Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ja też dołączam się do grona tych wyspanych :D Chyba pierwszy raz od tygodnia, mam energię by zrobić w domu coś więcej niż obiad :p Na dworze zimno, ale słonecznie. I chyba to tak motywuje ! :D

MartaA- Ja mieszkam w Trzciance (wielkopolskie) Ale wczoraj było u nas tak zimno, że po 22 zaczął lekko pruszyć śnieżek, ale topniał w locie :)

aaabalik- Mi nogi puchną, jak za długo gdzieś pochodzę, najczęściej po długich zakupach.
Mandarynki... Mniam! Ale ja najbardziej lubię takie w sezonie świątecznym tak jak pomarańcze, nie wiem czemu, ale wtedy smakują mi najbardziej :D

maślak- Super, że udało się ogarnąć to Twoje żelazo. Oby tak dalej :) A mały na pewno się jeszcze przewróci.

Meggi1992- Współczuję Ci tych problemów z oddychaniem... Ja miałam tak w II trymestrze, ataki bezdechu, ale lekarz powiedział, że jest ok. Jakby Ci się pogorszyło zadzwoń do lekarza.

Lenson, Aleksandra- Dajcie znać jak po wizytach ! :)

Miłego dnia! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Dzwonilam do poloznej.
A wiec takie ataki braku oddechu w ok 34 , 35 tyg sa normalne bo macica jest w najwyzszym punkcie i pluca nie maja wogole miejsca. Mam poczekam tydzien to juz bedzie lepiej bo wtedy macica zaczyna znow swoja wedrowke w dol :) czyli tzw opadanie brzucha . A przy ataku wstac wyprostowac sie isc na balkon poodychac i ma byc lepiej :) i najwazniejsze nie panikowac :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie:) czytam i sie zastanawiam czy mozemy chodzic na basen? Bo na weekend mam w planach isc poplywac,ale wlasnie nie wiem czy woda chlorowana nie szkodzi:p co do ruchow to nie ma czym sie stresowac. Moja Niunia tez ostatnio leniwy tydzien miala,ale na wizycie wspomnialam o tym i gin powiedziala,ze to normalbe. Maja coraz mniej miejsca i tak samo jak my trafiaja im sie leniwe dni:p

Odnośnik do komentarza

Marta89 ja przeciwciała robiłam tylko raz.
Jemtruskawki śliczne łóżeczko ;)
MoniC to wielki dzień już za chwilę ;)życzę żebyś się dziś za bardzo nie denerwowała na pewno wszystko się uda ;) Życzenia ślubne jutro ;)
Młoda Fasolko jak przeczytałam o śniegu to z jednej strony się ucieszyłam ;) ale z drugiej wcale mi nie śpieszno w tym roku do mroźnej i śnieżnej zimy.
Aa balik mi nogi raczej nie puchną , może z dwa trzy razy zauważyłam że są trochę napuchnięte. To samo z dłońmi.
Maślak rzeczywiście duży wzrost wyników i to w szybkim czasie ;) Tak trzymać ;)
Megi1992 też czasem mam takie uczucie, staram się wtedy zmienić pozycje troche pochodzić i dać szanse Kubie żeby się ciut przesunął

Kowalcia jak tam twój cukier po zwiększonej insulinie ??

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Oddychanie…– każdej z nas dokuczają dolegliwości ciążowe… jeszcze troszkę musimy wytrzymać, ale w twoim przypadku to niestety wiem co czujesz bo kilka razy też tak miałam leżąc na wznak, do tego czasami sapię jakbym tonę węgla przerzuciła. Widać twoje Maleństwo uciska ci na żyłę główną… Może warto troszkę pospacerować, może świeże powietrze pomoże. A do snu to tak jak Mimi mam 2 poduszki i trzecia między nogi i do brzusia by w nocy nieoczekiwanie na niego się nie położyć… wskazana dla nas pozycja wyżej dla lepszego przepływu powietrza.
Jemtruskawki – no własnie ja tez widziałam te kurtki w h&m ale nie kupiłam bo rozmiaru nie było. Dziś lub w poniedziałek teściowa ma przywieźć mi kurtkę z zaprzyjaźnionego sklepu bombkową to założę i w ciąży i potem będzie luźna więc czekam cierpliwie bo inaczej z domu nie wyjdę – no nie mam w czym….
Madziara nasze maluszki dostarczają nam atrakcji – albo cisza jak makiem zasiał, że zastanawiamy się czy tam są, albo dyskoteka na całego…. Hehe jeszcze zatęsknimy za tymi kopniakami... :)
Vanesa - będę trzymać kciuki by Maluszek się obrócił i byś naturalnie zgodnie ze swoim planem rodziła. Wiem jaki to stres..
Pisałam Wam o lenistwie mojej malutkiej przez ostatnie dni no to dziś mam wynagrodzenie tej ciszy… szaleństwo aż bolą żebra. A na widok tatusia i jego dotyku brzuszka tak się ucieszyła i pokazała co potrafi, że mężuś przerażony do mnie czy to mnie nie boli i że to niemożliwe by miała tyle siły…. Więc dziś jestem przeszczęśliwa bo wolę takie dni niż te ciche spokojne…

Odnośnik do komentarza

Hej! Łapcie przepis na Gofry : 100g masła (rozpuścić), 75g cukru pudru (można czesc zastąpic waniliowym), 15g proszku do pieczenia, 300g mąki pszennej, 2 jajka, szczypta soli. do garnka i zmiksować na jednolitą masę, potem smażyć w gofrownicy do przyrumienienia :) Smacznego! Przepis banalny, ale wychodzą takie jak z budki :D

Wstałam o 12... ale za to zasnełam o 2, więc musiałam nadrobić :P obudziłam sie pierwszy raz dopiero o 7.30! no coraz lepiej to wygląda :D

Meggi- Ja mam problemy z oddychaniem, szczególnie jak siedze, albo np. mówię sporo na raz :P moja gin powiedziała to samo co twoja położna, żeby zaczerpnąc swieżego powietrza, wyprostowac się itd. I jestem tego samego zdania co ty! Zawsze sie dziwiłam czemu kobiety w zaawansowanej ciąży narzekają i teraz sama to odczuwam! Bolą biodra, nogi, kręgosłup... źle się oddycha no i ciężko już - ale możemy się pocieszyć, że nam zostało jakieś 3 tygodnie i możemy rodzic ! :D

MoniC- no stress! jak to się mówi :) Mam nadzieję, że wasz wielki dzień się uda i wszystko będzie po waszej myśli! :)

Żeby mi się chciało ruszyć z łóżka...tak jak mi się nie chce... to by było dobrze :P Jest śliczna pogoda, słoneczko, ale niestety tylko 2 na plusie... chyba muszę sprawdzić, czy kurtka zimowa jest na mnie jeszcze dobra...

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

111magda - dzięki za nazwę leku - pogadam o tym z moją doktorką. Ale pietruchę i tak Wam polecam.

ZUPA Z DYNI: ja robię tak i wszystkim zawsze smakuje - podaję na imprezach z grzankami czosnkowymi
Dynię kroję (jak jest zwykła to obieram jak Hokaido to nie trzeba - ale do zupy ja wolę zwykłą jest dla mnie bardziej aromatyczna - Hokaido za bardzo przypomina mi ziemniaka i pewnie dlatego jest najlepsza z piekarnika w formie frytek), cebulkę podsmażam (jedna duża) na koniec smażenia dodaję czosnek (5 ząbków) podduszam dodaję troszkę bulionu lub woda z kostką rosołową ok. szklanki. dodaję pokrojoną dynię - duszę pod przykryciem. Sprawdzam kiedy będzie miękka - ewentualnie doprawiam. przelewam do miksera - blenduję i dodaję śmietanę najlepiej tłuściutką. Ta wersja jest bardzo smaczna ale jak chcecie trochę egzotyki to możecie w trakcie duszenia dodać dwie łyżki trawy cytrynowej, blenduję a później dodaję puszkę mleka kokosowego.

Odnośnik do komentarza

Ło matko jak się najadłam! Mężuś pojechał do miasta i zadzwonił, że mam nie robić obiadku bo ma niespodziankę :p Kupił placek po węgiersku, najlepszy w mieście :D Placek ziemniaczany nie za gruby chrupiący, ciągnący się ser żółty, i ten sos... Mmmm. :D I pyszniutka surówka z kapusty. Kiedyś próbowałam zrobić taki placek w domu, dobry był, ale to nie to samo. Wciągnęłam pół i się ruszać nie mogę :D Czekam teraz tylko kiedy zgagę dostanę... Bo dość ostre było.

Carolinee- Takiego przepisu na goferki nie próbowałam, także spisałam i jak tylko zakupię gofrownicę to wypróbuję! :D

Maślak- Przepis na zupę dyniową też sobie spisałam. :)

Tak piszecie o kurtkach zimowych, że wzięłam odkopałam moje dwie kurtki, a właściwie jeden płaszcz i kurtkę i cholera... Płaszcz kupowałam przed ślubem rok temu i jeszcze na Wszystkich Świętych się wcisnę, plus tego taki, że mogę dolnego guzika nie zapinać.
A kurtka, ło matko nie ma szans... :D
Więc albo w Grudniu nie wyciągam nosa na dwór, albo użyczę kurteczkę męża :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Maślak aż się głodna zrobiłam! Te ciasto drożdżowe mhmmm! Gratuluje wyników :)

Carolineee też zasnęłam o 2 ;/ tragedia, a o 7 już pobudka, bo dzisiaj do pracy...

Meggi mi też się ciężej oddycha, bądź dzielna!

MoniC powodzenia :)) będzie cudownie :)) zawsze chciałam zostać przedszkolanką.

Marta89 też wzięłam większy, bo nieduża różnica, a zawsze się przyda.

Vanessa mojej koleżance mały obrócił się dopiero w 36 tygodniu, więc trzeba mieć nadzieję. Będzie dobrze.

Kari też zdecydowanie bardziej wole jak moje Szczęście okłada mnie i nawet boli, niż jak jest cisza. Co do auta, to jeżdzę i to praktycznie codziennie, ale wczoraj jak jeździłam po Warszawie cały dzień, to jak zajechałam do domu to czułam zmęczenie.

Jemtruskawki ładne łóżeczko, ale tak się zastanawiam, nie będzie Ci ciężko dostać się do Małej jeśli masz z tej strony karuzele? też mam fisher price :)

aabalik mi nogi puchną rano jak wychodzę z psem, później jest już ok, nawet ostatnio moja koleżanka się dziwiła, że dalej noszę obrączkę. a właśnie, do porodu mam zdjąć pierścionki?

MłodaFasolka jak przeczytałam o śniegu to od razu za okno czy u nas nie ma:))

Marta a powodzenia z wykańczaniem :) Mi się marzy domek, ale póki co nas na to nie stać :( a w kredyty nie chcemy się pakować.

Co do kremów to uwielbiam pieczarkowy z grzankami czosnkowymi, ale w zimę moim faworytem jest marchewkowy z curry i imbirem świeżym, rozgrzewa a do tego jest pychota :)

Odnośnik do komentarza

KariKari tak to jest z tymi Naszymi pociechami:p raz grzecznie kopia i wierca sie a na drugi dzien cisza,lekkie pukniecia i tyle:)
Ale jestem szczesliwa:) siostra ostatnio mowila mi,ze kupila na allegro cos dla mojej Niuni:p szykowalam sie na jakies ubranko a dzis dostaje przesylk,ktora wazy 20kg. No i co tam jest? lozeczko:) razem z materacem i posciela:)takie jak chcialam. Okazalo sie,ze ukartowala to razem z moim jedynym bratem:) czekam teraz na P. zeby je zlozyc:)

Odnośnik do komentarza

Madziara ale prezent, chyba bym się poryczała, zresztą jak mi koleżanka napisała, że jej synuś zrobił 4 pierwsze kroki to się popłakałam haha :D super, że wybrali takie jakie chciałaś :)

Jemtruskawki no to wszystko zmienia, już mi przeszło przez myśl, że one są na konkretne strony i zaczęłam się zastanawiać na jaką ja mam haha

Olusssia wydaje mi się, że bez problemu się znajdzie i to w dobrym stanie, maluchy z tego szybko wyrastają. Ja mam taki że z bujawki można wypiąć leżaczek, więc jestem bardzo zadowolona bo jest w sumie 2 w 1 :) a miejsca nie mam za dużo :)

Nuria myślisz, że jest możliwe, że aż tak opuchnę, że nie będę mogła ich ściągnąć? Kurcze, czuje się bez nich taka "goła " ;/

Wczoraj dziewczyny byłam w Blue City i zaszłam do 2 sklepów i miałam dosyć. Coś niesamowitego bo kiedyś mogłabym chodzić całymi dniami, a wczoraj wytrzymałam 3 h i to z przerwą długą na jedzienie :D

Odnośnik do komentarza

A wiec wrocilam :)

Kryzys poranny minal :) zadzwonilam do meza troszke mu pomarudzilam on mnie pocieszyl i jest okey :) megi wraca pelna sil i pozytywnego nastawienia :)

Tu znalazlam wlasnie tez to co mi polozna powiedziala na temat oddychania w 35 tyg http://www.zapytajpolozna.pl/ciaza-tydzien-po-tygodniu/trymestr-3/tydzien-35.html

Vanesa
Zycze Ci zeby twoja lalunia fikla jednak tak glowka w dol :) a teraz duzoo cwicz :)
Marta a
Szczerze to nawet nie wiem o co chodzi z tymi lekami ostatnio nie ogladam faktow ani nic takiego ale powiem ci ze od poczatku ciazy nie biore zadnych lekow przeciw bolowych. A predzej to zawsze mama z polski mi apap przywozila jakos od lat mam go sprawdzony i bralam.

Ja kurtke kupilam w h&m na dziale mama i tez rozmiar M jest mi troche worek ale to jest parka wiec az tak zle nie wyglada wazne ze jest dluga i wszystko zakrywa.

Madziara1991
Ja bym nie ryzykowala z basenem jednak teraz w ciazy a szczegolnie na koniec to nasze ciala sa podatne na wszystko wiec raz dwa mozna sie nalapac czegos.

Carolineee
Tak za 3 tyg zaczynamy bieganie po schodach i mycie okien ok :)

Monikam
Ostatnio jak ogladalam brzuszki dziewczyn zastanawialam sie jak tam twoj :)?? Duzy juz? Moze jakies zdjecie.

Aablik
Mnie tylko wieczorem palce troche puchna ale to wiem juz ze jak przychodzi 20 musze sciagnac obraczke i jest okey. Nogi moze z dwa razy jak bylo cieplo.

Mlodafasolka
Moglas isc lepic balwana :)

Olussia
Wlasnie cos ty tez dawno nie dodawalaa zdjecia domku od Zoski :) pochwal sie brzuszkiem :)

Ah dziewczyny jak macie jakies badania chodzi mi konkretnie o ph to jest chyba kwasowosc pochwy jakie macie wyniki ? Wiecie ?

Jezu piszecie ciagle o takich pysznosciach ciastach ciasteczkach a mnie slinka cieknie :) okropne jestescie. A gofra bym zjadla takiego z budki z parku ha ha u nutella smietana jagodami i polewa truskawkowa :)) znajomy mial kiedys taki maly interes wiec jadlam codziennie po 3 z takim skladem pychotka :)

Odnośnik do komentarza

Zdejmowanie pierścionków i obrączki – na noc zdejmuję a w ciągu dnia nie wyobrażam sobie bez nich jako s tak dziwnie i brakuje… Jak będzie ciasno to pewnie będę zmuszona zdjąć ale oby tak nie było.
Madziara – ale super niespodzianka :) kochane masz rodzeństwo :)
Olusia ja tez poluje na huśtawkę z Fisher Price co się sama buja. Na razie czekam aż pojawi się na magazynie to ją zakupię: http://www.cudownaplaneta.pl/pl/lezaczki-bujaki-i-hustawki-niemowlece/64474-fisher-price-hustawka-lezaczek-bujaczek-3w1-swing-n-rocker.html
Monikam ja w jednym sklepie spędziłam ostatnio 20 minut bo wybierałam sobie szlafrok i tak się zmęczyłam że miałam dość… i na tym zakończyły się zakupki… a takie miałam plany… teraz będę na zakupy jeździć na długo i pochodzę troszkę potem na herbatkę, a potem znów 2-3 sklepy i znów odpoczynek… innej opcji nie ma
Jemtruskawki – tylko my mamusie wiemy co znaczą kopniaczki, a nasi panowie mogą sobie tylko wyobrażać i cieszyć z tych jednorazowych kopniaczków które doświadczają
Jej ja w ogóle nie wiem co na obiad zjeść i zrobić… masakra jakaś…. Jem na siłę… i nie wiem czy mnie jakieś przeziębienie nie bierze bo cały dzień oczy mnie bolą i jakaś skołowana jestem… a w gardle jakby coś zalegało…. Trzeba się wygrzać dziś..

Odnośnik do komentarza

Lenson
O której masz wiytę? Powodzenia:)

Jem Truskawki
Śliczne łóżeczko! Super:) Ojj mi tak brakuje w sypialni z 30 cm jednej ściany żebym mogła w ten sposób ustawić łóżeczko, aż Ci zazdroszczę:P

Młoda Fasolka
Pierwszy śnieg? Ooo to nieźle :)

MoniC
Musisz napisać co to za szampan, bo bodajże Kari Kari miała niedawno smaczka:P :). Myślę że większość z nas co jakiś czas niestety znajduje jakiś powód żeby się wystraszyć i spanikować.. I zgadzam się z Tobą, że jak się usłyszy kilka dobrych słów od Was, to jakoś spokojniej się człowiekowi robi :) . Kochana a powiedz jak nastrój przed wielkim dniem?:) Stresujesz się:) ? Powodzenia:)trzymamy kciuki:)

Iza-majka
Nam też położne obiecały spacer na porodówkę, ale zawsze ktoś rodzi jak mamy zajęcia :P ;/ może jeszcze się uda.. Super masz - czyli warto chodzić na zajęcia w SR w Twoim mieście:). Fajnie że Twoja noc przespana:)

Kari Kari
To dobrze, że zaraz będziesz miała kurtkę :) bo bez to już się wyjść nie da nie narażając się na przeziębienie.. Ja mam na szczęście dwa płaszcze w takim fasonie że się super w nie mieszczę:) jeden cieplejszy a drugi na teraz taki akurat:) Pamiętam że chciałam się tego jednego pozbyć bo mam go już w szafie kilka sezonów;p ale jest w ogóle niezniszczony i ładny i tak zawsze do mamy się śmiałam, że zostawię sobie na ciążę - i faktycznie się przyda:P

Nuria
To samo powiedziałam rano do K. - że uwielbiam takie rześkie mroźne poranki :) Aż się sama zaskoczyłam tymi słowami, bo kiedyś miałam zupełnie na odwrót :) . Co do gofrów, to ja nie mam żadnego ekstra przepisu, sama nie robię, bo nie mam w czym :P Dopiero musimy sobie kupić gofrownicę, ale mamy tyle wydatków związanych z urządzaniem/wyposażaniem mieszkania i z wyprawką, że gofry muszą poczekać...

mimi_88
Dobrze, ze można światło zapalić, bo ja wczoraj wróciłam o 18 z sr a tu ciemno w całym bloku :D :/ coś majstrowali przy słupach i nie mieliśmy prądu, aż się bałam sama w domu zostać przy świeczkach i pojechałam do rodziców:P

aabalik
Mi nogi nie puchną, ale czuję jakieś mrowienia i takie ociężałe są.. to nie to krążenie co było przed ciążą..

martaa89
Ja wzięłam octanisept ten większy z dozownikiem. :) myślę że będzie wykorzystany.

Maślak
Gratuluję poprawienia wyników:) Ja też znacznie podniosłam hemoglobinę:) Ale w ogóle zmieniłam dietę.. Zaczęłam dodawać do jedzenie amarantus, pestki dyni, pietruszkę, szpinak itp. itd..:) Dietą można naprawdę dużo zdziałać. Dobrze, że z Małym ok, trzymam kciuki żeby się ułożył odpowiednio:)

Megi
Ja niestety też miałam takie problemy z oddychaniem.. nawet kiedyś Was o to pytałam.. Musimy jeszcze troszkę wytrzymać aż brzuszek nam opadnie:) choć jest ciężko..

Vanesa
Miejmy nadzieję że Twoja dzidzia zechce współpracować z mamusią:) i ułoży się jak trzeba, ale jakkolwiek urodzimy, najważniejsze żeby nasze dzidzie były silne i zdrowe... :)

Madziara
Kwestia basenu jest myślę że dyskusyjna.. Bo nawet lekarze niektórzy zalecają- bo w ciąży to super sposób na aktywność, a inni odradzają bo z kolei jest większe ryzyko infekcji.. także trzeba przemyśleć czy ma się skłonności do infekcji czy może większa korzyść będzie jak popływamy :)

Carolineee
Jak już kupię sobie gofrownicę to Twój przepis będzie wypróbowany jako pierwszy!:D

Ufffffffff.. :) Udało mi się Wam odpisać :) Nie dałam rady już wszystkim bo chyba z godzinę już skrobię :D
To zaraz napiszę Wam jak moja wizyta:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolko ale mi smaka narobiłaś uwielbiam placki ziemniaczane nawet w postaci placka po węgiersku ;)
Madzira ja od swojej siostry co prawda nie dosalam łóżeczka ale za to dostałam kołyskę z materacem i pościelą bardzo się cieszę bo kołyska będzie teraz rodzinna i każde kolejne dziecko będzie w niej spało ;) na a potem dzieci mojego Kubusia ;)
Megi1992 ja w ciązy robilam dwa razy czystośc pochwy i za pierwszym razem Ph miałam 4,0 a za drugim 4,4

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Madziara cudowni! ;) uwielbiam niespodzianki :)

Megi ja to umieram jak dziewczyny piszą o tych pysznosciach, co chwile mam na cos innego smaka :)) a na gofra miałam ze 3 tyg temu i póki co zaspokojona w tym temacie jestem :) proszę bardzo- zdjecie jeszcze gorące hehe
Ostatnio jak tez miałam kryzys to M mnie pocieszał i mówi ze jeszcze chwilka i mały bedzie z nami, a ja na to, ze kto wtedy bedzie mnie tak miział od środka hehe :D nie bedzie nic cudowniejszego od mojego malucha, ale za kopniakami bede tęsknić.

Kari wlasnie taki mam plan co do pierścionkow, zobaczymy. Dokładnie trzeba tak robic z zakupami , bo inaczej nie ma opcji. Moze weź na wszelki wypadek jakas herbatke z miodem i cytrynka. Tez nie wiem co dziś na obiad, potrzebuje cos na szybko.

Troche sie Wam pochwale :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...