Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Już jestem po wizycie :) Serduszko Malutkiej bije cudownie, idealnie! Wyniki super, miałam mierzoną długość szyjki, żeby potem ewentualnie wiedzieć czy jest coś nie tak- wszystko w normie, a ja jestem przeszczęśliwa, że wszystko ok :)

Właśnie jem jogurt z chipsami fromage i zagryzam winogronem hahaha :D tego jeszcze nie było :D

Zaszłam w ciążę z tarczycą ponad 3, w ciąży podskoczyła do prawie 5, po miesiącu leczenia spadła do 4,5 , a teraz po drugim miesiącu leczenia do 2 z czymś ( pisałam wyżej :P ) - więc nic, tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza

Juz kiedys pisaliśmy o niedoczynnością tarczycy. Tez ja mam i miałam przed ciaza. Mam bardzo dobrego lekarza,ktory kontroluje poziom TSH i nic złego sie nie dzieje :) to nie żadna tragedia brać hormon tarczyc. A w ciazy każdy lekarz mowi ze bardzo wazne zeby to kontrolować i badac.

Carolineee super ze wszystko dobrze z córeczka :) ale masz mix - ach te zachcianki ciążowe :)

Nuria ja teraz mam cos ok 0,4 TSH i tez sie czuje najlepiej :) wcześniej skoczyło mi powyżej 5 ale unormowalismy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :))
Udało mi się wybrać sukienkę, w dodatku z przeceny! :) Dwa rozmiary większą niż przed ciążą :P Ale najważniejsze że brzuszek się swobodnie mieści :)

Carolinee
Bardzo podoba mi się Twoje porównanie do waty cukrowej! :) Nastawie się dzięki Tobie jakoś pozytywniej na to badanie:) Wspaniała wiadomość że córcia ma się dobrze:)

Co do nacięcia i przygotowania do porodu, to ja się staram ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Chociaż niestety brakuje mi systematyczności... Nawet jeśli te ćwiczenia nie uchronią przed nacięciem lub pęknięciem, to i tak niosą inne korzyści. Tu macie link do instrukcji jak ćwiczyć :D http://www.rodzicpoludzku.pl/Ciaza/Cwiczenia-miesni-dna-miednicy-instrukcja.html

pati2148
http://parenting.pl/portal/23-tydzien-ciazy
"23.tydzień.Mogą pojawiać się obrzęki nóg. Związane jest to z uciskiem macicy na żyłę główną dolną, którą krew wraca z nóg i miednicy do serca. Aby zminimalizować obrzęki w ciąży, odpoczywaj, leżąc na lewym boku – wtedy żyła nie jest uciskana i krew wraca bardziej swobodnie. Jeśli jednak obrzęki będą bardzo duże lub pojawią się nagle – koniecznie udaj się do lekarza, może być to symptom niebezpiecznego białkomoczu."

U mnie dziś ciepło, ale na szczęście nie upalnie :) Nawadniam się właśnie soczystym arbuzem :)

Pozdrawiam :)))

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

HEj dziewczyny dzis aktywnie spedziłam dzien w pracy i na kawce z oleznka która sie dawno nie widziałysmy zeszło 2 godz na klachy teraz zjadłam kolacje i leze sobie i czytam posty :)

Co do sexu u mnie juz od poczecia cisza najpierw 4 miesiace mdłosci i wymioty nie było mowy potem plamienia a teraz strach jakos sie boje moj jest bardzo wyrozumiały ale to facet przeciez Pani dr powiedziąla ze juz mozemy nie ma przeciwwskazan ale ja sie jakos boje nie wiem czy to normalne ;/ moj jest zawiedziony ;/

Mała niesamowicie dzis ruchliwa szczegolnie po posiłku :) i o 5 rano jak siku wstaje to czasem do 7 sie wierci hehe

Nuria jaki masz wynik kochana?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Nuria za wiele na temat poziomu cukru nie wiem, więc nie mam pojęcia jakimi słowami mogłabym Cię trochę podnieść na duchu. Trzymam jednak kciuki za jak najszybszą poprawę:*

Jeśli chodzi o sex, to Vanesa ja mam podobnie.. W 1 trym źle się czułam więc unikałam.. Wszędzie piszą że w 2 trym. libido wzrasta, a u mnie odwrotnie. Po prostu zmalało moje zainteresowanie "łóżkiem" bo ciągle myślę o maluszku:) U facetów libido zwykle na tym samym poziomie, a za nas często decydują albo hormony albo nastrój albo samopoczucie/zmęczenie/dolegliwości różne. No ale cóż.. Taka już natura:) Seks w związku jest bardzo ważny, ale nie najważniejszy :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4- watę cukrową uwielbiam, ale w wersji płynnej smakowały mi 2 pierwsze łyki potem się `zamuliłam`, ale Pani, która mi robiła to badanie dała mi w drugim kubeczku wodę zimną i łyk glukozy i lyk wody na zmianę- od razu lepiej!

Nuria- trzymam kciuki, żeby wszystko było ok! cukrzyca jak już to pewnie ciążowa i potem zniknie, a dieta wcale nie taka straszna! Moja siostra cioteczna w pierwszej ciąży miała dietę i nie narzekała, mówiła, ze smacznie można zjesć i zdrowo :) Dietetyk na konsultacji pewnie Ci wszystko powie. 3ymam kciuki, żeby jednak te wyniki nie były potwierdzeniem cukrzycy ciążowej... :*

Narobiłyście mi ochoty na arbuza... a wczoraj mój A zjadł resztę z lodówki, mi zostały nektarynki i mandarynki bo winogrona zjadłam wcześniej :D

Jeśli chodzi o seks to u mnie raczej było w normie, ale odkąd czuję ruchy... to jakoś tak mi głupio trochę :P Ostatnio poczułam w trakcie... i od razu we mnie wszystko zgasło :( Mam ochotę czasami, ale jak źle się czuję lub po prostu jestem zmęczona to nie ma szans... mój mąż to rozumie, więc nie ma z tym problemu :) Czasami córcia grzecznie śpi i nic nam nie przerywa, więc jest super, ale czasem niestety się porusza trochę, a ja zaczynam myśleć o czymś innym no i wychodzi przysłowiowa `dupa` :P

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamusie w Opolu piękna pogoda tzn słonecznie ale miły chłodek 17 stopni, od wczoraj mam straszny dylemat imię dla synka mąż męczy mnie STEFANKIEM KAZIKIEM SYLWESTER JERZY i innymi tego typu ja opcjonalnie zgadzam się na STASIA JAN PO MĘŻU, TOMASZ DANIEL po prostu aż się boję co on dalej będzie wymyślał ,nie było by tego problemu jak by była dziewczynka bo miała być Alicja, oj chyba do porodu do mojego synka będę mówić skarbie chyba że coś ustalimy da wam znać,zaraz śniadanko i zakupy chyba jeszcze odwiedzę smyka bo wczoraj kupiłam ładny dresik i body ale przez internet dziś odwiedzę sklep osobiście zobaczę może coś znajdę fajnego dla maluszka

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14432.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14433.jpg

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie – troszkę przez pół dnia tu narobiło mi się zaległości, ale z uwaga wszystko przeczytałam :)
Carolineee super, że Malutka zdrowo się rozwija… a ta mieszanka chipsów i jogurtu pycha :) aż by się tych chipsów zjadło – bo kiedyś pożerałam je kilogramami
Aleksandra – dzięki za te ćwiczenia, miałam się za nie zabrać bo mam plan i cichą nadzieję, że jak się super przygotuję do porodu to chwila moment i jest…. I do ostatniej chwili będę się tego trzymać :) nie ma co panikować na zaś :)
Nuria a kiedy masz wizytę u lekarza – może to lekkie podwyższenie tylko a nie od razu drastycznie i dieta cukrzycowa – może naturalnie da się to zbić
Vanesa – ja też tak samo jak Ty spędziłam dzionek – w końcu spotkałam się z psiapsiółką na kawusi – znaczy się soczku a potem razem buszowałyśmy po sklepach dziecięcych co zakończyło się całą siatką ciuszków :) więc dzień miałam cudowny… tyle mi to radości sprawia potem to układanie, oglądanie :)
Rudaopole – a może niech każde z was określi listę imion, które wam się podobają i na zasadzie eliminacji zdecydujecie wspólnie. Dresik boski – przepiękne kolorki :) U mnie z imieniem było tak, że wybrałam dwa damskie i dwa męskie imiona – potem wiadomo wybór się zawęził bo będzie córcia i zostały dwa imiona nad którymi myślimy, a to które wybierzemy to może okazać się po porodzie dopiero…. Mężuś ma jeszcze pomyśleć jakie mu się podobają, a jak nie to będzie na moim. Każdy znajomy pyta o imię więc mówimy dwa nad którymi myślimy i każdy mówi, które ładniejsze, a mimo to decyzja nasza i to nam się musi podobać ;)

Odnośnik do komentarza

A co do cukrzycy a raczej podwyższonego poziomu cukru to zapewne będzie tak że dostaniesz gkukometr do codziennego mierzenia cukru i zalecenie diety. Ale spokojnie z tym da się żyć. Ja od dziecka mam w najbliższej rodzinie ten problem więc sama się kontroluje. Ale tak naprawdę to wystarczy żebyśmy jadly tak jak piszą w książkach a nie jadly to na co mamy ochotę. ... będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

Hej nie bylo mnie jeden dzień a tu tyle sie dzieje, pojawiła się jakaś loli nawet nie wiem co napisała ale z waszych komentarzy wnioskuje ze nie byla sympatyczna:(
Aleksandra trochę mnie zmartwilas z tą sukienka ja muszę coś sobie kupić na wesele w sierpniu i we wrześniu ale pewnie kupię coś ciazowego bo nie mam co liczyć na tyke szczęścia co ty;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...