Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Kowalcia - Nuria dobrze pisze, ja też jadłam pieczywo chrupie to mi dietetyczka powiedziała, że to dla osób odchudzających się a nie dla kobiet w ciąży
ja naprzykład jogurt naturalny (unikamy tych 0% tłuszczu) najlepiej z dodatkiem wapnia małe herbatniki (takie z biedronki) i średnie jabłko i po tym cukier mam ok. ale za 1,5 godziny znowu musze zjeść.

w biedronce są również takie parówki z szynki o zawartości 90 % mięsa bardzo dobre, czy kiełbasa z piersi kurczaka,
jogurtu samego nie możesz jeść, od nabiału zawsze będziesz miała wysoki cukier

ja dostałam takie paski Keto-Diastix do sprawdzania poziomu glukozy i ciał ketonowych w moczu i co rano. Glukoza w moczu może być obecność ciał ketonowych oznacza, że na mało kaloryczny posiłek zjadasz na noc i organiza z zapasów sam wytwarza glukozę wytrącając te ciała ketonowe, które są szkodliwe
jak nie miałaś bo musiałabyś sobie kupić (koszt około 18 zł za 50 pasków)

ja biorę insulinę na noc i jest ok.

musisz popracować nad jedzeniem a cukry Ci spadną

Odnośnik do komentarza

mam te paski do moczu i w moczu jest ok ( Anemie miałam już przed ciążą teraz się pogłębiła ) mieso dziewczyny jem hehe gotowane + na parze ;-)) ogolnie wszsytko wg instrukcji na stronie: http://www.accu-chek.pl/microsites/mamy/upload/zestawy_diet.pdf
tylko zamiast pieczywa jem pieczywo chrupkie bo po grachamkach itp cukier mam wyższy ....
rozmawialm z polożną z przychodni jutro idę na badania krwi + mocz i zobaczymy czy wszystko w pożądku

Odnośnik do komentarza

Ja prałam w dzidziusiu do kolorów, płukałam w płynie też z dzidziusia, 40*C i troszkę dłuższe pranie, tzn 3/3 kreski w skali zabrudzeń :P Poprasowane, poukładane i już jutro lecą na półeczki do szafy malutkiej bo dzis odebralismy, ale złozylismy po cześci :D Jutro jak dokonczymy to powycieram i poukładam ładnie :)

Co do pieluch tetrowych to ja mam 10szt do wycierania buzi itp. ale do pupy tylko jednorazówki, nie ma się co cofać w czasie i zawracać sobie głowy gotowaniem pieluch... ;)

Brakuje mi jeszcze kilku drobiazgów, ale już 99% rzeczy mam, w tym tygodniu jedziemy oglądac wózek itd. i zakupic reszte dupereli dla małej - jestem juz spokojna, że wszystko mam :)

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka – sól morską kupiłam właśnie w aptece gemini, a z firmy - Sterimar fizjologiczny roztwór wody morskiej do nosa 100ml
Dziewczynki piękne brzusie macie… :)
Co do prania to ja pierwszy raz będę prała w mleczku Lovela tak jak pisałam potem tylko w proszku do prania tez Loveli. Oprócz ciuszków będę prała pościel, kocyki, ręczniki i pieluchy zarówno tetrowe ja i flanelowe. Pieluchy planuje używać tak jak już wspomniano do ulania wytarcia i podłożenia na coś.
Właśnie zjadłam kanapeczki z serem żółtym – no tak mi ostatnio posmakował, że jem codziennie… a wcześniej raz na jakiś czas jadłam… musiałam się najeść by w nocy i nad ranem głodek nie obudził
Niedawno wróciliśmy ze SR - dziś ćwiczenia były więc było śmiesznie :)

Odnośnik do komentarza

Kowalcia piękny brzuszek ;) w sprawie wysokiego poziomu cukru, może warto zadzwonić i poprosić o wcześniejszą wizytę u specjalisty.

AgaPo widzę śliczny brzuszek a wcale nie widzę 17 kg na plusie ;)

Iza majka super brzuszek ;)

asiek25 super że z szyjką wszystko dobrze i że masz pozwolenie na małe zakupki ;)

wisia ja się zastanawiałam nad pieluszkami tetrowymi ale głownie ze względu na to żeby dziecko szybciej nauczyło korzystać się z nocniczka i jak na razie rezygnuje z tego pomysłu ale nie wiem czy nie wrócę do niego jak Kuba będzie miał ok. 6 – 8 m-c.

Co do wykorzystania pieluszek do podkładania czy wycierania buzi to wiadomo nie ma nic lepszego ;) ja mam 10 pieluch tetrowych białych , 6 kolorowych i po 5 flanelowych kolorowych i białych ;) ostatnio też ktoś podpowiedział mi fajny pomysł mianowicie można podzielić jedną na 4 równe kawałki i podszyć i ma się 4 chusteczki do wycierania buziulki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
widzę że pora prac ciuszki dziecięce bo się tak niemal wszystkie za to ochoczo bierzecie ;>

kowalcia - dobrze, że jutro idziesz się zbadać z tymi cukrami.
asiek25 - cieszę się, że na dzisiejszej wizycie same dobre wieści :) Możesz odetchnąć trochę wiedząc, że szyjka w porządku.
wisia - ja mam pieluchy tetrowe tak jak Nuria tylko z przeznaczeniem do ulewania, wycierania etc... Nawet jeśli potem ciężej dziecko z pampersów na nocnik przesadzić to i tak uważam, że lepiej nie pakować się w gotowanie obs...nych pieluch.

Miałam dzisiaj załamkę. To chyba ty, KariKari pisałaś, że musisz dokupić odzież ciążową? Dzisiaj rano chciałam rzucić spodnie do prania i wziąć inną parę a tu zonk... ledwo się wcisnęłam. I to tak na chama, że bałam się, że na mnie pękną. I to samo z trzecią parą spodni ciążowych jakie posiadam.
Koniec końców mam tylko jedną parę spodni która na mnie pasuje. Wybrałam się wieczorkiem do H&M bo to jedyny sklep w okolicy z odzieżą ciążową. I wyszłam z pustymi rękami. Same, ale to same (!) spodnie typu slim albo skinny... Jak już udało mi się w przymierzalni te cuda założyć to wyglądałam pokracznie z wielkim brzuchem i tyłkiem i opiętymi łydkami. Na moje pytanie o inne spodnie (czyt. proste nogawki) usłyszałam, że nie ma opcji. Mam jechać do sąsiedniego miasta 60 km to moooże będą.

Druga miła wiadomość wieczora to o wózku. Umawiałam się w sklepie Bobowózki w Gdańsku na zakup i wysyłkę do Norwegii wybranego przeze mnie modelu. Miałam się tylko dogadać mailowo co do transakcji i ostatecznej ceny przesyłki. Napisałam maila i mnie olali, nie doczekałam się odpowiedzi. Odezwałam się więc ogólnie do sklepu internetowego z takim samym pytaniem.
I odpowiedź że... NIE wysyłają w ogóle do Norwegii ze względu na opłaty celne. Gdyby to był kraj UE to co innego. Jestem cholernie rozczarowana. Nawet z zabójczymi opłatami celnymi i tak mi się opłaca sprowadzić wózek tutaj niż kupować na miejscu.

Jutro idę błagać szefa o 3 dni wolnego z pracy. Chcę się ostatni raz wybrać do Polski w tym roku. Potem z dzieckiem to już nie wiadomo kiedy kolejny raz. No a za 5 tygodni do samolotu mnie nie wpuszczą ze względu na ciążę. Mam nadzieję, że go wezmę na litość, bo on baaardzo niechętny do dawania wolnego. Ostatnio koleżance kłopoty robił jak wzięła wolne ze względu na chore dziecko... o.O

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Fajne macie brzuszki dziewczyny :)
AgaPo - nie mam pojęcia gdzie ty masz te 17 kg... Jesteś pewna, że aż tyle już na plusie masz?

Matko, moja wyprawka jeszcze ciągle w lesie. Muszę sobie wydrukować spis i się za to brać.
Dzisiaj odebrałam gratisową paczkę z apteki dla mam. Dostałam dużo próbek różnych kremów, będzie co testować. A do tego buteleczkę z Aventa i smoczek, skarpetki, 2 [słownie: dwa!] pampersy i podpaski.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae- pochwal się w jakiej aptece mozna taką gratisową paczkę zamówić? :) Ja zarejestrowałam się jako przyszła mama na stronie Hipp-a i dostałam próbną paczkę chusteczek mokrych do pupy 10szt w środku i książeczkę taką fajną z listą potrzebnych rzeczy, jakies porady i oczywiscie reklama :D Fajne, w jak wcześniej zarejestrowałam koleżankę, to przychodza mi teraz słoiczki dla dzieci :D dostałam marchewkę pierwszą, ostatnio jakieś danie no i marchewkę zjadł mój mąż... stwierdził, że dobre :D a to drugie stoi i czeka, ma długą datę ważności, a że koleżanka za granicą teraz to nie będę jej wysyłać słoiczków :P Ogólnie fajna sprawa, warto się zarejestrować. z Jonhsona też dostałam próbki kosmetyków :)

Lubię takie bajery, a jeszcze jak za darmo - to czemu nie? :)

Przyznam wam się szczerze, że objadam się pierniczkami w czekoladzie :P Ale to ostatni taki wybryk w tym tygodniu bo mam postanowienie urodzinowe i musze się go trzymać :D

MłodaFasolka- super, że zamówiłaś wózek! ja w środę chcę zobaczyć i zamówić, ale jak będzie to się okaże.. :D

Odnośnik do komentarza

Mee zabieraj sie wkoncu za zakupy bo pözniej bedzie ci ciezko i zawsze czegos bedzie jeszcze brakowac ale w Polsce napewno nadrobisz z zakupami!. Ze spodniami mam tak samo dlatego kupilam tylko leginsy i juz zadnych spodni niekupöje!
AgaPo gdzie te 17 kg? Ile wazylas przed 40 kg?
iza -majka lecimy na röwno i twöj brzusio jest mniejszy!
asiek25 super ze juz lepiej!
kowalcia wspölczuje ci tej meczarni z ta dieta i anemia.Piekny brzusio!
Carolineee chyba z tego co pamietam to urodziny mialas w niedziele tak? Jak przegapilam to wszystkiego dobrego zycze!
Rudaopole fajny wözek podoba mi sie!
Marta89 przyjemnego rematu zycze!
Lenson mi poszlo w tylek i nogi! Powodzenia na wizycie!
Sylwia zobaczysz jak przy 2 a razem 3 dzieci szybko te kilogramy stracisz! W niemczech jest chyba standart ze po 30 tyg wizyta co 2 tyg.
aasiak super brzusio a jeszcze lepsze cycki! Sexi!
Megi powodzenia!
aabalik pokaz swoja pileczke!
Ja sie dzisiaj nieczuje za dobrze jestem jakas zmeczona i ociazala,wyszlam tylko do sklepu po chleb mam jakies klucia na samym dole jakby jakis prad przechodzil.
Dostalam paczeke z Polski bylam w szoku,kuzyn z jego zona wyslali mi ciuszki dla malego i w dodatku w bezu i kremie jakby wiedzieli ze niebieskiego nie lubie,bylam milo zaskoczona.
Zycze udanych wizyt tym co maja w tym tygodniu! Do jutra!

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczynki w ten słoneczny dzień. Ale plecy mnie bolą, czuję jakbym miała zakwasy :( Wczoraj byliśmy na pierwszych zajęciach w sr, były ćwiczenia. To pewnie po nich. W środę mamy wykład
Ja jeszcze ani razu nie miałam ktg
Wizyty mamy co 2 tyg od samego początku, teraz wyjątkowo 3 tyg. Usg jest na kazdej wizycie
Jak na razie 10kg na plusie
Lenson, Megi, Martaa89 czekamy na wieści z wizyt
Mimi nie martw się, my tak naprawdę mamy tylko wózek, który dostaliśmy, sami do tej pory kupiliśmy łóżeczko i kilka ubranek.
Sylwunia super że z dziećmi wszystko ok.
RudaOpole ładny wózek
Kowalcia ładny brzuszek. Z cukrem nie podpowiem, bo nie mam problemu z nim
AgaPo, Iza-majka ładne brzusia
Asiek25 cieszę się, że wszystko jest ok
Martaa89 wrzuć fotkę łóżeczka. My dopiero wybieramy się na warsztaty bezpieczny maluch
MłodaFasolka w aptece jeszcze nic nie zamawiałam, nie pomogę
Idę zjeść śniadanko, bo zaczyna mi burczeć w brzuszku :)

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim! Muszę stwierdzić że spanie stało się dla mnie najgorszą czynnością jaką wykonuje w ciągu doby... kiedy zaszlam w ciąże to myślałam: ach w końcu się wyspie. .. a oczywiście od samego początku pomimo tego że byłam na zwolnieniu to wstawałam najpóźniej o 8! A teraz czasowo może jest tak samo ale to co przeżywam dodatkowo w nocy mnie wkurza... przewracanie z boku na bok... bóle brzucha, wstawanie co dwie godziny.... wrrr... a potem będzie coraz gorzej. ..

Odnośnik do komentarza

Witam w ten piękny poranek :-)
A ja dziś o dziwo dobrze spałam :-)

Gabi82 - ja też nie miałam jeszcze ktg, mój gin powiedział, że po 30 tygodniu będzie mi robił co wizytę

ja z wyprawki to mam tylko łóżeczko i dosłownie parę ubranek, kurteczkę, 1 kocyk (kiedyś były w biedronce i nie mogłam się oprzeć taki był fajniusi ), wózek obiecała nam męża kuzynka,
musimy komódkę na ubranka dokupić, i jakoś naszą sypialnię przeorganizować, aby łóżeczko i komódka weszła

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17863.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)
Ja wczoraj poczułam sie jak kobieta w zaawansowanej ciazy wczesniej problemem było schylanie a wczoraj wieczorem to cieżko mi było, cieżko sie oddychało jedynie leczenie na lewym boku pozwalało normalnie oddychać a w nocy nie wiem ile razy sie budzilam i miejsca nie mogłam sobie znalezc :/ co do tej pory sie nie zdarzało ale przyszła i pora na mnie:)
Jesli chodzi o moja wagę jak najbardziej 17 kg ja od poczatku ciazy tyje choć nie pochlaniam wielkich ilości jedzenia:/ moze wydaje sie wam ze gdzie tr kilogramy ale po całym ciele sie rozłożyła a mała wazy juz 2200 wiec tez juz ma wkład w te kg:) a moze to ze mam 175cm wzrostu powoduje ze wydaje sie ze gdzie te 17 kg i miło słyszeć od was dziewczyny ze nie wyglądam na 17+ ale nieuchronnie zbliżam sie wagow o do 100!!
Piszecie o wyprawce ja tez sie za to musze zabrać bo niby pokoik jest wózek jest pieluch sa ale nic poza tym z wyprawki do szpitala ani dla mnie ani dla Haneczki wiec teraz musze popatrzeć listę i odhaczac powoli:)
Miłego dnia i udanych wizyt:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

iza-majka mam dosłownie to samo jeżeli chodzi o spanie ;/ w nocy potrafie przysnąć na 2 godz. A potem w dzień już nie umiem spać i chodzę jak jakaś przybita ;/

RATUNKU dziewczyny od wczoraj tak mnie okropnie głowa boli i jest mi nie dobrze :( na dodatek ta cholerna zgaga ....
a na 18 mam szkołę rodzenia , nie wiem czy dam radę tam jechać jak mi nie przejdzie :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8s18q6gsz.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/58eedew.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was w ten wietrzny dzionek. Byłam właśnie wywiesić pranie, myślałam że mi głowe urwie :P I się zastanawiam czy dobrze zrobiłam na na dworze wywiesiłam, bo nie wiem czy później nie będę tego zbierać po całym podwórku:P
Od rana czuję się ociężała taka jakaś ;/ Co do spania to u mnie najgorzej jest z zaśnięciem, wczoraj leżałam dość na lewym boku a jak wstałam do łazienki to brzuch taki śmieszny kształt miał z prawej wypukły a z lewej spłaszczony.
Poniżej mój brzucholec :) Jak widać cycki z brzuchem idą łeb w łeb :P Tydzień temu było+ 7kg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17866.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17867.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...