze po tym USG. Mój chłop to także pierdułka, bo nie ma pracy i mu się nie chce jej znaleźć a wesele 27 września i o.... Ja mam 20 lat. Już od 2 tygodni nie wymiotuję, ale czasem mam mdłości. Byłam już 3 kilo na plusie i znów schudłam 1,5. Ja już moją suknię wstawiałam. Dzisiaj poszłam do PEPCO i kupiłam już 9 ubranko (tym razem I<3 dad and mum), no i nie zapeszyłam :) nie znam płci, ale obstawiam chłopca. Kupuję rzeczy żółte, białe, zielone, niebieskie, w paski w zwierzątka, bo są uniwersalne i dzieci każdej płci mogą w nich chodzić. Poza tym maleństwu nie przeszkadza kolor, ale o komfort i ciepło chodzi. Ja zajmowałam się dzisiaj 5 miesięczną siostrzenicą i to anioł nie dziecko i potrafi się pięknie bawić w akuku :) Nie mam jeszcze dzieci ale poroniłam samoistnie 2 lata temu :) Opowiedziałam dużo o sobie i mam nadzieję, że już codziennie będę pisała, ale na pewno codziennie Was czytam :) miłego wieczoru :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...