Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny proszę o radę, bo jest 16 a ja dalej nic nie jadłam ( w sumie nawet głodna nie jestem tak mnie żołądek boli).
Duphastonu ani kwasu tez nie lykalam, bo pewnie odrazu bym zwróciła..

Co jecie w takich momentach?
Kupiłam sobie wczoraj flipsy i jabłuszka gerbera, ale po tym tez odrazu biegłam do wc. :(

Nie wiem czy próbować coś jeść, bo przecież musze, czy sobie odpuścić i czekać aż może przejdą te intensywne wymioty jakoś na dniach. :(

Odnośnik do komentarza

Lenson ja tez wczoraj strasznie wymiotywałam ale dzis naszczecie nie jak narazie chyba ze znowu wieczorem ;/ migdały mi pomagaja na mdłosci na wymioty nie mam pojecia jak działaja Ja nie mam apetytu wogole ale musze cos jesc wiec po jedzeniu wcinam migdały mi naprawde pomagaja to jest straszne! ale trzeba to przezyc !:) strasznie Ci współczuje z tymi wymiotami oby Ci szybko przeszły pozdrawiam

Olusia Daj znac po Usg jak tam dzidzia mała :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny! Jestem po wizycie, dzidzia urosła mierzy 1,57 cm. Zrobiono mi masę badań za które zapłaciłam ponad 250 zl. W zasadzie wszystki jest ok oprócz moich problemów z nadciśnieniem, dzisij 148/97 :( Muszę łykać tabletki na obniżenie ciśnienia. Obniżyła mi jeszcze dawkę duphastonu z 2x2 do 2x1 tabl i powiedziała, że jak do 22-05 plamienie już się nie pojawi to będzie można go odstawić. Miesniaki oczywiscie rosną i jak tak dalej pójdzie to jeden z nich zasloni kanal rodny i pozostanie mi cesarka zresztą przy moim ciśnieniu to i tak chyba raczej naturalnie to ja rodzić nie bedę jak się nic nie zmieni. Później wstawie foto z ust. Pozdrawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

magnolia, to cudownie,ze tak urosla:) moja ma 1,26 cm:)
3mam kciuki zeby plamienie ustalo!
ja tez na razie na zwolnieniu!

dziewczyny, lekarz jak zobaczyl moje wyniki krwi to mowil ze wazystki oki. potem jak sie spytalam to powiedzial ze moge brac maternal. nie bylo takiego w aptece wiec kupilam prenatal czy jakis tak-rozowe opakowanie. ale na nim jest napisane ze od II trynestru.. nie wiem czemu? co myslicie?brac? czy poczekac?
a wy co bierzecie?
pozdrawiam!
:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Dawno nie pisalam, ale mialam duzo pracy. Bylam u poloznej. Wyliczyla mi termin na 28.12, pobrala krew...jezu czystosc i higiena daje wiele do zyczenia....dziewczyny mam problem. Poniewaz tu do 12tc nie ma mozliwosci by zbadal mnie jaki kolwiek lekarz, na prywatne USG jade za tydzien w sobote. Od wczoraj (z przerwami) Boli mnie po prawej stronie brzuch. Wydaje mi sie, ze to jajnik (ten z ktorego byla zawsze owulacja) bol nie jest intensywny , boli prawy bok az do pachwiny. Martwi mnie, juz tyle sie naczytalam, ze to jeden z objawow ciazy pozamacicznej itp. Dodam, ze nie mam zadnych plamien czy krwawienia....ale sama nie wiem co o tym myslec.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjopz590sm7.png

Odnośnik do komentarza

Carolineee - dziekuje za szybka odpowiedz. Moj strach jest podwojny, bo moja pierwsza dzidzie stracilam 4lata temu w 12tc. Dlatego tez wszystkim sie tak bardzo przejmuje. A poza tym. Nudnosci ustaly. Choc apetytu dalej nie mam. Za to piersi tak mnie zaczely bolec, ze nie moge ich dotknac. Z natury mam duzy biust a teraz to juz widze, ze troszke jest wiekszy do tego widac na nim takie mocno zarysowane zyly....tez tak macie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjopz590sm7.png

Odnośnik do komentarza

daga m niemartw sie ja mialam ciaze pozamaciczna i mialam böle ale przy bölach pojawilo sie krwawienie,pojechalam do szpitala i okazalo sie ze jest ciaza pozamaciczna a tylko böle jajnika nieoznacza ze tak musi byc tym bardziej ze jestem teraz w 11 tyg i pobolewa mnie tez czasami jajnik,teraz to mam takie przeszywajace böle tez sie martwie ale podobno to normalne. To byla moja pierwsza ciaza,druga byla normalna ale w 10 tyg niebilo serduszko bylam zalamana! Teraz jestem 3 raz w ciazy i narazie wszystko ok jestem pozytywnej mysli,do 3 razy sztuka!

Odnośnik do komentarza

Mae - ja wlasnie wychodzę z przeziębienia. Miałam straszny katar ponad tydzień i bol gardla do tego wszystkiego od smarkania wyszla mi opryszczka na nosie. Radzilam sobie domowymi sposobami plukalam gardło woda z woda utleniona i pilam dużo domowych cieplych soków z malin i porzeczek. Ciezko bylo. Wczoraj na wizycie i mojej gin zapytalam jak sobie radzić w takich sytuacjach. Na katar powiedziala zeby kupić sobie wodę morska i psikac do nosa, udraznia go. Na gardlo syrop Prenalen dla kobiet w ciąży a na opryche tabletki Heviran. Wszystko oprócz wody morskiej jest na receptę. Życzę dużo zdrowia :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Daga- cieszę się, że Cię uspokoiłam :) U mnie jeśli chodzi o żyłki to jakieś strasznej różnicy nie zauważyłam, są bardziej widoczne w bliskiej okolicy sutków i to w sumie na tyle :) Ja zawsze mam bardzo widoczne żyły na ciele i do tego karnację `córki młynarza`, więc to pewnie dlatego nie ma wielkich zmian :)

Dziewczyny, lekarz kazał mi jeść dużo wołowiny, indyka i czerwonych buraczków, o ile buraczki i indyka mogę przełknąć, to gotowanego/smażonego/pieczonego mięsa wołowego nie... jedyne co uwielbiam z wołowiny to tatar, ale jest to mięsko surowe... no i tutaj moje pytanie, czy macie jakieś sposoby, żeby przygotować mięsko wołowe tak, aby było `zjadalne`? :) A może da się przygotować tatara w taki sposób, żeby ewentualna toxo się nie przyplątała? :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Carolineee, ja nie jadłam mięsa od 15 lat i teraz zaczęłam jeść na nowo indyka i kurczaka. Wołowiny także nie jestem w stanie przełknąć. W pierwszej ciąży i podczas karmienia nie jadłam w ogóle mięsa, nie miałam braków żelaza także jeśli nie lubisz zrezygnuj a przygotuj sobie różnie drób i rybki:)

Mnie na mdłości bardzo pomagają biszkopty i herbatniki.

Miriam, nic więcej nie da się zrobić. Mam dwie koleżanki, które także miały krwiaki. Obie leżały w szpitalu dopóki się nie wchłonęły, potem ciąża przebiegała bez zastrzeżeń. Także dużo leż i mało wstawaj. Powodzenia.

Miłego weekendu dla wszystkich

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny! Wczoraj byłam wieczorem na wizycie! Ah! ;)))
Moja dzidzia ma 2,7 cm na dole dodaje mojego piękniusia ;))) serduszko bije 160 razy na min ;) ma już rączki i nóżki, a do tego paluszki! A teraz najlepsze, nie dość, że dzidzia nam pomachała rączką, to jeszcze później się śmiałam, że się popisuje przed rodzicami i tańcuje, bo tak się ruszała;))) jestem od wczoraj w błogostanie ! ;D jak zamykam oczy to widzę tylko tęgo małego bąbla ;))
A tak poza tym mam troszkę za wyskie TSH, wiec mam proszeczki do brania. Na moje straszne zgagi doktor powiedział, że mogę brać manti i rennie, a na bóle brzucha, które mnie też czasami męczą nospe.

monthly_2014_05/grudnioweczki-2014_10737.jpg

Odnośnik do komentarza

Carolineee co do wołowiny, lubisz bitki? Bo ja uwielbiam, albo gulasz? Z pieczarkami lub po węgiersku z papryka?

No i chciałam sie zapisać do lekarza za 3 tygodnie, ale doktor powiedział, że to bedzie 12 tydzień, a jakbym przyszła tak koło 13 to może uda się określić płeć, no i tym mnie kupił ;D tak wiec następna wizyta 3 czerwca, nie wiem jak wytrzymam prawie cały miesiąc... ;)

Odnośnik do komentarza

No właśnie ani bitek, ani gulaszu, ja raczej jestem wybredna i jem często rzeczy na parze, pieczone, grillowane, no a na wołowinę pomysłu nie mam... Zacznę po prostu robić soki z większą zawartością buraka, albo spytam sie lekarza o żelazo :)

monikam- śliczna dzidzia! U mnie pierwsze usg 22maja skończony 12 tc i lekarz mi mówił, że czasami już wtedy można w przybliżeniu określić płeć :) Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę moje małe szczęście <3 Może akurat dowiemy się czy będzie mały mężczyzna czy mała kobietka :) <br /> Osobiście chciałabym bardzo dziewczynkę, ale tak sobie myślę, że skoro planujemy więcej niż 1 dzidzię, to na początek przydał by się facet, który w przyszłości był by starszym bratem, dla siostrzyczki o ile wyjdzie parka ;)
Takie tam moje preferencje, ale będę się cieszyć niezmiernie i z chłopca i z dziewczynki, wazne tylko, żeby wszystko było w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Monikam
Ja bylam w 9 tyg i tez widzialam moja dzidzie machająca i tańcząca i na dodatek miał cos malutkiego miedzy nóżkami wiec wtedy juz lekarz powiedział ze jest na 80% chłopczyk bo jest proporcjonalne do ciałka :)
Następna wizytę mam 26 maja i to będzie 13 tydzien według mojego liczenia a według niektórych jak liczą to 14 :) i teraz co 4 tygodnie wizyta częściej nie potrzeba dopiero pod koniec ciazy częściej.
I mam pytanko miałaś dopochwowe usg czy normalne ?

Carolineee
Zrób sobie jakaś pieczeń z wołowiny i zalej duża ilością sosu np pieczarkowego wtedy nie będziesz dużo czuła mięsa tylko sosik :)

Odnośnik do komentarza

Hej, ja według usg jestem dzisiaj w 10 tyg ciąży. Wiecie może czy badanie usg prenatalne które się robi między 11-14 tyg ciąży jest płatne czy można ze skierowaniem zrobić je bezpłatnie? Może już się orientowałyście w tej kwestii, a co płci dzieciątka to szczerze ja już się nie mogę doczekać. Za półtora tyg idę na wizytę ale to będzie za wcześnie. Może na tym prenatalnym się już czegoś dowiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3ovfxmwpm529ij.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...