Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dziewczyny :) dużo lepiej sie czuje :)
Muszę Wam opowiedzieć :)) wczoraj jak sobie leżałam to mały sie przemieściłtak ze wypiął nad pępkiem piętke! Normalnie czuć było taka gulke :D coś niesamowitego, niestety zanim mój M dotarł to juz ja schował :( trwało to z 5 sekund, ale tyle radości ;D
Karikari ale smaka narobiłaś :)) uwielbiam beze pod każda postacią :)
Olusssia trzymaj sie, najważniejsze, ze nic niebezpiecznego nie znaleźli, odpoczywaj dużo
MoniC daj znac co lekarz powie, to aż tak widocznie sie obniżył?
Martaa89 super ze wypoczynek sie udał :)
Madlenka to jest tak jakby Ci sie cały napiął. Miałaś kiedyś skurcze łydki? Jest wtedy taka twarda tak samo brzuch, tylko lydka zdecydowanie bardziej boli, przynajmniej u mnie :))
Gabi ja tez za każdym wózkiem sie oglądam i zerkam na markę :))

Odnośnik do komentarza

Olusssia trzymaj sie, najważniejsze, ze wszystko ok , odpoczywaj dużo

MoniC daj znac co lekarz powiedział ?

Martaa89 fajnie ze ze wypoczynek sie udał :)
Dziewczyny teraz to naprawde musimy sie oszczedzac i uwazac na siebie !

MonikaM cudny widok to musiał byc :)

Kari ja jestem z natury brunetka ciemna i nie mam tej lini ..Natomiast moja bratowa jest ciemna blondynka z natury i miała ta linie w ciazy wiec to chyba nie od tego zalezy ...

Madenka tez nie mam pojecia jakie to uczucie jak brzuszek twardnieje mam tylko ciagniecia w dole brzucha i pachwinach czasem przewaznie po wysiłku ...

Własnie wróciłam z 18 kuzyna tak sie dzisz objadłam z szok ...a mała zadowolona po kazdym posiłku szalała hehe wszyscy widzieli skaczący brzucholek :)
Jutro znowu impreza powtórka z rozrywki 30 lat po slubie znowu sie najem heheh :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki powiedzcie mi bo spokoju mi pewna sprawa nie daje...
Otóż mam ogólnie problem z wypróżnianiem się i towarzyszy temu ból taki jak zarzynanie żołądka - nie wiem sama czego, ale jak się w końcu wypróżnię to już jest ok...
odżywiam się lekko i zdrowo...
czasami jak się wypróżniam to aż łzy w oczach mam.... nigdy tak nie miałam... ostatnio zaczęłam miętę pić może to coś pomoże

Odnośnik do komentarza

Olusia- twardniejący brzuch to właśnie skurcze, sama o tym nie wiedziałam, bo nic mnie nie bolało itd. ale położna powiedziała, że to skurcze.

111magda- oo, a ty też jesteś z Lublina? :) Ja leżałam na Jaczewskiego i tam też chcę rodzić bo moja prowadząca tam pracuje :)

Chyba pojawiła mi się siara...wczoraj miałam zaschnietą plamkę na piżamie i myślałam, że sie poi prostu czyms zalałam, ale dzis juz doszło kilka mniejszych i po drugiej stronie na wysokosci piersi to samo... musze podłożyc wkładkę i sprawdzić czy to jest to...

Odnośnik do komentarza

No to są uroki ciąży. W większości literatury znajdziesz że możliwe są zaparcia... a niestety co może być z tym związane potem hemoroidy. .. ja na całe szczęście miałam takie problemy przed ciąża. A potem o dziwo było już tylko lepiej.

A tak z zmieniając temat to dziś jestem prawie na 100% pewna że mój Księciunio zmienił pozycję na główką w dół. Nie dość że czułam jak zmieniał pozycję ale te kopniaki w okolice żołądka. ... chyba trzeba przejść na dietę lekkostrawną.... hehe

Odnośnik do komentarza

no właśnie wiedziałam, że zaparcia mogą się pojawić, ale nie miałam pojęcia, że z taką intensywnością.... z jedzeniem to nie mam co sobie zarzucić bo jest ok, pić tez dużo piję.... no nic muszę sobie radzić....
na pewno też moja Niunia się dokłada bo pewnie uciska na jelita

u mnie z ruchami to też każdego dnia w innym miejscu kopniaczki są

Odnośnik do komentarza

Monikam widok bezcenny :) super
KariKari ja odpukać nie mam problemu z zaparciami. Jedynie miałam w drugim m-cu, na nie pomogła mi kawa. Ogólnie jem dużo ciemnego pieczywa, warzyw i owoców - jak na razie to działa. Nie mam czarnej linii na brzuchu, natomiast mam duże i grube żyły na piersiach. Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę.
Moja mała dziś też wyciągała się, brzusio całe chodziło. Czasem jak mnie przygniecie to zaboli

Odnośnik do komentarza

Olusia super że się okazało że wszystko dobrze, strasznie mnie przestraszyłas swoim wpisem, tym bardziej że sama się zastanawiałam czy nie jechać ha IP bo mi bo brzuch zrobił się twardy i bolacy i jeszcze plecy strasznie bolały ale powagi sałam i mi przeszło i dodatkowo szczęśliwie się złożyło ze zadzwoniła moja p. Doktor i zamiast soboty mam wizytę w środę;)
LENSON ja też zdecydowałam sie na wózek baby design lupo na wersję comfort zdecydowanie, kolor granatowy. Siostra mojego P go używa od marca i jest bardzo zadowolona, ja go testowałem we Wrocławiu po rynku sprawdził się super;) co do wagi to jest dość ciężki ale ten typ wózków tak ma, ja na razie mieszkam w domku i msm do pokonania 3 schody wiec waga mnie nie odstrasza;)

Marta89 ja też byłam dziś w Darłówku;)szkoda że wcześniej się nie zgadalysmy; (, co prawda dzis z rana wybralismy sie do Sopotu ale i tam pogoda byla na 5 ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

witam Drogie Panie :)
ten twardniejący brzuch i te skurcze to widzę dotykają każdą z Nas... byle nie były regularne i częste to chyba nie mamy się o co martwić...
dziś zdałam sobie sprawę, że czas leci strasznie szybko że dobijamy do ostatniej prostej czyli 3/4 ciąży za nami....
macie już jakieś obawy związane z porodem albo opieka nad noworodkiem?

Odnośnik do komentarza

Leci i to strasznie.
Pierwszy trymestr ciągnął się, czekałam na drugi, który zleciał jak jeden tydzień. Lada dzień zacznę trzeci, który minie pewnie jak jeden dzień.
Mówiłam, że mam jeszcze czas jeżeli chodzi o wyprawkę. Teraz muszę się ogarnąć i zacząć ją kompletować :)
Coraz częściej myślę o porodzie, boję się, że czeka mnie cc. Czekam na wizytę u okulisty, bo to on decyduje :(
Iza-majka, KariKari dajcie znać po dzisiejszych wizytach
Dziewczyny powiedźcie wolicie sale 1-os czy wieloosobowe? Jeżeli wieloosobowe to max do ilu łóżek?

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny dzis za oknem słoneczko jak miło :)

Tez myślę coraz częściej o porodzie! Boje się strasznie chociaz mam wysoki próg bólowy , chiała bym żeby poszło szybko żebym nie męczyła sie 20 H bo wtedy człowiek opada z sił i nie ma siły przec niech boli mocno ale niech dzidzius szybko wyskoczy :)No i co najwazniejesze chiala bym urodzic w terminie lub przed 38 tydz to ciaza donoszona i tez wszystko moze sie zdarzyc wazne zebym nie rodziła po terminie bo bede cała w strachu o dziecko różnie to bywa z tymi przetrzymanymi terminami !

Tez brakuje mi jeszcze pare rzeczy musze to w koncu wszytko dokupic co trzeba i popakowac :)5pazdziernika bede miała 30 tydz masakra to dopiero poleci .....

Gabi ja bede rodzic w szpitalu gdzie jest kilka łóżek to wszytko bedzie zalezec ile pań w tym czasie bedzie na sali :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Myślę że nie będziemy miały dużo do powiedzenia w sprawie sal. No chyba że ktoś będzie miał taką możliwość. Ale w mojej miejscowości są dwa szpitale gdzie w jednym- tam gdzie rodze sa sale 3-4 osobowe a w drugim 6 osobowe :/
Wydaje mi się że jak jakaś druga mamusia będzie obok to będzie nam łatwiej. Zawsze będzie można do kogoś buzię otworzyć. ..

Odnośnik do komentarza

Iza majka i Kari dajcie znać po wizytach. Iza ja też nie lubię takich późnych wizyt, ale co zrobić; (sama mam wizytę w środę o 20:40 ale i tak się ciesze bo pkanoeana byla na sobotę;)
W szpitalu który wybrałam są sale 2 osobowe i chyba to mi pasuje najbardziej, bo kameralnie a i jest z kim porozmawiać;)
Dziewczyny w tvn będzie o karmieniu piersią.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Heej:)
Naczytałam się o skurczach, skracającej szyjce, stawiającym brzuszku.. i wyobraźnia zaczęła pracować.;/
Do tego doszło troszkę skurczy których wcześniej nie doświadczałam aż w takiej ilości i pojechałam wczoraj na IP.
Uuuff na szczęście wszystko w porządku:) Doktor powiedział że brzuszek zrobił się większy i po prostu zaczął mi mocniej dokuczać.
Trafiłam na wspaniałego lekarza, który w niedziele dojeżdża z innego miasta. Zbadał mnie, zrobił usg dopochwowe-szyjka 3,8 cm. bez objawów niewydolności. Zrobił usg przez brzuszek- mały się ze mną ślicznie przywitał:) W 28tyg i 2 dniu waży 1106 g:) Wody płodowe w normie, pępowina ok. Mały leży główką w dól.
Lekarz chciał mnie zostawić w szpitalu na obserwacji na 3 dni. Ale wiem że ja się w szpitalu bardzo denerwuje i nie wyraziłam zgody. Wpisał w ten ich zeszyt, ze nie wyraziłam zgody na pozostanie w szpitalu, ale zaznaczył że jakby coś się działo mam przyjeżdżać, bo ciąża jest nieprzewidywalna. Polecił wziąć ciepłą kąpiel, łykać mg 3 x i nospę nawet 3 x po 2 tabl. No i odpoczywać...:)
Cieszę się że pojechałam bo stres nie sprzyja ciąży, a teraz jestem taka spokojna.. Brzuszek boli, a ja wiem że jest ok i cieszę się że boli bo wiem że mój synuś rośnie i tak musi być:)
Jedyne co jest nie tak to mam łożysko przodujące.
Któraś z Was też ma tak ułożone łożysko???

Kari
Daj znać po wizycie:)
co do obaw związanych z porodem, to u mnie pojawiają się te same o których pisze Marysia..
Olusssia
3 maj się mam nadzieję że zaraz wychodzicie:)
Iza-majka
Napisz jak tam wizyta. Mój Wiercipiętek też ostatnio musiał zmienić pozycję, bo teraz już główkowo i właśnie dopiero od ok tygodnia czuje kopniaki wysoko, wcześniej takich nie było:)
Marysia
Włączam tvn:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Ja też ostatnio coraz częściej myślę o upływającym czasie. Jeszcze nie boje się porodu ( to dziwnie ale jestem wręcz jego ciekawa, trochę traktuje to jak sprawdzenie swoich sił, chociaż pewnie wpadnę w panikę w grudniu ) najbardziej się boję, że urodzę dużo przedwcześnie. Boje się nieprzewidywalnego, czegoś czego nie mogę kontrolować. Martwię się o synka, czy w takim wypadku było by wszystko dobrze. I wiem, że każdy dzień to lepiej. Pewnie dlatego, że mi się ten brzuszek obniżył.

Monikam no właśnie mogę prawie położyć rękę między piersiami a brzuszkiem na płasko. Na szczęście nie całą, dwa palce się wybrzuszają ale to i tak dużo.

Zresztą mierzyliśmy z moim K dno miednicy i wychodzi nam, że albo się obniżył albo moja ciąża jest starsza o tydzień ,dwa. Akurat to by się zgadzało z moimi przeczuciami.

Dziś o 16:40 mam wizytę to wszystkiego się dowiem.

Co do sal szpitalnych to szczerze jest mi to obojętne. Nasłuchałam się tyle historii na traktowanie i opiekę nad ciężarną więc nie nastawiam się, że będzie super. Wiem, że moja godność, intymność mogą zostać sponiewierane i oswoiłam się z tą myślą. Mam nadzieje, że dzięki temu będzie mi łatwiej. Wolę być miłe zaskoczona niż rozczarowana.

Dziewczyny życzę powodzenia dziś na wizytach, dajcie znać !

Wcześniej jeszcze był poruszany temat samopoczucia...ehhh ja ostatnio jestem ciągle zmęczona. Budzę się i nie mam siły. Męczę się szybko, co się schylę to mnie zaraz ciągnie brzuszek więc staram się tego unikać. Męczy mnie też to psychicznie, czuje, że ja to nie ja. Wejdę po schodach na 2 piętro to sapię, na spacerze powolutku, rundka po sklepach i jestem jak kapeć... a jeszcze 3 mc przed nami. A no i nie jestem wstanie np ogolić się tam na dole...w sobotę po raz pierwszy w życiu robił to mój K. Przez brzuszek to ja nawet nie widzę jak tam wyglądam. Muszę koło lustra stanąć i jeszcze się wyginać do tego.

Za to mały super aktywny, wczoraj byliśmy w kinie to przez cały seans mnie kopał. Aż K się zdziwił bo jak przyłożył rękę to akurat poczuł 4 kopniaki pod rząd i to na prawdę mocne. Mikołaj ma już coraz więcej siły i czuję wszystko wyraźnie. Potem się przekręcił i wypychał mi żebra, nie fajnie uczucie.

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :)

Wstałam dzisiaj połamana jak nigdy .
Do tego od piątku mam straszny bol zęba albo dziąseł sama nie wiem problem mam taki ze przed ciaza 1 miesiac dentysta zalecił wyrwanie wszystkich zębów mądrości dlatego ze nie mam na nie miejsca i sa schowane gdzieś mega daleko z tylu i nawet nie potrafię do nich dojść szczoteczka wiec sie psują . Wiec jeden został wyrwany przed ciaza zanim sie zagoilo to minęło troche umowilam sie na następna wizytę na wyrwanie wtedy miały iść dwa na raz po prawej stronie góra i dół ale dzien przed wizyta zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie i tak sam dentysta nie wiedział co robić aż wkoncu zapadła decyzja ze dopiero po ciazy do wyrwania a teraz na ten okres mam starać sie dokładnie myć ale kuzwa jak ? Jak nie da sie dojść do tylu niczym . Wiec tym sposobem dopadł mnie bol i nawet jak dzisiaj pojadę do dentysty to nic nie zrobi ... Albo moze zrobi to co na początku ciazy czyli co dwa dni wizyta czyszczenie przez niego jakas igła i danie antybiotyku i koniec efekt taki ze chodziłam przez ponad 2 tyg i troszke przestało bolec . Jestem troszke w ciemnej pupie.
Leków nie chce żadnych brac bo nie bede mojego dziubka trula
To sie wyzalilam :)

Carolineee
Jak leci Ci siara w nocy to moze jakoś spalas i miałaś ściśnięte piersi a co do konsystencji to u mnie zawsze były takie plamy twarde jak by ropa po ranie leciała

Widzę ze każda po kolei ładuje w szpitalu nie dobrze.

U mnie wizyta dopiero w czwartek a potem juz co 2 tygodnie :)

Moj mały dostał od wczoraj szału cały czas sie kręci kopie mnie po lewej stronie pod żebrami a główkę wystawia po prawej obok pępka łobuz :)

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...