Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś nie pamiętam gdzie czytałam właśnie o jednej konkretnej melodii która działa kojąco na dziecko.... teraz dzidzia czuje się bezpieczna więc jedyny sposób by do niej dotrzeć to dźwięk.... to zapamięta i jak już będzie z nami rozpozna dźwięk z czasów życia w brzuszku, gdzie było ciepło i bezpiecznie.... tak samo dźwięk matki dziecko rozpozna od razu i też często od razu po porodzie uspokaja się gdy usłyszy jej głos :) takie to mądre stworzenia nosimy w brzuszkach :)
tak w porodach to samo było z tą pozytywką :) no właśnie czas włączyć kolejny odcinek :)

Odnośnik do komentarza

Kari
Ja puszczam mojemu małemu przez słuchawki a czasem razem z nim słucham tą piosenkę którą Wam ostatnio wrzuciłam z serii pregnancy music . bardzo relaksuje.. I tak już sobie ostatnio pomyślałam że skopiuję sobie na mp3 albo telefon i może w którejś fazie porodu puszczę i troszkę odpręży mnie i maluszka:)

Rudaopole
Dobrze, że już wróciłaś:)

Carolineee
Nie żałuj sobie snu i odpoczynku :) Jak wrócisz do formy, to wtedy nadrobisz forumowe zaległosci;p

MłodaFasolka
Chciałabym zeby udzielił mi się Twój entuzjazm :)

Lenson
sto lat nie jadłam tych batoników:D narobiłaś mi na nie ochoty... mam w domu tylko kinder czekoladę miała być dla siostrzenicy ale chyba nie wytrzymam i sama zjem zaraz:P A co do nastroju, może to po prostu hormony działają? Szybkiej poprawy humorku życzę!:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

RudaOpole sper ze juz w domu :)

Młoda Fasolka ja tak miałm wczoraj ze non stop cos jadłam :)

Olusia jakie szczescie ze rodzice jechali :) Odpoczywaj duzo !
Teraz jestesmy w takim miesiacu ze wiekszosc kobiet ma z tym problem tak że musimy sie oszczedzac brac magnez przedewszystkim 2-3 razy na dobe ..
.PAmietam jak leżałam w szpitalu w tym 13 tyg z tymi palamieniami to wiekszosc kobiet lezało własnei w 7 miesiacu na podczymaniu ;/dzieciaczki chiały juz wychodzic niektore lezały do konca ciazy ....ah

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisałyście :)
Marta A, ja nie kupuję śpiworka do maxi cosi, mam grube kombinezony dla Poli, i będę przykrywała ją dodatkowo kocykiem.

Gabi82, jak dla mnie zielony zestaw pościeli - bomba! Ja dla córci zamawiam 2 komplety w kolorze beżowym :) Mam wizję całego pokoiku.

MsKoko, współczucia. Życzę Ci, byś szybciutko została mamą.

111magda, ja niestety też mam niewiele zdjęć mojej Królewny, ale najważniejsze, że wszystko jest ok :)

KariKari, zazdroszczę, że jesteś już po badaniu, i super, że wyniki są w normie :) A odnośnie przesyłki - negatywa im!

marysia1002, mój mężu też się zawsze denerwuje. Dlatego na zakupy chodzę zazwyczaj chodzę sama, a później w domu pokazuję Mu co wzięłam. Przeważnie kończy się tekstem "opamiętaj się, Ty nawet połowy ubrań Małej nie ubierzesz" :) Ale dla mnie lumpeksowe łowy dla Polci to sama przyjemność!

Madlenka, czas nadrobić zaległości :)

Sylwunia06, myślę tak jak Ty, że nie każda z nas nie może doczekać się dzieciaczka. Ja marzę o tym, by już tulić w ramionach moją Polcię.

Progosia, ja zamierzam kupić kosmetyki z Ziajki. Na początek płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt (cena 4 razy niższa niż Oilatum) oraz zwykłą oliwkę. Być może skuszę się i na krem do pupki, jeśli nie postawię na Sudocrem. Zobaczę jeszcze co powiedzą w szkole rodzenia podczas zajęć nt. pielęgnacji noworodka.

Lenson, mam takie samo zdanie na temat lumpków, mam z nich niemal całą garderobę (większość ubranek była jeszcze z metką), a ilość nowych ciuszków mogę policzyć na palcach u rąk.

Rudaopole, super, że już jesteś w domu. Wytrwałości w diecie życzę.

Carolineee, super, że łóżeczko już czeka. Ja niestety muszę uzbroić się w cierpliwość, bo na meble, musimy czekać 4-5 tygodni.

Ja też dziś jem, jem i jem. Właśnie wcięłam całą czekoladę Tiki - Taki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

111magda super, że z maluszkiem ok
KariKari najważniejsze, że badanie masz za sobą. Czekając w przychodni czułam się normalnie. Po badaniu musiałam jak najszybciej zjeść, bo byłam bardzooo głodna. W sekundzie pochłonęłam śniadanie :)
Ja jestem już 8kg na plusie
Vanesa dzięki za inf nt twardniejącego brzucha. Przydatne inf
MoniC spora różnica w tp. Okres mam co 26 dni, Ty pewnie więcej, dlatego tak wychodzi.
Progosia nad kosmetykami jeszcze nie zastanawiałam się. Chociaż wybiorę te, o których dziewczyny piszą. Kupie je dopiero po sr.
Rudaopole super wieści, cieszę się, że z Wami wszystko w porządku. Odpoczywaj
Olusssia nie wspominaj o siusiu, chodzę bardzo często :(, moja tez jest nisko ułożona. Jeszcze trochę i będę więcej czasu spędzać w toalecie niż gdzie indziej :) Odpoczywaj dużo!
MłodaFasolka haha, powiedz mężowi aby zamknął lodówkę na kłódkę
Soqlka dzieki. Chcę kupić jeszcze jakiś jasny, np biały albo różowy, ale żaden nie podoba mi się :(

Odnośnik do komentarza

Soqlka- Ładna pościel, miałam zamawiać tą w kratkę tylko żółtą, ale okazało się, że nie muszę zamawiać ani pościeli ani prześcieradeł bo dostałam od mojej mamy 4 komplety myślę, że mi wystarczą. :)

He he szkoda tylko, że mąż do 22 w pracy i nie ma nade mną kontroli, jakby zobaczył dzisiaj moje uczty to by się za głowe złapał :D

Coś mnie brzuszek boli i ciągnie mnie w pochwie... Ale dzisiaj konkretnie się poschylałam przy sprzątaniu chatki i jeszcze poszłam jabłka pozbierać... To może i od tego.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MoniC
Kochana jestes z tymi zachciankami ale barszcz poszukam jeszcze gdzies tutaj u mnie a jak nie znajde to mama mi wysle :) jedyne czego nikt nie potrafi spelnic to KREMOWKA x5 :):):):) ale bym zjadla to az nie mozliwe

Carolineee
Wydaje mi sie ze chyba nasze babelki wysysaja z nas cala energie bo ja od 2 tyg mogla bym tez tylko spac lezec i jeszcze raz spac

Progosia
Mi polozna dala liste z wyprawka na ktorej z kosmetykow jest tylko oliwka wiec mam z penaten i dodatkowo kupilam jeszcze puder i sudocrem ale sudocrem to wiem ze tylko smarowac pupke jak bedzie sie cos dzialo.

Soqlka
Ja tez mam ta posciel ktora pierwsza dodalas w kratke ale niebieska szczerze to wyglada inaczej niz na zdjeciu i od razu kupilam inne bo mi sie nie podoba jakos super.

Mlodafasolka
Wydaje mi sie ze 4 zestawy to az za duzo na poczatku nasze bobaski i tak beda spaly bez poduszki i kolderki bo najlepsze sa te spiworki jest pewnosc ze ma cieplo i nie ma mozliwosci dania sobie koldry np na buzke
Moje zdanie :) dlatego ja mam 2 zestawy poscieli i 3 przescieradla bo na to to akurat moze sie ulac .

Patrzalam wlasnie na program o wczesniakach ktore urodzily sie w 23 tyg ciazy jeziiuu jakie malutkie ale kazdy przezyl niestety nie w kazdym kraju jest mozliwosc ratowania tak malych bobaskow . Aah i dowiedzialam sie ze dopiero od 24 tyg ciazy mozgi naszych babelkow zaczynaja sie rozwijac i tworzyc wszystkie powiazania :)

A co do wagi to nie ma co sie przejmowac ze sie iles przytylo kazda z nas wiedziala ze tak bedzie a wogole wiekszosc to woda w organizmie wiec mam to gdzies u mnie tez +10 .

A ja sie zastanawiam co z monikam :)? Chyba ostatnio cos pisala ze chora

A teraz moj malutki szaleje caly brzuch mi lata :) nocne zycie mu sie podoba po tacie juz cos ma :)

Dobranoc i milego weekendu

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny wpochmurny mglisty dzien popołudniu ma sie wypogodzic oby bo narazie złozka sie neichce wyłazic ...

Młoda fasolka pewnie ze zaduzo sie poschylałas ja tez tak mam połozna powiedziała ze to normalne :)ale wiadomo nie wolno przesadzac hehhee

Megi w najgorszym wypadku ugotuj rosół wrzuc pare burakow i czosnku dopraw maga sola pieprzem i bedziesz miała barszcz zdrowy i pyszny :) robie bardzo czesto :)

A z kg to tak jak mowisz wiecej wody krwi i innych spraw wiec mysle do 16 to jest idealnie bo 10 odchodzi po porodzie odrazu ja mam 8.5 na plus tez mysle ze do 16 napewno dobije :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Szalejecie z postami. Co się wieczorem loguję to jest 10 stron i już zapominam co komu odpisać :p

Megi - ja właśnie myślałam, żeby nawet nie kupować teraz pościeli tylko śpiworek. A dopiero jak podrośnie to poduszka i pościel.

Udało mi się kupić dla siebie kurtkę! :D Złaziłam mnóstwo sklepów i w końcu w H&M dorwałam. Pozostałe były dla mnie albo za wielgachne, czułam się jak w worku, albo brzydkie. A fortuny na kurtkę na 3 miesiące nie chciałam wydać.
Zaraz idę piec dwa ciasta na przyjście gości, bo nie wiem które wyjdzie ;> Tak rzadko coś piekę, że nie jestem pewna rezultatu. To które będzie lepsze, znajdzie się nas stole. Będzie ciasto kruche z orzechami i karmelem oraz jabłecznik.

Aha. Zapytałam się ginekologa o te bóle spojenie łonowego i powiedział że wcale na to nie za wcześnie. I że rozejście się spojenia zdarza się bardzo rzadko. Pewnie się po prostu luzuje trochę i tyle. Tak samo nie przejął się mniejszą aktywnością mojego Fasola. Stwierdził, że grunt, że w ogóle się codziennie coś rusza. Kazał tylko zwracać uwagę, żeby twardnienie brzucha nie pojawiało się regularnie i na to mam brać dużo magnezu. I nie bać się przedawkować magnez, bo o to bardzo ciężko.
Żałuję tylko, że nie miał czasu mnie zbadać bo się wcisnęłam między inne pacjentki.

No nic, lecę bo dużo roboty czeka.
Miłego dzionka dziewczyny :) U mnie nawet słońce za oknem.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Meggi, dziękuję za informację nt. pościeli. W takim razie chyba się nie zdecyduję na kupno i poszukam czegoś innego.
Mae, pokaż proszę kurtkę. Sama poszukuję i nie mogę nic znaleźć.
Dziewczyny dostałam kilka dni temu od siostry krem przeciw rozstępom. Muszę przyznać, że rewelacja! Do tej pory używałam balsamu z rossmanna, ale ten jest dużo lepszy. Super pachnie, wchłania się w mgnieniu oka i jest bardzo wydajny.
Poniżej wstawiam zdjęcie.

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16338.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa 35 widziałam ze jesteś z mojego rodzinnego miasta Katowice ja mieszkałam na Załężu a ty ????
dziewczyny dzięki za miłe powitanie
wprowadziłam dietę jedynie co se martwię ze przez ta dieta to niedostarczeń mojemu małemu wszystkiego co najlepsze,a co gorsza to chyba się schudnie hahahah ja i tak ja do dzisiaj przytyłam tylko 5 kg zobaczymy dalej,za miesiąc kontrola w szpitalu tak do końca ciąży co miesiąc trzeba być pod kontrola.

Odnośnik do komentarza

Vanesa
No dziekuje Ci za pomysl szczerze to nawet nie wpadlam ze moge sama zrobic ten barszcz ha ha ale ze mnie mozg :)

Solqka
Zrobie popoludniu zdjecie poscieli jaka mam w domu i ten ktora byla na zdjeciu i zobaczysz ze jest roznica do trgo jest bardzo taka twarda dzwiny material

Rudaopole
Ja jestem z siemianowic ale 2 lata temu mieszkalam tez prez rok w katowicach na debie a pracowalam na 3 stawach :) na zaleze to zawsze na gielde jezdzilam :) a gdzie cie tam wywialo do opola ?

Odnośnik do komentarza

Hej. Ale dzisiaj u mnie śliczna pogoda :D

Meggi- Wiem, że 4 komplety to za dużo, dlatego też już więcej nie kupuję. To prezent od mamy, mam 2 nowe komplety i 2 używane.

Vanessa- To na pewno było od tego, bo od rana nic już nie boli. A w pochwie zauważyłam, że mnie ciągnie jak za szybko wstanę lub zmienię nagle pozycje w łóżku.

soqlka- Ja tego kremu używam od 11tc i jedyne co mi zapewnia to nawilżenie i fakt bardzo ładnie pachnie. ;)

Miłego słonecznego weekendu! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :) co sie zbierałalam żeby coś napisać to patrzę a tu tyle stron do nadrabiania, i nawet nie byłam w stanie doczytać :))
Cały tydzień w sumie chorowałam :( do tej pory daleko mi do ideału :( ale najważniejsze, ze lepiej sie czuje :)
Dzięki Megi za troskę :)
U mnie dzisiaj tez pięknie i cieplutko :)
Rudaopole trzymam kciuki za dietę :) powodzenia, myśle, ze przy prawidłowej diecie ńie ma możliwości niedostarczenia wszystkich składników potrzebnych maluchowi.
Mae, Megi ja tez nie kupuje pościeli póki co, mam śpiworek, ewentualnie kocyk. Nie usnęłabym chyba gdybym położyła kołderke i cały czas myślała, czy nie nasunie sie na głowę.
Mae pokaż kurtkę :)) ja ńie mam żadnej przejściówki, jedynie to zimowa, płaszczyk mam od koleżanki, ale jest za duży ;/
U mnie póki co 7 kg, czuje sie jak mińi słonik, sporo rzeczy zaczyna sprawiać kłopot, a w szczególności schylańie sie.
Gabi udanego wypoczynku ;)
Progosia Tez na początek mam zamiar kupić tylko oliwkę, sudocrem mam, ewentualnie Oilatum.
Co do wyprawki to mam niewiele, chociaz jak przejrzałam ubranka to większość juz mam, jedyne co muszę kupić to taki gruby koc, bo cienki juz mam :) polecacie coś?
Megi Pzrescieradla mam 3 i tez uważam, ze to najważniejsze.
Olusssia ale przygody :( najwazńiejsze, ze skończyło sie dobrze :) tez mam czasami napięty brzuch i taki twardy, biorę magnez, ale może zacznę więcej, wizyta dopiero 25 :/ poza tym miałam. Ze dwa dni takie, ze bardzo bolał mnie brzuch na dole, mam nadzieje, ze to nic takiego, bo przeszło. Lekarz zbada i zobaczy zaraz.

Odnośnik do komentarza

Madziara zmniejszona ilosc ruchow moze spowodowana jest Twoja choroba. Tak mi sie zdaje. Moge sie mylic. Moze dziewczyny wiedza lepiej. Kuruj sie.
Monikam wracaj szybciutko do zdrowia. Ja tez czuje sie jak malutka slonica, szybko sie mecze.
Pogoda jest tak cudowna ze relaksuje sie na dworzu w cieniu. Gabi caly czas szaleje. Widac odpoczynek na swiezym powietrzu sluzy jej ;))
MlodaFasolka piekny kocyk
Olussia ja na poczatku dnia bylam spiaca i slabo sie czulam
Od paru dni Gabrysia rusza sie i gniecie mnie nogami i rekami w dole brzucha podczas jedzenia. Dzieje sie to podczas kazdego wiekszego posilku. Musze kilka razy wstac i wyprostowac sie, bo jak tak sie rusza ciezko jest jesc ;) Czy ktoras z Was tak miala???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...