Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Kari kari ja juz mieso jem nieoficjanie czyli w jakies potrawce smazonego na tłuszczu nie umiem jeszcze! Mam 1.5 kg na plusie mimo ze 4 zgubiłam przez wymioty ale wszystko widze w brzuszek idzie dlatego z dnia na dzien jest coraz wiekszy hehh Rozmiar spodni sie nie zmienił :) 36S dalej nosze i niech tak zostanie hehe:)

przesyłam fajnego linka dziewczyny mozecie swoje bmi policzyc i ile kg mozecie przytyc itd :) fajne filmiki sa :)'i testy do kogo bedzie dzidzia podobny jaki wzrost bedzie miało i wiele innych ciekawostek :)
http://dzieci.pl/kat,132642,name,animacje,materialy.html

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Jeszcze ja mam dziś wizytę - 17:00. to 19/20 tydzień dokładnie nie wiem bo mi się termin z USG i OM jeszcze nie pokrył. Staram się nie denerwować. Pewnie poznam płeć. Pewnie będzie chłopak. Drugi a trzeci w domu - ekstra.....:( Ale co tam dam radę - jak już wspominałam kupię sobie suczkę na pocieszenie, no i kotkę mam więc jakoś to ogarnę.
Gorzej będzie z imieniem bo dla dziewczynek to mam kilka a dla chłopca ani jednego.
A wy dziewczyny jakie imiona dla chłopców macie przygotowane?
O ten magnez sama zapytam i będę brała bo też mi drgają powieki i lekkie skurcze się pojawiają w łydkach.
Co do wakacji to ja też z dalekich wyjazdów rezygnuję - bo jakoś ciężko z czasem i kasę na wyprawkę szykujemy. Zostanie nam polskie morze - i super. Straszy syn jedzie na dwa obozy sportowe więc nie będzie się nudził. Pozdrawiam Was wszystkie - witam nowe mamusie i trzymam kciuki za wasze dzisiejsze wizyty aby wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta a
Wlasnie u mnie lekarz mowil ze dopiero najlepiej gdzies od 20 tyg usg przez brzuch bo predzej jest za maly maluszek i mial racje teraz na ostatnim badaniu mialam przez brzuch i bylo malo wiadac nie tak fajnie jak na dopochwowym . Ale co lekarz to obyczaj ja sie ciesze ze ostatni raz bede miala te od srodka niech zbada wszystko od mojego skarbka i koniec.
Widze ze dluga wyprawa sie szykuje u ciebie autem ja sie troche boje jechac nawet 9 godz do polski bo wiem ze bede miala bole plecow.

A tak u nas wszystko okey maly szaleje w brzuszku czuje juz malutkie kopniaczki prawie codziennie brzuszek rosnie .nastepna wizyte mam 14 i bedzie juz polowkowe badanie .
Mam duzo nowych ubranek dla synusia mama przyjechala w odwiedziny i przywiozla cala torbe bo nie potrafila sie powstrzymac w polsce od kupowania :)
I najwazniejsze zjadlam moja wymarzona zupke chinska ser w ziolach :) az wczoraj myslalam ze miske tez zjem

Milego dnia

Odnośnik do komentarza

Madlenka to miło wiedzieć, że ktoś też ma w teorii już plany na święta ;) Chociaż ja liczę, że na święta będziemy już w domu.

Niestety płci jeszcze nie znamy. Byliśmy w piątek na usg ale nasze maleństwo nie chciało z nami współpracować. Tak się ułożyło, nóżki złożone, fikał nimi ale nie chciał pokazać co jest pomiędzy ;) Następna wizyta 04.08 może wtedy się uda.

Ale najważniejsze ! Wczoraj po 22 poczułam pierwszego kopniaczka !!! Było to niesamowite uczucie, nie da się pomylić z niczym innym :D Niestety tylko raz, dziecię się przemieszczało bo wypchnął mi brzuch z prawej strony i chyba był to kopniak z przypadku ;) Nie mniej uczucie cudowne, aż się poryczałam ;)

Powodzenia dla tych mam co mają wizytę, trzymam kciuki aby wasze dzieciątka współpracowały i dowiecie się co się kryje w brzuszkach :)

P.S pochwale się ostatnimi fotkami :)

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13120.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13121.jpg

Odnośnik do komentarza

Magnoliam powodzenia :)
dziewczynki powiedzcie mi czy któraś z was brała lub jeszcze bierze duphaston
ja jeszcze biorę 2x1 i od najbliższego czwartku odstawiam jedna dawkę więc zostanie raz dziennie, a za tydzień odstawiam całkowicie...tak że podczas wizyty już nie będę go brała i będziemy widzieć efekty.. ta mi moja pani doktor zaleciła a ja już mam stracha.... mam nadzieję, że będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza

kati02, sama wczoraj oglądałam te kosze, ale mamy za małe mieszkanie niestety.
maślak, my dla chłopca mamy wybrane imię Przemuś, bo nasze dzieci będą miały imiona na P, jednak bardzo mi się jeszcze podoba Sebastian i Szymon.
Meggi1992, ja już usg prenatalne w 12 tyg miałam robione przez brzuch, idealnie było widać Maluszka i lekarz nie miał problemu z dokonaniem wszelkich pomiarów. Więc chyba jakość obrazu zależy od sprzętu.
Monic, ja mam wizytę we wtorek i mam nadzieję, że poznam płeć, do sierpnia by mnie chyba ciekawość zżarła.
Stanęłam dziś na wadze, mam +3kg od początku ciąży. Brzuś rośnie.
Byłam dziś na badaniach, wyniki będą popołudniu. Mam nadzieję, że tym razem nie ma bakterii w moczu.
Narobiłyście mi ostatnio ochotę na Vifona, i właśnie sobie podjadam, a na obiadek kupiłam zieloną fasolkę szparagową :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

MoniC - zdjęcia maluszka śliczne. Ja już odliczam godziny do mojej dzisiejszej wizyty :) Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze. Ciśnienie chyba zostało wreszcie uregulowane i już nie jest takie wysokie. Martwi mnie jeszcze to moje łożysko przodujące no ale może dzisiaj okaże się, że się trochę przesunęło, zobaczymy.
Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze i najbliższe wizyty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Jak będzie chłopiec to prawdopodobnie Kacper, albo Oliwier :) Ale to nic tak na 100% nie jest ustalone więc wyjdzie z czasem jak dowiemy się jaka płeć :)

Stresuję się jutrzejszym usg bo to będzie skończony 19 tydzień, czyli to tzw. usg połówkowe.

Kosz mojżesza dostanę po mojej chrześnicy tak jak ubranka dla dziewczynki o ile będzie dziewczynka, ale nie wiem czy będę z tego kosza korzystać... chyba wolałabym postawić obok naszego łóżka łóżeczko, to co wam wklejałam, że ma kołyskę bo wtedy jak dziecko w nocy marudzi to można zabujać i się nie rozbudzi no i lepiej je usypiać w kołysce :)

Odnośnik do komentarza

Nie bylo mnie tu od soboty a tu tyle stron do nadrabiania, no ładnie :P

Megi super brzusio ! :D

Magnoliam, ja w sobote jadę na spływ kajakowy taki kilkigodzinny zaledwie :) Spokojnie, dałaś rade? bo mnie straszą, że dziecko jakieś mikrowstrząsy może mieć ;/

Upały, Upasły, Upały.. Nie mam czym oddychać przy tej parnocie ! Ale wczoraj mój G zrobił mi niespodziankę. Zwolnił się wcześniej z pracy i pojechaliśmy nad jeziorko na Kaszuby :D :D :D

Marysia, spokojnie. My byliśmy na weselu w sobote i każdy się pytał, gdzie ja ukrywam to moje bejbi bo nic nie widac :P

Ruchów też narazie nie czuje, ale przykładam rękę codziennie i czekam..

Wizytę mam 16.go juz nie mogę sie doczekac. Powiem P.doktorowi, ze tak długo bedę leżeć aż mi powie, czy widać psiutkę czy sisiorka :D Ponoć synek ( marzymy o synku :D), bo każdy sie zachwycał moja urodą w ciązy, ze buzia mi się promienna zrobiła itd. W sumie G też mi mówi, że nie widział jeszcze tak pięknej kobiety w ciąży, że wyglądam kwitnąco.

MoniC, witamy w gronie grudnióweczek :)

Olusssia, 3mam kciuki za wizyte :D ja też czekam i czekam. Ostatnią wizytę miałam 13.go czerwca a teraz mam 16.go lipca echhhh... Weź skierowanie do szkoły rodzenia hehehe :D

Madlenka, ja się wybieram, skorzystamyz czegoś na last minute, bo pieniadze nas ograniczaja. Myslimy o Grecji :) oczywiscie samolotem, bo autem to bym sie ugotowala chyba przez tyle godzin a tylek to by mi sie przykleil :P

Zazdroszcze Wam tych ogródków i poziomek, borówek, czereśni itd. dobrze macie moje drogie heheheh :D

Kobitki, jak u Was z wagą? Bo u mnie mija kolejny tydzień a mimo -5 kg od wymiotów nadal stoje z wagą - ani grama na + a nie wymiotuje już trochę i jem lepiej.
Powoli zaczynam się martwić :(

Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki za wasze wizyty ! :))

Maślak, ja mam własnie imiona dla chlopców a dla dziewczynki mam problem :( Chłopiece, które mi się podobają to : Krzyś, Kuba, Paweł, Franek. W sumie to masa by się jeszcze znalazła :) a dla dziewczynki myslimy o Jaśminie, każdemu sie spodobało w rodzinie. Ja jeszcze chciałam Jagódkę albo Agatkę, ale mój się krzywi.

Megi, ja usg dopochowo chyba miałam do 10tc. Potem już przez powłoki brzuszne, ale co kraj to obyczaj :D

MoniC, ja mam termin 22/12/14 i tez planuje na Wigilie byc juz w domu z naszym Mikołajkiem bądz Mikołajką :D
Piękne masz zdjęcia, dokladne, wszystko widac :))

Nuria,ja tez jade na mazury, bo mój jest Mazurem, wiec do tesciow jade "odpocząc" hehe :))

Martaa89, ja witamin nie biorę, nie przyswajam. Kupilam opakowanie na 2 miesiace i chyba je komus odsprzedam, bo doslownie kazda kapsulke zwracalam :(

Odnośnik do komentarza

Lenson - jeśli chodzi o spływ, to my byliśmy na rzeki Słupia na Kaszubach. Rzeczka lajtowa, choć sporo drzew leżących w wodzie i często trzeba było się głęboko chować w kajak żeby przepłynąć. Ja osobiście nie dostałam wiosła do ręki, siedziałam z przodu jak "gościówka" i podziwiałam widoki. Ze względu na łożysko przodujące nie wolno mi się przemęczać i mój W absolutnie nie zgodziła się na to żebym wiosłowała. Zaliczyliśmy jedną wywrotkę ale wody było tylko po kolana, przy wsiadaniu mój W się pośliznął i wpadliśmy oboje :) Powiem Ci, że ta pozycja siedząca w kajaku mi odpowiadała, nie czułam żadnego ucisku. Pamiętaj tylko o zasłonięciu brzuszka. U nas rzeczka była spokojna więc nie miałam obaw, na bardziej rwącą chyba bym sobie odpuściła, bałabym się wywrotek.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja poza kwasem foliowym i jodidem nie biorę witamin bo nie mam żadnych niedoborów. Włączę jeszcze magnez z vitb6.

Lenson a w jakie okolice jedziesz uprawiać ten odpoczynek? :)
Ja chyba zafunduję sobie spływ krutynią żeby przypomnieć sobie stare czasy :) oby tylko pogoda dopisała

w następny piątek mam usg połówkowe i już się zaczynam delikatnie stresować

od początku ciąży mam 0,4kg in plus ale brzuch ogrooomny
sama jestem wielka więc nie narzekam-oby było jak najmniej

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki czekam z niecierpliwoscia dzis na wasze wiesci po wizytachch mysle, ze dzis juz kazda z was pozna dziś co nosi pod serduszkiem :)trzymam kciuki :)

Mąż protestuje z imieniem do dziewczynki strasznie podoba mu sie imię Marietta :) nie ukrywam ,ze mi tez sie bardzo podoba :) wiec albo Vanessa albo Marietta bedzie :)

Do chłopczyków mieliśmy wybrane imiona Wiktor albo Ksawery :) ale bedzie dziewczynka:)

Lenson hmm mysle ze na dniach powinnas zaczac przybierac :)ja tez miałam -4 teraz juz 1.5 na plusie wiec powoli do przodu ale według bmi obliczonego powinnam miec w juz 4 na plusie :)
U mne tak to wyszło z przybieraniem na wadze :

TYDZ 8: 62.6 kg (62.5 - 62.7 kg)
TYDZ 12: 63.6 kg (63.3 - 63.8 kg)
TYDZ 16: 65.1 kg (64.6 - 65.6 kg)
TYDZ 20: 66.9 kg (66.1 - 67.7 kg)
TYDZ 24: 68.9 kg (67.8 - 70.1 kg)
TYDZ 28: 71 kg (69.5 - 72.5 kg)
TYDZ 32: 72.5 kg (70.7 - 74.3 kg)
TYDZ 36: 74.1 kg (72 - 76.1 kg)
TYDZ 40: 75.6 kg (73.3 - 77.9 kg)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...