Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam o tych skurczach i o tym ze kilka z was była na IP.. I zaczęłam sie znowu martwić moja szyjka.. Tydzien temu w srode miała długość 2,7 czyli krótka.. Dr powiedziała ze od 2,5 trzeba do szpitala i w ogole lezec tylko :( martwię sie dziewczyny... :(help!
Jutro wizyta u mojego gin zobaczymy co on powie.. Ale kurde on zawsze ręcznie bada a nie usg a usg mozna sprawdzić długość ;( ech...

Megi super ze nie oduczwasz tego wszystkiego! Oby jak najdłużej

Aleksandra dobrze ze wszystko oki,widzisz dobrze ze pojechałas :) czasami mysle ze moze ja tez powinnam pojechac.. Z ta szyjka ech. Ja nie mam łożyska przodującego ale ba przedniej ścianie i u nnie oznacza to tylko tyle ze moge mniej intensywnie czuc ruchy maleństwa a tak to wszystko oki :)

Marta tez mam jutro wizytę i sie nie moge doczekać :)

MoniC na czym byliscie w kinie?fajne? Ja mam taka ichote na nachossssyy :)

Dziewczyny czy Wy tez teraz tak macie ze cały czas głodne jestescie? Ja to mam wrażenie ze cały czas mi w brzuchu burczy :P

Czas leci strasznie szybko!! Zanim sie obejrzymy to bedzie grudzień!! I pierwsze maleństwa beda sie u nas rodzic :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim :)
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi w sprawie kosmetyków, mam teraz lepszy obraz tego co wybrać :)

Od jakiegoś tygodnia tak dziwnie mi się śpi. Wieczorem zasypiam koło północy, po czym budzę się koło 5 rano i wiercę przez 2 godzin, a później zasypiam tak twardym snem że ciężko mi wstać po 10. I tak codziennie. a do niedawna spałam jak aniołek całą noc.

Megi1992 ja też nie mam takich problemów, a według mojej Pani dr bardzo dobrze przechodzę ciążę, więc myślę że wszystko ok :) Ważne że maleństwo się rusza :)

Mnie na szczęście skurcze nie męczą. Od miesiąca biorę chela-mag B6, bo wcześniej miałam problem ze spaniem, wręcz biegałam przez sen, a odkąd biorę magnez problemu nie ma:)

Co do porodówki, tam gdzie będę rodzić sale są 2 osobowe z tego co kojarzę. Staram się nie myśleć o porodzie żeby się nie stresować. Cały czas sobie wmawiam że jeszcze dużo czasu :p Pierwszy trymestr minął mi w miarę szybko bo pracowałam. Od początku drugiego jestem na L4 i przez to strasznie mi się ciągnie to wszystko.

Zastanawiałam się ostatnio nad szkołą rodzenia. Znalazłam w mojej okolicy zajęcia, niestety płatne, 200zł za 6 godzin zajęć. Nie wiem czy warto.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Hej. :) Miałam iście grzybowy weekend.
Sobota na grzybach, niedziela na grzybach i w całym domku zapach suszonych grzybów :D

Olussia- Mam nadzieję, że jest już wszystko ok! :*

Caroline- To co miałaś na pidżamie to na 99% siara, ja mam to co raz częściej, a najczęściej tak jak napisała chyba Meggi jak podczas spania przygniotę piersi. Ostatnio zdarza mi się jeszcze obudzić się na brzuchu. :)

Kari- Ja też mam ostatnio problemy z wypróżnianiem... :/ Mimo, że też staram się jeść zdrowo i lekko to potrafię iść do wc nawet co 3-4 dni :/ Mega męczące. Czasami też towarzyszą temu bóle..

A co do myśli o porodzie. Szczerze staram się jeszcze za bardzo o tym nie myśleć. Zakładam, że wszystko będzie dobrze, musi być. :)

Dzieewczyny, które mają w tym tygodniu wizyty DAJCIE ZNAĆ CO I JAK! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka Ja też uczucie, że non stop jestem głodna. Jak w nocy się przebudzę żeby iść do toalety koło 3 to też mi burczy. Dzisiaj byłam na badaniach krwi i też już się nie mogłam doczekać kiedy przyjadę do domu żeby coś zjeść, mój mąż się ze mnie śmieje.
Była już może któraś z Was na warsztatach Mamo to ja? Ja się dzisiaj wybieram do katowic, ciekawe czy warto.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

hej hej :)
co do głodu - tez ostatnio mam wilczy apetyt - no i efekt jest -6 kg na plusie :) chyba moja Gabi więcej potrzebuje jeść. Podobno dziecko w łonie matki pobiera sobie jedzenie od niej 5 razy dziennie więc tyle też powinnyśmy jeść razy...
co do wzdęć to początkowo mąż się śmiał ale jak zobaczył moją mękę i łzy to w nocy razem ze mną się budzi pytać co będę w wc robić.... bo widzi że to bolesne jest i nieprzyjemne co najgorsze
co do sal po porodzie - w szpitalu, w którym będę rodziła są 2 osobowe sale i spoko - zawsze można pogadać, wymienić się poglądami i zawsze to weselej, jedna drugiej dzidzi dopilnuje i spokojnie można iść się wykąpać
po wizycie na pewno dam znać :) modlę się by było ok z tą szyjką... dobro mojej królewny najważniejsze..
wczoraj moja psinka pieszczoszka - zaczęła dorastać i zrobiła się taka przytulanka, że trzeba ją tulić głaskać i taka spokojna, że myślałam, że mi psa podmienili... jej ulubiona pozycja to wtulić się w mój brzusio i tak najlepiej śpi... czyżby wyczuła moją Niunie i już teraz nawiązują nić komitywy :) psinka wtedy śpi a Niunia energicznie kopie jakby się cieszyła.... a wtedy jedną ręką ja głaszcze psinkę a drugą brzusio.... moje Malutkie dziewczynki :) może nienormalna jestem, ale traktuje psinkę jak dziecko :)

Odnośnik do komentarza

ostatnio co byłam u lekarza miałam silne bóle podbrzusza i twardniejący i tak kilkanaście razy dziennie. wtedy pani doktor zmierzyła i było ok i było 3,84 cm, i faktycznie pani doktor widziała ten twardy brzuch bo mnie złapało jak do niej trafiłam, dziś znów zmierzymy i oby było bez zmian w końcu bóle ustąpiły takie jak miałam i lepiej się czuję więc jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza

dobrze, że wtedy poszłam do tego lekarza przynajmniej się uspokoiłam...
teraz też nic nie ma takiego co by mnie mogło niepokoić
chciałabym być na końcówce ciąży - teraz z najdrobniejszych rzeczy człowiek łapie stresa bo to takie nowe....
co do porodu nie boję się... raczej doczekać się nie mogę kiedy zobaczę, dotknę i przytulę moją córeczkę - chociaż stres pewnie dopadnie mnie w ostatniej chwili....
myślę, jak to będzie czy będę mieć na tyle sił by urodzić i ze szkołą rodzenia i z położną chcę być dobrze przygotowana by trwało to jak najkrócej...

Odnośnik do komentarza

KariKari nie stresuj sie wszystko bedzie dobrze:) wazne,ze dzis wizyta i wszystkiego sie dowiesz:) ja mam wizyte 23,ale jestem spokojna bo na ip mialam robione usg i badanie i wszystko bylo ok. Tylko zaobserwowalam malenkie plamki krwi na bieliznie przez 2dni.. i nie wiem od czego moze to byc. Z nerwow w szpitalu zapomnialam wspomniec o tym lekarzowi...milego dnia dziewczyny i pomyslnych wizyt:)

Odnośnik do komentarza

Madlenka heh dobrze, ze mozesz zasnac ;) gdy ja wstane to musze cos zdjesc chocby malutkie ciasteczke polkac albo melcza kanapke :P, mam nadzieje z z twoja szyjka ok, odpoczywaj duzo i lez w domu

Megi1992 ciesz sie ze taki stres Cie omija, bo mi wlasnie tez w tym tygodniu zaczal twardniec brzuch i tez sie denerwuje, zaraz poczytam na necie, co do zebow to lipa, gdy ciebie boli dluzszy czas to napewno to tez nie sporzyja dziecku :/, no ale nic nie zrobisz z tymi 8

Martaa89 tez mam jutro wizzyte :) powodzenia

Ogolonie tez nie czuje sie super :( twardnieje mi brzuch a teraz czuje jak by mi cisnienie podskoczylo, wyszykowlam corke do przedszkola i dalej poszlam spac , czuje sie zmeczona i nie wiem jak to bd dalej wygladalo

Dziewczyny powodzenia na wizytach i lepszego samopoczucia :)

Odnośnik do komentarza

Megi1992 ja jak leżałam w szpitalu dostałam bólu zęba. Położna chciała mi dać 2 tabletki, wzięłam jednak na początek jedną żeby się nie faszerować, jednak ona powiedziała, że jak będzie boleć to wziąć drugą bo ból jest o wiele bardziej szkodliwy dla dziecka niż tabletka. To samo powiedziała mi później dentystka jak nie chciałam znieczulenia. Także jak Ci daje jakieś leki to może lepiej weź.

Progosia - ja ze spaniem mam identycznie. Nawet w tych samych godzinach i to od kilkunastu tygodni...

Co do długości tych szyjek to widzę, że są różne "szkoły" jeśli chodzi o lekarzy. Ja swoją miałam o długości 32mm i doktor mi powiedział, że dolna granica jest 30mm dlatego kieruje mnie do szpitala. Ważniejsze jest chyba jednak czy jest ona zamknięta.

Dziś w nocy znowu miałam "przygodę" Przebudziłam się i nagle poczułam rwący ból w okolicach pępka. W pewnym momencie tak mnie zabolało, że aż krzyknęłam. Po paru minutach ból ustąpił całkowicie. Czytałam, że mogą to być więzadła macicy więc na razie się tym nie przejmuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Sylwuniaa dziękuje za wsparcie :* tez mam jutro wizytę! 16:45! A Ty? Nie mogę sie juz doczekać.. Martwię sie ta szyjka :(
Mniam :) fajnie ze sobie zjadasz cos w nocy ja sie powstrzymuje, czasami cieżko, jak bardzo burczy :P raz tylko zeszłam zrobiłam sobie kanapkę i wypiłam mleczko i Padlam spać :)
Tez duzo odpoczywaj kochana, a ciśnienie to najlepiej mierz sobie w domku jesli masz cisnieniomierz, wysokie cieśnienie jest niedobre dla maluszków

111magda
To widzisz, rożne szkoły są, czyli jakbym była u twojego lekarza to juz bym była w szpitalu :( a tamte gin która pracuje w najlepszym szpitalu u nas mówi ze dolna granica to 2,5... I bądź tu mądry! :/
Straszny ten ból ktory opisujesz!! Dobrze ze ustąpił

Oglądam wlasnie kocyki i rożne dodatki z firmy la milou ale piękności :))))))) tylko cieżko sie zdecydować bo jedno ładniejsze od drugiego :D

A ja zjadłam kanapkę i nadal głodna... Ech :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka nie muszę nic zjeść, ale rano nie ma mowy żeby sobie dłużej poleżeć w łóżko,bo chce jeść :P
KariKari ja mam podobnie z moją kotką, po naszym urlopie taki przychlast się z niej zrobił, ze tylko by ją głaskać. Też ją traktuje jak moje dziecko. Na brzuchu nie chce teraz mi leżeć woli na biuście :P Obawiam się jak zniesie pojawienie się nowego członka rodziny ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny dzis w Opolu super pogoda nawet myślałam żeby myc okna ale niestety coś pobolewa mnie podbrzusze jakoś tak dziwnie nie wiem cy wy tez tak macie ???? tak dziwnie ciągnie w dół ,byłam tylko w szpitalu po wypis i doczytałam ze mały jakby był o tydzień starszy i wazy już 1100 gramów i położenie jest główkowe oraz ze wszystko ok,i ponowna wizyta kontrolna w szpitalu 10.10 znowu na 3 dni.

Odnośnik do komentarza

Martaa nie stresuj się - jest podobno sprawdzony sposób o czym mówią położne, że jak urodzi się dzidzia i mamy swojego ciucha jakiegoś, który pachnie dzieckiem i my będąc w szpitalu niech ktoś dostarczy to ubranie nasze czy naszego faceta dla zwierzaka by powąchał i by kilka dni miał w legowisku to się oswoi i będzie ok
ja początkowo też stresowałam się jak moja sunia się zachowa ale bardzo ważne by zwierzaka nie odtrącić, by jak wrócimy z dzidzią dać powąchać i zobaczyć dzidzię... małymi kroczkami a będzie dobrze i się zakumplują :)

dziewczynki to niesamowite ale ja nadal czasami nie mogę uwierzyć, że już niedługo wezmę w ramiona moją córeczkę, że ona będzie.... czekam na najpiękniejszy moment w życiu człowieka...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny niemartwcie sie na zapas! Napewno bedzie wszystko dobrze! Dajcie wszystkie znac co i jak!
Ja wkraczam dzis w 30 tydzien! Jak wiekszosc z was mam tez jutro Termin o 10.
Meggi zeby to najgorsze co moze byc wspölczuje! ja tez wczoraj odkrylam dziurke musze isc to zrobic zanim zacznie bolec.
Progosia ja to wogöle ze spaniem mam jakies problemy ostatnio,ide coraz pözniej spac bo mi sie niechce a pozniej niemoge wstac,dzis poszlam o 5.30 dopiero spac! Zawsze chodzilam pözno ale teraz wogöle mi sie spac niechce.
Marta ja w ciagu dnia niemam glodu tylko jak w stane musi byc odrazu rgalik z czekolada i kawa,pözniej jem dopiero obiad z mezem o 18-19 a w nocy dopiero zaczynam podjadac bo mam ciagle pusty brzuch,najwiecej chce mi sie w nocy!
MlodaFasolko zazdroszcze zbierania grzybköw!
MoniC o tym samopoczuciu to tak jak bys mi z ust wyjela! Dokladnie jest tak u mnie!
Teraz to bedzie tylko coraz gorzej ale coraz blizej!
Dziewczyny trzymajcie sie i udanych wizyt zycze!

Odnośnik do komentarza

Megi wspołczuje cI tego bólu zeba moze faktycznie lepiej wez apap....jak bedzie mocniej bolec ..

RudaOpole te ciagniecia niby sa normalne podczas wysiłku czy wstawania raczej zrywani sie z łóżka też tak mam i położne mowiły że to jest niby normalne ....

Dziewczyny dajcie znac po wizytach co i jak :)wszystko bedzie dobrze :)

MOja dzis wariuje cały dzien heheh

W nocy jak wstaje to nie chce mi sie jesc ostatni posiłek jem o 20max 21 pozniej tylko szklanka mleka przed spaniem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka ja mam na 8 bo bd miala badanie na cukrzyce, dostalam recepte do wykupienia to cala butelka syropu 300 ml, nie wiem co to ma byc
heh tak bardzo nie chce podjadac, ale ten glod jest silniejszy ode mnie, w dzien tez duzo jem, wczoraj zdjadlam 3 miseczki zupki pomidorowej i tlumaczylam sobie, ze po miseczce na lepka :P
Nie martw sie, jutro lekarz sprawdzi a dzis lez, lez i odpoczywaj :)

Martaa89 ja mam ponad roczna yorke, ktora lazi za mna krok w krok, w nocy gdy wstaje siusiu ona tez idzie ze mna, caly czas mnie pilnuje i ze mna spi, ciagle sie tuli i odwraca by ja masowac,
napewno nasze pupilki odczuja pojawienie sie nowych czlonkow rodziny, bo zejda na kolejny plan

mnie glownie martwi prawie 5 latka, ktora jest zazdrosna nawet o psa:/ wiec co bd gdy urodze blizniaki... niby jest zadowolona, mowi ze tata bd przataczem :D a ona opiekunka, a ja mam lezec, ale juz teraz pyta mnie
Kogo kochasz najbadziej, ktore dziecko?
Czemu mowisz tak slodko do Eliny(psa)?
mam ksiazke o rodzenstwie wlasnie musze przeczytac , moze wynajde jakies ciekawe rady

Odnośnik do komentarza

Marysia i Gabi82,Dziękuje za odpowiedź na moje wczorajsze pytanie :) (Gabi, ten link to ja wrzuciłam nawet haha :D )
Chyba przekonałam się do tej wersji nowszej comfort, jakoś przeboleje, ze tamten mi się bardziej podoba. W smyku są teraz na promocji za 1250 zł, czyli 200 zł w kieszeni. Kolor granat albo czerwień, tylko boje się, że czerwony taki "babski" bardziej jest.

RudaOpole, nad morzem tez dzis pieknie. Okna też miałam w planach myć, ale tak jak piszesz też mnie coś pobolewa.

Marta89,super ze wyjazd się udał. Też chciałabym mojego na weekend gdzieś wyciągnac i odpocząc razem. Boje się, że po ciązy nie będzie czasu na odpoczynek, wyjazd gdziekolwiek na weekend by odpocząć od miasta, pracy, zmęczenia.
Moja kotka tez jak członek rodziny, nawet nazywamy ją z G naszą starszą córka :) swiata sobie bez niej nie wyobrażam i też bardzo przytulasna jest ( aktualnie lezy obok mnie na łóżku:D) w nocy spi kolo brzuszka i dostaje kopniaki od Jaśka i chyba jej sie podoba, bo mruczy wniebogłosy :D Tez sie boje jej reakcji na dziecko, bo sama ma niespałna rok, ale zobaczy się, najwyżej bedziemy ją izolować od Małego. :(
Daj znać jak warszaty, bo u mnie są pod koniec wrzesnia chyba albo w październiku.

Co do szyjki, to ja nie usłyszałam ani razu jaką moja ma długość, tylko że wszystko w normie. Szkoda, bo ostatnią wizytę miałam 22.sierpnia a najbliższa 7..10. i moge być nieświadoma, że coś sie dzieje.

Kari, wiem co czujesz z tym wypróżnianiem ;/ chcialam ostatnio Was pytac o to własnie. U mnie dodatkowo wypadł jeden hemoroid na zewnątrz, tylko o dziwo całkiem bezboleśnie.

Dziś wiziyty : Kari, MoniC, Iza-majka
Jutro wizyty : Madlenka, Sylwunia, Martaa89
Ominęłam kogoś? Dajcie znać mamusie :)

MoniC, gdzie planujesz rodzic, w Gdansku? :)

Mój do 22 w pracy dziś. Zastanawiam się czy po południu czy wieczorem nie podjechać na IP i skontrolowac te moje twardnienia i bóle w podbrzuszu. G od paru dni codziennie mnie wysyła na IP jak tylko słyszy, ze coś mnie boli,więc przestałam mówić. Od paru dni mam takie nagłe kłujące bóle w podbrzuszu, na początku myslalam, ze ot Mały tak kopie w pęcherz, ale to chyba nie to, bo ból taki że w nocy potrafie sie wybudzić i zawyć z bólu. --> cos podobnego co 111magda, tylko u mnie jak taki kłujacy a nie rwący. Jakby ktoś mi wielka, gruba igle wbijal na sile.
Tylko nie wiem czy nie panikuję a nie chce wyjsc na odiotke, która biegnie na IP jak tylko cos poboli, wiem że ciąża to duże zmiany i ma prawo bolec, ciągnąc itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...