Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Melduję się dzisiaj, bo wczoraj niestety brakło czasu :(

Witam nową mamusię:)

kowalcia88 mnie też wczoraj chyba z 1,5 h bolało w podbrzuszu z prawej strony, jakby ktoś mi tam coś wsadził taki kłujący ucisk nasilający się przy ruszaniu prawą nogą. Wcześniej miałam kilka razy takie bóle ale były on 2-3 minutowe i co dziwne zawsze tylko z prawej strony w okolicach jakby jajnika może ciut niżej. I jak poruszałam nogą to ten ból tak jakby promieniował aż do odbytu ;/ Wcześniej pytałam o to moją gin a jej odpowiedź na to "ale przeszło?" i się tyle dowiedziałam. Dzisiaj zaś bolą mnie biodra i w ogóle nogi jakbym jakieś zakwasy miała, nie wiem po czym tylko:P

Mam pytanie do mam zmagających się z cukrem, mianowicie rano na czczo cukier miałam 78, na śniadanie zjadłam owsiankę z jabłkiem(lekko słodzoną) zapiłam inką bez cukru. Po około 75 minutach cukier miałam 55. Co prawda w między czasie powycierałam kurze w 2 pokojach i 1 pokój poodkurzałam więc jakaś aktywność fizyczna była. Ale nie wiem czy to możliwe żeby taki niski cukier był, zawsze mam około 90-110 po posiłku bez żadnej aktywności fizycznej bo przecież leżeć mam :P

Wczoraj w końcu udało mi się kupić kurtkę na zimę, nie jest taka jakbym chciała no ale cóż trzeba jakoś przecierpieć jeszcze te 2 miesiące i brzuszek grzać ;p

Piękne słońce dziś więc miłego dnia wszystkim życzę:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

kowalcia88 miewałam podobne bóle. Też nie dowiedziałam się niczego od ginekologa, ale sama zaobserwowałam, że to sprawka malucha (przynajmniej w moim przypadku). Starałam się zawsze zmienić pozycję, czyli ze stania, siedzenia na leżenie i przechodziło. Potem następowały gazy, czasem szłam do toalety "na dwójkę" i przechodziło. Może dzidzia uciska Ci wnętrzności i przy jakiejś niefortunnej pozycji zaczyna boleć?

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie, jutro mam wizytę. Mam nadzieję, że z szyjką wszystko ok i dotrwam w dwupaku do 6.11, kiedy to mamy ostatnie usg.

MłodaFasolka, ja ogólnie nie jestem zwolenniczką takich naklejek, więc dla mnie jest za pstrokato, ale wiadomo rzecz gustu. Najważniejsze, żeby Wam się podobało.

MłodaFasolka, Carolinee, asiek25, zazdroszczę Wam tych słodyczy. Sama mam na nie ogromną ochotę, a tu jedynie marchewką muszę się zadowolić.

Paula, widzę, że przybywa mam, które mają problemy z szyjką i muszą leżeć. Obyś wytrzymała te 2 tygodnie, ja przed sobą mam trochę więcej leżenia, a już teraz mnie nosi.

mimi_88, u mnie też zdarza się, że po posiłku cukier leci na łeb na szyję. Ale od razu wiem, że tak jest, zaczyna robić mi się słabo, gorąco i kręcić w głowie. Od razu mierzę cukier i jest dużo poniżej normy. Od razu sięgam po kawałek czekolady czy cukierka, bo jak stwierdził lekarz zbyt niski cukier jest gorszy dla dziecka, niż zbyt wysoki.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Też myślę, że to może byś sprawka małej u mnie. Bo przeważnie wtedy brzuch jest twardy też tylko z prawej strony nawet tak dość nisko. Może mi tam nogę wciska skoro jest ułożona miednicowo , chociaż mam nadzieję że się już przekręciła :> i ja nie wiem o tym :>

Któraś z was jeszcze pisała o tych kilkusekundowych ruchach, moja mała też tak czasem mi robi mam wrażenie, że gdzieś biegnie wtedy:P Tak to odczuwam ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u nas śliczna pogoda ponad 20stopni ale brakuje tego zimna i tej szarej Polski, bo tu tylko sama od rana do wieczora bo narzeczony w pracy... Fajnie że jest takie forum gdzie można się wyzalic,pogadać :)) powiedzcie mi dziewczyny czy mogę użyć maści clotrimazolum? W necie wyczytałam ze to raczej niebezpieczne.. A mnie w nocy dziś tak strasznie piekło...

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny :)
Witam nowe Mamy na forum:)

Dajcie znać jak tam po wizytach.

Widzę, że każda z nas coraz trudniej przechodzi ten czas.. Ale już bliżej niż dalej:) Też miałam ciężką noc.. Co chwila siusiu i zmiana pozycji, bo najpierw ból żołądka i ogólnie całej klatki piersiowej, bo mały leżał strasznie wysoko, a później dla odmiany ucisk na żebra.. Ehh..
Byle do grudnia :P

Dziś ostatnie zajęcia w sr.

Młoda Fasolka
Faktycznie sporo tych naklejek:) Ale jest duża 'przestrzeń ścienna' wokół łóżeczka, więc jak dla mnie wygląda to ok:) U mnie np. łóżeczko do ściany przylega tylko jednym bokiem i to tym krótkim, więc jakbym zafundowała sobie taką ilość to dopiero by było.. :D hehe będę musiała całkiem zrezygnować z takich ozdób na ścianę. A u Ciebie tak jak już któraś z dziewczyn napisała przynajmniej widać ze to kącik dziecięcy :)

miłego dnia :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Monia09
Hej dziewczyny, u nas śliczna pogoda ponad 20stopni ale brakuje tego zimna i tej szarej Polski, bo tu tylko sama od rana do wieczora bo narzeczony w pracy... Fajnie że jest takie forum gdzie można się wyzalic,pogadać :)) powiedzcie mi dziewczyny czy mogę użyć maści clotrimazolum? W necie wyczytałam ze to raczej niebezpieczne.. A mnie w nocy dziś tak strasznie piekło...

Wczoraj na piekące dolegliwości dostałam na receptę Pimafucin w kremie

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki w ten ponury dzień

Witam nowe mamuśki

co do ruchów kilkusekundowych to mój też tak bryka jak by biegł czy pływał, uczucie niesamowite :-)

Soqlka - ze słodyczy to jeszcze kostka czekolady gorzkiej na dzień i małe herbatniczki

kowalcia88 - te bóle to mogą być uciski maleństwa na przewody moczowe, ja też takie czasem mam i tak mi mój gin mówił

mimi_88 - wydaje mi się, że to błąd pomiaru cukru, bo po takim jedzeniu powinnaś mieć wysoki (owsianka zawiera mleko a inka słód jęczmienny te dwa składniki mają wysoki indeks glikemiczny) a tym bardziej, że owsiankę słodziłaś. Jeżeli jest taki wynik, powinnać sprawdzić pomiar na innym palcu dla pewności.

madziara1991 - czy ten ból to w okolicy kości ogonowej? może to ten sam co ja miałam, spowodowany brakiem wapnia, mój gin kazał pić 3 razy dziennie po 2 tabletki wapna do rozpuszczania i mi przeszło

Mea - co do nietrzymania moczu, to jak zechce Ci się kichać lub kaszleć skrzyżuj i zaciśnij nogi wcześniej i nie poleci u mnie to działa, niestety musimy jakoś sobie radzić i ćwiczyć mięśnie

Martaa89 - super, że wszystko dobrze po wizycie

Młoda Fasolka ładny kącik, widać że dziecięcy i pewnie mąż dumny, że go zrobił :)

Odnośnik do komentarza

Hej. :)
Dzięki za odpowiedzi w sprawie naklejek :D Oczywiście nie skarciłam męża tylko pochwaliłam, bo każde zaangażowanie jest na plus. :) Jest jak jest, mamy mini zoo nad łóżeczkiem :D

Zmobilizowałam się i wstałam UWAGA o 9 ! :D Poszłam do mamy na kawkę i normalnie zmęczyłam się jak diabli! A to tylko jedna ulica... Powiedzcie mi czy też miewacie KOLKI? Niby szłam wolno, spacerkiem a złapała mnie tak kolka, że aż kuło. Aż się boję co to będzie w sobotę w drodze na cmentarz...

Wczoraj walczyłam z prasowaniem i z dumą stwierdzam, że szafa jest gotowa :D Oczywiście i tak jak kupię komodę to zrobię 'porządny porządek' z ubrankami. Bo póki co ułożyłam jako tak 56 i 62.

soqlka- Na pewno będzie wszystko ok na wizycie ! :*

evewitch- Witajcie :) No to do terminu masz co raz bliżej :)

kowalcia- Ja dzisiaj jak szłam czułam po chwili ból ale stawiam bardziej na kolkę, aczkolwiek podbrzusze też chwilę lekko pokuło. Ale wróciłam do domku, usiadłam i po chwili wróciło do normy i brzuch też zrobił się miękki.

Carolinee- Daj znać po wizycie :)

Marta89- Ja klina nie kupuję, będę podkładać ręcznik lub kocyk tak jak mówi Mae chyba, że coś mi się odmieni... :)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19255.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19256.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19257.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19258.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Mloda Fasolka, mamy bardzo podobną zawartość szafy:) wiem, ze jestem nienormnalna, ale juz zaczelam kupowac wieksze ciuszki dla Maluszka, od romiaru 68, a to dlatego, ze idac do sklepu nie moge sie oprzec, zeby cos kupic, a wiadomo, nie ma co kupowac za wiele malych ciuszkow...

Odnośnik do komentarza

Miewam kolki. Zawsze wtedy zwalniam i lekko się przygarbiam. Przechodzi. Najgorzej było na początku, kiedy brzuch i waga jeszcze tak nie krępowały ruchów i chadzałam sobie swoim normalnym tempem (a jestem dość energiczna :D ). Teraz trzeba zwolnić :)
Tak Was czytam i cykor mnie coraz większy oblatuje... Chyba mam najbliżej końca, co z jednej strony oczywiście jest powodem do szczęścia i chciałabym mieć już synka ze sobą, ale z drugiej strony to pierwsza ciąża i strach jest :)

Odnośnik do komentarza

kristafowna- Kochana, ja w szafie mam 56 i 62 już wyprane i wyprasowane. W łóżeczku stoi duża reklamówka z rozmiarem 68 a koło szafy stoi czarny worek z ubrankami od 72 do 82 czy jakoś tak :D Wczoraj kuzynka mi przywiozła, bo ma synka, który ma teraz rok więc co jakiś czas będzie mi dostarczać ciuszki :D :D :D No i dodatkowo jeszcze kupuję jak w czymś się 'zakocham' ale to już na większe rozmiary :D

Aleksandra- No mąż był dumny z siebie, był :)

evewich- Chyba każdą z Nas powoli oblatuje cykor. :) Ja co prawda mam termin na święta, ale powoli włącza się świadomość, że czasu jest już mniej niż więcej.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że wyprawki macie gotowe, ale może komuś jeszcze się przyda. Linki do miejsc, które ja czytałam na etapie kompletowania wszelkich akcesoriów dla synka.
1. Wiele cennych porad doświadczonych mam: http://wyprawkabobasa.blogspot.com/p/spis-tresci.html
2. Blog mądrej mamy, która dodatkowo ma hopla na punkcie składów kosmetyków: http://www.srokao.pl/
Nie trzeba ślepo wierzyć, ale może się przyda.

Odnośnik do komentarza

szalejecie dziewczynki z ciuszkami - ja mam na 56 i 62 komplet
natomiast 68 i większe to pojedyncze sztuki więc chyba czas zacząć się w nie zaopatrzyć... ale cały czas ma dylemat czy na 68 kupić lżejsze i body z krótkim rękawem - jaka pora roku wtedy będzie?

witam nowa mamusię :)

co co cykora na zbliżający się poród - to ja się nie boję samego porodu a tego czy zdążę do szpitala dotrzeć..... nie mogę doczekać się kiedy zobaczę i przytulę moje Maleństwo....

ale mi dziś sklep internetowy Happymum zrobił niespodziankę -zamawiałam sukienkę no i będzie opóźnienie w dostawie więc najpierw maila napisali więc powiedziałam, że poczekam. A dziś zadzwonili czy potwierdzam, że poczekam ja że tak, że jeszcze mam chwilkę czasu, że muszę ja mieć na 8 listopada a ona że dziękują za wyrozumiałość i ze dostanę od nich prezent... ciekawe jaki? ale miło z ich strony :)

Odnośnik do komentarza

Pateczka tak pracuję jako Fryzjerka i kosmetyczka :) Pytaj smiało :)

Olusiaaa wcale sie nie dziwie ze chcesz zmienic lekarza ten sobie jakies jaja odstawia ;/ pędz prywatnie gdzies !

Witam nowe mamusie :)

kari rozmiar 68 to akurat na lato od 6-9 miesiaca czyli czerwiec -wrzesien ja kupuje 68 sukienki body z krutkim rekawkiem itd :)

Nic mi sie dzis nie chce mam lenia chce mi sie spac heheh na 16 jade do sr dzis temat CC ...mam nadzieje ze mnie nie bedzie dotyczył !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa jakis czas temu zaczelam swoja przygode z hybrydami, kupilam lampe, odtluszczacz, base i top shellac,oraz 3 lakiery semilac-wszystko takie jak uzywala kosmetyczka do ktorej chodzilam na paznokcie, Ale stwierdzilam ze moge troche zaoszczedzic robiac to sama w domu tym bardziej teraz gdy nie pracuje. Pierwszy raz gdy je robilam wszystko bylo super trzymaly sie 2tyg. odtluszczanie,base-lampa-kolor-lampa-top-lampa-odtluszczanie... drugim razem gdy robilam wszystko tak samo zaczelo mi sie odklejac na koncach paznokci taki jak by babelek i w sumie moglam calosc oderwac:( pomyslalam ze moze paznokcie mam slabe albo ten kolor jakis wadliwy:( odczekalam 2tyg i zrobilam znowu wczoraj a dzis patrze ze to samo sie dzieje i juz nie mam pojecia co jest nie tak:(

Monia09 ja w razie co na takie rozne dolegliwosci mam multi gyn kosztuje ok 50zl bez recepty ale jest bardzo fajny,

Mloda Fasolko tez jakis czas temy mialam problem z kolka nawetr na takich malych dystansach z pokoju do lazienki,ale juz przeszlo:) ps.znalazlam kota:D

Olusia masz racje umow sie prywatnie,sama chodze na NFZ co prawda krew mocz plus badanie na fotelu mam przy kazdej wizycie ale na usg chodze prywatnie...bo dla nich przez cala ciaze 3 to max,zastanawiam sie sama czy na wizycie za 2 tyg dostane skierowanie na to ostatnie bo juz czas.

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

]mimi88 mój diabetolog powiedział że gdyby sie zdarzyło że mi cukier spada (co sie nei dzieje) to mam zjesc kromke chleba i popić sokiem owocowym to cukier wzrośnie ( sok bądz np coca-cola podnosi szybko cukier a pieczywo utrzyma go na dłużej w organiźmie), sądzę że aabalik może meić racje bo jak ja zjadła bym mleko z owsianką to mój cukier wynosił by ponad 200 , u mnie znowu odwrotenie zjem prawie nic a cukier rośnie i rośnie już zwiekszyl mi dawkę insuliny 4 krotnie
evewich 0 mnei tez już cykor obleciał zwlaszcza że na wtorkowej wizycie u ginekologa doweidzieliśmy się że będe już od 38 tygodnia w szpitalu chyba że będzie się coś działo to wtedy szybciej dodatkowo miałam wybrany już szpital ale neistety z moją cukrzyca musze rodzić w szpitalu klinicznym no i że mam się nastawić na CC
olusssia7 tyle że z tymi bólami jest tak że jak leże to mnei nei boli tylko i wyłącznie boli jak sie chce podnieść z łóżka albo chce iść siku

Odnośnik do komentarza

Pateczka hmmm moze za krótko w lampie trzymasz ,Jak masz juz długo lampe swietlowki moga byc słabe juz albo zle nakładasz zel albo płytka paznokcia jest za słaba i opryskuja jak lakier!!
spróbuj dłuzej w lampie przytrzymac i kciuki osobno:) jak nie bedzie trzymac spróbuj na tipsie zrobic albo na szablonie troszke je przedłuzyc .. Jak płytka jest zbyt miekka i płytka paznokcia krótka to zele sie nie trzymaja ....odpryskuja :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Monia09- Clotrimazolum ja stosuję, ale na ciele na takie plamki bo mi co jakiś czas wyskakują, a `tam` to nie wiem... lepiej może do lekarza się wybrać? Spróbuj Lactovaginal, albo inny lek dopochwowy z pałeczkami kwasu mlekowego, bez recepty :) Mi pomaga. A lekarz kiedyś mi przepisał jeszcze Pimafucin, 3 takie `pociski` :P Globulki chyba czy coś. Drogie, ale działa. Następne wyniki wyszły ok :)

kristafowna- oj, sudocremu nie można stosowac na miejsca intymne za bardzo... dookoła ok, ale tak jak inne maści i środki to nie. Można na skórę ale na nabłonki i śluzówki nie można.

evewich- no to mamy podobny termin, ja mam na 3 grudnia :) witaj!

Odebrałam wyniki badań, no i w moczu trochę nie ciekawie, ph 7 więc w górnej granicy, + te leukocyty i to drugie ( skreloza) kilka sztuk... eh... no zobaczymy.

HEMOGLOBINA 12,6 ! łaaaał! :D takiej to ja jeszcze w życiu nie miałam :D :D :D

Zbieram się na wizytę :)

Odnośnik do komentarza

evewitch witam nową mamuśkę. Jak się czujesz?
Monia09 nie znam tej maści
MłodaFasolka nie mam kolek. Ja znalazłam kotka :)
olusssia nie ma co się złościć. Szkoda twoich nerwów. Dlatego od samego początku chodzimy prywatnie, wiem, że idą na to duże pieniądze, ale na każdej wizycie mam usg, zbadaną szyjkę i badania. Powiedziałam sobie że będę omijać szerokim łukiem nfz. Przed ciążą chciałam porobić sobie badania tak profilaktycznie dla siebie, myślisz, że dostałam skierowanie.
Carolineee czekamy na wieści z wizyty
Dziś cały dzień leżę jak ten leń na tapczanie, na dworze zrobiło się pochmurno i zimno. Na obiadek dziś miałam pierogi z kapustą i grzybami w wykonaniu mamy :)

Odnośnik do komentarza

Vanessa35 lampa jest nowa uzywana chyba 3 razy wiec moze faktycznie powinnam trzymac dluzej,a jeszcze zapytam co masz na mysli ze zle nakladam zel,robie to tak jak bym normalnie malowala paznokcie i staram sie wszystko rowniutko.kurcze zla jestem tyle kasy w to wpakowalam a tu taka klapa nosz:-)

Carolinee faktycznie hemoglobina super:-) a ph chyba jeszcze sie miesci w normie ale przy takim latwiej cos zlapac,moze sprobuj polykac sobie zurawit u mnie po nie calym miesiacu od razu sie poprawilo wiec polecam.

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...