Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny rozpakowane i te w dwupaczku ;)
Dziś mija tydzień z naszym Kubusiątkiem ;) mały nadal grzeczny i kochany zaraz postaram się dodać zdjęcie.
Z spraw wagowych dziś równo – 10 kg zostało jeszcze 1 kg ;)

Soqlka miałam ten sam problem z dokarmianiem, Kuba nie umiał chwycić ja podać a jak już się nauczyliśmy to tylko z lewej piersi na szczęście od soboty jesteśmy w domu i po woli się uczymy i jesteśmy tylko na piersi. Ale łatwo nie było jak zbliżało się karmienie to cała mokra byłam ale się warto próbować. Teraz tylko niech położna przyjdzie i powie że przybiera i będę szczęsliwa.
Mimi ale masz sny;)

Vanesa życzę szybkiego rozwiązania;) i współczuje sensacji żołądkowych.

MoniC współczuje przeżyć szpitalnych i po szpitalnych. Wiem co czujesz ja po dwóch dniach dobrych rad myślałam że oszaleje a jak usłyszałam proszę częściej przystawiać nawet na sucho to nóż w kieszeni mi się otwierał.
Kari oby wreszcie się ruszyło;) trzymam kciuki.

Lenson u mnie choinka żywa i tylko żywa, mąż innych nie uznaje. Super pierniki ;)

Marta A świetnie wyglądasz ;)

Megi dzięki za info ile mleka pije Colin ja sama wczoraj ściągnęłam i dałam Kubusiowi a potem jeszcze cyc bo widocznie było za mało.
AgnesMagnes- ten zastaw na pewno ci wystarczy, ja malego ubrałam w body z długim rękawem i śpiocha i skarpety, tylko jak wychodziłam to było plus 10. No i kombinezon i kocyk. Używałam nakladek ale Kuba ich nie lubi a po za tym miałam za duże z Aventu rozmiar uniwersalny chyba potek kupiłam S i były dużo fajniejsze ale Kuba już się przywykł do samej brodawki i nakładki nie chciał. Ale dziewczyny na Sali używały nakladek i się sprawdzały.

Kari ale masz wiercipiętkę w brzuszku ;)

Jem truskawki piękny brzuszek, wiem że ci ciężko ale ciesz się nim ja absolutnie nie żałuje że już mam Kubusia ale ręka czasem sama na brzuch leci ;)

Fasolko ciężko powiedzieć czy brzuszek się opuścił, ale nawet jak się nie bardzo chce opuszczać to nic nie znaczy, można urodzić w każdej chwili.

RudaOpole piękny synuś ;)

Nuria piekne łóżeczko i no jesteś już gotowa na święta ;)
Alusia ale cyrki z tym ZUSem, ja muszę pozałatwiać też sprawy z macierzyńskim aż mi się myśleć nie chce o tym urzędzie

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Marta A wygladasz super po ciazy :) pijesz dalej ta herbate na laktacje mały ma kolki czy nie
??
Dziewczyny chce juz urodzic nie wyobrazm czekac do pon i spedzic swiat w szpitalu ! skacze na piłce ale narazie cisza....
i tak głeboko wierze ze do piatku cos ruszy samo ...

Megiii Marysia 4leks4ndr4 Fajnie ze wasze pociechy rosna zdrowo :) i ze juz wrociłyscie do formy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Dzieki za rady dziewczyny! :-)
Tantum rosa uzywalam ale przez pierwszy tydz. Teraz tylko podmywam mydlem do hig intymnej bialy jelen i pryskam octeniseptem rano i wieczorem. Mam nadzieje ze sie szybko wygoi bo po 1 z tym swedzeniem mozna szalu dostac, a po 2 mam straszne braki w przytulaniu z mezem ;D juz sie doczekac nie moge;p

Super ze Wam tak ladnie maluszki spia..
Witkowi sie pozmienialo i malo spi, jakis niespokojny sie zrobil, pojecia nie mam czemu :|

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
U mnie Colin tez byl nie spokojny ale to bylo jak dawalam tabletki z witamina D i fluorem po odstawieniu dziecko jak wymienione

Marta a
Tak jak wyzej napisalam nie dajemy juz tych tabletek zmienilam mleko na takie z mniejsza iloscia laktosy przeciw kolkom pije herbatke i dziecko jest jak by nie to . Grzeczne spokojne zero bolu. Semi spi u Ciebie cala noc na brzuchu albo cCkach? Dajesz rade tak :)?

Marysia
Przez ostatni tydzien pije tyle a predzej gdzies gora 90 nie wiecej ale jak polozna mowila co tydzieb musi wiecej :)

Vanesa
Bidulka :( glowa do gory. Trzymam kciuki zebys juz urodzila.

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki. :)

W nocy coś jakaś niespokojna byłam, budziłam się co chwile...
A od rana u nas masakra, zdechła nam jedna świnka morska, nosz mówię Wam to tylko zwierzątko, a wyłam z 2 godziny! No jakby nie było była z Nami 4 lata. Szkoda mi jej. :(

Co do porodu cisza, jedynie dzisiaj brzuch się mocniej napina. Już mówiłam mężowi, że jak synuś nie wyjdzie do końca tygodnia to niech posiedzi sobie aż do terminu, a mamusia poje sobie w święta do woli :)
Zobaczymy co z tego wyniknie.
W piątek mam ktg i mogę się założyć, że znowu usłyszę, że NIC się nie dzieje...

Mae- Jak chcesz ja z chęcią oddam Ci z 2 rozmiary piersi. :D
Wczoraj założyłam ten stanik w rozmiarze F i normalnie w szoku byłam jaki jest wygodny. :D

Lenson- Booskie te pierniczki. :D
Coś tam słyszałam o tym olejku rycynowym, ale czy faktycznie działa to nie wiem. :)

KariKari- Super, że z malutką wszystko dobrze! Biedna współczuję Ci tej niepewności, wszystkie jesteśmy jak bomby zegarowe. :) Już bliżej niż dalej, ale miło by było dokładnie wiedzieć kiedy to nastąpi. :]

Megiii, Marysia, 4leks4ndr4, iza-majka, MartaA- Super, że u Was wszystko dobrze, i że tak szybko wracacie do formy. :D Jak ja Wam zazdroszczę, że macie już swoje kruszynki przy sobie... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Kari
Dobrze ze mala zdrowa a na pewno juz niedlugo bedzie z wami ona juz wie kiedy ma sie pokazac. Juz niebawem bedziesz ja tulila:)
Mae
Jesli chodzi o piersi to mi podczas ciazy malo co urosly a teraz jak jest mleko to sa cyce:)
Mloda fasolka, Jemtruskawki, Lenson, Vanesa
dziewczyny dobre jest wrzucenie na luz dzieciaczki czesto mimo wielu naszych dzialan i tak nie chca sie pojawic maja swoj plan. Na pewno niebawem wasza cierpliwosc bedzie wynagrodzona. Trzymam za was kciuki:)
Aleksandra
mnie to brdziej rwie w kroku niby wszystko szybko ladnie sie goi po masakrze jaka mialam miedzy nogami ale wciaz jak za dlugo posiedze to odczowam to. Ja tez uzywam tantum rosa a wczesniej oceniseptu jak bylam w szpitalu bylo najwygodniej tylko ja uzywalam go co wizyte w toalecie a tantum rose teraz rano i wieczorem bo ocenisept mi sie skonczyl ale polozna dzis zagladala i mowila ze wyglad ok:)
Marta A
Wygladasz na prawde spoko. Fajnie ze tak ladnie maly spi i tak sobie wszystko poukladalas:)
Ja tez z iloscia jedzenia czasem mam watpliwosci ale wwidze ze musze jej zwiekszyc dawke bo teraz tak 60-70ml ale widze ze zaczyna potrzebowac wiecej jakies teraz 80-90ml.

Ja zadowolona byla przed chwila polozna i wazyla mala i juz ma 4260g czyli juz wiecej niz urodzeniowa a ma 16 dni ciesze sie ze nadrobila juz wszystko i mam spokojna glowe ze sposob karmienia jest ok. Jedynie oczka zaczely jej ropiec i musze sie do lekarza umowic.Ja po 16 dniach od urodzenia 11kg mniej ale ja przytylam 21kg wiec jeszcze sporo przede mna ale jaj juz minie polog to sie biore za siebie:)
Pozdrawiam Milego dnia:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

dzieki dziewczyny ale niestety jeszcze 10 kg musze zgupbic,ciezka walka bedzie z kg
AgaPo ja tez mam zamiar po pologu zaczac Sport,w domu tak troche robie,ciezarki,skacze na skakance i robie cwiczenia z DVD ale takie lekkie jak narazie starczy.

Megi codziennie mi nie spi na brzuchu jak przysnie mocno biore go klade do lözeczka a jak ja sama przysne to spi na cyckach,czesto robi mnie w balona niby chce jesc jak go dostawie do cycka to zlapie tylko poto by sie na nim wyspac!
W ciagu dnia spi sobie w duzym pokoju na kocyku w rözku,tam lubi przebywac chyba ze wzgledu na to ze tv chodzi sa odglosy i my przebywamy wiecej w duzym pokoju i mu chyba razniej.
Witamine D daje mu codziennie i dobrze ja przyjmuje,23.12 mamy U3 a wy kiedy?

Aleksandra u mnie to samo,meza bym schrupala ale sie jeszcze nieda a tak na sucho czyli bez jest bez sensu jak juz to na calego!
moze Witek ma kolki boli go brzuszek,daj mu kropelki albo czopka i zobacz czy sie cos zmienilo,albo potrzebuje teraz wiecej zjesc dlatego moze niespokojny albo potrzebuje wiecej przytulania i ciepla mamy,möj akurat teraz taki jest jak by mögl to by na mnie spal caly dzien.

Vanesa dzieki! Pije ale juz mniej musze znöw zaczac wiecej pic .Maly mial kolki tylko przez 2 dni i doszlam od czego! Bylismy z mezem we wloskiej resteuracji i bezmyslnie zamöwilam danie gdzie byl czosnek,od tego mometu mial kolki,dopiero po 2 dniach doszlam ze jadlam czosnek! trzeba teraz uwazac co sie je. Teraz jest dobrze znöw.

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczynki.
Mam kilka minut by zajrzeć do Was.
Niestety nie odpiszę każdej z Was, nie dam rady nadrobić. Przepraszam, że dziś tylko tak o sobie
Gratuluję świeżo upieczonym mamusiom i życzę jak najmniej bolesnych i szybkich porodów.
Jesteśmy w domku od soboty. Klimatyzujemy się. Dzień tak szybko mija, że głowa mała. Gabrysia zadowolona, a mamusia padnięta. Nie wiem kiedy wyśpię się. Od tego latania brzuch boli mnie.
Wszystko zaczęło się w czwartek w nocy. Obudziłam się na siku. Czułam jakby coś mokrego, pomyślałam, że to wody odeszły mi. Zaczęły boleć mnie pachwiny. Ponownie poczułam zrobić siku i na śluzie zobaczyłam jasnoczerwoną krew. Po kilku minutach poleciało mi trochę krwi. Ubraliśmy się i pojechaliśmy do szpitala. Zbadali mnie. Powiedzieli że wody jeszcze mi nie odeszły. Zostałam zapisana na planowane przyjęcie na 17.XII
Po powrocie do domu akcja zaczęła powoli rozkręcać się. Ból pachwin początkowo był 3x na godzinę. Wytrzymałam tak do skurczy co 3-5 minut. Mało brakowało a bym po ścianach chodziła. Ból nie do wytrzymania. Mąż po drodze do szpitala złamał wszystkie przepisy. Na biednego krzyczałam jeszcze co tak wolno jedzie :) Ledwo co weszłam do szpitala. Okazało się, że mam rozwarcie na 3cm. Niestety na cc musiałam trochę poczekać, bo przed wyjściem z domu zjadałam kanapkę :) Córeczkę powitaliśmy przed 22. Tatuś omal nie popłakał się jak ją dostał. Darła się na cały szpital.
Małą przyzwyczaiłam do butelki, bo myślałam, że nie mam pokarmu. W szpitalu nie było nacisku na pierś i co najważniejsze położne nie pokazały mi jak przystawiać. Teraz będę musiała córeczkę nauczyć ssania cyca :) Opiera się mały uparciuch, łatwo nie będzie
Poradźcie mi dziewczyny. Wiem, że nie raz pisałyście o tym, ale jaki laktator elektryczny wybrałyście/macie. Najbardziej skłaniam się ku madeli.

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie,
Ale tu dzisiaj cisza, wszystkie na porodówkę pojechałyście?
Ja dzisiaj po wizycie i nic się nie zmieniło od ostatniej wizyty, jakieś rozwarcie jest, ale nie powiększyło się od ostatniej wizyty. Teraz tylko trzeba czekać. Jak nic nie ruszy to za tydzień na wizytę, a jakbym przenosiła to tydzień po terminie się zgłosić do szpitala czyli 4 stycznia. Mam nadzieję, że wcześniej się urodzi.
Lenson Fajne te pierniczki, ja w tym roku nie piekę pierniczków, ograniczam się do upieczenia piernika. Już 2 tyg leży w lodówce pod koniec tyg upiekę.
Nuria jak u Ciebie? ruszyło się coś?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Hej. W końcu Was doczytałam. Pisałyście o konflikcie i związaną z nim żółtaczką. To prawda gdyż miałam go z Fabianem. Jeśli chodzi o nas to pomogła druga fototerapia, jednak obok mnie leżała dziewczyna której dziecko było już 3 raz naświetlane i dalej poziom bilirubiny nie spadał. Z kolei jeszcze inna dziewczyna pomimo konfliktu została wypisana tylko po 2 dobach naświetlania. Także każdy przypadek jest inny.

Jeśli chodzi o ubieranie to ja na początku ubierałam małego w 1 warstwę jednak położna środowiskowa kazała zakładać jeszcze coś na górę i od tamtej pory tak robię. Na dwór zakładam dodatkowo grube skarpety, czapkę, kombinezon i rękawiczki. Nic więcej.

U nas problemy brzuszkowe. Na kontrolnej wizycie po 3 tyg. dr kazała zminić butelkę na np dr Browna ze względu na połykanie powietrza podczas jedzenia. Jesli to miałoby nie pomóc zmiana mleka na Bebilon Comfort. Zmieniliśmy butelkę, lepiej jadł, ale wzdęcia nie ustąpiły, dlatego wprowadziłam nowe mleko. Dziewczyny masakra. Myślałam że Mały się zapłacze. Do tego zaczął robić rzadkie, zielone i śmierdzące kupki. Po 2 dniach wróciłam do starego mleka. Kupki w normie jednak wzdęć dalej się nie pozbyliśmy. Dziś byłam w związku z tym na wizycie. Lekarka przepisała nam kropelki. Fabian waży 4300, czyli w miesiąc i 2 dni przybyło go 1300. Mały pulpecik :)

Ja po zaprzestaniu karmienia zaczęłam tyć :) Nie przejmuje się tym bardzo bo przyda mi się parę kg więcej. Na razie +4.

Gratuluje nowym mamom :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Ja rodzić nie zaczęłam, ale wrzuciłam na luz.
Wczoraj były pierniczki dziś przystrajanie choinki :D
Jakoś odpuściłam, nic na siłę.
Mam tylko ogromna nadzieję, że nie spędze świąt w szpitalu, bo chyba się zapłacze.

Wizyty dziś nie miałam, bo gin zachorował, także jadę w czwartek :P

111magda, mam nadzieje że problemy z brzuszkiem się unormują. Już miesiac mały ma? ohooh :P
Jak to leci :D

Gabi82, jak najwiecej przespanych nocy Ci życze i żadnego bólu wiecej Kochana ! :)

Asiek25, powodzenia na wywoływaniu. Czyli przed samymi świetami, tak? troche lipaa :( a na kiedy masz termin? coś szybko chyba chce lekarz wywoływać.

Nuria, Twoje dzieciątko chyba nie ma zmaiaru się ruszać z brzuszka, za dobrze tam mają te nasze maleństwa :)

Martaa89, ja mam wrażenie, że wiekszośc nas grudniówek po przenosi hehe ;/ :P

Vanesa jak tam u Ciebie ??

serio cisza dziś, chyba poszły rodzić! beze mnie :((((((
:D

Odnośnik do komentarza

111magda dzieci jak maja miec zöltaczke to beda mialy 80 % je ma po urodzeniu i nie ma to nic z konfliktem wspölnego po prostu tak jest jedne Maja drugie nie.
Wspölczuje ci ze musisz sie tak meczyc z tymi kolkami u malego,a czemu nie mozesz karmic piersia?

Gabi fajnie ze jestescie juz w domu,co do spania to ja wykozystuje kazda sekunde w dzien jak maly zasnie by sie chwile polozyc bo niedlugo bede spala na stojaco!
Dacie rade z ssaniem,trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Marta A zgadzam się jednak dzieci z konfliktem przechodzą ją ciężej. Wiem co mówię, bo sama widziałam na własne oczy. Mieli mnie wypisywać bo po pierwszym naświetlaniu poziom bilirubiny spadł, jednak dla pewności zgodziłam się zostać na obserwację jeszcze jedną dobę i żółtaczka wróciła. Lekarze wiedzą co robią. Jakbym nie została to wylądowałabym na oddziale niemowlęcym, a tam wiadomo ile innych chorób. Moja znajoma z konfliktem leżała2 tyg. Niestety ale taka prawda. Trzeba być jednak dobrej myśli.

Piersią nie karmię bo już mi pokarm zniknął :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Lenson u mnie cisza pare skurczy i echo jutro jade na zapis :) mam nadzieje ze do piatku mala zechce wyjsc a jak nie to czekac do pon musze na wywołanie ... mam potworna zgage dzis .....
dzis latałam po schodach 10 razy przebrałam posciel skakałam na piłce wycierałam podlogi robiłam pranie i narazie dupa.. chyba ze mnie w nocy weznie ;p ahhhh

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny gratuluje nowym mamusią a tym nie rozpakowsnym życzę cierpliwosci.
Wracając do mnie to leksrz mi juz od dłuższego czasu mówił ze urodze wcześniej normalnie wszystkie ciaze mialam przenoszone a mała Liliana faktucznie wyszła wcześniej .
Pytalyscie to opowiem od kilku dni miałam bardziej regularne skórcze przepowiadajace a w niedziele jux regularnie co 10 min wróciliśmy wiecxorem od mamy z obiadu i wszystko przeszło ale o 7 obudzilam sie z dosc silnym bólem w dole brzucha myslalam ze tak mi się chce siku ze sz boli ale po wizycie w toalecie nie przeszło. Zaczęłam liczyc czas i byly co 7 min ale takie do zniesienia więc kazalam mężowi zawiez sie do pracy aby jak najdłużej przeczekać udalo mi sie 2 godz potrm wróciłam do domu kąpiel i bóle co 5 min już takie mocne no to pojechaliśmy do szpitala tam juz co 2-3 min juz nie dalam rady odpowiadać na miliony pytań na IP byłam przyjęta 11,30 potem zas prysxnic a następnie położna mówi zebym wracała i rodzimy przebiła mi wody isię zszaczęło Lilianka była na świecie o 13,30.

Odnośnik do komentarza

Lenson ja mam termin na 24grudnia ale mialam pod.koniec problemy z.corcia i on chce sprawdzic.czy wszystko dobrze, z.nia jest a moze sprawdzic to w szpitalu i odrazu chce zrobic jedna probe wywoalanoa.jak nic nie da to do domku , i zglosic sie.po.swietach juz na wywoalnie bo to bedzie 7dni po terminie. Tak wiec zobaczymy albo swieta.w szpitalu albo sylwestra ehh, ale synus najwazniejszy chociaz jak.pomysle ze mezus z corcia w domu to bede ryczec

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...