Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje drogie :)
Was nadrobić to trzeba mieć duuuuużo czasu ;)
Znowu temat teściowych widzę się przewinął :D Ja na swoją nie narzekam ale chwalić to też nie ma za co hehe
Dzisiaj straszna pogoda taka leniwa właśnie. Ja miałam ciężką noc, od 2 co chwile się budziłam i na zegarek zaglądałam a o 6 pobudka i pojechałam w końcu zrobić tą glukoze. Straszne to było dla mnie do wypicia;/ 2 łyki więcej i mogłoby się źle to skończyć :P i jeszcze pielęgniarka mnie poganiała, bo ludzi dużo było. Wyniki jutro będę mieć ale nie będę jechać extra bo to prawie 30km, we wtorek przed wizytą odbiorę. Po tej glukozie miałam zgage i odbijało mi się tak strasznie, że aż ta glukoza mi się cofała ;/ masakra

Później kupiłam dla małej ręczniczek, kocyk i 10 pieluch tetrowych :D i body i 2 pary rajtuz:D i pampersiaki na tej promocji w rossmanie ;)
W biedronce jest lovela po 13 zł!
A w smyku 2 paczka pampers -40%, te białe co w rosmanie są w promocji podobnie wychodzą ok 37 zł

Carolineee z tym zusem to parodia jakaś normalnie ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie :)
Ja na szczęście nie mam problemu ani z mamą, ani z teściową. Nie wtrącają się, nie komentują. Teściowa, raz w miesiącu zadzwoni zapytać jak się czuję, natomiast mam codziennie dzwoni i pyta się o poziom cukru.

Carolineee, może to jakaś pomyłka?

Ogarnęłam garderobę Poli. Ściągnęłam po KariKari tabeleczkę i spisałam sobie wszystko co mam dla Niuni.
Wstawiam Wam swoją rozpiskę.

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18616.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie mogłam się odwołać, ale pismo dostałam przed szpitalem i jak byłam szpitalu to nie mogłam im odpisać, a po szpitalu o tym całkiem zapomniałam a termin był do 7 dni... moja wina w tej kwestii, ale miałam inne zmartwienia. Ogólnie sytuacja wygląda tak, że od grudnia byłam zatrudniona na umowę o bezpłatny staż, bo jeszcze się uczyłam no i nie mogłam być zatrudniona na umowę o pracę. Od kwietnia zatrudnili mnie na umowę o pracę, a miesiąc potem dostałam zwolnienie z powodu bóli brzucha no i lekarz uznał, że nie mogę pracować w hałasie i przy komputerze bo źle to wpłynie na rozwój ciąży. Na badaniach wstępnych już było zaznaczone, że ciąża. Dwa, firma jest własnością mojego szfagra, a mąż jest wspólnikiem, więc po ślubie zaczeli sie czepiać o nazwisko i spokrewnienie... po tym jak dostałam to pismo z odrzuceniem bo właśnie niby chciałam wyłudzić?! od nich kase, nie brałam zwolnienia ze szpitala i teoretycznie pracuję, płacę składki itd. żeby chociaż macierzynski dostac bo jak nie pracowałam to chociaż miałam nadzieję, że dostanę czesc tych pieniążków, a tak odeszło nam troche środków i żyje się hm.. no inaczej. Księgowa rozkłada ręce... Jestem ciekawa czy jak nie dostałam chorobowego to macierzynski dostane? Wiecie coś o tym?

Odnośnik do komentarza

karikari- jest mi właśnie cholernie ciężko już z brzuchem.
Kręgosłup mi wysiada. W nocy nie śpię. Dziś siedziałam i oglądałam tvnplayer do 4.30...
Jak tak dalej pójdzie to chyba ostatni miesiąc będę już tylko leżeć, bo ciężko.
No i chyba to znak, że najwyższa pora wziąć się za porządki, zrobić miejsce na akcesoria dla maluszka, poprać rzeczy i wyprasować (a najpierw kupić całą brakującą resztę).

agapo- z moją teściową jest taka historia, że chyba za bardzo się zaangażowała w moją ciążę.
A to dlatego, że ma dwóch synów i bardzo chciała mieć córkę. Jak się dowiedziała, że noszę dziewczynkę to się popłakała... Trochę mnie przeraża póki co jej podejście, ale jeszcze trochę i ją na pewno utemperuję bo wejdzie mi na głowę. Mamy małe mieszkanie, 48m2- teściowa zaproponowała żebyśmy się przeprowadzili do niej bo będzie nam łatwiej bla bla. Już w ogóle nie odciągnęłabym jej od maleństwa, zero prywatności swoją drogą...
A tak ciasne, ale własne, zamknę drzwi, nie będę odbierać telefonów i SPOKÓJ :D

aasiak- chętnie oddam teściową ! Weź ją na szybkie wychowanie :D
I tak jest mi dużo łatwiej się jej stawiać bo znamy się już 6 lat, mieszkałyśmy razem nawet przez rok, ale dłużej nie dało rady.

olusssia7- co do łóżeczka moja mama ma takie samo zdanie. Łóżeczko mam sobie kupić ale ma stac w kartonie. Kolejny przesąd o zapeszaniu. Mój J ma rozłożyć łóżeczko jak już urodzę, a zanim wyjdę ze szpitala.
Na pewno tak nie zrobię. Przynajmniej te dwa tygodnie szybciej chciałabym mieć już wszystko po swojemu, poukładane i mogę spokojnie pójść rodzić.

iza-majka- moja teściowa wczoraj pytała czy smaruję brzuch i dlaczego tak często. Że kremy przechodzą przez skórę i zaszkodzę dziecku. Myślałam,że umrę :)

Co do wagi to również muszę słuchać komentarzy, że nie widać, że jestem w ciąży, że taka chuda, że nóżki jak patyczki(od kiedy w ciąży muszą tyć nogi?).
Mało tego jej siostra jak mnie zobaczyła zapytała czy się głodzę... :/

Ech. Biorę się za porządki w domu, bo cały dzień przeleżałam, odsypiając kolejną zarwaną nockę!

Odnośnik do komentarza

Omg ile stron do nadrobienia :) msakra hihi:)

POgoda dzis do bani u nas jeden dzien ciepło drugi dziec szaro i deszcz i jak tu normalnie funkcjonowac !

Carolineee jestem w szoku ze taka sytuacja z zusem masakra moim zdaniem powinni Ci wypłacic .... walcz o swoje bo oni wszytkim by najchetniej zabrali zasiłki byle im tylko płacic !
MAcierzynskie powinnas dostac ...chorobowe jest do d nia porodu nastepnego dnia juz przysługuje mcierzynskie ztym ze do 14 dni a najlepiej do 7 dostarczyc do zusu akt urodzenia dziecka pismo dotyczace urlopu macierzynskiego rodzicielskiego i dodoatkowego jest tego razem 12 miesiecy 80% ta opcja jest najkorzystniejsza to najlpeiej ja by ksiegowa tam te tyg obliczyła dokładnie do kiedy bedzie macierzynskie i druk który wypisuje ojciec dziecka ze nie bedzie korzystał z urlopu macierzynskiego i to oddac do zusu :) wiem bo to teraz
załatwiałam bratowej i dziewne ze sie czepiaja bo ona była na stazu potem miała zatrudnienie i poszła na chorobowe dstałam pismo wyjasniajace wypełniłam odesłałm i normalnie dostała wszytko i miała kontrole raz domowa tak ze dziwne ze tobie nie chca wypłacic masakra!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki wpadłam tylko na chwilę więc tak po krótce odp. Ja odebrałam dziś wyniki, morfo ok-nawet lepsza niż poprzednio:P Mocz też, tylko w 1 pkt. mam że liczne drożdżaki czy coś w ten deseń.. Nie wiem czy to nie oznaka infekcji? Ale pozostawię interpretację lekarzowi. Co do rodziców, to u K. to będzie 1 wnuk w ogóle a u moich 1 chłopak, bo siostra ma już dwie córcie:). Ale rodzice są wspaniali i moi i jego.. Pomagają nam, ale nic na siłę. Decyzje podejmujemy my sami, a oni najwyżej co nieco doradzają. Zobaczymy jak to będzie jak się wnusio pojawi:D A co do wyprawki to tak jak Wam pisałam, teściowa moja sama nakupowała małemu ubranka i przywiozła mi uprane i uprasowane.. no szok:) Czasem mają inne zdanie-podejrzewam że np. w kwestii karmienia może być różnie, bo w ciągu 25 lat wiele się zmieniło w tej dziedzinie, ale nie będę gdybać.. Pożyjemy zobaczymy:)

a u okulisty byłam też dziś i wszystko ok. tzn, wada bez zmian. mam przyjść pół roku po porodzie następnym razem:)

sorki ze tak chaotycznie, ale cos mysli nie mogę zebrać dziś;p

Marysia1002
Cieszę się że lista mogła się przydać:) Ja nie wpisywałam podkładów poporodowych i podpasek bo na oddziale mają tego całe mnóstwo i położna na sr mówiła żeby ze sobą nie zabierać:)) to samo pampersy i ubranka dla dzidzi na czas pobytu w szpitalu.

Kari
Ja też mam takie ciśnienie, nieraz nawet 90/40 , pytają mnie czasem czy jeszcze żyje:P Dlatego ciężko mi było znosić upały i pierwszy trymestr, kiedy to ciśnienie spadało bardziej. ale już jest ok:) Jak mocno spada to staram się ratować jakąś aktywnością, zimnym prysznicem lub filiżanką kawki. Najważniejsze że niskie ciśnienie nie jest zagrażające w przeciwieństwie do zbyt wysokiego...

Młoda Fasolka
Przestraszyłaś mnie... Musisz uważać na siebie.. A odebrałaś juz wyniki? Może Ci spadły ze tak słabniesz? Staraj się też dużo dotleniać:)

Miłego popołudnia dziewuszki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra- Nie mam pojęcia jakie mam wyniki, bo ja robię je rano w laboratorium, a po południu odbiera je mój lekarz. Dowiem się dopiero jutro na wizycie. :)

Zauważyłam, że co raz więcej rzeczy robię ' na raty '. Wcześniej mogłam wytrzeć kurze, odkurzyć i umyć podłogi. A teraz? Odkurzyłam i musiałam usiąść na chwilę bo mnie zadyszka złapała... Nieciekawie się robi :D No nic. Jeszcze 2 miesiące. :]

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :)
Dziekuje dziewczyny za linki do tych literek, ja mam czasem problem ze znaleziem czegos na alllegro wiec bardzo wam dziekuje :* Teraz tylko wybrac wielkosc i kolor i zamówić.

Pisalyście o teściowych i moja to różnie zależy od dnia czasem mogę z nią na zakupy jechać, pogadać i wogóle a czasem ma humorki, że cięzko z nią. Jest wdową, a my mieszkamy w jednym domu z nią i czasem chce zeby moj K pomogl jej podjąć decyzję, czasem mnie to denerwuje :/ Ale na szczescie mamy duzy dom mieszkamy na gorze, a na dole tesciowa ze swoimi rodzicami. kupuje nam ubranka tylko takie wieksze, jedne mi już kupiła na 80, bo małych nie potrzeba duzo! można sobie w wodzie przepłukac, kiedys jak byly pirluchy tetrowe to czesciej sie pralo, a teraz przeciez nie bede wlaczac pralki z paroma ubrankami, mysle ze raz w tyg bede robic pranie. Kupi nam wozek. Ale ogólnie czasem ma dziwne podejście do kąpieli, ze teraz tyle tego jest i teraz się z wszystkim się cackamy a kiedyś było ....
Moja mama na razie nie kupowala bo nie wiedziala co bedzie, ale podobno zaczyna juz kupowac jakies ubranka. Ona uwaza, ze najlepiej dziecku spioszki ubierac. Ja wole body i polspiochy :)
pomarudzilam wam troche :/

Vanessa To co spotkanie we wtorek, mi pasi. :) trzeba sie zgadac co do miejsca i godziny

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

KariKari – sos serowy i popkorn karmelowy? :D Uśmiałam się.
Jemtruskawki – olej gadanie teściowej i rozejrzyj się za wyprawką jak dziewczyny radzą. Sama widzisz po liście ile tego tak naprawdę jest. Koszty sobie rozłożysz a i przyjemnośc jest z tych przygotowań ;>
Nuria – fajnie, że wszystko dobrze na wizycie.
Iza-majka – ja nie mierzę ciśnienia w domu, bo do tej pory na wizytach było ok. Co do pulsu to jest z natury podwyższony w ciąży o jakieś 10-20 uderzeń, bo serce ciężej pracuje.
MłodaFasolka – no to musisz na siebie uważac z tymi omdleniami. Lepiej chodz jak tylko możesz z kimś dla bezpieczeństwa.
Carolinee – nieciekawa ta sytuacja z ZUS-em. Niech księgowa z nimi pogada, żebyś bez zasiłku zupełnie nie została.

Ja dziś miałam krótką wizytę. Ciśnienie i mocz ok, waga +13 kg nie skomentowana specjalnie, tętno dziecka ok. Jedyne lekarka zaniepokoiła się, że niby mi za szybko macica teraz rośnie i trzeba to skontrolowac pt. czy nie ma wielowodzia. Ale nie martwię się, bo 2 tygodnie temu na usg było wszystko w najlepszym porządku. No i już we wtorek idę na USG prywatnie, więc od razu będzie kontrola wszystkiego. Badania krwi za 2 tygodnie i za miesiąc poznam wyniki :p
Wygląda na to, że Antoś leży grzecznie głową do dołu tak jak powinien. Tyle o wizycie :)

Przy okazji się tylko pożalę, że chyba nici z tego łóżeczka co miałam kupic. Odezwała się do mnie babka, że ktoś inny był pierwszy w kolejce i raczej sprzeda tamtej osobie. No trudno :/

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mimi ja mam Jedo Fyn 4ds Memo kolor 300 Special Edition i jestem zachwycona, prowadzi się super, łatwo go złożyć i opinie ma bardzo dobre. A amortyzacja regulowana w ogóle luksus jak na nasze polskie chodniki :) Kupowałam w świat Dziecka bo cena była praktycznie taka sama jak na necie więc wolałam na żywo.
Mae super, że po wizycie ok no i że Maluszek właściwie ułożony… grzeczne te nasze dzieciątka :)
Tak mnie zainspirowałyście by zacząć kupować ciuszki na 68… bo tak mi już nudno bez zakupków… hehe zakupoholizm mi się ujawnił
Miałam mieć dzień lenia i tak było do czasu Az mężuś do domku wrócił… raziło mnie w oczy ta sterta prasowania dla Niuni więc się wzięłam i wszystko ogarnęłam naraz w rozmiarze 62… ledwo rzęsami przebieram…. Ale już mam wszystko pięknie poukładane i gotowe :)

Odnośnik do komentarza

Pogadam dziś z mężem,żeby przekazał to się dowiedzą... mam nadzieje, że chociaż macierzynski dostanę. Teraz sie wkurzam na lekarza, że mi tak szybko kazał iść na zwolnienie ;/ W sumie nic mi nie było, aż do 27tc... ale to może dlatego, że się oszczędzałam od początku? Kurcze, teraz to mogę spekulować, no ale trudno. Zobaczymy co i jak :) Nie jest źle, mąż dobrze zarabia, więc sobie radzimy i z wyprawką i z życiem, ale fakt, że było lepiej :)

Nie zamartwiam się na zapas, bo to mi teraz najmniej potrzebne! :D

Zrobiłam dziś Lasagne ( jak któraś chce przepis to dam linka do sprawdzonego...:) ) i zjadłam taaaaaaaki wielki kawałek :D Mniam, mniam! Jak mąż wrócił z pracy to czekało winko, dla mnie bezalkoholowa Bavaria i 2 kieliszki + świeca ... taką miałam wenę twórczą hihi :P Zrobiłam tyle, że jeszcze mamy na jutro, więc jutrzejszy dzien mam do odpoczywania. Na następny obiad już wymyśliłam naleśniki z serem i zupkę. ( ostatnio gotuję to na co akurat mam zachciankę... a sporo ich ostatnio! )

KariKari- A spróbuj Popcornu solonego z roztopioną czekoladą mleczną :D :D ja robię taki sos z czekolady, żeby za szybko nie zastygło, z odrobiną mleka albo kremówki i tak w takim ciepłym pojedynczo maczam popcorn :D Mniam! Albo też dobry jest popcorn z lentilkami.... :P

Co do ciśnienia to ja w ciąży mam wyższe niż przed, wcześniej miałam max 120/60 a teraz mam od 120 do 135 / 60-70 , ale lekarz nic nie mówi, wiec chyba w normie :)

jemtruskawki- firanki zostaw facetowi, niech się trochę pomęczy ;) Ja na szczęście moge sobie zdjąć drążek od karnisza, wsunąć moje makaroniki i zawiesic razem z drążkiem, więc mam kłopot z głowy :P

Tak dziś chciałam wybrać 2 zestawy dla maleństwa na wyjście ze szpitala... w rozmiarze 56 i 62 , ale kompletnie nie wiem co wybrać. Pomocy! ;/

Odnośnik do komentarza

Carolineee to poproszę przepis na lazanię... i udanej randki :) a z zusem to trzymam kciuki. Musi być jakieś rozwiązanie nie mogą cię zostawić na lodzie bo coś im się wydaje. Widocznie źle przeanalizowali sprawę.
co do popcornu i czekolady to jak myślę o wczorajszym to mi niedobrze... ja nie wiem skąd taki wczoraj pomysł mi do głowy przyszedł
w weekend będąc u rodziców pojadę ogarnę wanienkę.

Odnośnik do komentarza

Carolinee- Tak sobie myślę, ja poszłam na zwolnienie już miesiąc przed tym zanim zaszłam w ciążę, ponieważ leczyłam jajniki i brałam tak silne leki, że nie było mowy o pracy. No a później to już ciągnęłam 'ciążowe'. Póki co nikt się do mnie nie doczepił. W razie czego dokumentację medyczną mam.

He he he tak mówicie o popcornie, ja najbardziej lubię mocno solony, ciepły popcornik i do tego lody! Najlepiej czekoladowe... Wrzucam ciepły popcorn do miski z lodami i... Ojej! Ślinotoku dostałam... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jestesmy po wizycie
Szyjka znow sie skrocila o 3 mm . Do tego skurcze gorne sa juz bardzo silne dlatego tak pcha Colina na dol . Ctg bylo robione serduszko bilo ladnie az do momentu kiedy nie przyszedl skurcz wtedy ze 150 nagle skoczylo na 100 a przy tym za mocny wykres skurczy . Jutro przyjezdza polozna z rana zeby jeszcze raz mnie podlaczyc i zobaczyc co z tymi skurczami . Jesli bedzie to samo co dzisiaj to czeka mnie codzienne ctg i wyczekiwanie na porod. Lekarka powiedziala ze mam jeszcze 12 dni wytrzymac wtedy bedzie juz okey. Czekam spokojnie do jutra.

Ale macie pomysly z jedzeniem.
Mlodafasolka
Czasami jak czytam co ty jesz to az sie dziwie ze tak mozna :)
Ja dzisiaj kupilam akurat popcorn i do tego paczki z kremem :) troszke przyjemnosci sie nalezy
A teraz ide jesc ryz na mleku :)

Dobranoc

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka, solony popcorn do słodkich lodów? wooow :D

ja dziś miałam ochotę na taki baton orzechy w karmelu, ale nigdzie go nie dostałam tutaj :(( jutro może do tesco zajedziemy z G :D

u mnie dziś na obiad rybka z kiszoną kapustką, taka mnie ochota naszła na rybe :P

Wzięłam dziś pierwszy raz żelazo, bo dostałam receptę ze względu na anemię, no ale niestety. Witamin nie przyswajam i żelaza tez nie, znów wylądowałam z głową w wc :(((

Carolinee, nie zazdroszcze sytuacji z ZUS ;/
Ja nie wiem jakbyśmy dali radę z jednej pensji. G nie zarabia źle ale jedna pensja na 2 osoby i jeszcze opłaty itd. a ja akurat na ZUS nie mogę narzekać, bo dostaję nawet większe chorobowe ze względu, że mam rente po tacie i mam podwójnie odciągane składki chorobowe co za tym idzie oprócz renty, dostaję większy ten zasiłek.

Dziewczyny, zapomniałam ostatnio napisać. Cheliśmy kupić fotelik, ale poprosiliśmy Panią ze smyka o przymiarkę w aucie i jakoś nie pasował !!! A był to cabrio fix, niby uniwersalny a wystawał poza kanapę no i G musiał być na maksa przysunięty fotelem do przodu, więc coś chyba nie halo ;/ i nie wiem co teraz myśleć ;/ :(

Odnośnik do komentarza

Mimi
Ja uderzenia goraca mam od wczorasj siedze w pracy i nasgle mi gorąco poce się dobrze ze mam wiatrak to się wspomagał
Ja właśnie ze SR wrocilam i szału nie ma ale mojemu mężowi sie podobalo i mówi ze jest spokojniejszy. Tematem były faszy porodu, rodzaje znieczulenia i oprowadzanie po szpitalu wirtualnie.
Przyszly mi dziś paczki wszystkie jednego dnia :) przewijak,krem na sutki,zestaw pielegnacyjny do paznokci i nie tylko i co najlepsze byłam zadowolona ze udaslo mi się na przecenienia kupić pisane we mothercare i wczxoraj doczxytalasm ze to tylko gora bez spodni tak doczxytalam

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...