Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

[marlenek/b] dziękuję :) Ja uważam, że dobre myśli mogą zdziałać cuda! :) Nie narzekajcie na mdłości czy zmęczenie, bo właśnie wasze marzenie się spełnia :) czego chcieć więcej? Ważne żeby maluch był zdrowy.

Ja już miałam tyle tej krwi pobierane :) ale zaciskam zęby, bo wiem, że to dla mojego i dziecka dobra :) wiem, że bywają gorsze problemy w ciąży, a ja właściwie jeszcze nic konkretnego nie wiem, więc uważam, że nie ma co się stresować. Przyjmuję za pewniak, ze wszystko jest OK i tego też Wam życzę dziewczyny!

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o9jcgwv63hqj2.png

Odnośnik do komentarza

Lewel trzymaj się tam dzielnie, wygrzewaj buźkę, żeby Ci przeszło szybko. Widzisz, niby super pogoda się wydaje a tak łatwo może nas zawiać. Dzięki za słowa otuchy :) co do roweru to w tych artykułach które czytałam było napisane że jazda na rowerze nie jest wskazana przy ciąży mnogiej. Nie wiem, jak to wpływa, ale może lepiej nie sprawdzać.
jacqueline piękne podejście do życia :) o to chodzi!!
Wam też Dziewczyny miłego weekendu: odpoczywajcie, wcianajcie witaminki i dajcie się rozpieszczać!! :) Buźka!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki:)
Mam chwilę, bo mała usnęła, ale za chwilę trzeba się brać za sprzątanie.
Mnie aż tak strasznie, jak w pierwszej ciąży nie męczy, ale jednak mdłości są, rano codziennie wiszę nad toaletą... i wymiotuje mnie żółcią.

Dziś byłam u Gina na NFZ a stwierdziłam, że będę prowadzić tak i tak i o dziwo zrobił mi USG. Ależ byłam w szoku.

Termin z OM mam na 3 stycznia, ja sobie obliczałam , że 6, ale wielkościowo się w miarę pokrywają terminy i wdg USG jest to 2 stycznia. Zeby tylko styczeń, żeby tylko styczeń:P
Maleńswo ma już 37,7 mm, serduszko bije, rusza się, także jestem szczęśliwa. Strasznie się boję komplikacji, jak przy pierwszej, ale odganiam złe myśli.

Odnośnik do komentarza
Gość kochanie23

Hej Dziewczyny, jestem nowa. Okazało się, że jestem w ciąży Wszystko to dla mnie jest dość zakręcone i w ogóle jestem rozkojarzona. Jedynym moim objawem jest oddawanie moczu co 15 m., spioch, zaniki pamięci i piersi. Nie mam nudności, wymiotów ;/ nie wiem czy to normalne. Uważam, że do zapłodnienia doszło 1-2-3 maja. Będąc na USG *chyba się pośpieszyłam okazało się, że jest to ciąża bardzo wczesna, nawet nie należy to nazywać ciążą. Przed USG zrobiłam test, wyszła jedna kreska i delikana druga. Wczoraj byłam u gina i powiedział mi, że ciąża się nie rozwija lub jest bardzo wczesna, ale to bardzo. z jego wyliczeń wyszło, że jestem w 8 tyg. ciązy- możliwie to???? Nie robił mi USG tylko badanie, że tak powiem ręczne. USG prywatnie i innego "fachowca" mam 17 czerwca, boje się, ze nic tam nie ma. Dziewczyny miałyście takie sytuacje. Poród wyznaczył mi na 21 stycznia. Mi się wydaje, że jest coś zle policzone ...... do stosunku doszło w majówkę, wtedy miałam dni płodne.
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie porodu zimą, nie przeraża was to? Zdaje mi się, że jest mniej rodzący i mniej kolejek, a teraz jest super dostęp do owoców, warzyw, planuje normalnie wakacje i 2 wesela kuzynów, ale jednak zima z małym brzdącem mnie przeraża. Jest to moja pierwsza ciąża.

Odnośnik do komentarza

Mnie przeraża tylko to, że pewnie zimą ciężko będzie się gdziekolwiek ruszyć na ostatnich nogach. Ale pocieszające jest to, że w chłodzie na pewno zdecydowanie lepiej będziemy się czuły, kuzynka rodziła w zeszłym roku w lipcu, więc miałam okazję zobaczyć jak się męczyła w upały. Z resztą najważniejsze jest co? Zdrowie naszych maluszków i to, że są. <3<br />
kochanie23, mnie się to wydaje dziwne, ja pierwszy raz poszłam do ginekologa w 6 tygodniu ciąży i pokazał mi piękny pęcherzyk na usg

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

"Ręcznie" to chyba bardzo ciężko na tym etapie stwierdzić ciążę. Najważniejsze na tym etapie wydaje mi się usg. Nie wiem jak gin na podstawie zwykłego badania mógł stwierdzić o wielkości i rozwoju dziecka :/ Cieszę się, że mój gin ma usg w gabinecie i mam badanie przy każdej wizycie. Ja też miałam dni płodne ok. 1-3 maja, więc obecnie jest 8 tydzień. Także jest to możliwe co piszesz :)
A rzucił mi się w oczy temat kremów. Ja kupiłam jakąś oliwkę w rossmanie - baby dream z fioletową etykietą oraz balsam firmy efectima. Można je stosować od początku ciąży. Ciężko mi je stosować, bo zapachy mnie strasznie drażnią. Ale staram się oliwkę na noc a balsam rano po prysznicu. Brzucha jeszcze nie mam, więc ciężko powiedzieć jakie są efekty :P

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vskjo8rc54erz.png

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewcyzny, witam nowe mamusie :)
U mnie na szczęście narazie mdłości odpuściły ale koło 15-16 chce mi sie spać :)
Ja Wlansie Wrocilam z siłowni, a jutro smigam na wesele! Do następnego usg jeszcze sporo czasu ok 14 lipca wiec narazie chill niech mały rośnie nie stresuje sie za bardzo bo to niema co sie nakrecac! Jest git i tak bedzie do konca! Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3r63k987u.png

Odnośnik do komentarza
Gość kochanie23

Jutro jadę prywatnie zrobić badanie krwi i moczu, we wtorek się okaże po USG jak się rozwija ciąża. Niestety USG (pierwsze) 26 maja nic nie wykazało, tzn. malutki początek ciąży, ale lekarz nie kazał się chwalić wszystkim i wpadać w euforię, wiec tylko ja i mąż wiemy...
Dominiq24 kiedy masz czy miałaś wyznaczony poród?

Odnośnik do komentarza

Hej ciężarne!!! ;) Jeżeli jestem od maja (5) w ciąży, to kiedy widać brzuszek tak że otoczenie zauważa? Już teraz w czerwcu ciężko mi się dopiąć w opięte spodnie. Brzuch mam odstający, taka mini piłka, albo to wzdęcia. Nie wiem, piję herbatę z imbirem. Myślicie ze w sierpniu (18) będzie widoczny, mam wesele kumpeli i dopasowaną na styk sukienkę cudną w rozmiarze XS. Jestem niska 1 60 i szczupła. Zawsze miałam plaski brzuszek. Buziaki dla was i dzieciątek ;***

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 10 tygodniu i też mam już dość odstający brzuch, już 2 tygodnie temu był taki nieco inny niż zwykle, też na ogół był płaski a teraz wyraźnie wystaje :D ale jak narazie nikt tego nie widzi, myślę, że za jakiś miesiąc może być już coś widać. ;) ja też jutro lecę na badania, które zaleciła mi gin, bo 21 czeka mnie wizyta ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Jak lekarze mogą oceniać na podstawie palpacji o wieku ciąży?? Kurcze tak ciężko im o USG??
Ja byłam w 5t8d i było widać maleńki zarodek z pulsującym już punkcikiem.

Co do wielkości brzucha-jeśli to druga lub kolejna ciąża strasznie szybko wywala, bo mięśnie rozluźnione.
Ja mam wesele na początku sierpnia i wiem, że sukienkę będę kupowała na ostatnią chwilę, bo to praktycznie połowa ciąży.

Odnośnik do komentarza

Godzina 6, minut 30... :)
Pobudka "na mazury, mazury, mazury" :)
Jadę na tydzień na łódkę -mam nadzieję, ze mdłości się nie nasilą. I pogoda dopisze bo na razie to pochmurno za oknem.
Kochanie23, trafiłaś chyba na kiepskiego lekarza skoro takie rzeczy Ci mówi, ja byłam w 5,0 tygodniu na badaniu palpacyjnym i od razu usg i było już widać Pęcherzyk.
Pakuję się i jadęęęęę:)
Wy również odpoczywajcie i leniuchujcie na całego

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

kochanie23 dziwny sposób diagnozy ma ten Twój lekarz. Najpierw twierdzi: "że ciąża się nie rozwija" a potem wyznacza Ci termin porodu... hmmm. Poleciałabym Ci zrobić betę, ale skoro we wtorek masz usg to nie ma sensu. Pewnie jak pójdziesz do lekarza to już będzie widać :)
Zabka83 chodzisz na siłownię? JAk Ci się ćwiczy w ciąży? Czy modyfikowałaś jakoś swój plan ćwiczeń? PS. Dobrej zabawy na weselu :)
miśka1 co do sukienki i sierpnia to myślę, że możesz nie wejść, bo u bardzo szczupłych dziewczyn brzuszek zarysowuje się dość szybko. Ja idę na wesele w połowie sierpnia i sukienkę kupię z tydzień przed ;)
agulinek mi też wyszły bakterie w moczu "liczne w polu widzenia" ale lekarz powiedział tylko żeby dużo pić (3-4 litry) nie przetrzymywać moczu i zobaczymy. eWentualnie mówił coś o urosepcie.
marlenek Hej przygodo! ;) albo raczej Ahoj by się zdało powiedzieć ;) odpocznij sobie Dziewczynko, poplywaj, dotleń się :) miłego wypoczynku!

Hej Dziewczyny, apropos smarowania ciała moja psiapsióła poleciała mi coś co ona przez całą ciążę wklepuje, a mianowicie naturalne kosmetyki, dostępne w mydlarniach. Podobno przez całą ciążę można olej ze słodkich migdałów oraz Masło Shea (żeby uniknąć rozstępów) . Myślę, że jak będę na zakupach to się zaopatrzę i dam Wam znać, jak mi się to użytkuje. Chyba, że ktoś już próbował?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...