Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny :)
Mi też udało się wyskoczyć w ten weekend na grzyby, właśnie się suszą :) Ale słyszałam, że jeść grzybów nie powinnyśmy bo ciężkostrawne, a w razie czego ratowanie naszej wątroby może zaszkodzić bardzo maleństwu. Któraś z Was jadła grzyby w jakiejkolwiek postaci?
Mae ja byłam nastawiona na Riko Nano, oglądałam, składałam, rozkładałam i z czystym sumieniem mogę polecić. Wygląda też bardzo porządnie, obudowa czy pokrowce nie są wygniecione, elegancki... Miałam już kupować w tym tygodniu, ale na weekend trafiłam do kuzynki, która podarowała mi wózek głęboki chicco z fotelikiem i bazą isofix i cóż... Jest w super stanie, więc zostanę przy tym co jest, a gdyby się nie sprawdziło to wtedy pomyślę o Riko... Do zobaczenia na pewno jest we Wrocławiu na ul. Gajowickiej.
U gina byłam w zeszłym tyg. potwierdził, że z dzidzią ok i żadnego zespołu Marfana nie ma. Zosia ma już 940gram i długie nóżki i rączki, które potrafią dawać mi się we znaki :) Ostatnio rusza się jakby mniej (co czytałam, że jest normalne), ale jak już się ruszy to porządnie :)
Od kuzynki dostałam też caaaały karton ciuszków w rozm. 56-68. Wszystko śliczne, body, śpioszki, czapeczki, część nawet z metkami. Kombinezonów do wózka i misiowych kombinezonów to mam chyba z siedem już. Co najmniej do 6-7 msc nie mam co robić zakupów:) Segregowałam wczoraj zalana łzami po wielkiej kłótni z mężem... Od tygodnia godzinami siedział przy konsoli, w piątek i sobotę to nawet po 7 godzin! Łaskawie schodził na obiad na 10 min, szybko jadł i biegiem do siebie, nawet nie czekał, aż ja zjem... Miałam nie dać po sobie nic poznać, że jest leniwym draniem, ale pękłam... A on na to, że mogłam mu powiedzieć, że coś trzeba zrobić. No jakby nie było widać, że sprzątam i gotuję cały dzień! Jeszcze pretensje miał, że podłoga nie umyta po malowaniu, a myłam! Tylko na kolanach trzeba doczyścić... Ech... wyżaliłam się dzisiaj Wam, a on od wczoraj się rehabilituje, zobaczymy na jak długo. Powiedziałam mu, że dzisiaj wynoszę konsolę z domu, ale sam wczoraj spakował.
I napiłabym się desperadosa, tak mnie wczoraj naszło. Od początku ciąży ani kropelki alkoholu i trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na takie zachcianki...
I całe szczęście, że tu z Wami jestem Dziewczyny, od razu mi lepiej i przypomniałyście mi, że SR dzisiaj się zaczyna:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Hej.

Mąż już po kontroli obeszło się bez nastawiania kręgu, bo jakoś się sam nastawił ? W każdym razie do końca tyg. jeszcze ma w domu posiedzieć.

Lenson- Kochana super, że z mężem jakoś doszliście do porozumienia. :) Te bóle są faktycznie dziwne, i dobrze, że pojechałaś na IP. Na pewno będzie wszystko dobrze :*

Sówka25- W sumie dobrze, że Twój facet zrozumiał o co Ci chodzi, i obeszło się bez 'ciężkich' dni. :)

iza-majka- ładny brzusio :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Sówka25, ja jadłam grzyby najpierw obgotowane a potem z patelaszki z jajkiem i cebulką i było ok. Tylko popilam odrazu goraca herbata, zeby trawienie było lepsze. No i fakt, nie wciskałam w siebie niewiadomo jakich ilości.

A Twoja Zosia jaka już duza, prawie 1kg? ohohoho :D

Co do męża, to widzę że podobnie jak u mnie akcja. Dobrze, że sam schował konsolę i się rehabilituje :) Mój G mi powiedział, że on myslał że czas mi szybciej leci jak codziennie pucuje mieszkanie i walcze z garami, zakupami itd. Szkoda gadać :P
Powodzenia na SR :) ja zaczynam pod koniec miesiąca :D

Iza-majka, jaki fajny zgrabny brzusio. Gdze Ty masz te 8 kg na + ?? Co do ubran na jesień mam 2 pary spodni ;// z bluzkami jeszcze coś sie znajdzie, ale co do spodni to chyba zakupy bd mnie czekać...

Kari, spokojnie bedzie dobrze zobaczysz :) Przy okazji jak bedziesz pamietać mogłabys się spytac o takie kłucie z prawej strony? Ponoc w necie wyczytałam, że to kolka może być.. Sama nie wiem..

Odnośnik do komentarza

Lenson na pewno zapytam bo tez miałam takie kłucie :)
dziewczynki teraz walczymy za dwoje i widać na facetów to działa :)
oby więcej nie było nieporozumień...
ja też się cieszę, że tu wchodzę bo nie czuję się sama ze sobą w tym stanie...
ciężko mi coraz bardziej fizycznie i nic mi się nie chce... śniadanie dziś zjadłam dopiero około 11 zamiast rano tak jak zwykle o 8 i się wkurzałam, że ciągle coś n szybko musiałam zrobić i ciągle ktoś ode mnie coś chciał... a że na koniec mąż zadzwonił ze sprawą firmową to się na nim wyładowałam że chyba nikogo nie obchodzi, że nie jadłam śniadania i że jestem głodna bo wiecznie coś na szybko musi być zrobione..... który skuli uszy powiedział że w takim razie nie będzie dzwonił - chyba rozumie moje humory...

Odnośnik do komentarza

on uparty i ja uparta ale zawsze sie umiemy dogadać, nawet już do niego zadzwoniłam z dobrą nowiną bo zapisałam się do Szkoły Rodzenia - start 29 września i pani położna mówi, że mam dużo szczęścia bo jestem ostatnią kobieta której się należy dofinansowanie od gminy na szkołę rodzenia więc płacę 250 zł a nie 500 - cudownie....

Odnośnik do komentarza

Lenson cieszę się że z mężem ok. I dokładnie tak! To może być kolka, ja miałam, czasami się jeszcze odzywa. Przeszywający ból na wysokości talii z boku. Generalnie w szpitalu zrobili mi USG nerek i wyszło. Niestety nie pociesze Cię, bo nic się nie da z tym zrobić :( trzeba to przeżyć :( w szpitalu dostałam rozkurczowe i przeciwbólowe. Lekarz powiedziała, że mam śmiało brać paracetamol i nospe, żeby nie męczyć się z tymi bólami, bo to najgorsze dla dzidzi.
MłodaFasolka dużo zdrówka dla męża :)
Sówka25- współczuję, ja nie lubię gdy mój siedzi długo przy komputerze, ale na szczęście takich akcji nie mam. najważniejsze, że do niego dotarło :)
iza-majka piękny brzunio :)

Odnośnik do komentarza

Monikam, ale mnie nie boli na wysokosci talii, dużo dużo niżej :( tak na wysokości jajnika przed ciążą. Martwić sie zaczynam, bo ten lekarz w szpitalu to konowal jakiś a sam szpital to rodem z PRL jak nie wczesniej, bo to małe miasto, dlatego zastanawiam się czy jak nie przejdzie to na IP do Gdanska nie jechac skontrolowac, bo jak napisałam mój pobyt w tamtym szpitalu trwał max 20 min, podłaczyli pod detektor i tyle - odprawili do domu.

Odnośnik do komentarza

Lenson = Mnie też kłuło z lewej strony na wysokości jajnika właśnie i pani dr powiedziała, że to może być efekt zaparć i kolki właśnie, które powstać zaś mogły po żelazie, które brałam z powodu anemii.

Od wczoraj na szczęście nic mnie już nie boli, a tabletki brałam już od środy przecież rozkurczowe, może dopiero organizm tego żelaza się pozbył na dobre. Martwią mnie tylko moje przyszłe badania krwi bo skoro przestałam brać to żelazo to anemia pewnie dalej będzie ;/

Vanesa 35 - wyślij link gdzie kupowałaś to łóżeczko, bo nad takim samym się zastanawiam widziałam je na allegro z całym wyposażeniem, też je masz? Jeśli tak to jaka jest jakość materiałów itp?

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

przepraszam za zmianę tematu ale w liście wyprawki wrzuciłam super miksturkę którą warto pić...
MIKSTURA NA KOLKI POLECANA PRZEZ POŁOŻNĄ
1 łyżeczka mięty
1 łyżeczka kopru włoskiego
1 łyżeczka rumianku
Zalać 200 ml wody wrzącej i poczekać aż się zaparzy - pić wedle uznania zimne lub gorące.
Zioła do nabycia w każdym sklepie.
Mieszanka zapobiega kolce u dzieci, wspomaga trawienie zarówno matki i dziecka oraz działa uspokajająco.
w 100% bezpieczne

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie zrobili mi nic poza sprawdzeniem detektorem ! Żadnego wywiadu, żadnego badania, żadnego USG. Wzieli tylko mój dowód osobiisty spojrzeli, ze z Gdanska, zadnych dokumentów nie wypisali nic, mam porównanie jak na dawadnianie jechalam do szpitala w Gda i zanim mnie przyjeli to karte z IP mi wypisali, zmierzyli cisniete temp, mialam badanie ginekologiczne, USG i dopiero podali kroplowki a tu to w razie czegos nawet nie maja zadnych dowodow, że w ogóle sie wczoraj u nich pojawilam. Jeszcze lekarz do mnie, po zbadaniu tym detektorem, ze ciaza jeszcze młodziutka to trudno na detektorze znaleźć. Aż G sie wzburzyl, ze dziecko ma 30 cm i to prawie 25tc, wiec nie taka mlodziutka. Wiec własnie, w tym tygodniu juz dzieci sie rodzą a On, że młodziutka, jakbym była w 10 tc ;/ Mieszkam w Gdyni, jestem z Gdańska i dlatego nie wiem czy tutaj nie zajechać na IP. Aż tak bardzo już nie boli, ale ciągle mnie kłuje z tej lewej strony i brzuch jest twardy w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza

Lenson jak dziewczyny radza jedz i sprawdz te böle dokladnie bo tak bedziesz sie myslami meczyc i dreczyc,napewno nic powaznego ale dla swojego i dzidzi spokoju! Fajnie ze jakos sie dogadaliscie oby tak dalej!
Söwka25 niewiem co ci faceci maja z tymi komputerami jak male dzieci! Pozabierac i pochowac i spoköj niech placza!
Wy tak o swiezych grzybkach a ja musze sie dzis zadowolic kupowanymi pieczarkami!
Iza-majka no niewidac ci te 8 kg i czemu masz problemy z podrözami? 200 km ? Jak wiesz mysmy z mezem zrobili 9 tys km 2 tyg temu czyli bylam 26-27 tydz i niemialam zadnych problemöw.
Wkoncu dzis sloneczko wczoraj bylam caly dzien w domu bo lalo!

Odnośnik do komentarza

przykro to stwierdzić ale kobietyw ciąży nie są traktowane w środowisku poważnie - kolejka w kasie a kobieta w ciąży staje się dla nich niewidoczna mimo pierwszeństwa w kasie, a o służbie zdrowia nie wspomnę, są zbywane jakby się nic nie działo - chyba ludzie nie zdają sobie sprawy ze organizm kobiety do dom dla niewinnego nienarodzonego dziecka i nie wolno żadnych sygnałów bagatelizować a lekarz, który bada kobietę i podejmuje się leczenia jest odpowiedzialny za dwie osoby w takiej samej mierze.... niestety lekarzy z powołania i takich którzy mają głowę na karku jest coraz mniej.... niedługo dojdzie do tego, że ciążę przestana prowadzić bo wyjdą z założenia, że jak ma być dobrze to będzie....
my kobiety mamy prawo się nie znać, mamy prawo panikować i być ostrożne w końcu nosimy w sobie nowe życie a to jest najcenniejsze co może być na świecie

no... musiałam się wyżalić.... bo ręce opadają, słów brak i w głowie się nie mieści co się dzieje

Odnośnik do komentarza

No z tymi podróżami to sama nie wiem. Jeszcze miesiąc temu nie przeszkadzała mi podróż 600 km w małej corsie bez klimatyzacji. A teraz w dużej wygodnej skodzie z klimą i tak się wymęczyłam. Było mi niewygodnie. Czułam ucisk na pęcherz. Wszystko mi przeszkadzało. A może poprostu miałam gorszy dzień i dlatego taka marudna byłam. No nic. I tak dużo jeździliśmy więc mam nadzieję że mój niuno też nie będzie miał z tym problemu :-)

Odnośnik do komentarza

Lenson dobrze, że dogadaliście się z mężem. A co do Twojego pobytu w szpitalu to jakaś masakra, ja miałam badania, zrobili mi nawet ktg chociaż 23 tydzień i ciężko było zrobić. Ja na Twoim miejscu jechałabym do szpitala u Ciebie w mieście, lepiej zawsze się upewnić co i jak.
Kari Kari daj znać po wizycie

Kupowałyście może nawilżacz powietrza? Zastanawiałyście już jaki kupić?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Lenson jedź na IP i sprawdź czy wszystko ok, lepiej dmuchać na zimne niż potem ma się coś dziać ... Daj znać co i jak! :)

Sówka- oj, mój A to z komputerem tak samo... wieczorem włącza i gra co najmniej 2-3h w jakąś głupią gierkę... ja rozumiem, czasami nawet i ja lubie pograć na xbox czy coś ale nie codziennie to samo :P

Kurcze, tak piszecie, że to twardnienie brzuszka to mogą być te przepowiadające skurcze? Bo ja już w koncu nie wiem czy mam sie martwić, czy nie... w czwartek wizyta u gin to się zapytam co i jak. Jednak się trochę martwię bo zdarza się to kilka razy dziennie, dzidzia rusza się super jak zawsze, tylko to pobolewanie i ten napiety brzuszek mnie martwią :(

Stresuję się bo jutro A ma operację kręgosłupa... dziś jeszcze jakiś konował mu wbił igłę w kręgosłup nie w to miejsce co trzeba... i widziałam się z nim z 15-20 minut bo musieli go zabrać na prześwietlenie, żeby wbić jeszcze raz już między te kręgi co potrzeba... nie wiem po co i dlaczego ta igła, ale jak już wbijali to mogli wiedzieć gdzie! Grrr ;/

Odnośnik do komentarza

Carolineee współczuję Ci tego dodatkowego stresu związanego ze zdrowiem męża... Akurat teraz kiedy sama potrzebujesz tyle wsparcia. Trzymam kciuki za Waszą trójkę. Bo jak jesteśmy zdrowe i nasze rodzinki też to wszystko jakoś łatwiej znieść.
Lenson- uśmiałam się jak napisałaś, że on myślał, że czas Ci szybciej leci choć Tobie chyba do śmiechu nie było :) Widzę, że nasi mężowie to ta sama liga :) Jedno dziecko w tą czy w tą... przynajmniej nabywamy praktyki wychowawczej z nimi :) Co do IP w dużych miastach... ja trafiłam na IP we Wrocławiu do najlepszego szpitala w województwie dla ciężarnych i noworodków i też nie mam żadnego dowodu że tam byłam. Lekarka przyłożyła głowicę USG do brzucha i trafiła prosto w serce Zosi, które miała zbadać. Nie wiem czy to możliwe, ale miałam wrażenie, że ten obraz serduszka z dzieckiem i jego tętnem to ona chyba ma nagrany i puszcza pacjentkom jak nie wie co zrobić...
Martaa89- ja używałam kiedyś nawilżacza, zwykłego z PRL za grosze, a potem chyba z philipsa za około 300 zł i ten z PRL był dużo cichszy od markowego, poza tym uważajcie dziewczyny na grzyby w nawilżaczach i pleśń, która łatwo się tam mnoży... (PRLowski tego nie miał)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny:)
Ja już po wizycie.
Mój Synek ma się dobrze:) Za to moje wyniki trochę się pogorszyły... Aczkolwiek lekarz mówił że nie trzeba interweniować bo to normalne, że morfologia spada. Będę musiała sama sobie dietę urozmaicić pewnie.
Krzywa cukrowa ok. Mocz niestety nieciekawie. leukocyty i białko. Ale lekarz mówił że jego zdaniem źle pobrałam próbkę do badania, mam badanie powtórzyć, a profilaktycznie zapisał mi globulki dopochwowe. A co do tej próbki do badania, to chyba ma rację.. Zawsze pobierałam próbkę ze środkowego strumienia moczu, tak jak należy. A przed ostatnim badaniem w nocy kilka razy wstawałam siusiu, że rano nie miałam prawie wcale:P i cały mocz pobrałam łącznie z tym 'pierwszym strumieniem'. Nie przewidziałam że to zakłóci wynik
Po wizycie u lekarza byłam w Rossmannie po rożek i ręczniczek. :)
A właśnie, Dziewczyny. Jak nie macie jeszcze to załóżcie sobie kartę Rossnę!
Naprawdę warto:) Na początku 3% rabatu na dziecięce artykuły ale rabat rośnie razem z maluszkiem aż do 10%:) Moja siostra ma np już 10% to dużo daje bo wiadomo że tych środków pielęgnacyjnych i jedzonka dla maluszka kupuje się całe mnóstwo...

Iza- majka
Raczej też kupimy to łóżeczko. Ale jeszcze muszę to z mężem obgadać:)
Co do podróżowania to do niedawna nie miałam z tym problemu, ale teraz już podróże są coraz mniej komfortowe.
Ładny brzuszek:)
Też muszę swoją garderobę powiększyć na te ostatnie 3 miesiące.

Lenson
Dobrze, że między Wami ok. Zwłaszcza jak jeszcze teraz pojawiły się dolegliwości, Twój spokój i wsparcie Męża są dwa razy bardziej potrzebne!
Nie martw się, na pewno z maluszkiem jest w porządku. Ale dobrze że nie lekceważysz tych objawów.. bo to zawsze niepokojące..

Sówka25
Ja nie jadłam grzybów. Ale też nie jestem ich smakoszką.. :) Jedynie pieczarki jem. ale w mniejszych ilościach, bo właśnie w ciąży mam po nich większe wzdęcia:/
Ehh.. Z tymi mężczyznami.. Chyba wszyscy są tacy niedomyślni i wszystko trzeba im palcem pokazać. A inicjatywę wykazują od święta.. Ale niech się teraz rehabilituje! :)

Młoda Fasolka
No to "ufff" :) że wszystko dobrze. To masz jeszcze męża tydzień dla siebie:) Ja też bo mój do końca tyg jeszcze ma urlop.

KariKari
No to super Ci się udało z tą sr. U mnie w mieście jest tylko jedna sr i za darmo :)
Taka mieszanka ziołowa na pewno nie zaszkodzi: )Może się przydać.
A co do traktowania kobiet w ciąży to masz rację!
Ja ani razu nie doświadczyłam jakichś większych uprzejmości.. Przeciwnie-ostatnio nawet jakaś kobieta mi się "wepchała" w kolejkę w kwiaciarni:/ Nie chciałam być niegrzeczna i nie skomentowałam, ale wkurzyłam się bo czekałam 15 minut aż jej bukiet zrobią:/ a nie wiem jak Was, ale mnie dłuższe stanie już na tym etapie męczy :/

Martaa 89
Nad nawilżaczem jeszcze się nie zastanawiałam.

Carolinee
Masakra!! Jak tu spokojnie zaufać lekarzom, jak nie potrafią wbić igły gdzie trzeba...
trzymam kciuki żeby operacja odbyła się bez żadnych komplikacji i niech szybko wraca do zdrowia Twój mężczyzna:)

Miłego popołudnia Dziewczyny:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Lenson fajnie ze z mezem doszliscie do porozumienia. Martwia mnie te Twoje bole. Jakby byly nadal idz znowu do IP. Niezly ten szpital
Iza-majka piekne brzusio. Mi dzis babcia powiedziala ze gruba jestem. Szok!;) 7kg w 24tc
Sowka ja wczoraj i dzis dossalam sie do sloika z grzybami w occie z zeszlego roku. Wiem ze sa malo strawne ale 1 sloik chyba nie zaszkodzi. Super ze z Zosia wszystko w porzadku. Duza juz jest. Ach Ci faceci.
Carolineee wspolczuje z mezem. Nuech szybko wraca do zdrowia
MlidaFasolka dobrze ze z mezem ok
Marta nie myslalam jeszcze nad nawilzaczem

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki juz po wizycie :) Wszstko ok z mała! mała rosnie juz sie nie miesci cała na zdjeciu heheh :)wiec zdjecia juz nie mam dzis :)ma 750gram :)... cudowny widok widzac jak moja kruszynka rośnie :)i kopie mamusie ..
Pani Gin powiedziała ze bede miec wielki brzuch ze jest bardzo duzy jak na 26 tydz az sie boje co bedzie pod koniec hehehe całe 7kg w brzuchu :) !

Natepne badania za 3 tyg to toxo poraz drugi mocz morfologia

Lenson dobrze ze juz doszliscie do porozumienia z G stres nie jest Ci teraz potrzebny moze wykonaj sobie badanie krwi crp czy nie masz stanu zapalnego w organizmie . jak ten wynik bedzie ponad norme to jak go pokazesz na w sziptalu to moze wtedy zaczna reagowac palanty !Nierozumiem takiego zachowania lekarzy w stosunku do kobiety w ciąży u nas to odrazu trzeba sie kłasc do szpitla na oddział jak co kolwiek sie dzieje masakra normalnie !

Carolineee głowa do Góry trzymam kciuki by wszytko było ok z twoim A!

Mimi przesyłam Ci linka do zakupu łożeczka z 16 czesciowym wyposazeniem :) Jakosc dobra i materacu i poscieli polecam :)

http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-140x70-haft-moskitiera-darland-i4561044805.html

Gabi zjadła bym ciepłą drożdżówkę z serem narobiłas mi smaka niestety musze sie zadowolic biszkoptami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...