Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

kamiol bedzie napewno dobrze, nie jest powiedziane, ze masz ta ospe, poczekaj i staraj sie nie denerwowac, trzymam kciuki:)

Hej dziewczyny, ja dzis mialam baaardzo ciezki dzien czysto fizycznie. Brzuch napuchniety, nabrzmialy, wzdety i obolaly z tego powodu. Plecy tez mnie bola i nad dodatek spac, ciagle spaaac. A jeszcze po paru godzinach placy tak strasznie mnie nogi bolaly, ze nie wiedzialam co ze soba zrobic. Ciezko. Po 3h drzemki pozostal tylko wzdety i obolaly brzuch. I nawet apetytu mi jakos brak... Frytki za mna chodza, ale juz troche na nie za pozno, moze jutro ;p

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim Mamuskom, Jestem w 9 tyg. ciazy, Termin mam na 18 stycznia. Narazie cały czas pracuje, mimo ze po 12 godz dziennie, czuje się całkiem nieźle a lekarz tez nie protestował. Mam takie pytanko czy powiedziałyście juz o wszystkim swoim rodzinkom ? Bo u mnie jeszcze nic nie wiedza, powiedział am tylko w pracy ponieważ musiał am.

Odnośnik do komentarza

Witam,
dawno mnie nie było ale jakoś nie mam czasu wiosna a ja mieszkam na wsi więc dużo roboty;) Robię normalnie wszystko tylko się nie przemęczam i nie dźwigam, normalnie sobie plewie, rwę truskawki a po niedzieli zacznę rwać malinki już nie mogę się doczekać;) Jestem obecnie w 8-9 tygodniu ciąży termin gin powiedziała ,że jest na 17 stycznia, ostatnia miesiączkę miałam 10 kwietnia mówiła że nie liczy się od miesiączki tylko tydzień po nie wiem nie znam się;) Moje maleństwo w niedziele miało 1,7 cm a pęcherzyk 4,3 cm serduszko biję mocno!!:) Jestem szczęśliwa czuję się doskonale jak na ciążę senność jedynie mi dokucza ,ale jakoś da się wytrzymać;)

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i współczuję mdłości i wymiotów.

Odnośnik do komentarza

a ja zjadlam na kolacje jajecznice na pieczarkach bo nie moglam sie powstrzymac i teraz mnie pokaralo meeeega mdlosciami:( bylam dzis na zakupach i kupilam sobie dwa nowe biustonosze bo juz stare sa male - to akurat mnie cieszy bo wreszcie mam biust hihi:) szukalam luznych spodni ale nic nie znalazlam... we wszystkich wygladalam grubasnie:( chyba z rozmiaru 38 musze przejsc na 40 bo mnie wszystko gniecie... oczywiscie tak jak i u was po odwiedzeniu kilku sklepow czulam sie jak bym byla po prawdziwym maratonie.... za poltorej tygodnia mam bal magistra i az sie boje ze skonczy sie on dla mnie zaraz po rozpoczeciu, patrzac na moja ostatnia kondycje.
a jak u was z cerą? mnie ostatnio strasznie wysypalo. wygladam jak nastolarka, jak dojrzewalam mialam mniej pryszczy....

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqvau0y5mk8.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Justyna07 u mnie na samym poczatku czyli w czasie kiedy powinnam miec okres wysypalo strasznie. Teraz jest tak jak przed ciaza czyli problemowo, ale nie jest gorzej. A mialam nadzieje, ze jak rzuce palenie to cera mi sie poprawi :( Co do ciuchow to mierzylam wczoraj dlugie sukienki do kostek (zawsze mi sie podobaly brzuszki ciazowe w takich sukienkach), ale tez mialam wrazenie, ze wygladam jak slon owiniety firanka...

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Tak więc witam:)
Jestem w trakcie 11 tyg ciąży:) termin mam na 6 stycznia. Mam już córeczkę, która w tym miesiącu kończy roczek, tak więc między dziećmi będzie 1,5 r różnicy. Boję się jak to będzie, bo pierwsza ciąża kiepska a teraz muszę ją nosić, bo nie chodzi. Są tu jakieś mamy z taką różnicą wieku??

kamiol nie stresuj się,mojej koleżanki córeczka zachorowała na ospę była z nią ciągle i nic im nie ma. Gorzej by było, gdyby to była różyczka.

Odnośnik do komentarza

Kamiol, mam dla Ciebie dobrą nowinę, jeżeli przebywałaś z tym chorym dzieckiem , gdy miał już wykwity, to na 99% nie zachorowałaś bo ospa wykluwa się od 2 do 3 tygodni wcześniej i wtedy zaraża. Wiem to z autopsji z przedszkola. Jak mi jakieś dziecko zachoruje, to najwcześniej za 2 tygodnie chorują inne.
Co do badań to z krwi wiadomo czy się przechodziło ospę, różyczkę, odrę - ja miałam takie badania robione rok temu jak powiedziałam lekarzowi, że planuję ciążę. I dobrze bo się okazało, że nie przechodziłam i musiałam się zaszczepić. Także głowa do góry, będzie dobrze :)
Miłego dnia Mamusie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe Mamusie na forum :) chwile człowieka nie było, a tu tyle czytania, nie mogę z Wami ;)
kamiol tak jak dziewczyny piszą, nie martw się na zapas, bo duża szansa, że już to przeszłaś. Twój Gin mówi, żeby czekać, a może się nic nie pojawi, trzymam kciuki! Nie stresuj się.
diaannka77 zazdroszczę Ci tego jak masz teraz fajnie na wsi, truskaweczki i malinki prosto z krzaczka... mmmm pyszności :)
Idę zaraz zrobić te badania,mocz, glukozę itp. najgorsze że trzeba na czczo, a ja głodna jak wilk, nie wiem jak wytrzymam. Wczoraj wybrałam się na rower. Oczywiście od tygodnia rozważałąm za i przeciw, czytałam ileś artykułów, z których wynikało, że jeśli nie ma przeciwskazań to jazda na rowerze może nawet pomóc pod kątem przyszłgo porodu. No i wybrałam się: tempo emeryckie, płaska trasa, żadnych górek, ostrych zakrętów, z krawężników rower sprowadzałam, co jakieś 20 minut postój na picie no i cały czas obserwowałam siebie, czy wszystko w porządku. No i było super, dotleniłam się, zrelaksowałam, wygłodniałam jak wilk. NAtomiast najgorsze nastąpiło po powrocie do domu. Dostałam okropnej migreny, mroczki przed oczami i taki ból głowy... 3h leżałam z kołdrą na głowie aż jako tako przeszło. I teraz nie wiem, czy to mogło być konsekwencją roweru, bo to już drugi taki napad w tym tygodniu... A mówili że w ciąży migrena zanika. Czy któraś z Was miewa migreny?
Na szczęście dziś już jest lepiej. Jadę na te badania bo jak zwykle się zasiedziałam.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny! Problem w tym, że z małą przebywałam właśnie też jakieś 2 tygodnie przed. Dziś już wzięłam się w garść. Jak dobrze, że jest takie forum :-)

Jeśli chodzi o cerę to wysypało mnie strasznie, co prawda miałam już wcześniej problemy, ale po odrzuceniu kremu z kwasem było buuum - wyglądałam jak ospa ;-) gin powiedział, że mam być cierpliwa, że jeszcze chwila i mi przejdzie.

Jak Wasze brzuszki, widać już coś? U mnie wygląda to tak jakbym była wiecznie najedzona ;-) sama nie wiem czy to już to czy za dużo jem ;-) a głodna się robię co godzine ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

Kamiol, ja też co chwila jestem głodna, więc chyba mamy podobnie. Mam trochę wystający brzuszek, myślę, że to nie wzdęcia, tylko Maluch:) na szczęście da się go tuszować bez większych problemów, bo w pracy jeszcze nic nie wiedzą.
Ostatnio pochwaliłam się, że nie mam żadnych trudnych objawów itp. Maluch chyba już ma uszka i słyszał, bo wczoraj mi dał tak popalić, że nie miałam sił na nic, mdliło mnie na samą myśl o jedzeniu i piciu i modliłam się, żeby nie wymiotować. Te ostatnie mnie ominęło, ale samopoczucie miałam podłe, teraz wiem, że Mały tam jest i rośnie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3pkaluihz.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamy. Kamiol nie stresuj sie na pewno przechodzilas ta chorobe w dziecinstwie. Twoja siostra moze ja przechodzila? Jak tak to na pewbo i Ciebie w wieku dzieciecym nie oszczedzila. Ja dziewczyny takze choruje na migreny. Wczoraj zrobilam sobie chwilke przeciag w mieszkaniu i..... bolala mnie strasznie glowa i szczeka po lewej stronie:/ szczeka nadal boli ale juz mniej niz wczoraj. Przestraszylam sie ze moge miec porazenie. :( to pewnie zapalenie nerwu trojdzielnego. Wygrzewam mordke termoforem i chodze w chustce. Uwazajcie na zdradliwe tak przyjemne przeciagi w tym upale.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Marti 84 tez bym chciala pojezdzic na rowerze ale sie boje:/ Jaki masz rower? Ja typowy cross z cienkimi oponkami i ulozenie na nim nie jest w lini prostopadlej i boje sie ze cos moge zrobic dzidziuskom. Chyba wywioze rowerek mamie niech sobie pojezdzi skoro ma stac przez wakacje nie uzywany. Moze Ciebie Marti84 tez przewialo i dlatego glowa Cie bolala? Wiem co to za bol:( Ja w tedy nie moge mowic jesc chodzic po prostu zyc. Trzymaj sie na badaniach i od razu zjedz cos po ;) Angulinek i Kamiol ja tez jestem co chwile glodna. Leze sobie rano po przebudzeniu jakby nigdy nic i... nagle jak mnie glod zlapie to az mnie zoladek rozboli. Dzidziuski chyba krzycza: Hej Mamuska dawaj cos na ruszt :D

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Marti84 wieś to jednak wieś chyba nie umiałabym odnaleźć się w mieście i mój mąż też mimo że jesteśmy bardzo młodzi ja mam 22 a on 23 lata a w sierpniu już 4 lata po ślubie będzie. Mamy spore gospodarstwo, dużoooo pola, malinki, truskawki, grządki i dużo zwierząt głównie byki, źle się trochę czuję ze mu teraz we wszystkim nie będe mogła pomóc;(

Mam pytanie czy któraś z Was była teraz na weselu czy większej imprezie?? Normalnie się bawiłyście?? Ja się zastanawiam czy można normalnie tańczyć, kupiłam sobie troszkę niższe pantofelki bo zawsze w szpilkach chodziłam ale chyba teraz to nie jest wskazane, jutro mamy wesele i właśnie nie wiem co robić?

Odnośnik do komentarza

Ja też tak mam kamiol - też mam wrażenie, że najadłam sie dlatego taki brzuszek ale to raczej nie to :)
Spodni juz nie zapinam, zakładam dłuższe bluzki bo zamek rozpięty noszę :) Dobrze,że to czas ciepłych dni, to nosi się lekkie ubrania, spodenki z bawełny - one tak ne uciskają jak jeansy.
Dziewczyny, mam wątpliwości co do tych kremów dla kobiet w ciązy - napisane jest na nich,że od 4 miesiąca. Dlaczego od 4 skoro piersi już bardzo się powiększyły i potrzebują specjalnych smarowideł żeby potem nie obwisły. Ja chyba już je kupię, obawiam się ,że później to może być za późno...

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja tez uwazam ze 4 miesiac to troche za pozno na smarowania, ale jezeli tak jest napisane to stosujmy sie do tego. Przez skore do krioobiegu substancje tez sie wchlaniaja, a takie kremy zawieraja rozne skladniki m.in wit A ktora w nadmiarze w I trymestrze moze szkodzic malenstwu. Ja stosuje na razie tylko oliwke.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja już sie smaruje...jest taki specyfik od 8 tygodnia ciąży OLLIAN kupiłam go w hebe i smaruję się od 6 tygodnia ciąży...spokojnie to tylko krem i nic sie nie stanie jak zaczniecie tydzień dwa tyg wcześniej :) polecam też oliwkę...po kąpieli moja koleżanka stosowała tylko ją przez całą ciąże i zero rozstępów..także polecam! Ja dalej walczę z toksplazmozą..wyniki sa w miarę, ale Pani doktor zleciła mi kolejne badania na awidność tak żeby być spokojnym co do tego paskudztwa... uważajcie dziewczyny na surowe mięso i warzywa i owoce nie myte! Nie chce was straszyć, bo pewnie wszystko bedzie ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o9jcgwv63hqj2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...