Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Pasiok dokładnie oilatum jest od wszystkiego :) przez to pewnie jest taki drogi. Oliwkę używałam tylko do ciemieniuchy i nie zużyłam nawet połowy! przez rok.

Ja ubrałabym tylko w pajaca (na zimę są wersje cieplejsze - welurowe np.). Nigdy pod pajaca nie ubierałam bodziaków. Pajac i w śpiworek - tak będzie spało moje dziecko. Pamiętajcie, bo mi to powtarzano kilkanaście razy - gorzej przegrzać dziecko niż gdyby miało mu być trochę chłodniej. W domu raczej będziecie mieć ciepło - nawet zimą ;) (zakładam, że nikt nie ma ekstremalnych warunków).

Są dwa sposoby na rozbawienie Pana Boga.
Pierwszy to opowiedzieć mu o swoich planach na przyszłość.
Drugi...powiedzieć mu, że coś jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Z proszków ja kupuję Lovelę - zawsze na promocjach (często są w Kauflandzie, ostatnio także w Biedronce). Zawsze to 5-6 zł taniej na jednym proszku. Na początku prałam w nim tylko ciuszki syna ale później mąż zwrócił mi uwagę, że przecież jak on przytula i nosi na ramieniu dziecko to ono ma kontakt też z jego bluzkami... i zaczęłam prać też nasze ciuchy w tym proszku. Pewnie nie jedna powie, że to przesada ale w końcu i ja i mąż jesteśmy alergikami i na pewno nam to nie zaszkodzi :P.
Proszki warto kupować już teraz bo i tak te ciuszki co kupujecie nawet nowe trzeba będzie wyprać i powinno się też wyprasować.

Są dwa sposoby na rozbawienie Pana Boga.
Pierwszy to opowiedzieć mu o swoich planach na przyszłość.
Drugi...powiedzieć mu, że coś jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie widze, ze 35zl za pol litra. Taniej faktycznie wychodzi mydelko specjalne i oliwka :)

Ja myslalam, ze bodziaki i pajac:/ gdzies wyczytalam, ze body to jak bielizna i w sumie ma byc prawie zawsze, a reszte w zaleznosci od pogody itd. TO ja juz sama nie wiem! Jedna warstwa tj. pajacyk byloby juz mega wygodnie. Mam dwa pajace, ale cienkie. takze moze byc mu za zimno.
I jeszce wyczytalam, zeby dziecko ubierac tak jak siebie plus jedna warstwa, ale nie wiem czy to sie tyczy tylko wyjsc z domu czy tez przbywania w domu

tez sie spotkalam z opinia, zeby prac wszystkie ubrania w tym proszku przez jakis czas ;) ale tez sie nad tym zastanawiam, w koncu TAKIEGO kontaktu z naszymi ciuszkami az nie bedzie mialo.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Monia ja ciągle słyszałam "jakie on ma zimne rączki" "przeziębi się" "nie jest mu za zimno?". Zaufałam swojej intuicji i mimo "lekkiego" ubierania od urodzenia raz miał tylko katar i teraz niedawno zaraził się od męża tym zapaleniem gardła a tak to zdrowy jak ryba. Jak dziecko ma troszkę chłodniej to się hartuje. A jak się spoci i np. wyjmiesz je takie w jakimś przeciągu to pewnie szybciej coś złapie. Też widziałam jak koleżanki ubierały swoje dzieciaki najpierw w body, na to pajac, na to sweter i kocyk na dokładkę - gdy mój paradował w bodziaku z długim rękawem, ewentualnie kocyk... W duchu się śmiałam, nie zwracałam głośno uwagi bo wiem jak to wkurza. Niech każdy robi jak uważa. Miałam koleżankę która zimą tak przykrywała dziecko, że w wózku w ogóle go nie było widać (nie wiem jak oddychało i czy skorzystało w ogóle ze świeżego powietrza heh :/). Kilka dni temu u nas było 27 stopni mój jechał na spacer w długich spodniach i koszulce z krótkim rękawem a bratowej córka w dresie, na to puchata kamizelka a jak zasnęła to ją jeszcze grubym kocykiem przykryła. Sprawdziłam jej kark i była cała spocona...

Są dwa sposoby na rozbawienie Pana Boga.
Pierwszy to opowiedzieć mu o swoich planach na przyszłość.
Drugi...powiedzieć mu, że coś jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Hahaha, az mi sie smiac zachcialo :D jak to czytalam. No nic, niech robia co chca z tymi dziecmi!

Moj partner sobie jeszcze pozapraszal braci na weekend i kto bedzie gotowal i przygotowywal? Wiadomo, ze ja, bo on 'sie na tym nie zna' :D wielka filozofia. coz, podam paluszki jak w kogel-mogel i tyle!!

Widzialam wlasnie na doz.pl, o ile o to chodzilo. Jest za 36zl, na innych stronach po 35, ale to trzeba liczyc wysylke pewnie. A z tej apteki doz.pl mozesz odebrac w kilku aptekach w swoim miescie, moze akurat jest na liscie.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Też się śmieje Pasiok bo sobie przypomniałam jak z mężem zaglądamy do tego wózka co to dziecko tak przykryte było (bo chcieliśmy go pierwszy raz zobaczyć bo wcześniej nie było okazji) a tam nic nie ma sam koc... Tylko spojrzeliśmy na siebie i nic nie powiedzieliśmy heh.

Są dwa sposoby na rozbawienie Pana Boga.
Pierwszy to opowiedzieć mu o swoich planach na przyszłość.
Drugi...powiedzieć mu, że coś jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Jak bym miała patrzeć po sobie + jedna warstwa to bym dziecko ugotowała na miękko :)
Ja śpię w pełnej piżamie pod grubą wełnianą kołdrą, zakopana od uszu po stopy. Dla odmiany, w pokoju obok śpi Tosia w cienkiej piżamce i pod kocykiem w powłoczce od kołdry rozkopana w 10 minut po zaśnięciu. Zgadnijcie - która z nas jest zgrzana? :>

Odnośnik do komentarza

Nie znam sie, ale mysle ze body, spiochy i pajac to jakos za duzo. Albo pajac i body z krotkim, albo z dlugim i spiochy a na to ewentualnie kaftanik. No i do rozka/czy czegokolwiek. Matko moje dziecko chyba zamarznie!!

Wrocilam z Pepco, tez srednio zadowolona, ale wzielam dwa bodziaki z krotkim rekawkiem, bo nie mam zadnych. Wielkie majty dla siebie -hurraaa
Body byly w rozmiarach 3/6....9/12, chyba 20minut dochodzilam o co chodzi, ech nie wiem gdzie mam glowe :D wstyd wstyd

W rossmanie zakupilam nozyczki, patyczki do uszu (?):D i uwaga, pluszana pileczke grzechotke. Echh.. uwielbiam takie pozyteczne zakupy, no nic pilka sie przyda. Za rok? Dlaczego sklepy mi to robia :(

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Jestem, melduję się!
Wróciłam do pracy, więc ani siły, ani czasu, ani weny na nic nie mam.....:(
A do tego w moim szpitalu(male miasto z jednym szpitalem) zmarła dziewczyna w 2 miesiącu ciązy...nie wiedzieli co jej jest-brzuch ją bolał-stwierdzili sepse.....:/:/:/:O

Co do urlopów-cos tam wyłapałam w tej stercie stron, że macie problem.... i matce i ojcu należa sie 2 dni urlopu okolicznościowego z tytułu narodzin dziecka-ojciec wykorzystuje zaraz przy narodzinach, matka po zakonczeniu urlopu macierzyńskiego czy tez rodzicielskiego. Ojcu-bez wzgledu na to ile tyg urlopu macierzynskiego wykorzystuje matka,ojcu naleza sie 2 tyg urlopu ojcowskiego-do wykorzystania do ukonczenia roku przez dziecko. A zwolnienie które wypisuje ginekolog ojcu to jest opieka nad dzieckiem w trakcie choroby matki, lub niezdolnosci opieki po porodzie nad dzieckiem.

Kupiłam pierwsze spiochy dla dzidzidzi-unisexy bo nie wiem co bedzie, ale jakos sie z nich nie ciesze tak jak Wy-sa to sa..nie bede wiecej kupowac, bo mam duzo dostac i nie ma sensu. Napewno wózek musze kupic

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8iikxjgyj6za.png

Odnośnik do komentarza

Moj partner nie chce ze mna do szkoly chodzic :( powiedzial, ze mam kolezanke znalezc, a kazda idzie z facetem. Mam nadzieje, ze nie bede jedyna sama!

Ale zapisac sie jeszcze nie zapisalam!
Mysle nad listopadem wlasnie, dlaczego bezsensu tak?
Jakos zawsze biore troche pod uwage, ze moze byc wczesniak :D chyba torbe do szpitala pod koniec grudnia bede miec hehe moze ja przesadzam czy coo :P

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...