Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciliśmy już z chrzcin, było super, ale już pod koniec sie męczyłam... i marzyłam o łóżku :) Za długie siedzenie to nie dla mnie, ale na szczęście też spacerowałam trochę koło lokalu, bo inaczej by mi kręgosłup odpadł... :P

Nie odpiszę wam teraz bo jestem padnięta i zamierzam już iść spać :P Mimo, że jeszcze wcześnie... Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Kari, u mnie waga od początku ciąży +3kg a jak brać pod uwagę wagę od poczatku drugiego trymestru ( w pierwszym u mnie -5kg, bo wymioty) to +8kg. Lekarz już mnie uświadomił, że świeżo po porodzie bedę ważyła mniej niż przed od tych wymiotów :P także liczę na moje S po porodzie :D

Generalnie, osoby szczupłe przed ciąża będą inaczej przybierały niż osoby, które przed ciążą zmagały się z otyłością i nadwagą, bo u tych 2. waga w ciąży może nawet spadać albo wzrost może i powinien być bardzo niewielki.

Odnośnik do komentarza

mimi88, za wózek zapłaciłam 1250 zł na mega promocji w smyku :))

Nuria, bardzo lubie te Twoje "zdrowe" i spokojne podejście. Od razu przestaje swirowac :) Już mowiłam mojemu G, że pierwsza ciąża jest okresem, że nie wiem co jest normalne w ciąży a co może zagrażać dzidzi. Nie chce popadać w paranoje i co chwilę biegać na IP ( panicznie boje się spzitali, bo śmierci taty :( ) ale martwie się też o synka.

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka – dobrze, że niedawno robiłam gołąbki. Ale jak tak o nich wspominasz to coś czuję, że niedługo znów się na nie skusze. Uwielbiam je na równi z pierogami ruskimi :D
KariKari – ja tam czasem grzeszę z tą colą. Byle nie za często. A ostatnio mam straszną fazę na czekoladę. Co do wózków, to mam nadzieję, że jak dostanę urlop to się w Gdańsku wybiorę do sklepu. Mam zamiar też przyjrzec się twojemu Jedo. Tym razem nie odpuszczę sprzedawcom, muszą mi zaprezentowac wybrane modele! A co do wagi. U mnie jutro 30 tydzień i waga +12 kg na plusie... A pomyśleć, że miałam mrzonki, że może na tylu się skończy...
Madlenka – no ja bym spała do oporu. Nie jest aż tak jak w pierwszym trymestrze, ale i tak szybko się robię śpiąca.
Aleksandra – bardzo ładny ten wózek Coletto.
Lenson – nic mi Bogu dzięki nie wystaje. Ty leć się przebadaj u ginekologa, a wcześniej może spróbuj o ile się to uda obejrzeć w lusterku. A te bóle miesiączkowe jak dziewczyny pisały nie są normalne. Jak nospa nie pomoże to lepiej sprawdzić na IP.
Mimi88 – upławy jak białe i nie mają dziwnego zapachu są zupełnie normalne. Ja się prawie od początku ciąży bez wkładki w majtkach nie ruszam. A z powodu incydentów z kichaniem i popuszczaniem zastanawiam się nad podpaskami, coby wstydu nie było.
Vanessa – przepis na sos zapisany :) Na pewno wykorzystam.

Dziewczyny, dziękuję za wsparcie :* Na ogół jestem optymistką. Wierzę w to, że sytuacja jest przejściowa i wszystko się ułoży. Tylko czasami to wszystko mnie jakoś bardzo przygniata i pojawia się złość i bezsilność. Szczególnie teraz jak poród zbliża się wielkimi krokami.
Coraz bardziej ostatnio zaczynam sobie uświadamiać, że już tylko parę tygodni i będziemy dzieci tulić w ramionach :) Cudowna myśl ale i też niepokojąca zarazem. Trudno przy pierwszym dziecku wyobrazić sobie jaka to będzie wielka zmiana w życiu...

Mam pytanie do dziewczyn które mieszkają za granicą. Myślałyście o chrzcie dziecka jak zaplanować? Chcecie jechać do Polski, czy raczej rodzinę zaprosić do siebie? Sama nie wiem co jest lepsze.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, żeby żadna nie zrozumiała mnie źle. Rady każdej biorę do serca i są bardzo pomocne ! :)
Ja po prostu traktuje IP jako ostateczną ostateczność, bo wiem ile nerwów i stresu mnie to kosztuje a wiem, że to niedobre dla maluszka a ja się aż cała trzesę. (Mam nadzieję, że przy porodze adrenalina zrobi swoje i nie zaczne się trzęść przed szpitalem).
Lekarza mam cudnego i opiekuńczego, ale chodzę na NFZ i też mi tak głupio dzwonić i wypytywać. Wizytę mam 24.go żeby sprawdzić moją szyjkę i jak ta macica pracuje, bo jak postępuje to mnie na oddział położy. :((

Mae, polecam smyk mega store na Matarni :) Babeczka nam super doradziła przy wyborze wózka i każdy jaki chceliśmy pokazała, złożyła itd.
Ja to już chyba też jestem expertem, wiec moge tez pomóc jak będę na chodzie haha :D
Z lusterkiem już robilam "przegląd", dlatego wiem, że coś takiego mam..

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie :))

Mimi ja też uważam że dziewczynkę śmiało w niebieski się ubierze, ale małego królewicza już w różu to nie widzę :)) co do upławów to mam od początku ciąży, czasami mniejsze, czasami jakbym popuściła, ale prawie cały czas są.

Lenson nie mam pojęcia co to, ale jak tylko będziesz na wizycie to koniecznie o tym powiedz. Też uważam, że IP to ostateczność.

Kari mój mały też szalał dzisiaj w kościele :)) na plusie mam 9 kg-32 tc

4leks4ndr4 nie pomogę, bo również mam zamiar ( haha a zobaczymy co z tego wyjdzie) rodzić naturalnie, jeśli się uda to bez znieczulenia.
Mae mam nadzieje, że mężuś szybko znajdzie pracę i wszystko się Wam poukłada.

Co do wózka, to jeszcze nie zamówiłam, ale już wybrany- coletto marcello.

Co do niepokojów to mam tak, że czuje czasami, a nastepnego dnia mega euforię, że wszytsko jest takie piękne i wszytskich kocham haha jak jakis psychol :D

Dzisiaj u mnie pomidoróweczka :))

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18241.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18242.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18243.jpg

Odnośnik do komentarza

ah! 111magda współczuje Ci, bo też to miałam, gin mi pokazywał jak te zastoje wyglądają i rzeczywiście w prawej nerce było je bardzo widać. Podadzą Ci rozkurczowe i wypuszczą do domciu, ja nie chciałam, żeby mnie zatrzymali i podali mi to wszystko na IP.

Też zamówiłam ciuszki w Smyku :D powinny być na poczatku tyg to pstrykne foto :)

a no i też próbowałam tyle razy nagrać małego, aż wczoraj się udało :DDD postaram się Wam zaraz wrzucić filmik :))

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)

Dziękuje za troskę :) Już jest prawie dobrze, nie miałam więcej żadnych rewolucji żołądkowych tyle, że ja zawsze po takim czymś długo do siebie dochodzę. Więc trochę musiałam pojechać na kisielkach, delikatnym jedzonku itp. Ale już jest prawie normalnie :) Wczoraj zjadłam porządną kolację, dziś pewnie zjem też normalny obiad. Mój K wyjechał znowu na delegacje więc trochę siedzę i łapie doła. Byle do piątku.

Mae demot genialny ! Chyba już wszystkie dobrze to znamy ;) Współczuję sytuacji, mogę sobie tylko wyobrazić do przeżywasz. Mam nadzieje, że się ułoży i mąż znajdzie pracę.

111magda współczuję tych nerek, ja kiedyś miałam z pęcherzem problemy a nerki to pewnie jeszcze większy ból. Trzymaj się

KariKari super wózek :) Co do wagi to mi się zatrzymała od ostatniej wizyty a po tym zatruciu to spadła. Ale może pozbyłam się tej wody z organizmu, która mi się wcześniej zatrzymała więc jak na razie 11 kg do przodu. Ale myślę, że ogólnie do 16 dobiję

Gabi82 co do tych ucisków to myślę, że to sprawka Twoje córci ;) Czytałam, że teraz możemy się spodziewać bolesnych ucisków pod żebra, na żołądek itp bo dzieciaczki coraz większe no i silniejsze.

Aleksandra co do żeli to nic nie słyszałam, nawet nie wiedziałam, że istnieją takie. Ale o tym urządzeniu tens to położna się wypowiadała pozytywnie. Poszukaj bo może w Twojej miejscowości można takie coś wypożyczyć. W Gdańsku jest jeden sklep dla dzieci gdzie wypożyczają takie urządzenia

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim
Wreszcie minal weekend i wyczekana poniedzialkowa wizyta:-)
Kurde tez przeczytalam stycznioweczki,takie malenstwo na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo,ale to mnie zmotywowalo zeby juz troche wczesniej naszykowac torbedo szpitala,moze na poczatku listopada to zrobie.

Pisalyscie o bialym bezwonnym sluzie to chyba jeston normalny ja mam taki od poczatku...

Jesli chodzi o wage tonja jestem rekordzistka na forum chyba +19 nie wiem czy to ma jakies znacenie ale przed ciaza bylam strasznie chuda a teraz kazdy mowi ze nie widac tych kg ze tylko brzuszek a tak sie ladnie rozlozylo:-) chociaz ja i tak wiem swoje:-)
Ale tym sie bede martwila po porodzie teraz mam to w nosie.

Ja mam wozek riko nano 3w1 polski super jakos i funkcjonalnosc.

Lenson rozumiem cie bo ja tez chodze na nfz ale tez mialam taka sytuacje ze niepokiily mnie skurcze to zrobilam tak ze poszlam do przychodni w ktorej prowadze ciaze i weszlam bez zapisu miedzy pacjentkami,moze i ty tak sprobuj?
Wygonic cie nie wygonia a ciezarne maja oierszenstwo:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Vanesa
Ja tez mam te kropelki dla malego sab simplex szczerze to nie wiedziala ze sa takie dobre dostalam liste od poloznej z lekami kupilam i sa :) ja zaplacilam w aptece internetowej 6,75€ za 30 ml . Tak sobie pomyslalam ze jak bys kiedys cos chciala to mozesz napisac moja mama czesto jest u mnie i bym jej to dala a ty bys sobie to odebrala w siemianowicach.
Monikam
Ja tez ostatnio nagralam filmik i akurat byly to urodziny babci wiec jej wyslalam ze wnusiu tanczy specjalnie dla niej biedna sie cieszyla jak szalona powiedziala ze to najlepszy prezent :) czekamy na zdjecia ciuszkow :)

Mimi
Ja tez od poczatku ciazy mam uplawy teraz od paru tyg sa bardziej mleczne ale jestem badana co tydzien wiec nic to zlego nie jest. Taka nasza natura

Mae
Co do chrztu to nie wiem. Moj maz ma obywatelstwo niemieckie ja polskie on Niemcy traktuje jak swoj dom ja niby tez tylko jego rodzice sa tu a moi w polsce wiec jednak mnie jeszcze czasami ciagnie zeby jechac a chrzest wydaje mi sie ze w polsce bylo by latwiej i taniej . A z drugiej strony Colin bedzie zyl w Niemczech wiec powinien miec wszystko tu robione . Bedzie szedl np. Do komuni czy bral slub to te papiery bedzie mial tu na miejscu a tak bedzie musial jezdzic do polski ? Hmm nie wiem jeszcze jak to bedzie

W tym tyg i ja mam znow wizyte :) w czwartek :)

A tak dziewczynki to bylam w poatek na zakupach nakupowalam malemu jeszcze pidzamek body buciki rajstopy i wiem ze mam juz za duzo jeszcze babcie przywioza swoje ale nie potrafie sie powstrzymac :)

Wczoraj wieczorem zasnelam o 22 i po godzinke pierw a potem o 1 w nocy obudzily mnie tak silne bole brzucha ze myslalam ze juz rodze takie straszne rwanie na cale szczescie po 2 razach sie skonczylo i poszlam dalej spac.

Ahh jeszcze ktoras pisala o spaniu ? To u mnie cala noc przespana z przwrwami na siku a w dzien jak nie zrobie drzemki to jestem nie do zycia ale u mnie mozliwe ze to przez brak zelaza .

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :)
Wszystkim ktore maja dzis wizyty zycze udanych wizyt:)
Te wszystkie wozki ktore pokszujecie super podoba mi sie wygląd każdego :)
Tez czytałam o dziewczynie która urodziła dzielna babeczka i oby tak dalej zeby mala rosła zdrowo i fakt zaraz pomyślałam o tym ze ja do szpitala jeszcze nie gotowa musze to nadrobić.
Pateczka
Powiem ci ze cie gonie wagowo albo jesteśmy na tym samym poziomie bo u mnie 32 tyg + 18 Ale tez sie nie martwię wazne zeby mała była zdrowa a po porodzie powalczy sie z kilogramami:)
111magda
Mam nadzieje ze z dnia na dzień bedzie lepiej i szybko wrócisz do domu :)
Mae
Ja chrzciny bede robiła w Polsce moj maz zaplanował juz ze w maju bedą:) tak nam łatwiej rządzona cała w Polsce my z tego samego miasta wiec tak prościej niż zeby oni przylatywali :)
A ja dzis noc kiepsko bo miałam bol w plecach i sama dokładnie nie jestem pewna czysto zebra po prawej stronie mnie bolały czy plecy. Teraz jest lepiej i dobrze bo przede mna kilka ładnych godzin siedzenia w pracy:/
Miłego dnia duzo zdrowia dla chorych mam

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

mam nadzieję, że my dotrwamy wszystkie do końca ciąży szczęśliwie :)

dziewczynki będące na zwolnieniu - czy was w zakładzie pracy kontrolowali czy jesteście? bo właśnie byli u mnie w firmie zobaczyć czy jestem i trafili na mężusia to odesłał ich do domu - i ciekawa jestem czy mnie odwiedzą - nawet bym im kawę zrobiła :) Ciekawe czy to tak raz kontrolują czy jeszcze będą mnie sprawdzać, dziś idę po kolejne zwolnienie więc jest szansa, że ich zobaczę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...