Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Madlenka – moją listę wam oczywiście jutro wrzucę :)
Wizytę mam w poniedziałek więc biorę zwolnienie w związku z tym myslę nad biurem w domu… już powoli listę zakupów robię i będę sobie organizować.
Marta A – leginsy mam i z H&M i kupowane przez allegro i jakoś te z allegro mi bardziej pasują. I najwygodniej mi w nich chodzić więc mam ich 5 par… wystarczy… dokupie kilka tunik i do porodu dam radę :)
Co do monitora oddechu to zastanawiałam się nad tym i mimo, że moja córeczka będzie w tym samym pomieszczeniu tylko, że w swojej części , to jednak będę psychicznie spokojniejsza o to bo naprawdę są to super urządzenia. Sobie mogę odmówić czegoś, ale dziecku nie .. Zdecydowałam na Nianie z kamera i monitorem z firmy AngelCare bo taki polecała mi koleżanka..
Vanesa dzięki za poradę odnośnie naszych koszul i szlafroku – też miałam jakiś czas temu o tym na forum wspomnieć, ale wydało mi się to oczywiste, że każda z nas tak zrobi bo my mądre i dobre mamusie będziemy :) Co do zabierania dzieciaczka to ja bym nie chciała by mi zabierali bo na pewno bym nie spała tylko się martwiła… każda chwila a szczególnie pierwsze chwile maluszka z mamą są najważniejsze… wtedy obie strony mają poczucie bezpieczeństwa
Megi zaszalałaś z tym sprzątaniem :) teraz przymusowo musisz odpocząć !!!
Młoda Fasolka – super pajacyk idealny na Święta – pod warunkiem, że się do tego czasu rozpakuje dzidziuś :)
Co do ciuszków do szpitala nie myślałam jeszcze o tym. Jak upiorę to dopiero będę myśleć. Chociaż popytam koleżanek i popatrzę w Internecie. Raczej skupię się na rozmiarówce 56.
Madziara – jak się trzymasz? Mam nadzieję, że poukładałaś sobie wszystko i coś postanowiłaś dla dobra Twojego i dzieciątka…
Lenson - super pajacyk - na święta idealny... najpiękniejszy żywy prezent :)
Mae – brzusio malusi i jaki zgrabny :) aż trudno uwierzyć, że tydzień dalej jesteś niż ja i taki malusi. Ile twoje Maleństwo waży teraz?
Pateczka dzięki za namiar maści – aż sobie zapisałam i na pewno kupię :)
Co do moczu to czasami jak się nachylę, kichnę lub zakaszlę też zdarza się parę kropel puścić. I czuję się z tym fatalnie. Tak samo ze śluzem jest czasem jest tak, że czuję, że popuszczam a tu śluz gęsty więc migiem do wc od razi porządek z tym zrobić…

A jak wasze samopoczucie do wyglądu narządów płciowych? – ciężko było uwierzyć, że wszystko napuchnięte… a tu proszę jest tak i dziwnie takie wrażliwe…

Kowalcia – c do ruchów to podobno dzieciaczki mogą mieć leniwy dzień lub się tak przekręcić, że nie czujemy ruchów. Ja tak w sobotę popołudniu i w niedzielę miałam i się martwiłam bo moja Niunia mało aktywna była, ale dlatego, że ja byłam bardzo aktywna, w poniedziałek wyspałam się wypoczęłam i już moja Gabi brykała aż podskakiwało.
Tak jak mówiłam, wybrałam się po wózek i łóżeczko no i niestety nie kupiliśmy bo nie mięli więc zamówiliśmy cały zestaw - oczywiście przetestowaliśmy, sprawdziliśmy w samochodzie i czekamy 5 tygodni …. Jedyne co kupiliśmy to materacyk bo był ostatni.
Muszę pomyśleć o MaxiCosi CabrioFix jaki kolor chcę i zadzwonić do zamówienia dorzucić… i tu z mężem dyskutujemy :)
Zmykam spać bo oczka się kleją… dobrej nocki mamusie i dzidziusie :)

Odnośnik do komentarza

kari a ja jestem zadowolona z tej opcji u nas w szpitalu bo po porodzie człowiek wykamany musi zebrac siły zeby maluszkiem juz w domu sie opiekowac w domu juz noce beda nieprzespane wiec fajnie jak bedzie mozna odpoczac 3 noce a wdzien ma sie dzidziusia przy sobie do 22 pozniej zabieraja no i w miedzyczasie na badania itp. ja jestem bardzo zadowolona ze tak to jest ...

Lenson tez o tym nie pomyslałam kolezanka mi o tym wspomniała dlatego tez i wam napisałam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka tez mam wielka ochote sciac, ale tak boje sie ze bd jak kwadraciak wygladala :P
Weszyla bo to niemiecki szpieg :P
co do kosza to szczerze mowiac wolalabym moze dolozyc i kupic jakis kojec nie wiem jak on cenowo , ja mialam taka kolyske na koleczkach + lozeczko w sypialni, to wszedzie ciagnelam ja ze soba ale nie korzystalam z niej za dlugo :/ , teraz wstawie dwa lozeczka w sypialni i w duzym pokoju http://www.ebay.de/itm/roba-Laufstall-Laufgitter-mit-Schutzeinlage-Holz-6-eckig-120-cm-/191285235742?pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Reisebetten&var=&hash=item2c897d101e
to bd mogla zostawic dzieci gdy bd juz siedzialy i sie bawily
ale wiesz, rob tak jak uwazasz wedlug waszych potrzeb :)
Megi1992 o widzisz to swoja oprowadzilas moze ja tez powinnam byla:/ ale nie wiedzialam ona w sumie mnie nie zapytala czy cos mam czy nie, tak sama dostalam taka liste i babki w przedszkolu ta polecily, ogolnie bylo ok ale czulam ze pies jej w mieszkaniu sie nie podoba
MłodaFasolka te swiateczne sliczne, sama pozamawialam tez swiateczne komplety :)
http://www.carters.com/carters-baby-baby-girl-sets/V_121C841.html?dwvar_V__121C841_size=12M&dwvar_V__121C841_color=Color#cgid=carters-baby-baby-girl-sets&startRow=0&sz=all&navID=header&start=49 http://www.carters.com/carters-baby-baby-girl-sets/V_121C839.html?navid=carters-xsellPDPYMAL
tylko tyle nie placilam, gdy zamawialam byly przeceny

Mae o wage sie nie martw :) szzybko spadnie, te zdjecia sa drastyczne wow nie mam czegos takiego, fotka super a imie tez mi sie podoba , tez namawiam meza zeby zmienic, bo my nie moglismy dojsc do porozumienia on twierdzil ze moje propozycje sa pedalskie i ja wybralam Valentine a on dla chlopca Mason, ale nie moge tak dziecka skrzywdzic

Marta A u mnie bd w sypialni z tego wzdledu ze poprostu bym chyba oszalala jak bym ich nie widziala, po za tym wstawanie co dwie godziny w nocy do karmienia i przechodzenie do drugiego pokoju to jakas katastrofa i roznie przeciez dziecko moze zmywiotowac albo cos, nie wiem nie wyobrazam sobie zeby zrobic inaczej

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny Madziara trzymaj sie to straszne co Cie spotkalo akurat w tym czasie kiedy kobieta potrzebuje tyle wsparcia i miłości ale jak mądrze napisala Sylwunia alkoholizm i zycie z takim czlowiekiem to jak wyrok na siebie i dziecko wie. bo tez mam taki przyklad w rodzinie szwagier zrujnowal cale zycie zony i dzieci a Ona juz nie ma sil z tym walczyć ani odejsc to jest straszne jak wygląda ich życie.
Marta mi wlasnie w weekend szwagier ma przywieźć ten wozek z Niemiec juz sie nie moge doczekac żeby go zobaczy na żywo,jak pamietasz zmalpowalam go od Ciebie.
U mnie wszystko stoi pod poszwa materialowa aby sie nie kurzylo a ciuszki mamusia mi poprasuje taka juz tradycja zawsze ona to robi jak dzidzius ma sie urodzic ja tego nie znoszę br br.
Madlenka kosz mojzesza to namawiam Cie z cala odpowiedzialnoscia ja mialam taki tylko zrobiony z kosza na pranie(nie bylo takich orginalnych) sprawdzil sie w 100 procentach jak np gotowalam czy bylam w lazience czy przyszli goscie to bralam malucha wszedzie ze soba a nawet jak jechalismy do kogos aby dziecko nie lezalo na obcych łóżkach traz mam dosc duzy dom ale raczej poruszamy sie na dole to kupilam jak juz wspomi alam taka cudna kolyske na kolkach mala jak kosz i bede sobie zabirac maluszka tam gdzie akurat bede,jesli cena Cie blokuje to na olx mozna je kupic za grosze w idealnym stanie,a wogole jak tez pisałam wcześniej takie maluszki czuja sie w nich doskonale sa spokojniejsze badziej im tam przytulnie niz w wielkich na poczatku dla ich lozeczkach.

Odnośnik do komentarza

To jest dobra rada Vanesa:)
A oprócz tego też powinnyśmy mieć na uwadze żeby nie przesadzać z intensywnymi zapachami dezodorantów czy perfum, bo są maluszki które potrafi "odrzucać" od mamy właśnie z takich wydawałoby się błahych powodów, tak przynajmniej się wypowiadały położne na sr.

W tym szpitalu w którym będę rodzić dzieciątko jest 24 na dobe przy mamie, nie wiedziałam Vanesa że są szpitale gdzie jest inaczej, myślałam że to taka "odgórna zasada":) Cieszę się że będę miała synka przy sobie, ale tak jak położne na sr mówiły - może być tak że nawet 20 godzin na dobę dzidzia będzie wisiała na cycku.. Szkoda że nie da się wyspać na zapas;/:P
A co do zabierania ubranek dla dziecka, to u nas jest tak jak u Ciebie, że dopiero na wyjście same przygotowujemy ubranka dla maluszka, a tak to położne ubierają.

Mae
Ładny brzuszek:) I gratuluję podjęcia decyzji:) Teraz możesz śmiało zwracać się do brzuszka per Antoś :P

Też mnie boli pęcherz czasem.. Mam wrażenie jak był pełniutki! a ledwo co poleci.. Tak jakby był przeziębiony. Ehhh byle do grudnia:P:P

A ja dziś miałam przypływ energii, zatem wreszcie poukładałam ubranka mojego słoneczka.. Czekają gotowe posortowane, wyprane i wyprasowane:)

Dobranoc wszystkim!!:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Marta a
Moj maluszek bedzie przy mnie chyba bym oszalala jak bym miala go gdzies za sciana .

Sylwusia
Niemiecki szpieg jestes wielka a do tego jak wyczytalam ze twoj maz powiedzial ze imiona co wybralas sa pedalskie smialam sie sama do siebie . Moj maz na imie Fabian tak zareagowal a mnie sie podoba :) nastepnym razem jak przyjdzie to zrob jej kapiel z piana daj sżampana zrob sniadanie swiezy sok zaloz kapcie wymasuj stopy i bedzie szczesliwa juz ci nie bedzie marudzic i lazic :) ha ha
Ah jeszcze sie mialam ciebie zapytac twoje malutkie dziubki beda w osobnych lozeczkach ? Bo nie chce sie wymadrzac ale slyszalam ze blizniakow nie mozna rozdzielac najlepiej jak sa w jednym lozeczku przynajmniej przez pierwsze miesiace .

Odnośnik do komentarza

Strasznie rozpisałyście się dziewczyny :)
Wielkie dzięki dziewczyny za podpowiedź ws ubranek
KariKari imponująca tabelka, ja też nie znoszę prasowania. najlepiej jakby ubrania po wyciągnięciu z pralki były wyprasowane haha Zauważyłam podczas golenia się, że moja mała jest trochę jakby nabrzmiała. Uff jak ciężko idzie golenie, ile przy tym gimnastyki :) jeszcze trochę i zatrudnię do tego mojego męża. Ale będzie miał z tego ubaw haha
Vanesa droga ta czapeczka
Madlenka biodra jeszcze mnie nie bolały, niestety nie pomogę Ci
Madziara szkoda że córeczki nie widziałaś. Rzeczywiście nie za ciekawe masz wyniki. Dobrze że gin przepisał Ci leki.
MłodaFasolka piękne ubranka, zwłaszcza ten świąteczny :) Nie wiem ile i w jakim rozmiarze ubranka spakuję do szpitala. Dowiemy się na sr. W pochwie czuję kucie od II trym. Teraz rzadziej
Carolineee zdrówka życzę. Jeszcze nie kupiłam żadnych kosmetyków dla małej, nie wiem jakie
Olusssia ja też jak patrzę w lustro i widzę te odrosty to ... Muszę zapisać się do fryzjerki i zrobić się na bóstwo :)
Dziewczyny czy wypadają Wam włosy, mi ostatnio wypadają garściami. A paznokcie zrobiły się strasznie łamliwe. Co się dzieje?????????????
Progosia, Iza-majka ładne brzusia
Mimi śliczna
Rudaopole milej imprezki życzę!
Marta A miło ze strony sprzedawczyni, ze obniżyła cenę wózka
Vanesa dzieki za info nt wyprania naszej garderoby do szpitala. Cudne ubranka. Fajnie masz w szpitalu, że nie musisz praktycznie nic brać
Sylwunia dziwna ta położna. Współczuję bólu zęba
Mae u siebie nie zauważyłam czegoś takiego. Kiedyś oglądałam program w tv, w którym kobiecie po ciąży rozeszły się mięśnie na brzuchu. Miała operację, zszyli jej. Malutkie brzusio, gdzie masz te 10kg+?? Ładne imię wybraliście
Lenson śliczne świąteczne ubranko
jesteśmy po wizycie. Szyjka i badania ok. Nawet morfologia poprawiła mi się. Gabi znowu przekręciła się. Teraz jest główką w dół. Czułam ją po ruchach, że jest tak ułożona :) A tak w ogóle to wiercpiętka z niej, co 2 tyg inaczej jest ułożona. Kolejna wizyta za 3 tyg.
U mnie dziś podobnie jak u Was, niestety pochmurnie, wietrznie, zimno i padało. Na chwilę tylko słoneczko wyjżało. Rano w domu ziąb nie do wytrzymania
Na obiadek miałam babciny krupnik, a na kolacyjkę zrobiłam sobie naleśniki z jabłkami i cynamonem mniam, mniam. Dawno za mną chodziły :)
Wyprasowałam mężowi 6 koszul i jestem padnięta
Starałam się odpisać na każdy temat, mam nadzieję, że nie pominęłam żadnej z Was

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17083.jpg

Odnośnik do komentarza

kupie ktötys z tych juz mam namiary! Te waleczki juz zamöwilam! Do dziecinnego mam naprawde tylko jedna sciane ale jak möwicie lepiej miec na oku bo jak czlowiek niebedzie slyszal ? to straszne ryzyko,myslalam ze lepiej bedzie ten Angelcare ale dla swietego spokoju kupie tez bo to lözeczko czy kolyska jest tylko do 5 miesiecy pözniej jest za male .Wisia ile szwagier dal za ten wözek?
Sylwia jestem ciekawa czy twojemu psu podobala sie ta babka?

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17084.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17085.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17086.jpg

Odnośnik do komentarza

Gabi- H O R M O N Y. Niestety to jest to ich 'negatywne' działanie na nas. Mi włosy wypadają podobnie jak Tobie, garściami. I co jest najgorsze po ciąży wcale lepiej nie będzie :( Dlatego po ciąży chyba zetnę włosy zupełnie krótko... :) A co najlepsze paznokcie mam twarde jak kamyczki tfu tfu żeby nie zapeszyć. :D

Co do zmian tam na dole... W sumie to 'napuchnięta' jest od początku ciąży jak to mój mąż określa 'ciaśniutka szparka' :D Na początku drażniło mnie badanie i stosunek bo mnie najzwyczajniej bolało. A od jakiegoś czasu jest już dobrze no tyle, że nabrzmiała.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Marta mam jeszcze prośbę jakbyś miala jakieś namiary na ładną posciel bo tu u nas nic nie moge znalesc takiego co by mi na 100 pasowalo ja bym chciala cos w tym stylu jak te co wkleilas zdjęcia kosza i łóżeczka taki pastele ,znalazłam cos takiego ale cena zaporowa
http://pali-world.de/product_info.php?products_id=834&XTCsid=268aad55b4e64e6c21ae135b2c41f8b4

Odnośnik do komentarza

hej tak sie martwilam ze pojechalam z R na IP i zmala jest ok , polozna i lekarka powedziala ze na nastepny raz gdyby cos bylo nie tak to nie czekac calego dnia tylko przyjezdzac jak by w godzinach w ktorych standardowo dziecko ma "ADHD" nie czuć ruchów,
jesli chodzi o Ale to malutka jest w położeniu podłużnym miednicowym ( miesiąc temu była główką w dół więc też się kręci, i podobno jest bardzo duża jak na 27 tydzień ciąży bo ma aż 1249g ( podobno jak na 29 tydz) nie wazne czy duza czy mala wazne że jest i że serduszko puka ;-)) a przy okazji miałam możliwość zobaczyć jedną stopę - wyglada jak stopa malego wielkoluda ;-))) Odrazu mi lepiej więc dziewczyny jak byście miały taka sytuacje jak ja to nie zastanawiajcie sie dla spokoju ducha lepiej pojechac i sprawdzic ;-))

Odnośnik do komentarza

kowalcia to sie pewnie strachu najadlas, dobrze ze wszystko wporzadku! Duza kobitka z niej juz ale wazne ze zdrowa. U nas jest takie uzadzenie do kupienia by sluchac serduszka w brzuszku moze dla spokoju kup sobie cos takiego,wysle ci zdjecie!
http://www.ebay.de/itm/Angelsound-Fertal-Doppler-/321531524310?pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Babytragen&hash=item4adcc5b4d6

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_17089.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...