Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczynki w czwartkowy rześki poranek :)
co do wagi to u mnie nadal bez zmian... brzusio rośnie każdy mówi że większy a ja już chyba nie widzę różnicy
MoniC ja też miałam podobne akcje co Ty i mówię, planuję, że kupię ciuszki ale jednak mam nadal troszkę strachu jeszcze... może po wizycie się to zmieni
co do szkoły rodzenia to ja będę chodzić prywatnie do położnej bo ma taką otwartą szkołę przy jednej z przychodni. Oczywiście zwiedzanie szpitala też będzie - mimo, że ja będę rodzić w innym. Na to warto zwrócić uwagę. Poza tym to rozmawiałam z położna i powiedziała, że na takim etapie jak my jesteśmy to wrzesień - październik najlepiej się zapisać i chodzić by potem informacje były świeże . Najczęściej takie kursy startują co miesiąc. Koszt to około 400-500 zł - chyba, że dana szkoła ma umowę z powiatem to mają zniżki do 50%

Odnośnik do komentarza

Mae ja mam kota i psa.
Wszystko zależy od danego egzemplarza bo koty to szaleni indywidualiści. Nie olewać kota, dać mu dostęp do dziecka ale jednocześnie nie zostawiać samych bez kontroli.
Koty potrafią się naprawdę różnie zachować dlatego pozostaje Ci obserwować jaki jest Twój.
Dziewczynki każde witaminy zwiększają apetyt nie tylko ciążowe :)

Właśnie co z wózkami? Macie jakieś typy? Firmy? Koszmarny dla mnie temat bo za dużo na rynku a ceny wysokie więc trzeba dobrze wybrać.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Wczoraj miałam problem z zalogowaniem się - nie wiem o co chodziło. Próbowałam przez wszystkie przeglądarki i dupa.
Gabi - nie ma szans na trzecie - oboje pracujemy, mieszkamy poza miastem - ciężko to wszystko zgrać. Co prawda warunki są bo dom duży ale weź to towarzystwo później wyucz , poślij na studia, zrób wesele, itp.:) Mój starszy ma teraz 11 lat wiem ile kosztują te jego zajęcia, korki, pasje itp. Worzenie- przywożenie na zajęcia, do kolegów... No ale może wygram w totka.
Ja mam 34 mój ma 35 lat. Pierwsze dziecko miałam na studiach - 23 lata. Carolineee - gratuluję córeczki. U mnie tez się chiński nie sprawdził. Śliczne zakupy. Ja z racji tego że mi się chłopak trafił otrzymam pakiet ciuszków od sąsiadki. Same plusy :).
KariKari - masz rację co do psa - dzieci się lepiej chowają. Ale ja musze poczekać. Za dużo zmian na raz. Dziecko, dom poza miastem, zmiana pracy męża - to się musi wszystko ułożyć i na spokojnie - ale będzie na pewno.
Marysia 1002 - już spoko - doszłam do siebie. Straszy też się nawet ucieszył chociaż marzyła mu się siostra - nawet imię wybrał - Jasiu- ale musimy to przedyskutować jak wróci z obozu.
MartaA - dzięki za tabelkę z wagą. Ja generalnie jestem szczupła. Zawsze jest do zrzucenia te przysłowiowe 3 kg ale nie narzekam. A w pierwszej ciąży i teraz tez obserwuję że waga mi rośnie jakoś nie proporcjonalnie do tego co jem - ni i jakoś mi się biodra rozrastają. Pocieszam się tym że po pierwszej ciąży po trzech miesiącach byłam chudsza niż przed. Na brzuchu też mi nic nie zostało - więc jest światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza

Nurai - ja planuję "mutsy urban rider" lub "maxi cosi mura" - to są wózki trzy w jednym z tym że planuję fotelik maxi cossi montowany do samochodu na takiej platformie żeby się z pasami nie męczyć - wpinasz fotelik do tej "stacji" i masz spokój. Wszystkie te wózki są raczej te droższe - ale ja chcę kupić używany. To są dobrej jakości wózki ich nie zajedziesz przy jednym dziecku więc można spokojnie od kogoś odkupić a ofert w necie jest od groma. Są też np. we Wrocku komisy z takimi wózkami- na żywo sobie oglądasz i oceniasz stan.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! U mnie dzisiaj kolejny dzień upałów. I dodatkowo złapałam wirusa żołądkowego od 7 rano mam rewolucję... Najgorsze jest, że pije i nawet woda ze mnie wychodzi :(
Moja waga znowu spadła o 0,5kg ważyłam się wczoraj rano. Boję się, że teraz tak spada a jak zacznie rosnąć to się nie poznam...

Mae- Ja mam i kota i psa i nawet 2 świnki morskie. Co do kota to moja na widok dzieci ucieka, podejdzie się przywitać i chowa się w bezpieczne miejsce, od kociaka tak ma. Że tak powiem to jest kotka z charakterem :D Nie mam pojęcia jak zareaguje na małe dziecko, zobaczymy... Aczkolwiek myślę, że nie powinna robić 'scen'. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Carolineee, gratuluję córeczki, ależ ja Ci zazdroszczę :) Zakupy super, i fajnie, że już macie imiona wybrane :)
Sama chętnie już zaczęłabym zakupowe szaleństwo, ale powstrzymam się dopóki nie poznam płci.
W moim mieście szkoła rodzenia jest bezpłatna. Na zajęcia można się zapisać będąc w 25. tc. Z pewnością będę do niej chodziła. Wklejam Wam plany zajęć jakie obowiązują w słupskiej szkole rodzenia:
http://www.spmzoz-slupsk.pl/pl/info/szko%C5%82a-rodzenia-info-1/aktualno%C5%9Bci.html
Co do wózka, my zdecydowaliśmy się na Bebetto Luca 2w1, kolor jasno szary na czarnym stelażu i folelik maxi cosi z bazą isofix.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Gabi ja odpisywalam natiee bo pisala ze jej facet jakis inny i dziwny jest dlatego pisalam ze moze sie martwi o przyszlosc itd... i z tego co czytalam jest po 20 dlatego moze sobie jeszcze niezdaje sprawy jaki to obowiazek i odpowiedzialnosc ze ma pewnie obawy ale z czasem sie to zmieni.
U mnie znöw ponuro ale niepada,juz od poniedzialku tak lalo i lalo dzis mozna wkoncu wyjsc.
Maslak mam nadzieje ze wszystkie pözniej spadniemy z wagi po urodzeniu ja sie tego tez boje bede latac codziennie do fitnes a przy malym pewnie tez bedzie fitnes!

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13233.jpg

Odnośnik do komentarza

u mnie dziś wprawdzie chłodniej niż ostatnie dni ale ja za to zero myślenia.... wszystko w spowolnionym tempie robię...

ja już przestałam oglądać mebelki, wózki, kołyski itd bo tak tego dużo że potem stres że nie wiem na co zdecydować :) będę bliżej zakupu to wsiądę w autko pojadę zobaczę na żywo i kupię - śmiałam się do męża, że dostawczy samochód musimy wziąć na te zakupy by wszystko się zmieściło :) raz a konkretnie :) a jak na razie kasa leży na koncie na dzidziulka wyprawkę :)

Odnośnik do komentarza

Carolinee gratuluje córeczki ! :))

Ja mam wizytę 16.go i już nie mogę się doczekać. Może i ja się już dowiem. Ciekawa jestem czy będę miała teraz już robione USG połówkowe, bo będzie to 18 tc a połówkowe robi sie jakoś w okresie 18-20 tc z tego co czytałam.
Dziś jadę po wyniki krwi i moczu, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Kobitki, ja dziś skacze pod sufit z radości, bo w końcu u mnie 0,5 kg na plus ! :D Mój G się śmieje, że pierwszy raz widzi kobitę, która się cieszy, że przytyła :P

Mae, ja mam kotkę młodą, jest zn ami od 1 stycznia i ma niecały rok, jest gdzieś z poczatku listopada. Siostra od sąsiada spod "Drzewa na opał" wyciągnęła :) I tak jest z nami figucha nasza. Generalnie jest kochana, bo jak mnie boli brzuch czy głowa to zawsze to wyczuje, połozy sie na mnie i mruczy a jej mruczando uśmierza kazdy ból :D
Oczywiście jak kazdy zwierz, ma swoje humorki. Dzis sie zaniepokoiłam, bo siedzi mi na kolanach, miziam ja a ona nagle zaczela mnie podgryzac i drapac i takim oto sposobem mam pogryzionego i podrapanego sutka i boliii ;/
Zastanawiam się, czy kolor T-shirt nie miał tu znaczenia, bo mialam intensywna czerwień. Może coś ją zdenerwowało. Teraz jakby nic sie nie stąło sie zachowuje, ale juz miała ze mną rozmowę i jak G wróci z pracy to też bedzie "dywanik" :)

MłodaFasolka, trzymaj się tam bidulko i dużoooo pij !

W Gdańsku też jest kilka szkół rodzenia bezpłatnych i chyba z Olusssia będziemy szukać czegoś razem, bo jak dobrze się "dogadałyśmy" to chcemy rodzić w tym samym szpitalu :) a najlepiej jest (ponoć) chodzić do SzR przy szpitalu.

Co do wózka to mi strasznie podobają się te Musty Rider, mega prosty stelaż i 4 duże koła pompowane, na zimę extra. Planujemy kupno raczej używanego.

Co do pogody to w 3mieście cały czas upalnie ! Żadnej chmurki nawet.

Odnośnik do komentarza

Nasza dzieci sie generalnie boi, bo moja siostrzenica ma niecale 3 lata i ciagle by ja brala na rece. Oczywiscie inaczej z takim malenstwem jak niemowle. Wydaje mi sie, ze generalnie jest opiekuncza,bo widze jak na moje dolegliwosci reaguje. Nawet przy mnie czuwała zawsze przy wymiotach w wc hehe. Wiec kotce trzeba dac dzieciaczka obwachac i pilnowac zeby sie nie polozyla w nocy w lozeczku,bo nasza spi zawsze z nami, na G, na mnie albo wyciaga sie jak jamnik i spi poiedzy nami :D

Odnośnik do komentarza

Młoda fasolka nie chcę cię straszyć ale jeśli ból żołądka jest i nie ustępuje ot proponowałabym iść na izbę przyjęć byś się nie odwodniła i by potem nie było to dla was jakieś zagrożenie.
Moja siostra w taki właśnie sposób wylądowała w szpitalu i wczoraj wyszła po 3 dniach od zatrucia żołądkowego... więc może na początek skonsultuj się ze swoim lekarzem w trosce o siebie i Maleństwo..
zdrówka życzę :)

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Czesc dziewczyny ja dzisiaj tez byla. Na zakupach kupilam male slodkie szare materialowe spodnie (takie same ma tata :) i dresik szary misiowaty do tego od mamy mam duzo ubrane :)
Moj babelek slodki kopie jak szalony wczoraj na meczu zasnelam a tata trzymal raczke na brzuszku i czul kopniaki tak samo kazdego wieczoru przed snem wariuje i rano jak wstajemy :)

Co do wieku to moj mezus ma 37 a ja 22 i w zyciu nie wziolam bym mlodszego faceta a tym bardziej w moim wieku.

U mnie w poniedzialek piekna pogoda a wtorek i sroda tak lalo ze nawet nie chcialo mi sie ze smieciami isc . Dzisiaj juz lepiej dlatego od rana na zakupach :)

Carolineee gratuluje coreczki

Olusssia7 super lozeczko chyba zgapie od ciebie i tez takie kupie zeby miec na wyjazdy i zeby maly mogl byc ze mna caly dzien w salonie

Marta a
Widze ze u ciebie zakupy tez pelna para ida :) musze zaczac ogladac na ebayu jakies fajne aukcje :)

Ide robic zupke kalafiorowa i racuchy z jablkami :)

Milego dnia

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Pochwale sie prezentami od babci i dzisiaj moimi zakupami :) slodkie wsyzstko jest az nie potrafie sie napatrzec :) jeszcze dostalam cala wyprawke do szpitala czyli czapeczke body kaftanik przeciw drapaki na rece i cos chyba jeszcze bylo al wszystko biale bo niby przy wyjsciu ze szpitala tak trzeba :)

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13244.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13245.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13246.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13247.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13248.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13249.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny i Dzidziule :)
Dawno sie nie odzywalam, ale przez to roztargnienie w ciąży popelniam tyle gaf ostatnio ze masakra. Nie mialam neta bo źle zrobilam przelew i mi zablokowali dostep . masakra hehhehe. U mojej dzidzi wszystko ok, rusza sie na potęge, jestem przeprzeszczesliwa jak ją czuje. Bylam przedwczraj w szpitalu o pólnocy bo tak mój mąż mnie zdenerwowal ze wykrzyczalam mu ze chce rozwodu i zrobilo mi sie slabo- Hormony.... Na szczescie wszystko ok i widzialam mojego skarbka 4 dni przed wizyta u mojego gin. Jutro wizyta i od poniedzialku zaczynam 20 tc. Powiedzcie mi kochane - ubranka do szpitala i parę dni do po szpitalu w jakim rozmiarze kupujecie? Macie jakiś sprawdzony zestaw wyprawki dla mamusiek i dzieciaczków? Całuje i pozdrawiam :) :*

Nasza dzidzia bedzie z nami 08.12.2014. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...