Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
co do proszków to ja będę kupować i do koloru i do białego bo zależy mi by kolory były ładne a wiadomo ubranka dla dzieciaczków nie są tylko jasne a wiadomo będę pranie według kolorów tak samo jak piorę swoje ubrania.
Ale oprócz proszku muszę pomyśleć o pralce bo ta którą mam zaczyna podnosić mi skutecznie ciśnienie - każda biała - ogólnie jasna bluzka wyjmowana jest z pralki z plamami jak brudnymi w czymś pomarańczowym i takim cudem każda biała bluzka jest załatwiona.... aż strach prać... chyba ręcznie będę musiała to robić.
Z tabelką to Olusia wielkie dzięki za czuwanie nad nią - też staram się na bieżąco ją aktualizować.
Miłego dnia Kochane mamusie

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny! Widzę ze tak w ratach odsypiam te moje nocne niespanie... hehhe. Ale miałam dziś sen. Byłam w jakiejś szkole i zemdlałam, jak się obudziłam to obok mnie leżało moje dziecko ale ciągle byliśmy w tej szkole na korytarzu. Hehe. Dziecko było duże i to .... dziewczynka! Gdzie w rzeczywistości na bank będzie chłopak! Sama się urodziła. . Heheh. A ja o dziwo zaraz wszystko dla niej miałam i pieluchy i ubranka... aż się obudziłam. .

A Marysia to faktycznie spore Twoje dzieciąto... ja na początku 30 tc miałam 1200 g i wydawało mi się że Niunio spory... a to dwa tyg różnicy między nami...

A mam pytanie odnośnie rzeczy higienicznych dla siebie i dziecka czyli np wkładki laktacyjne, podkłady itp to czy jak kupowalyscie to jakąś konkretną firmę czy już raczej nie?

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek :)

Mam nadzieje, że u Was samopoczucie lepsze niż u mnie, bo jestem chora na maxa :( gardlo zawalone, ledwo co mowie, z nosa cieknie i chyba goraczke mam. Czuje sie jak kupaaaaaa

iza-majka - ja mialam dzis sen, że zaczelam rodzic w 27 tygodniu !!!!!!! ale na szczescie sie obudzilam, bo sen taki traumatyczny troche, bo bylam przerazona czy dam rade i czy Młody przeżyje.
Co do rzeczy kosmetycznych to mi sis mówila, ze podpaski poporodowe bella ma dobre i w sumie tyle wiem.

Kari, ja zakup nowej pralki mam świezo za soba :D od tygodnia szaleje z praniem :)
Co do ubranek to póki co mam 99 % jasnych, nic jakoś bardziej kolorowego nie mam. Albo białe w jakieś wzorki, albo błekitne albo beżowe, ale wszystko jasne.
A pomarańczowe plamy mi się z rdza kojarza, może gdzieś sie wkradła do pralki ??
Nuria - powodzenia na wizycie i koniecznie daj znać !!! :)
Marysia-kubuś jak to puchatek, szczuplutki nie byłby wiarygodnym Kubusiem hehe :) a wiesz, że zastanawiałam się nad imieniem Krzyś? a w sumie Krzyś Kubuś, bo pzecież te dwa imiona to nierozłączni przyjaciele hehe

Odnośnik do komentarza

Olusia posłałam ci wszystko na skrzynke pocztowa :) dzieki :)

Marysiu super ze wszystko ok duzy maluch :)

Gabi wspóczuje ci bóli głowy ah moj M ma migreny i widze jak sie meczy czasem nawet tabletki mu nie pomagaja!

Dziewczyny ja maiałam dzis zarwana noc pobodka 1;20 3-45 i potem juz nie umiałam zasnac teraz to zemnie wychodzi chyba se drzemke walne ! Mała mi tak buszuje w nocy ze mnie budzi i nie daje spac za to w dzien spi wiecej masakra! Jak tak bedzie dalej to nie wim heheh

Elcia90 nie martw sie czasem moja tez nie kopie a potem nie daje mi nawet pospac hehe jak nie czuje sie ruchow 24h wtedy trzeba reagowac i jechac na ip

Sylwunia06 co do persil sensitiv niemiecki tez słyszalam ze sa ok i bardzo wydajne poł zakretki na jedno pranie a jak ładnie pachnie delikatnie :) no i niemieckie proszki sa o niebo lepsze od polskich ciocia mi czesto posyła :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Iza majka a może kolejne maleństwo będzie dziewczynka i jest to sen proroczy;) też mi się wydaje że Kuba bardzo urósł wcześniej jak miałam usg termin porodu z miesiączki a z wielkością dziecka różnił się o 1 dzień raz na plus raz na minus a teraz jest aż 9 dni na plus. Z jednej strony ciesze się że jest duży bo jak by trzeba rodzic wcześniej to zawsze ma wieksze szanse ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie porodu maleństwa o wadze 4 kg.
Jeśli chodzi o środki higieniczne to ja jeszcze nic nie kupiłam ale pytałam się koleżanek które nie dawno urodziły i np opinie o wkładka laktacyjnych są różne jedna powiedziała że tylko Avent ale że sa drogie a druga powiedziała ze przetestowala masę firm i kupuje najtańsze które można kupić w aptece.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

KariKari Moja pralka ma to samo ;/ robi takie aż tłuste plamy. Normalnie wyrzucę ją przez okno :/
Dzisiaj obudziłam się i miałam wieeelką gulę po lewej stronie. Tak się wystraszyłam bo nigdy tak nie miałam :/ Myślałam że może od tego że nie raz zdarzy mi się w nocy pospać trochę na brzuchu. Ale nacisnęłam palcem .. a to moje dziecię się obsunęło ;) pierwszy raz tak miałam :) Wystraszył mnie mój malec ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8s18q6gsz.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/58eedew.png

Odnośnik do komentarza

Lenson współczuje ci choroby ! jak bedziesz miała goraczke to wez apap goraczka jest niebezpieczna dla malenstwa ! herbatki pij z cytrynka i miodem rzepakowym albo lipowym na przeziebienia super pomagaja tylko nie dawaj miodu i cytryny do goracego poczekaj az bedzie do picia ciepła ! płucz gardło sola i kup syrop prenatal dla kobiet w ciazy zdrowka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki:) odpiszę Wam poźniej, teraz tylko do Kari bo wpadło mi w oko coś o tłustych plamach na białych ubraniach, u moich rodzoców pralka robiła to samo. I moja siostra dowiedziała się że to sprawka płynu do płukania. Wtedy to był konkretnie skoncentrowany lenor. Podobno kiedy tak się dzieje to trzeba lać mniej płynu albo go rozcieńczać z wodą- u mojej mamy pomogło.

Lenson
i jak kupiłaś tą Beko? :) Czy wybór padł na inną?

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Asiak, może nie wyrzucaj tej pralki przez okno, bo jescze kogoś uszkodzisz :D
A Jasiek, też nie raz się dupką wypinał jak ja to nazywam, smiesznie to wygląda:) ważne, żeby nie pomylić takiego wyciągniecia dziecka ze stawianiem brzucha, bo podobnie wyglada.
Marysia, 4kg to nie taki maleństwo hehe :D
Tak zachwalacie ten persil sensitiv, że chyba zrobie zamówienie u szwagra, bo w Belgii pracuje, ale zawsze z Niemiec przywozi chemię. Proszków i płynów do płukania mam dożywotni zapas chyba :D

Odnośnik do komentarza

Aleksandra, kupiłam Beko, ale inny model troche, bo chciałam skorzystać z tej promocji 5 latgwarancji, więc kupiłam wersje z 1200 obr. itp. jestem póki co mega zadowolona ( pfu, pfu nie chwalę :D)
Vanesa, dzięki kochana za rady :* o temp. cytrynki i miodu wiem, studiowałam biologię i coś tam jeszcze pamiętam :D ale po syrop chyba bede musiała pójść, bo gardło strasznie boli i kaszel mam taki, że dusze się zalegajaca wydzielina ;/ Syrop pomaga??? ja faszeruje sie domowym syropem z mleczu, mój G ostatnio od swojej mamy przywiózł, w sumie konsystencja i smak jak miód troche. Mam tylko nadzieje, ze anginy sobie nie wychoduje, bo przeziebienia ani grypa mnie nie łapią, tylko odrazu anginę mam. Co roku po 2-3 razy !!! ;/ ;/ ;/

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie i odetchnęłam.
Szyjka twarda i zamknięta. Aby mnie uspokoić zrobił usg i zmierzył. Nie mieściła się w ekranie. Jakieś 4,7 wyszło więc na razie nic mi nie grozi. I przy okazji zobaczyłam zarys główki przy szyjce czyli mały obrócił się o 180 stopni a ja nic nie poczułam.
Za 2 tygodnie usg w 30 tyg porządne to zobaczę mojego malucha na ile urósł.
Wyniki moczu i krwi bardzo fajne i nawet ph pochwy prawidłowe więc mogę odetchnąć ufff

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie z tymi pralkami próbowałyście je przeczyścić?
Są takie środki jak np. do zmywarek kiedy robi się puste pranie z tym środkiem tylko. Dobrze też działa puste pranie z samą sodą ew proszkiem do pieczenia. Ja raz na jakiś czas czyszczę w ten sposób pralkę. No i do tego czyszczenie manualne zwykle zaświnionej szufladki na proszek i płyn.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

KariKari ja używam lenoru w koncentracie, mam drugą butlę, w której rozcieńczam i dopiero wtedy wlewam do pralki. Kiedyś tak miałam w starej pralce, dodatkowo robiła mi dziury w ubraniach :( Podczas prania pralka zapaliła się, kupa dymu poszło, akurat prałam nową pościel :( wszystko do wyrzucenia wraz z pralką. Kupiliśmy nową i wszystko jest ok
Marysia piękne imię Kubuś, Krzyś też
Vanesa niestety nie zawsze tabletki pomagają na migrenę. W ciąży staram się nie brać za każdym razem apapu
Nuria super wieści no i szyjka imponująca długość. Do starej gracji używałam calgonu, sody, octu i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza

lenson napewno cos syropki pomoga zrob jeszcze z cebuli wiem ze tantum verde jest dozwolone tez dla kobie w ciazy jak by ci nic nie pomogło kazdy lekarz to powarza ze jak trzeba to lepiej wybrac mniejsze zło czyli lepiej wziasc tabletki itp niz meczyc sie i pozwalac chorobie sie rozwijac ! Ja sie boje własnie zeby nnie zachorowac bo jak mnie dopada to odrazu gardło tchawica krtan goraczka 39 i bez antybiotyku nie ma mowy !Dlatego sie modle zeby nie zachorowc !

Nuria super ze wszystko ok :) to najazniejsze :)

Marysiu chyba tak chyba mni powoli przygotowuje ze w dzien bedzie drzemki walic w nocy nie da spac oby nie ! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

ja dziś męża zagonię niech zrobi z pralką porządek bo nerwicy dostanę... ja tłustych plam nie mam a takie coś może faktycznie rdzawe.... nie pozwolę nowych ciuchów zniszczyć... nie kupuję ich jednorazowo.
Nuria bardzo się cieszę, że wszystko w porządku :) oby tak do końca już było :)
Lenson zdrówka życzę.... i Nam wszystkim życzę by żadna infekcja nas nie dopadła....
Dziewczynki zachorowałam na wanienkę Beaba i mimo, że droga jak diabli strasznie mi się podoba - pkazałam mężowi i mówię, że jest świetna ale droga a on żebym się nie martwiła że kupimy ja wiec tak się cieszę. Cały zestaw chcę -i wanienka ze stojakiem i leżaczek do kąpania i torbę jeszcze dostanę na kosmetyki

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16591.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16592.jpg

Odnośnik do komentarza

Nuria mam nadzieje, ze szyjka ok
KariKari moja pralka chodzi jak traktor ja przewaznie piore w soboty i caly dzien mozna kota dostac, do tego wsad tylko na 5 kg, u nas pralka to najwazniejszy zakup na swieta ale taka 8-10 kg bo przy 3 dzieci to bym sie oblozyla tym praniem
Gabi82 juz ogladam bo widzialam ze cos o blizniakach ma byc
iza-majka ach te sny, pewnie duzo myslisz o porodzie i dlatego jiuz cie takie sny nawiedzaja :P
co do podkladow to nie wiem, ale napeno nie kupuj nic z ceratka a wkladki to ja kupowalam Lansinoh bo u nas w sumie nie ma jakis wielkich wyborow, ale nie mialam jakis nawalow wiec malo uzywalam

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16593.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16594.jpg

Odnośnik do komentarza

Nuria dzięki za książki :) Dobrze, że szyjka ok !

Iza-majka to faktycznie masz problem, który pewnie jest już dla Ciebie też męczący. Może faktycznie pogadaj na spokojnie i z mamą i z mężem oboje jakoś wyluzują :)

Marysia no niestety dopiero je odkryłam :) Ale jak byś coś chciała a babeczka miała by problem z wysłaniem to zawsze mogę Ci odebrać i przesłać pocztą :) Piękny brzusio ! No i gratuluje wizyty :) Super, rośnie Twój synek :)

Młodafasolka nic się nie bój na zapas. Zresztą nie taki diabeł straszny ;) Wczoraj na zajęciach gimnastycznych ze sr była inna babeczka w zastępstwie, świetna kobieta ! I jak to zwykle bywa gadki o porodzie/dzieciach. I mówi, że bardzo chciała rodzić naturalnie ale wyszła cc. Nie narzekała, że był to jakiś koszmar, wręcz jak to mówi szybko urodziła bo jej córe po prosty wyjęli z brzuszka. Nie było tak źle mimo, że miała inny plan. A no i przyjaciółkę masz świetną :) prezent niesamowity.

Gabi moi teściowe to też porady w formie komentarza " a jak ja byłam w ciąży" więc wiem co czujesz... Strasznie mi to działa na nerwy a jeszcze nie czuję pod tym względem żadnego wsparcia. Tyle, że widzę jak się cieszą. Na szczęście mamy forum i tu znajdujemy wsparcie i porady :)

Co do prania ubrań maluszków to też słyszałam same superlatywy o loveli.

Lenson przykro mi z powodu taty...
link to strony na fb tej babeczki. Ma dużo różnych naklejek innego typu też :) https://www.facebook.com/oblepiamy Chodzę do szkoły rodzenia SUperMama. I mam wrażenie, że po prostu ta jedna położna jest taka...nawiedzona :P Zresztą ciągle gada jakie to piękne czuć ten ból podczas skurczy...dobrze, że nie pracuje na Klinicznej bo nie chciałabym na nią trafić :P Nie mówię, że poród nie może być piękny, ale w samym bólu nic pięknego nie widzę.

Odnośnik do komentarza

oczywiscie ja z opoznieniem
Nuria super ze ok ciesz sie
Lenson biedna ty, ja jeszcze czosnek posiekany z sokiem cytryny i miodem wcianm gdy przychoruje i tez pomaga, siostra ma Beko i tez zadowolona
KariKari fajna ta wanienka :) ja tez teraz kupilam wanienke z przewijakiem odrazu, bo jednak latwiej bd mi kapac gdy maz bd w pracy, wanna calkiem niska jest a u mnie cesarka sie zapowiada wiec bym nie dala rady
ja mam taka
https://www.google.pl/search?q=roba&biw=1242&bih=597&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6ZUaVKa1OaL_ygPkz4D4Dw&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=roba+przewijak+z+wanienk%C4%85&facrc=_&imgdii=_&imgrc=5rbTMVz2HMV0tM%253A%3BFSP4CnCnHxaDmM%3Bhttp%253A%252F%252Fprzewijak.pl%252Fphotos%252Fdrewniany-przewijak-regal-kapielowy-roba-1504276977.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fprzewijak.pl%252F2011%252F03%252F12%252Fdrewniany-przewijak-regal-kapielowy-roba%252F%3B378%3B250

Odnośnik do komentarza

Nie śpię dzisiaj od 4 rano i bankowo zaliczę drzemkę w środku dnia.
Dzisiaj śniło mi się z kolei moje maleństwo które karmiłam i ściąganie pokarmu :)

Co do podpasek poporodowych to zawsze polecane są bella takie różowe.
Ja osobiście podkłady polecam seni 60x90 powinny starczyć. Jeśli chodzi o wkładki laktacyjne to nie mam zdania. Jedynie na sr pani powiedziała że plasterek bardzo ułatwia życie. Plasterek ma chyba tommee tylko. Ja dostałam od canpolu paczkę więc to mam na start. Nie wiem czy jest sens tutaj inwestować w drogie.

KariKari to pojechałaś z tą wanienką :) ja zobaczyłam cenę tego zestawu to mnie przytkało z lekka :).
Wanienka tak szybko wyjdzie z użytku że nie będę w nią inwestować bo szkoda kasy. Ale fakt jest śliczna :)

co do calgonu o którym któraś z Was wspomniała to ja nie polecam używać bo wiem że jest on obliczony na niszczenie nowych pralek co by częściej pana do wymiany części wzywać :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...