Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co.... tak czytając siebie no i was o tych problemach ze spaniem, zgagi, ociężałość itp to mam w głowie stwierdzenie mojego męża: KOBIETO OGARNIJ SIĘ! JESTEŚ W ZAAWANSOWANEJ CIĄŻY, KIEDYŚ MUSISZ POCZUĆ SIĘ GORZEJ. NIECH DOTRZE DO CIEBIE ŻE NIE DASZ RADY WSZYSTKIEGO ZROBIĆ! !!!

No i w taki oto sposób pocieszam się tym że moje najbliższe otoczenie chodzi ze mną w ciąży i rozumie moje hmmmm niepełnosprawności. .. heheh

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Wstałam, poczytałam książkę, zjadłam śniadanko i sobie siedzę leniuchuję :)
Mae – tak to ja o odzieży ciążowej pisałam i niby w szufladach trochę ich jest ale w nic się nie mieszczę. Lubię spodnie z H&M rurki bo dobrze w nich wyglądam, i kupując myślałam, że ten pas ciążowy wystarczy do końca ciąży bo taki był luźny, a tu do końca zostało jeszcze troszkę czasu, a ja czuję się jak zabandażowana skrępowana.. Nawet bluzki to tak jakbym pępek miała na wierzchu… ajjj… zostaje szlafrok i siedzenie w domu….
Iza-majka i tu racja z tym stwierdzeniem… musimy pogodzić się, że pewne sprawy są nierealne byśmy same zrobiły więc nie wstydźmy się prosić o pomoc i by ktoś nas wyręczył w obowiązkach… wystarczająco nasz organizm ciężko pracuje, a będzie pracował jeszcze intensywniej. Ja mam problem by wstać z krzesła i chodzę jak słonica, ale nie przejmuję się tym…. Ciąża to piękny czas i nasze ciało to dom dla naszych Skarbów :)
aasiak - weź paracetmol nie męcz się bo to nie wpływa dobrze ani na ciebie ani na Maluszka... dużo pij wody z cytryna i może spacerek... zdrówka życzę
Dzisiaj sobie z moją Niunia pogadałam i powiedziałam jej jak jest dla mnie ważna i jaka jestem dzięki niej i tatusiowi szczęśliwa, po prostu zwierzyłam się jej… a na koniec ona dała solidnego kopniaczka :) cudowne to było….

Odnośnik do komentarza

no ja właśnie zaczęłam mężusia leczyć rutinoscorbinem bo zauważyłam, że zachrypnięty jest więc by Nas nie zaraził od razu dostał dawkę... ma skutki picia coli z lodówki...
tak go trochę naszpikuję lekami i sama chyba zjem kanapeczkę z czosnkiem na noc profilaktycznie

powiem wam, że siedzę w domu drugi dzień i nie mam bóli podbrzusza... czuję się lepiej, moja Niunia szaleje bardziej niż kiedykolwiek... chyba jej to pasuje... aż miło patrzeć na zniekształcający brzusio :)
pisałyście jakiś czas temu o włosach, że Wam wypadają... mam to samo garściami....a miało być tak pięknie

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie
Jestesmy juz po wizycie . Dzisiaj tylko szybko bez sluchania serduszka bez wazenia bez cisnienia tylko pani doktor zbadala szyjke i od czwartu nic sie nie zmienilo jest dalej tak jak bylo. Mam duzo odpoczywac lezec i takie tam i tak nie potrafie tego spelnic bo zaledwie ostatnie 5 dni tez mialam tylko to robic zeby nic sie nie pogorszylo z szyjka a caly weekend bylam na zakupach pralam skrecalam z mezem mebelki i co nic wiec te gadanie od lekarzy ze trzeba lezec to sranir w banie :) jutro ide normalnie na szkole rodzenia dzisiaj juz jeszem po zakupach i byle jeszcze pare tyg :)
Nastepna wizyta znow w przyszlym tyg ale wtedy juz posluchamy serducha :)
Ide jesc bo jestem wyglodniala :)
A co do lekow to najlepiej isc na chwilke spac pic duzo wody a nie truc sie tabletkami :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jak dobrze że jesteście, czytam was i od razu mi się przypomniało że w czasie walki z zelaskiem i ubrankami Kuby całkiem zapomniałam o zestawie tableteczek;)

Megi super że tak dobrze się czujesz;)
Aasiak możemy brać apap lub paracetamol który jest właśnie w apapie,
Mea życzę powodzenia w negocjacjach z szefem;) i dużo lepszego dnia niż ten wczorajszy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kobietki! Ja sie dzis wyspalam i od rana sprzatanie w domku,teraz zrobilam chwile przerwy zeby was poczytac;) tak jak pisze Megi1992 tez nie potrafie lezec odpoczywac i nic nie robic,zreszta pewnie wiekszosc z was tak ma:)
Ja ciuszki juz jakis czas temu pralam i prasowalam w sumie to dobrze bo z waga plus 18 to nic przyjemnego stac przy desce:-) mam nadzieje ze po porodzie jakos zrzuce te kg.
Aabalik ja biore magne b6max rano i wieczorem.
Tak wogole to sliczne brzuszki macie,kazdy juz taki okazaly:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Iza-majka niestety mam to samo. Cieszę się jak pośpię sobie do 7, bo przeważnie mam pobudkę o 5-6 :( Rano czuję się jakbym tyrała w kamieniołomie całą noc. Twój mąż ma całkowitą rację
Abalik, Mimi ładne brzusia
AgaPo na prawdę nie widać u Ciebie tych 17kg.
Aasiak niestety znam ten ból, mnie bardzo często migreny męczą. Pozostaje tylko leżenie w łóżku. Staram się nie brać apapu, ale czasem jestem zmuszona
Mimi ja też robię pranie, korzystam z pięknej pogody. Przynajmniej szybko pranie Ci wyschnie haha
Abalik ja biorę magne B6
Megi dobrze,że szyjka nie skróciła Ci się
Poniżej wrzucam swojego brzuchola :)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17879.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17880.jpg

Odnośnik do komentarza

Meggi1992- super, że szyjka w porządku, ale nie możemy też olewać tego, co mówią lekarze... ja na początku olałam, biegałam jak przed ciążą, brzuszka jeszcze nie było takiego, więc to nie był problem, robiłam wszystko, a tu nagle boom, szyjka się skraca i trzeba do szpitala - więc lepiej dmuchać na zimne.

Śliczny dzień, lecę dziś do fryzjera! Nie byłam od poczatku czerwca... niby nie widać odrostów itd. ale koncówki trzeba podciąc i trochę podkolorowac włoski :D trochę przyjemności dla siebie :)

MartaA- wczoraj miałam, dziękuję za życzenia! :*

Na ból głowy Apap, a co do magnezu to ja biore MagneB6

Odnośnik do komentarza

Aasiak współczuje tego bólu gdzieś słyszałam ze lepiej wziąć tabletke bo jak ty cierpisz przez bol głowy to dziecko tez odczowa twoje złe samopoczucie .
Ja dziewcZyny w tym momencie wam zazdroszczę tego lenistwa w domu:)
Mam tez pytanko wczoraj słyszałam opinie ze dzieci teraz sa przewitaminizowane czy wy tez cos takiego slyszalyscie? Czy będziecie brały witaminy do końca ciazy?

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) Piękne brzuszki, Gabi82 jaki ty masz malutki brzuszek, zazdroszczę :)

Ja biorę chela-mag b6 3x dziennie. Witaminy jak najbardziej do końca ciąży, mam zamiar także zapytać moją gin czy po ciąży też mogę, bo w sumie na moich witaminach pisze, że dla kobiet karmiących. Mi dziś do domu wpada ekipa remontowa i zacznie się piekło.
Chyba wczoraj za bardzo poszalałam na zewnątrz bo coś mnie dziś w gardle drapie :/
Co do spodni, głównie chodzę w leginsach i dresach. Mam jedne jeansy ciążowe, ale o ile pas ciążowy jest luźny tak zaczynają mnie uciskać poniżej :/
W uświadamianiu że nie należy przesadzać w ciąży najlepsza jest moja mama :p pamiętam jak w pierwszym trymestrze chodziłam jeszcze na zumbę raz w tygodniu. Pewnego dnia jak byłam u mamy, ona akurat zaprawiała truskawki, moje zajęcia z zumby podsumowała tak: wrzuciła truskawkę do litrowego słoika z wodą, zakręciła i potrząsnęła i powiedziała że tak skacze moje dziecko jak ja się bawię. Nie poszłam już więcej :p

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza u nas wszystko ok mały ułożony główkowo wiec wiem czemu co 15 min latam do kibelka wazy 1600 doktor powiedział ze zalicza małego do tych większych dzieci a co śmieszne mama zamiast przytyć schudłam 1 kg wiec od początku ciąży na wadze więcej tylko 4 kg śmieszne bo mi się wydaje ze jestem coraz większa a nie mniejsza to wszystko przez dietę cukrowa,kolejna wizyta 4.11.wiec prawie za miesiąc teraz jeszcze 2 dniowy pobyt w szpitalu i laba.
pozdrawiam was idę coś zjeść bo niestety jestem głodna.

Odnośnik do komentarza

AgaPo ja nie biorę witamin wcale w pierwszym trymestrze lekarz powiedział ze nie ma co brać a w drugim dostałam femibion 2 kilka razy brałam w różnych odstępstwach czasowych i za każdym razem miałam straszne nudności i wymioty i zrezygnowałam a Kubą wszystko dobrze i jeszcze rośnie jak na drożdżach;)
Rudaopole super że z małym wszystko dobrze;), i super waga;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Od razu się chwalę, że łóżeczko dotarło, w prezencie za zwłokę dostałam rożek dla małego :)

AgaPo- Ja od początku ciąży biorę tylko kwas foliowy i chela mag b6 2x dziennie, bo często łapią mnie skurcze w nogi. Mój gin od początku uważał, że skoro jem wszystko i mam dobre wyniki to nie ma sensu łykać witamin.

RudaOpole, Meggi- Dobrze, że po wizytach wszystko ok :)

Aaasiek- Ja jak miałam migrenę w weekend łyknęłam pierwszy raz od początku ciąży Ibuprom. Wcześniej raz łyknęłam ApAp jak mnie plecy bolały. Lekarz twierdzi, że można więc chyba wie co mówi. A tak to robiłam zimne okłady na głowę. Oby Ci przeszło. :*

iza-majka- Można rutinoskorbin. Pytałam z ciekawości lekarza bo słyszałam gdzieś, że może mieć działanie wczesnoporonne, ale powiedział, że nie słyszał o takim przypadku.

Normalnie mam taką radochę, że łóżeczko już stoi, że szok! :D Normalnie powoli do mnie dociera, że to już lada chwila i będzie nas troje :D
Jutro zabieram się za pranie pościeli i kocyków.

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17885.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17886.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17887.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witam cziewczynki sliczne brzuszki macie :)

Abalik ja biore slow mag 2 razy dziennie tak mi zaleciła moja gin mowi zeby nie brac mag z b6 bo b6 juz jest w suplemencie witaminowym.

od wczoraj drapie mnie w gardle czułam juz ze cos mnie łapie i zaraz zrobiłam sobie syop z cebuli i wypiłam 2 szklanki soku pomaranczowego swiezo wyciskanego i wode ciepła z cała cytryna i miodem i dzis to samo + wypiłam cała wode z ogorków kiszonych swoich robionych bo robiłam ogorkowa zupe i barszcz z burakow :) i czuje sie coraz lepiej a maz jak z pracy wroci wysle go po ten prenalen do apteki :) dzwoniłam do mojej klientki pani mgr farmacji i pytałam czy jak nic z sposobow domowych nie pomaga co moze kobieta w ciazy wziasc wiec smiało

tantum werde do ssania mozemy krople do nosa z heel euphorbium i gripovite z firmy zdrowit
mysle ze któres z was sie przyda ta informacja :) jak mi nie przejdzie napewno wezme tantum werde do ssania i te krople z heel.... ale jak narazie jest lepiel leze i sie poce ale to dobrze bo znaczy ze choroba wychodzi ze mnie ....

Rudaopole super ze wszystko ok :)

aasiak ja mysle ze jak bolała by mnie głowa 2 dni to wzieła bym apap wiec spoko ...

Carolineee wszystkiego najlepszego z okazji urodzin spełnienia marzen :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...