Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

KariKari- http://www.kwestiasmaku.com/pasta/lasagne_bolognese/przepis.html przepis super, korzystam z tego na makaron i beszamel, bo sos boloński robie troszke szybciej i prosciej :P
Podsmażam cebulę ( wedle uznania, ja daje 1-2 duże) na oliwie z oliwek, pod koniec duszenia jak będzie miękka daje na 2-3 minutki czosnek w plasterkach, oregano suszone i bazylie suszoną tak po 1 łyżce stołowej, potem miksuję blenderem na papkę, dodaje puszkę pomidorów i znów miksuję, potem troche koncentratu, papryki słodkiej mielonej, pieprz, kostke wołową, dodaję wody i wrzucam podsmażone mięsko, i czekam az sie zagotuje, próbuję. Doprawiam jeszcze do smaku i zagęszczam jak trzeba :) A potem jak w przepisie na zmianę warstwami z makaronem beszamelem i serkiem :) Warto zrobić wcześniej 2-3h bo od razu po upieczeniu jest taka lejąca :P jak postoi nabiera lepszej konsystencji i lepiej sie porcjuje :)

mimi- co do uderzen gorąca to ja mam czasem a najczesciej w nocy - budze się spocona, po dekolcie spływa... piżama mokra, włosy też... nie wiem od czego tak sie dzieje, ale nie miałam nigdy wczesniej.

lenson- no my mieszkamy z rodzicami, a oni nie chcą, żebyśmy robili opłaty, tylko w zimie do ogrzewania domu się dokładamy i tyle, więc tu odchodzi sporo wydatków i dlatego nie ma tragedii :)

MłodaFasolka- no, tyle że ja umowę o prace podpisałam dopiero w ciąży, bo tak mi sie staż kończył... i o to mają największe pretensje ;/ no trudno się mówi, zobaczę co da się z tym zrobić i mam nadzieję, że jakoś to będzie.

Megi- nie ciekawa sytuacja! musisz zacząć się oszczędzać czy tego chcesz czy nie, bo twój synek jeszcze musi posiedziec w brzuszku, najlepiej do 37tc. 3ymaj się!

Odnośnik do komentarza

Mimi za wózek – gondola, spacerówka, fotelik maxi cosi cabriofix i te adaptery wyszło nas po rabacie 8% - około 2100 zł więc cena atrakcyjna bardzo. A maja też sklep internetowy :)
Co do uderzeń gorąca to wstyd mi było was pytać o to bo myślałam że to już jakaś menopauza mnie dopada i zapytałam siostrę czy też tak miała że raz zimno a raz gorąco lało się pod cyckami mokro… podobno to normalne w ciąży :)
Megi biedactwo proszę tylko się nie stresuj i będę mocno kciuki trzymać by Colin wytrzymał w brzuszku jak najdłużej mimo że pewnie nie może doczekać się na spotkanie z rodzicami, ale tak dla jego dobra niech jeszcze posiedzi i mamusi nie stresuje.
AgaPo cierpliwości na SR na pewno się rozkręci i na pewno Ci się spodoba – celem SR jest by Nas uspokoić i oswoić z nieznanym, ale bardziej wydaje mi się, że naszym panom jest potrzebne bo wysłuchają i coś w główkach zostanie i coś sobie przemyślą. Czasem lepiej obcej osoby posłuchać niż najbliższa osoba miałaby tłumaczyć, bo my zapewne większość wiedzy na temat porodu mamy. – od dawna się w tym temacie kształcimy.
Lenson – u mnie też wietrzę dom a mąż mówi co tak zimno…. a mi po prostu duszno i brak powietrza – czasami mam tak, że próbuję złapać oddech i normalnie coś mnie blokuje jakbym płuc nie miała i nie miała jak zaczerpnąć…

Odnośnik do komentarza

Kari, no to mamy to samo hehe :P
też się czasem czuje jakby mi ktoś płuca zabrał.

Dziewczyny, jak kupowałyscie kosmetyki (m.in. z gemini) to czym się kierowałyscie przy wyborze? bo tyle tego jest, że nie wiem jaki wybrać krem pielęgnacyjny, jakie wkładki laktacyjne, jakie mokre chusteczki itd.
:((
tak samo czy jak kupuje sudocrem to czy kupować linomag i alantan? zielona jestem ;//

Odnośnik do komentarza

Lenson ja się kieruję opiniami znajomych, doświadczeniem własnym i czym się da
sudocrem jest jak już wystąpią odparzenia-nie powinno się go stosować profilaktycznie
a profilaktycznie zamierzam stosować bepanthen maść
mokre chusteczki będę używać dada ale chcę je traktować bardziej turystycznie i normalnie myć pupę wodą z mydłem bo to jednak jest najlepsze. W chusteczkach jakby nie było siedzi chemia i wiem że ich nadużywanie nie jest dobre.
O kremie do buzi słyszałam juz kilka razy żeby w domu raczej nie stosować bo zapycha pory i zwiększa tylko podrrażnienia delikatnej skóry-mowa o noworodkach
natomiast na zewnątrz trzeba smarować przy mrozie i tutaj moim typem jest wypróbowana cold cream mustela
no i tak ze wszystkim

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Dopiero nadrobiłam czytanie po całym dniu nieobecności, nie ukrywam trochę mi to zajęło a i naśmiałam się trochę...

Czytając o kąpieli w wannie razem z mężem to sobie pomyślałam o mojej ostatniej kąpieli jak dzieci z mężem poszli rano do szkoły (mąż jest nauczycielem) i postanowiłam się zrelaksować w wannie, więc napuściałam sobie całą oczywiście z pianką jakoś udało mi się tam wejść ... no a z wyjściem było gorzej i to moją pierwszą myślą jak przeczytałam o tej kąpieli w wannie, że fajnie by było... przynajmniej miałby mnie kto z niej wyciągnąć :-)

co do uderzeń gorąca i zimna to ja miałam też kilka razy ale w nocy

ale powiem Wam jeszcze taką ciekawostkę, bo ostatnio jak sobie leżałam na kanapie i tak jakoś raptownie wstałam i koło kości ogonowej mnie taki ból złapał, że nie mogłam chodzić. Więc się położyłam i jakoś przeszło, ale na drugi i czwarty dzień to samo, więc sobie pomyślałam, że mięśnie się zastały od braku zginania i teraz mam figurę zgarbionej babci...
ale jak byłam wczoraj na wizycie to zapytałam mojego gina i on mi powiedział, że to może promieniować od kości ogonowej i że to z powodu niedoboru wapna w organiźmie.
Więc jak Was kość ogonowa zacznie boleć lub okolice to pić wapno 3 razy po 2 tabletki.
Powiedział mi jeszcze że jak są stany cukrów za wysokie i utrzymują się długo to organizm zwiększa ilość wód płodowych i dochodzi do wielowodzia. Ja przy każdym badaniu mam sprawdzaną ilość tych wód i jest na szczęście w górnej granicy ale w normie.
Odnośnie ruchów maluszka to powiedział mi, że po do 2 godzin po jedzeniu powinno się odczuwać przynajmniej 6 ruchów jeżeli jest mniej to w 3 godzinie należy zrobić ktg.

Odnośnik do komentarza

Lenson- Ja kierowałam się firmami, które znam i tym co po prostu wydawało mi się słuszne. Sudocrem na wszelki wypadek, jak pupa będzie zaczerwieniona, a tak to kupilam bambino ochronny z cynkiem, do buzi z nivea bo akurat od 1 dnia życia na każdą pogodę, balsam i płn do kąpieli z hippa, a mam też natłuszczający z ziajki + oliwkę też z ziajki jak by była sucha skóra. No i tam te patyczki, waciki i takie tam pierdoły. Nie ma co za duzo kupowac, same podstawy najwyzej zawsze mozna dokupic. Lepsze dokupowanie niż wyrzucanie :) Wybierz to, co wydaje Ci się właściwe. Po 1 sztuce wszystkiego najlepiej. Do pupki sudocrem awaryjnie+ właśnie np. bambino, albo z ziajki pod pieluche, z różnych firm są :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli wcześniej narzekałam, że jest mi ciężko ogolić nogi czy miejsce intymne to teraz to jest HARDKOR ! Chyba ostatni raz robiłam to sama... Lewą nogę mam ogoloną do połowy :p A o pipi lepiej nie mówić :D W dodatku od tego schylania się pod prysznicem dostałam zgagi...

Lenson- Ja kupowałam kosmetyki sprawdzone bądź polecone przez inne kobietki. :) Linomag, sudocrem, oliwka bambino. I w sumie nic więcej na razie nie mam. A chusteczki nawilżane mam dada i pampers sensitive. Też nie ma co kupować za wiele, bo nie wiadomo z jaką skórą urodzi się maluszek. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MlodaFasolko ja juz sie gole po omacku jak pöjdzie tak pöjdzie bo na meza niema co liczyc zle sie to konczy ( dla mnie)! Wczoraj probowalam uciac paznokcie u nög,gimnastyka totalna.
To masz buraki z glowy,uwielbiam je a szczegölnie salatke.Jurto robie barszcz! Jeszcze o twoim mdleniu,to troche nienormalne idz do lekarza i powiedz bo niedaj B...upadlabys tak ze mogloby to tobie albo dziecku zaszkodzic,takze uwazaj na siebie.
O wieszaniu firanek slyszalam juz od poczatku ciazy by niepodnosic rak do göry bo mozna poronic.
Megi kurde niewyglupiaj sie! Obiecalas ze poczekasz ! Niestrasz!
mimi ja tez czesto poce sie w nocy,zawsze bylam ciepluchem i musialam miec cieplo nawet latem a teraz spie przy otwartym oknie bo mi goraco i sie ze mnie leje ale to hormony bo jak mialam zawsze okres bylo to samo,pocilam sie w nocy.
Dziewczyny ale macie zachcianki!
Lenson to musicie Auto zmienic by podpasowac maxi cosi!he..he
Mee wizyta udana,maluszek zdrowy tylko sie cieszyc.
Kari to jutro startuj na zakupy !
Jemtruskawki zapytaj tesciowej czy to ona jest w ciazy czy ty? Masz swöj rozum i niesluchaj glupich rad i jakims tam zabobona mamy xx1 wiek a tesciowa stanela chyba w xv ! Jak by tak bylo ze sie niekupuje przed narodzinami albo ze sie nierozklada lözeczka czy cos podobnego bo to zle wrözy to by wogöle niebylo dzieci na swiecie bo by im sie cos stalo! Smiac mi sie chce ze ludzie w takie glupoty wierza!
U mnie nic nowego dzis czulam sie dobrze,nic niebolalo,siedze a jest 3.30 bo musze meza zawiesc o 5 do innego miasta bo znöw jedzie na jakies targi i zostaje sama do soboty. Najgorsze jest to ze mam detyste o 11 niewiem czy wstane.Trzymajcie sie do jutra,czyli dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

ahh te zabobony - ponad 90% ludzi twierdzi, że są katolikami a wierzą w takie bajki.... rozkładanie łóżeczka, kupno wózka, kupno wyprawki... słów szkoda.... jak ma być dobrze to będzie i ja w żadne nie wierzę - po prostu robię swoje... każda z Nas wie co i kiedy ma robić i co jest słuszne i tego się trzymajmy.
Ostatnio w firmie w magazynie pojawiła się myszka a pracownica do mnie, z przerażeniem, że ktoś musiał mi czegoś odmówić na co wybuchłam śmiechem i powiedziałam, żew takie bzdury nie wierzyła.
Co do kosmetyków to ja mam takie:
Oilatum
Emolium
Linomag i Bepanthen - tu chcę przetestować, który bardziej mi podpasuje - smarować pupcie, a jak pojawi się odparzenie to Sudocrem też mam
sól morska do noska, sól fizjologiczna,
Octanisept do pielęgnacji pępuszka
Wkładki laktacyjne wzięłam BabyOno i fanie maja do przyklejenia więc myślę, że się przydadzą
Chusteczki takie kwadratowe BabyOno by przemyć buzię - siostra mi podpowiedziała by buzię noworodka przemywać w naparze z rumianku więc tak będę robić
Chusteczki nawilżające Pampers i tak samo pieluszki
Krem do twarzy Sopelek dla dzieci i niemowląt - tylko do użytku gdy będziemy wychodzić na dworek - z firmy Foslek
herbatka Humana
gaziki jałowe, patyczki do uszu no i to chyba tyle
wiadomo przybory kosmetyczne też trzeba zakupić ale tu już wedle uznania

ale piękny mieliśmy z mężusiem sen - jemu śniło się, że urodziłam i od razu dali mu córeczkę na ręce, była taka malusia, ale się cieszył tego snu. A mi śniło się, że byliśmy już w szpitalu czekaliśmy na przyjęcie i salę do porodu... ale zabawne -jednej nocy nam obydwojgu śniło się to samo :) Nasza córunia :)

Miłego dzionka Kochane mamusie
Ja jak co rano poczytam książeczkę sobie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny no to mamy piateczek:) ja pracująca wciąż na myśl o tum sie ciesze a jeszcze bardziej ze mi tylko 2 tyg w pracy i bede mogła poleniuchowac:)
Megi
Trzymaj sie oby skurcze narazie ustaliły i spokojnie do 38 tyg a nawet grudnia żebyś dotrzymała masz termin dzień prZede mna i mam nadir ze bardo sie to. Is zmieni:) birch synus posiedzi jeszcze w brzuszku:) a ty odpoczywaj i stark sie zrelaksować :) trzymam kciuki :
Kari
Jesli chodzi o SR to ja sie ciesze ze mojemu mężowi sie podobało i jest spokojniejszy bo wiem ze miał wielkiego stresu zwaiazanego z porodem czy bedzie w stanie mi pomoc wesprzeć mnie a teraz kiedy wie kiedy co sie dzieje jakie sa opcje jak cos znieczulenie pomocy itp czuje sie pewnej :) my mamy to juz wyczytalaysmy w tym temacie chyba co sie dało :):)
Ja jak myślałam kiedys o ciazy to zastanawiałam sie jakie bede miała zachcianki bo słyszałam o tylu kombinacjach smakowych a tu psikus i nie miałam i nie mam zachcianek jak jadłam tak jem tyle ze na mięso nie mam ochoty zjem bo trzeba czasem ale nie musze jeść.
Noc miałam w miarę spokojna jak zazwyczaj moja córcia delikatna a jak bryka to zeby mamy nie budzić:);) grzeczne dziecko po mamusi:) ale nad ranem obudził mnie taki bol wciąż als n wysokości żeber ze nie wiedziała jak ma leżeć czy siedzieć ale na szczęście przeszło po 10 min widac mała rośnie i rozpycha zebra.
Miłego dnia :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie ja już po insulinie i śniadanku wlasnie mierzylam poziom cukru dalej jest wysoki ale juz nie dobija do 200;-)) dzisiaj po 2 kromkowym sniadaniu( 2 kromki ciemnego pieczywa, sałata i serek naturalny) poziom cukru po godzinie to 136

ja w zabobony tez nie wierze obecnie mamy już rozlożone łóżeczko w sypialni (materac fakt faktem dalej w foli ale to na wypadek zeby bez sensu sie nie kurzyl ) ale jest juz wsadzony w lozeczko, wózek tez juz mam - dumnie stoi w pokoju gościnnym ;-))) i caly czas na neigo patrze ;-))

jesli chodzi o kosmetyki mi przyszla wczoraj paczka z gemini a zamawiałam dla malutkiej i dla siebie

CANPOL aspirator do nosa
OILATUM Baby, emulsja do kąpieli, 500ml
OCTENISEPT, Płyn, 250ml z dozownikiem
BABY ONO podkłady poporodowe 10 sztuk
Podkłady higieniczne SENI SOFT 60cmx60cm 5 sztuk
LINOMAG BOBO Krem A+ E 50ml
Doppelherz Aktiv Mama dla kobiet w ciąży i karmiących 60 kapsulek
Maltan maść 40ml
Kompresy MEDICOMP, jałowe 10x10cm, 50 sztuk
CANPOL patyczki higieniczne z ogranicznikiem 56 sztuk
Baby Sensitive, płatki kosmetyczne dla niemowląt, 60 sztuk
Natrium Chloratum 0,9%, 50 ampułek po 5ml
CANPOL szczotka miękka + grzebień 2/417
BABY ONO zestaw pilniczek, nożyczki, cążki
Termometr elektroniczny AccuTerm Flexi
SOPELEK Baby, podkłady higieniczne jednorazowe, 20 sztuk
Sudocrem, krem, 400g

dodatkowo w TESCO kupiliśmy chusteczki nawilzane w promocji z pampersa
pampersów mam 2 opakowania i na start nie che więcej mam paczke "1" i paczke "2" zobaczymy co malej będzie pasowało + dodatkowo pelno 1 paków (próbek pampersów z róznych firm ze szkoły rodzenia i przychodni)

sądze że mam już wszystko ale gdyby mi się jeszcze coś przypomniało to mam czas do grudnia więc można dokupić ;-)))

MILEGO DNIA MAMUSIE , ja lece na dwor z pieskiem a poźniej do przyjaciółki ;))

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczynki po krótkiej przerwie. Nie było mnie 4 dni a tu prawie 50 stron do nadrobienia :) Jeśli jakiś wątek pominęłam to przepraszam, dużo tematów było poruszanych :)
Ostatnio miałam dużo zajęć. W pon i śr mam szkołę rodzenia. We wt byłam na warsztatach „Mamo to ja” Każda z nas dostała całą reklamówkę ulotek, trochę próbek, śliniaczek, smoczek i kilka szt pampków. Jedynie co było fajne to pierwsza pomoc, reszta to nuda, reklama produktów. W między czasie odwiedziłam dentystkę, dużo rzeczy nie było do zrobienia :) Pochwaliła mnie, następna wizyta w lutym.
Razem z siostrą cioteczną planowałyśmy sesję ciążową, ale ona za 3 tyg rodzi. Dlatego same sobie zrobiłyśmy kilka zdjęć. Pamiątka będzie :) Postanowiłyśmy, że z maluszkami zrobimy sobie profesjonalną sesję
Jak mówię mojej mamie, że głowa mnie boli, albo kręgosłup to ona wyskakuje ze swoim słynnym tekstem „to z zimna”. Wg niej wszystko dzieje się z zimna, w ogóle chodzę za letnio ubrana, a mi jest cały czas gorąco. Tylko że jak wiatr zawieje to ona już chora jest, zimnego pić nie może, bo zaraz będzie chora. Wg niej jak piję wodę stojącą w domu to jest za zimna. Pewnie powinnam ją gotować. Ręce opadają!!! Ją nic nie bolało. Ona rozstępów nie miała, tylko 13 kg przytyła no i pracowała do końca. Siedziała za biurkiem, herbatki się napiła, z koleżankami poplotkowała, trochę popracowała i tak można pracować do rozwiązania. Ona tak często nie chodziła do gin, kilka razy w całej ciąży była (tak kiedyś było) i było ok. Ogólnie irytują mnie jej komentarze. Mama idealna. Jeszcze kilka tyg temu mówiła mi, że gruba jestem. Wrr. A teściowa hmm jak przyjadę to zapyta się jak się czuje i to wszystko, na siłę próbuje wcisnąć mi słodycze, bo tu dla odmiany jestem za chuda. I bądź tu mądra i dogódź wszystkim. Mamie powiem co myślę, a teściowej nie. Mama mówi, że w ciąży nie powinnam się denerwować, a sama podnosi mi ciśnienie.
Nie można rąk podnosić do góry, bo po pierwsze drętwieją, a po drugie nie możemy czepiać się wysoko, bo zmienia się nam środek ciężkości i wywrotka gotowa. Po co mamy później stresować się.
Niby do szpitala mam ok 22km, ale zależy od pory dnia. W nocy nie będzie problemu. Jak zacznie się w dzień to rozważam przyjazd taksówką, bo zanim mąż przyjedzie po nas z drugiej strony Warszawy to już urodzę  Muszę w tel zapisać nr do taxi, by później w panice nie szukać
Wczoraj miałam wizytę, z córeczką ok, badania i szyjką też ok. Widziałam naszą królewnę na usg. Wiem dlaczego żebro mnie czasem boli czy czuję ucisk na kiszkach – sprawczynią jest nie kto inny jak Gabi :) Dostałam litanie badań do zrobienia na następną wizytę. Za 2 tyg mam zapisać się na usg III trym.
Carolineee cieszę się, ze chrzciny udały się. Ładny wózek
Monikam mi też udało się nagrać filmik jak Gabrysia szaleje. Piękne akrobacje masz na brzuszku :) wszystko widać
KariKari ja jestem na L4 i mnie nie kontrolowali. Super, że wszystko ok. Człowiek płaci składki, a jak idzie do lekarza na nfz to skierowania na badania nie dostanie. Musi iść prywatnie, ach. Na wizyty do gin chodzimy prywatnie - min 250zł, jak są jakieś badania to więcej. Wczoraj na sr też mówili nam, żeby nie przyjeżdżać jak mamy skurcze co 15-20 min, bo nas odeślą do domu na 12h. Jak będę co ok 7min lub wody odejdą to przyjeżdżać. Mówiła tez o wyniku GSB, że w przypadku dodatniego wyniku to trzeba przyjechać przed odejściem wód, jak dobrze pamiętam. Mała modeleczka z Twojej Gabrysi :)
Mimi ogrom ubranek, piękne a brzuszek widać cudownie wypchnięty po lewej stronie. Ładne ubranka
Iza-majka fajny wózek i ubranka też, zwłaszcza tygrysek. Super, że wszystko w porządku po wizycie
MłodaFasolka fajny kącik dla dzidzi. Mąż też się cieszy z moich balonów haha. Wystraszyłaś mnie, uważaj na siebie.
Pateczka fajnie, że po wizycie wszystko ok. Zapisałam sobie przepis na szyszki. Smak dzieciństwa
Aleksandra piękne ubranka, gdzie u Ciebie schowało się te 9kg?? Nie widać nic a nic
Vanesa dobrze, że po wizycie wszystko ok. Wszystkiego naj z okazji rocznicy ślubu. Wg mojej teściowej to też za mało jem, dziwi się jak odmawiam słodyczy. Nie mówię, że żałuję sobie, ale jak nie mam ochoty na nie to nie mam. Od dwóch dni kursuję do lodówki na blok czekoladowy, który w poniedziałek zrobiłam.
Lenson fajne kombinezonki. Nad kremem do brodawek się jeszcze nie zastanawiałam
jem truskawki witam nową mamuśkę na forum. To niby kiedy masz kompletować wyprawkę. Po porodzie?? Jak teściowa wyobraża sobie, że z dzieckiem przy piersi będziesz latać po sklepach??? Nie słuchaj genialnych rad mam i babć, bo niby jeszcze za wcześnie. Nie wiadomo kiedy Amelia będzie chciała przyjść na świat. Praktycznie każda z nas kompletuje albo już ma całą. Kompletowanie wyprawki to sama radość dla mamy. Wiem, że podpowiedzi w formie komentarza są irytujące, bo też je mam, ale trzeba wpuszczać jednym uchem a drugim wypuszczać. Szkoda nerwów. Łóżeczko zamówiłam przez internet, ale obejrzałam go najpierw w sklepie. W necie taniej. My mamy takie dla naszej córuni http://www.darland.pl/darland-lozeczko-buk-ksiezyc-haft-moskitiera-materac.html - kolor buk, miś na księżycu w zieleni, koniecznie chciałam z szufladą. Parę dziewczyn zamówiło z tej firmy, polecam. My wyprawkę kupujemy stopniowo ze względów finansowych. Ja zamierzam wychodzić z Gabrysią na spacery 1,5-2tyg po porodzie, o ile pogoda pozwoli. Na pewno nie będę czekała do wiosny. Dziecko trzeba hartować. Jeśli będzie poniżej -20’C to będzie leżała przy otwartych drzwiach balkonowych chociaż na chwilę. Mój brat urodził się w grudniu i mama normalnie z nim wychodziła na spacery. Jaka temp wg Twojej teściowej jest odpowiednia na spacery????
AgaPo nawet nie pomyślałam o pasach poporodowych. Raczej nie będę ich kupować. U mnie będzie cc ze wskazań medycznych. Fajny wózeczek i ubranka
111magda zdrówka życzę
Rudaopole ja tez nie kupuję sterylizatora, będę wyparzać w garnku, jak nasze mamy. Fajnie ze jesteś już w domku
Aasiak , Madlenka, Soqlka fajnie, że po wizytach wszystko w porządku
olusssia7 piękna Zosia. Mam 1 rożek, nie będę zamawiać pojemnika do przechowywania mleka, ws pampersów nie odpowiem Ci, bo sama jeszcze nie wiem. Gratuluje zdanego egzaminu. Ładne łóżeczko
Iczka witam nową mamuśkę na forum. Jak się czujesz? Znacie płeć?
Madziara uważaj bo to może być cisza przed burzą, pokaże mamusi jak kopie. Moja wiercipiętka szaleje. Brzuch faluje jak leżę. Wczoraj na sr pielęgniarka powiedziała, żeby było min 10 ruchów w ciągu godzin ich aktywności. Wiadomo dzieci teraz śpią 20h/24h. Jeśli w ogóle nie ma ruchów mimo zjedzenia słodkiego i postukania w brzuszek to na IP, by sprawdzić i uspokoić mamusię
Megi ślicznie poukładane ubranka
Kowlacia witam po przerwie, współczuję kłucia.
Piękne brzucholki macie dziewczyny.
Carolineee jestem w szoku z tym zusem. NORMALNIE SZOK!
Mae odpoczywaj, trzymam kciuki by Colin wytrzymał jak najdłużej
Uff udało się, doczytałam Was do końca :):)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18648.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18649.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wrzucacie zdjęcia brzuszków i tak sie wpatrują i napatrzec sie nie moge jakie one nieduże i jakie wy szczupłe :)
Ja obiecałam sobie ze na wagę wchodzić nie bede ale kusi i za kaSym raZem wieksze oczy robię wiem ze mała teraz tez przybiera ale ja jak myśle ze to jeszcze 6-7 tyg to aż sie boje ile ma plusie skończę ale ja niestety bardzo starać sie nie musZe a tendencje do tycia mam ale motywacje n pozniej do ćwiczeń tez obywatel zostało :):)
Mnie jeszcze szczepienia czekają od grypy i krztuscca. Tu takie sa w planie ciazow i położna mówiła ze te radzi bo teraz jest czas zachorowań a my mamy osłabiony system immunologiczny i po porodzie rowniez wiec dzis wybiorę sie do przychodni i umowie. Choć do szczepień mam teraz podejście troche inne bo tyle sie mówi odnośnie szczepień dzieci i ich wpływie na nie. Sa rożne teorie ale znam przypadek chłopca ktory po szczepieniach właśnie stał sie dzieckiem artystycznym . Moj bratanek tez ma autyzm stwierdzonych w 3 roku życia ale tu nie ma diagnozy co było przyczyna tu wogole trudno stwierdzić przyczyny. Nie pisze tego zeby straszyć ale ostatnio duzo o tumysalam ze po porodzie zaczynaja sie te szczepienia i każdy ma inna teorie a jak sie ma byc matka to zaczyna sie zwracać uwagę na takie kwestie.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie,
całą noc się dziś budziłam. Po raz pierwszy czuję dyskomfort związany z brzuchem. Cały czas jest twardy i napięty. Niepokoję się bardzo, bo od wczorajszego wieczora nie czuję ruchów Małej. Chyba muszę zaopatrzyć się w nospę i zgrzeszyć przy cukrzycy jedząc coś słodkiego, żeby Ją trochę rozruszać. Mam nadzieje, że nie jest to konsekwencją wczorajszego mycia 3 okien i wieszania firanek.

Meggi, obyś jak najdłużej wytrzymała w dwupaku!

MłodaFasolka, ale masz pomysły z jedzeniem. Mnie odrzuca na samą myśl o takim połączeniu.

Mimi, ja również miewałam uderzenia gorąca. Majtki miałam mokre, tak mi się pupa pociła, na szczęście minęło wraz z ciepłą pogodą.

Lenson, ja jak zamawiałam kosmetykami kierowałam się podpowiedziami przyjaciółki, która ma dwuletniego synka i teraz jest w ciąży i ma termin na styczeń. W związku z tym wszystko zamawiałam razy 2.
Kupowałam sudocrem i linomag. Poleciła mi także krem Clobaza, do smarowania buzi Maleństwa przed wyjściem na dwór. Wkładki laktacyjne mam 2 rodzaje - BabyOno i Lovi, jeśli mi nie podpasują, następne kupię inne. Podkłady poporodowe wzięłam te wielkie z belli i malutkie z canpola. Zobaczmy, które lepiej się sprawdzą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

A wiec jestem po wizycie poloznej. Posluchalam znow serduszka mojego malego lobuza ladnie spokojnie pukalo :) skurcze delikatne . mam odpoczywac i nic nie robic. Ta kiedy ja nie moge... Musze wysprzatac dom isc na zakupy i cos na jutro wymyslec bo rodzic maja przyjechac na odwiedziny. A pomyslu brak. W poniedzialek jade do poloznej zobaczyc jak sytuacja po weekendzie wyglada i oby bylo okey :) znow bede sluchac mojego malutkiego serducha :)

Odnośnik do komentarza

Megi
Nie wygłupiał sie dobrze ze teraz jest ok a jakowia leżeć to lez bo nasprzqtssz sie jeszcze po porodzie a rodzice chyba zrozumieją jaka jest sytuacja:) wi cieżko leżeć ale teraz przez kilka tyg musimy myślec o naszych malenstwach i teraz wszyscy powinni skakać wokół ciebie a nie na odwrót:) korzystaj bo pozniej nie bedzie przeproś :) trzymam kciuki zeby było wszYstko dobrze :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Megi
Nie wygłupiał sie dobrze ze teraz jest ok a jakowia leżeć to lez bo nasprzqtssz sie jeszcze po porodzie a rodzice chyba zrozumieją jaka jest sytuacja:) wi cieżko leżeć ale teraz przez kilka tyg musimy myślec o naszych malenstwach i teraz wszyscy powinni skakać wokół ciebie a nie na odwrót:) korzystaj bo pozniej nie bedzie przeproś :) trzymam kciuki zeby było wszYstko dobrze :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Nuria zaszalałyście z postami to ja też starałam się odpowiedzieć na każdy temat. Przeczytałam po fakcie, że byłaś na warsztatach. Zaczęłam od pierwszej pomocy a Ty?
soqlka nie szalej tak, jak nie posprzątasz czy nie umyjesz to świat się nie zawali. Na początku ciąży stresowałam się bałaganem w domu, bo lubię porządek. Teraz jak jest nie pozmywane to cóż. Zmyję później.
W nocy nasza wiercipiętka szalała do 1 w nocy, a pobudkę miałam ok 5:30. Teraz zjadałam kanapeczkę i poczułam cios w żebro a główkę na pęcherzu :)

Odnośnik do komentarza

Hej :))

Megi popieram AgaPo, powinnaś dużo leżeć, żeby maluch jak najdłużej był w brzuszku ;/ Nie powinnaś tego bagatelizować bo to nie ma żartów już.

soqlka Ty też nie przesadzaj z tymi pracami domowymi!

KariKari dzięki za info odnośnie wózka, od dzisiaj mój Ł ma urlop do 3 listopada i zamierzamy się zająć na poważnie tematem wózka :))

Kowalcia88 spory brzuszek :D mi się wydaje, że mój nic nie rośnie ostatnio :( we wtorek wizyta, czekam z niecierpliwością.

Dzisiaj znowu miałam przerwe w spaniu od 5 do 7 :( malutka oczywiście też nie spała. Dopiero jak tatuś wrócił z nocki do nas to obie spokojnie zasnęłyśmy i spanie do 9 :))
Siostra mojego męża pochwaliła się, że też jest w ciąży :) 7 tydzień dopiero, na Dzień Dziecka ma termin :D Współczuję jej mdłości itp. dobrze, że my mamy to za sobą :)) Teście zadowoleni, śmieją się, że najpierw wesela hurtowo bo 2 w tym roku trzecie w przyszłym i wnuki też hurtem będą heh bo jeszcze nie mają. Nasza malutka będzie pierwsza :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...