Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

cześć Dziewczyny.
Ja byłam u internisty i dostałam zwolnienie do poniedziałku tylko kurcze widzę, że nie zaznaczyła mi tego kodu, że jestem w ciąży więc dostanę 80% wynagrodzenia za te trzy dni. No ale trudno.
Zaleciła mi rutinoskorbin, rumianek do płukania gardła, tymianek i podbiał do ssania i wodę morską do nosa. Mam nadzieje, że to wszystko będzie bezpieczne dla mojego maleństwa.

Krófka gratuluje syneczka! :-) Ale mamy dużo tych chłopaków :-) co do wagi to na pewno nie jest za duży. Mój synek ważył we wtorek 172 g a to był dopiero 17tc i 3 dni. Mam nadzieje, że w 20tc będzie też ważył ponad 300g i będzie mnie już smyrał w mego wnętrza ;-)

Malyna trzymam mocno kciuki. Niczym się nie martw, na pewno wszystko z dzidziusiem w porządku. Napisz zaraz po przyjściu kto tam Ci fika w brzuszku :-)

Dziewczyny co do wagi to ja mam 3 kg na plusie. Najpierw schudłam kilogram, więc tak naprawdę to przytyłam 4 kg. Wydaje mi się, że sporo. Nie objadam się jednak nie wiadomo jak, raczej jem wszystko co sezonowe, na słodycze nie za bardzo mam ochotę.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

Moja mała ważyła 230 g na ostatnim USG, czyli był to 19 tydzień.
Też myślę o szarym wózku, jak Detuś. Podobają mi się jeszcze czarne, ale... Sama nie wiem... Jak mnie coś rzuci na kolana to będę wiedziała, że to jest to. Ale jestem prawie pewna, że kupię Bebetto.
Zastanawiam się nad szkołą rodzenia, ale u mnie w szpitalu przyjmują dopiero od 26 tygodnia. A widzę, że wy już chodzicie... Ciekawe czemu tu takie opóźnienia :(

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Ja niestety nadrabialam właśnie owocami. Gdy gdzieś wychodziliśmy i odmawiałam jakiegoś jedzenia wszyscy powtarzali, ze przecież muszę teraz duzo jeść. Wiecie jak mnie to irytowało? Zwłaszcza, ze zdawałam sobie sprawę w jakim tempie rośnie moja waga. Zreszta nienawidzę rad od osób, ktore nigdy nie rodziły!
Dziewczyny czy któraś z Was będzie pobierała krew pepowinowa?

Odnośnik do komentarza

Justys88 a nie boisz sie, ze latem czarny wózek będzie bardzo sie nagrzewal? Malyna mysle, ze 402g ( 0,402g to byłoby bardzo malutko). Cieszę sie, ze z dzidzia wszystko dobrze. To dla wszystkich mam chyba najlepsza informacja na świecie.

Odnośnik do komentarza

Malyna GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
strasznie się cieszę że już wiesz :) i że wszystko jest dobrze :) Szymon-śliczne imię :*
Kasia79 trzymamy kciuki :)
justys88 moja kolezanka ma czarny :) jeżeli materiały są z atestem to się nie nagrzewają :) też chciałam czarny ale zauroczył mnie fiolet :D ( ciekawe czemu :P )
a no i pytanko dziś znalazłam u siebie w nodze kleszcza... :( tata od razu mi go wyjął ale i tak się stresuje bo musiał tam siedziec od wczoraj :( czy powinnam zrobic jakieś badania?

Odnośnik do komentarza

Wiecie co? Napaliłam się na wanienkę, z termometrem, odpływem wody, stojakiem, chwytakami na mydło itd... Taką: http://4kids.com.pl/produkt/opis/9324/wanna_z_dozownikami_humphrey_cream_616071 i dobrze, że od razu nie zamówiłam. Ona jest bardzo mała :( podobno wystarcza do max. 6 miesiąca. Czytałam w necie i jest trochę opinii, że warto itd, no ale to chyba strata kasy, bo i tak trzeba potem kupić drugą.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Czeska a dziekujeee:))):** teraz w rodzinie każdy skacze z radości ze chlopak:P a mój tato to już w ogole:P bo u nas w rodzinie prawie same baby:P heheh czekam na info od Ciebie:)) a co do kleszcza zapytaj się dziś na wizycie obowiązkowo! !! Może zleci ci dodatkowe badania.
Justys szkoda kasy na takie cudowane wanienki:))) jak dziecko większe i np. Juz siedzi można śmiało myć w wannie albo brodziku jak ma się gleboki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

W świecie dziecka widziałam fajne wanienki już ze stojakiem. Ja mam 170cm i nie musiałam sie schylać przy niej wiec mysle, ze ja taka kupie. Do wanny i brodzika mysle, ze cieżko będzie mi sie schylać codziennie, kręgosłup będzie zbytnio obciążony.

Odnośnik do komentarza

tak na pewno dzisiaj wspomnę o kleszczu lekarzowi mam nadzieję że nie będzie to miałao żadnych konsekwencji dla mojego maluszka...
a i jeszcze jedno pytanie :) czy zdarzają się wam skurcze brzucha podobne do tych u nóg? ja mam takie trwa to ok 20 sek i zdarza się to kilka razy w ciągu nocy... czy to mogą byc te skurcze "cwiczące " macice??? przy pierwszym maluchu takich nie miałam???

Odnośnik do komentarza

Detus ja się nie gniewam bo nie ma o co przeciez:) a bo pisze z tele i może gdzieś k ucieklo:))
Ja jeszcze żadnych skurczy nie mam chyba że to to a ja nie wiem ze to one:P hehe:)
Czeska tam uważaj na siebie z tymi kleszczami. Oglądaj się jak wracasz do domu. Lepiej szybko reagować bo wiadomo kleszcze=bolerjoza. ...mam nadzieje ze lekarz coś zaradzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Heeej Dziewczyny! :)
Witaj smutnasowa :) gratuluje dzieciatka! Mam nadzieje,ze na codzien jestes pogodniejsza niz Twoj nick ;)
Czeska,Truskawka-gratuluje synusiow!! Super wiadomosci! Pewnie bedziecie szlaly teraz na zakupach ;)
Gabi-gratuluje corci! Ja tez mam juz synka i akurat licze na core ale jak bedzie chlopak to tez ok, bo Hubert bedzie mial braciszka :)
Malyna- fajny wozek :) synkowi powinno byc w nim wygodnie :) gratuluje!
Babelek78- to za niedlugo bedziesz mezatka :) gratulacje! cieszymy sie razem z Toba! Kreacja wybrana? :) Moze sie pochwalisz? :)
Oosaa-tez zawsze bylam przerazona szczepieniami a szczegolnie MMR! Tu troche inaczej to wyglada niz w Polsce. Odkladalam to jak moglam. Proponowali mi to podac jednoczesnie ze szczepionka na krztusiec ale sie nie zgodzilam, zeby zminimalizowac ryzyko powiklan. A historia synka Twoich znajomych to jakas tragedia dla mnie...Moj dostal goraczki po 8dniach ale bardziej to skojarzylam z zabkowaniem...Aczkolwiek traz ma 2 lata i prawie nie mowi...nawet nie chce myslec, ze mogly by byc to zaburzenia mowy po szczepionce...Niby ma jeszcze troche czasu ale jednak sie martwie...Kolezanki tez lataja ze swoimi dzieciakami i sparwadzaja czy to nie autyzm brrr :(
I mam glupie pytanie...co to znaczy NOPy ?? bo kurcze nie wiem :/

Co do pieluch, to tez uzywam pampers...Moim zdaniem najlepsze! Pamietam jak bylam raz w Polsce i tesciowa mi kupila z biedronki bo niby tanie i super...klelam na nie jak nic! ;)
Tu tez sa extra promocje.. Ostatnio kupilam paczka plus paczka za free...Kupilam nawet dla maluszka :) Jedyne co kupilam do tej pory hehe

A jesli chodzi o pielegnacje, to u mnie to wyglada troszke inaczej....
Mianowicie nie zaleca sie kapac dziecka przez pierwszy tydzien tylko przemywac wacikami przegotowana woda...Wiadomo-wszystkie zgiecia,uszka, oczy,pupa...Powod? Dziecko okolo 15-16tygodnia zaczyna pokrywac sie mazia ochronna (to nawet jakos sie nazywa) i chodzi o to,zeby jak najdluzej utrzymac to na skorze niemowlecia. Dzieci takie maja zdecydowanie mniej alergii skornych!Po porodzie oczywiscie nie myja malucha tylko wycieraja...
Absolutnie zabraniaja uzywac miedzy innymi Jonson...a do smarowania zalecaja oliwe z oliwek. Mi sie wydawala troszke za mocna, za 'ostra' i zamienilam na olej z avokado. Syn byl przenoszony i strasznie zluszczala mu sie skora. Po 4 dniach prawie nie bylo sladu. Mial piekny i zdrowy kolor skory. A do mycia (juz do kopieli) uzywalam mydlo w kostce z naturalnych skladnikow przeznaczone dla niemowlat. Do kupienia w sklepie organicznym czy ekologicznym...Mylam reka..
Oczywiscie nie namawiam ale polecam taki sposob pielegnacji. Niektore kolezanki skorzystaly i mowia,ze faktycznie jest roznica miedzy tym a 'tradycyjna" pielegnacja ;)
Poza tym kapalam (do tej pory) syna codziennie!! Dziecko siusia i robi kupke codziennie-nie wyobrazam sobie nie umyc w wodzie z mydlem. Nawet jak byl przeziebiony.. Dzieki temu tez, dziecko ma rutyne i wie,ze po kapieli idzie sie spac-ze jest noc ;) Synek sam z lazienki prosto do lozka idzie. Zasypia w 5min.Wkladam go do lozeczka,gasze swiatlo i wychodze...
Kiedy mial 2 m-ce juz sam ladnie zasypial w porze wieczornej po kapieli...Oczywiscie sa momenty, ze potrzebuje mamy i wtedy mu nie odmawiam :)
oohhhh chyba sie rozpisalam...;)
milego dnia kochane!

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Czaki mysle, ze to pozne mowienie jest zwiazane z dwoma jezykami. Moja corcia tez zaczela pozno mowic, ale ja sie wczesniej doczytalam, ze jak sie mieszka w obcym kraju i mowi sie do dziecka w dwoch jezykach to potrzebuja troche wiecej czasu. Potem podobno jak juz zaczynaja mowic tak jak inne dzieci maja 1000 slow w swojej glowie, ale komunikuja sie gorzej niz inne dzieci, bo jest to 500 slow w jednym i 500 slow w drugim jezyku, ale juz rok poznie kiedy dzieci maja zasob 6000 slow to te dwujezyczne maja 6000 w jednym jezyku i 6000 w drugim. Mam nadzieje, ze dobrze wytlumaczylam ;-)

Odnośnik do komentarza

Czeska jesli Cię boli to koniecznie powiedz. Mi dzieciątko czasami wypycha brzuszek i tez zaboli, ale konsultowalam z lekarzem i mam sie nie martwić. To jest takie wypychanie od środka raz z jednej strony raz z drugiej, brzuszek w tym miejscu robi sie twardy, trwa to kilka sekund i mija, często tez gdy po prostu przyłoże w tym miejscu dłoń. Podobno skurcze, ktore sa od 20 tyg nie bolą, po prostu brzuszek jest twardy, napina sie. Ja początkowo tez myślałam, ze to skurcze.
Co do wanienki wyglada jak każda inna, tylko na stelażu takim jak przy suszarkach do prania.

Odnośnik do komentarza

Koszt ogromny, to prawda. Ja podchodzę do tego jak do ubezpieczenia, najlepiej nigdy nie musieć wykorzystać, choć koleżanka odradza twierdząc, ze i tak nigdy sie nie wykorzystuje, ze najpierw leczy sie farmakologicznie.... Mimo wszystko to daje duża nadzieje, tym bardziej, ze moze być wykorzystane np u członków rodziny. U mnie tez kiepsko z finansami, ale mam jeszcze kilka miesięcy, wiec moze uciułam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...